Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Ahhoj


Ahhoj
aktív tag

Alaplap:
Chaintech 7VJL APOGEE™ vagy Chaintech 7VJL Deluxe APOGEE™

Processzor:
AMD Athlon XP 1800+

Hűtő:
GlacialTech Igloo 2400Pro

Memória:
512 MB DDR 333 Mhz vagy 512 MB DDR 400 Mhz az alaplaptól függően

Winchester:
Maxtor 80 GB 7200rpm

Ház:
Codegen ATX-4046 + táp 300W

a többi meg maradna a régi:
geforce 2 mx 400 32 mb, gaba 17' monitor

szerintetek ez így jó gép lenne? :)
és ha igen, akkor inkább melyik alaplap? árban mennyi a különbség?

(#2) Den válasza Ahhoj (#1) üzenetére


Den
veterán

Ez így jó, vedd meg. Szerintem 333mhz-est válaszd, a 400mhz nem elég üzembiztos, érezhető teljesítménynövekedést nem jelent.

www.simson4t.hu

(#3) Ahhoj válasza Den (#2) üzenetére


Ahhoj
aktív tag

aham
már csak azt kéne tudni, hogy ez mennyibe kerülne nekem :)

(#4) boca111 válasza Ahhoj (#3) üzenetére


boca111
tag

Szia!
SZVSZ lehetne egy kicsit gyorsabb proci is, mert nem tul nyagy az árkülönbség az 1800+ és a 2000+ vagy feljebb lévők között, viszont a teljesítménykülönbség érezhető :))

(#5) Ahhoj


Ahhoj
aktív tag

Ha egy árlistában egy ház nevéhez oda van írva, hogy P4, az azt jelenti, hogy csak p4-es alaplapot lehet beletenni, vagy hogy lehet bele tenni p4-es alaplapot is, meg más milyet is?

(#6) Ahhoj


Ahhoj
aktív tag

Alaplap: 30k
Proci: 23k (1800+), 29k (2000+)
Venti: 5k
Memória: 35k
Vinyó:35k
Ház: 12k
Összesen: 140.000 vagy 146.000 HUF

Megér ennyit ez az összeállítás?

(#7) Den válasza Ahhoj (#3) üzenetére


Den
veterán

jah, azt hittem a pénztárcád alapján álítottad össze a cuccot :)

www.simson4t.hu

(#8) Ahhoj válasza Den (#7) üzenetére


Ahhoj
aktív tag

Hát úgy akartam, de nem igazán sikerült, de ha azt mondjátok, hogy ennyiért egy ilyen összeállítás esetleg kifejezetten jó, akkor egy hónapig el leszek zsíros kenyéren :DD

(#9) Den válasza Ahhoj (#6) üzenetére


Den
veterán

simán, ez egy nagyon ütős konfig lesz, pláne ha még beszúrsz egy komolyabb videókártyát...

www.simson4t.hu

(#10) Ahhoj válasza Den (#9) üzenetére


Ahhoj
aktív tag

Hát gondoltam, ha már az alaplap chaintech, legyen a videjókártya is.
Chaintech A-GT61

Csak hát ez árban is elég ütős szerintem, meg mostanában (meg általában) nem játszok annyit, hogy ki adjak ennyi plussz pénzt erre :)

Majd esetleg legközelebb, amikor veszem a 24 colos tft monitoromat :DDD

(#11) Ahhoj


Ahhoj
aktív tag

Egyik kérdésemet meg megismételném, ha nem baj :)
Szóval a egy árlistában egy ház nevéhez oda van írva, hogy P4, az azt jelenti, hogy csak p4-es alaplapot lehet beletenni, vagy hogy lehet bele tenni p4-es alaplapot is, meg más milyet is?

(#12) KERO_SAN


KERO_SAN
aktív tag

Szerintem azt jelenti hogy p4-ready, bar ez gyartofuggo, kerdezz utana telefonon.

the troopa of tomorrow _ maydayzor FUTURE WALKS

(#13) boca111 válasza Ahhoj (#11) üzenetére


boca111
tag

Szia!
Az csak azt jelenti, hogy van még 2 csatlakozója a tápnak, amit nem tudsz használni :))
De minden más megvan benne, nekem is P4 táp van 1800+ -hoz

(#14) Den válasza Ahhoj (#10) üzenetére


Den
veterán

Hát ha nem játszol akkor maradhat a kártya, ha váltasz szerintem radeon 9000/9000pro ban gondolkozz ha nem vagy hardkór játékos, ár teljesítményben szerintem az éri most meg legjobban, én is azt veszek jövő héten.

www.simson4t.hu

(#15) Ahhoj


Ahhoj
aktív tag

Még valami.
Mikor nyílik az onlájn számtek áruházotok?
És ott majd kaphatóak lesznek ezek?
Speciel az alaplap és a hűtő érdekelne, mert ezekkel még nem igazán találkoztam más boltban :)

(#16) Ahhoj válasza boca111 (#4) üzenetére


Ahhoj
aktív tag

Még azt feljtettem el megkérdezni, hogy egy 1800+ proci rohadt gyors. Akkor meg már mennyit számít, hogy 1800+ vagy 2000+? csak mert én úgy gondolom, hogy nem sok érezhető különbség lenne, bár semmi tapasztalatom nincs ezzel kapcsolatban...

(#17) Den válasza Ahhoj (#16) üzenetére


Den
veterán

nem sokat számít. ha a pénz szűkös nyugodtan vedd az 1800+-t mindenre elég lesz.

www.simson4t.hu

(#18) Ahhoj válasza Den (#17) üzenetére


Ahhoj
aktív tag

és az áruházzal mi a helyzet?

(#19) cspety


cspety
tag

A p4-es házba is nyugodtan rakhatsz bármilyen alaplapot, tényleg csak annyi a különbség, hogy több benn a csatlakozó! Nekem is ilyen van és egy ECS VIA KT333-as alaplap van benne!

(#20) Den válasza Ahhoj (#18) üzenetére


Den
veterán

arról nincs infó, de gyanítom hogy nem a közeljövőben. Ezt a gépet még biztos nem ott veszed :)

www.simson4t.hu

(#21) ederdzsy


ederdzsy
csendes tag

Sziasztok!

Szeretnék alaplapot, procit, és memóriát cserélni. Viszonlyag olcsó megoldások érdekelnek. És mindennél fontosabb a stabilitás és persze a viszonylag jó teljesítmény. Én 1.7-1.8 Ghz-es Celeron-ra gondoltam. Viszont nem tudom milyen alaplapot vegyek hozzá: Abit BD7II-t találtam , de nem tudom az Asusnak vannak e hasonló árkategóriájú DDR-es alaplapjai. Vagy érdemes berúházni a Rambus-os alaplapra? Az a baj, hogy elég drága a teljesíténynövekedéshez képest.

Várom a tanácsokat, hozzászólásokat.

(#22) atty


atty
tag

Ez még a Willematte magos P4 Celeron, nem? Mert szerintem az elég gyengus, szal nem éri meg megvenni. Gyűccs még egy kis lóvét, oszt vegyél Intelt
(húzva!!), vagy AMD-t.

atty

(#23) babicsmihaj


babicsmihaj
csendes tag

Sziasztok, segítséget szeretnék kérni, látom kompetens emberek közé keveredtem. Totál láma vagyok, utoljára négy éve vettem alkatrészt a gépembe, lemaradtam a fejlődés fő és mellék és minden egyéb sodrától, de elérkezett az idő, hogy ezen változtassak. Komoly összeget, kb. harmincezer forintot szeretnék használt alaplap+proci vásárlásra költeni, de fogalmam sincs, mi éri meg ennyi pénzért. Persze nem várom, hogy valaki felsorolja az összes alaplap-proci kombinációt, ami megéri, csak mintegy tájékozatásul egyet-kettőt. Nagyjából. És szerintetek mi éri meg jobban, használt cuccot venni hirdetés alapján, vagy nagyker áron vásárolni? Köszönöm, ha segít valaki.

(#24) Egon válasza babicsmihaj (#23) üzenetére


Egon
nagyúr

Két fontos dolgot nem említettél: jelenleg milyen konfigod van, és pontosan mit is szeretnél csinálni a géppel? Előbbi azért fontos, mert adott esetben előfordulhat, hogy nem elég pusztán az alaplap+proci párost lecserélned, hanem - kompatibilitási okokból - még mást is (AT vs. ATX táp, memóriák, ISA buszos kártyák stb.), utóbbi meg egyértelmű: ha nem játszani akarsz akkor fölösleges a bika vga stb.

''És szerintetek mi éri meg jobban, használt cuccot venni hirdetés alapján, vagy nagyker áron vásárolni?''

Ez nagyban függ a konkrét esettől (is), mivel nagyon nagy a szórás a használt cuccok árát illetőleg...

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#25) Den válasza babicsmihaj (#23) üzenetére


Den
veterán

Azon túl amit Egon írt, még érdemes leírni, hogy mi amegcélzott teljesítmény.

Használtat ne vegyél nagy a rizikó, nagyke áron kb 10%-ot spórolsz, 30000-nél ez 3 rongy, nem biztos hogy megéri ezzel szenvedeni.

www.simson4t.hu

(#26) babicsmihaj


babicsmihaj
csendes tag

Köszönöm a reakciókat, megható. A jelenlegi gépem egy trágya, kell persze memória, új ház, videókártya, faszomtudjamégmi. Csak gondoltam, hogy az alaplap a legkardinálisabb kérdés, utána tértem volna rá a többire, természetesen nem úsztátok volna meg a processzorhűtő típusára, színére és fordulatszámára vonatkozó kérdéseimet sem.
Mivel primitív állat vagyok, a géppel játszani akarok elsősorban, ÖLNI, ZÚZNI, ROMBOLNI. (Holey Boardozni a mostani konfigon is tudok). Szóval olyan kéne, amin ha nem is legújabb, de az egy-két éves stuffok(ahogy szaklapokban olvasni) elfutnak. A használtalkatrész-vásárlásra azért gondoltam, mert azt hittem, hogy a boltokban csak a legújabb vas(ahogy szakalpokban olvasni) kapható, arra meg úgysincs pénzem. (Persze nem az egész bővítést akarom kihozni 30000-ből, csak az alaplap+procit.)

(#27) rudi válasza babicsmihaj (#26) üzenetére


rudi
nagyúr

Az egyik haverom most adta el az alaplap+proci+hűtő+RAM+ház+VGA cuccait 45000ért. Részletesen
Celeron800@1000
ABIT BF6 slot1es átalakítóval
384MB SDRAM
Geforce2MX400 32MB
ATX Miditorony 200W-os táppal.

Ezzel már az UT2003is elmegy, igaz nyomorúságosan, de a régebbi cuccok (MOHAA, Wolfenstein, UT, NFS5 stb.) szépen mennek vele.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#28) Bozz


Bozz
tag

Sztem Tualatin Celeront vegyél, 1-1,2 GHz között, mert azokat lehet tuningolni, 1,3-1,5 GHz tartományban, és nagyjából az az árkategória, amit te írtál.

(#29) Egon válasza babicsmihaj (#26) üzenetére


Egon
nagyúr

Egyetértek az előttem szólóval.

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#30) Den válasza babicsmihaj (#26) üzenetére


Den
veterán

Hát 30-35-ből egy ecsk7s6a + xp1600+ is kijön, és szemben a tualatinnal ami socket 370-es tokozású, ebbe a lapba majd akár 2800+ athlont is pakolhatsz később, szóval időtállóbb megoldásnak tűnik.

www.simson4t.hu

(#31) rudi válasza Den (#30) üzenetére


rudi
nagyúr

Ha nagyon fontos ar ár akkor esetleg 1200 vagy 1300as Duron. Ez kb. 5000el olcsóbb mint az XP1600+ de lassabb is. Hozzá a már emlegetett ESC k7s6a + valami procihűtő majdnem kijön 30ból viszont akkor DDR ramot is kell venned ami + 8000 pénz.

Szükségmegoldásként talán esetleg szóbajöhet az ECS k7s5a mert abba bele lehet pakolni a régi SD RAMot (már ha van).

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#32) babicsmihaj


babicsmihaj
csendes tag

Köszönöm a tanácsokat, sokat segítettetek.Boldog október huszonharmadikát mindenkinek.

(#33) Grisly


Grisly
csendes tag

vettem (árak netto!): 1.6xp: 14e(+3 e hűtő), 256ddram266hz: 13e, ECS K7VTA3 alaplap: 17e(van benne hangkártya, ha vkinek nem lenne), ház 300wattos táppal: 7e, 80giga seageate: 26e, +''régi video karival'' inno3d gef2 ti 64mb ddram: tökéletes, gyors, másnak is ajánlom. Ennél olcsóbb új gépet nem tudok. 3dmark2001se ben 4600 pont, de ue a config gef3 val 6000 pont fölé kúszik.

''Térjetek meg, mert az idő közel''

(#34) Biaggio


Biaggio
őstag

Én nem tudom, lehet, hogy egyedül vagyok a véleményemmel, mert a Codegen ház, hát nem éppen OK :( Vettem egyet (táphibás volt, de ez lényegtelen) viszont mindent fémlemezt törni kellett benne(hátul és elöl egyaránt), ami nem túl előnyös, ráadásul törés közben nem egy helyen sérült olyan rész, mainek nem kellett volna, pedig elég óvatos voltam. Ez csak Codegen probléma? Vagy ismertek olyan házat, ami Codegen és nem ilyen? :0

(#35) Hacked_3887


Hacked_3887
csendes tag

A topicindító kérdésben szereplő Chaintech cuccokat tudja valaki hol lehet megvenni. Épp ilyyesmit keresek.
Köszke

A november 24-én történt hackertámadás miatt elvesztek az adataim...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.