Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Dr. Akula


Dr. Akula
nagyúr

ISO 9660? :D

Bár nem ISO, de az Ajazz AK832 Pro kiosztása végre olyan amilyennek egy 75%-osnak lennie kell. Az Ins + Del is ráfért még úgy is, hogy 2 gombnyi helyet feláldoztak valami kijelzőféleségnek. Remélem homlokukra csapnak majd a gyártók hogy "nekem ez eddig miért nem jutott eszembe?".

[ Szerkesztve ]

(#2) strogov válasza Dr. Akula (#1) üzenetére


strogov
senior tag

Ezen is van del. Az Ajazz-on nincs home, end ami nélkül elég körülményes kódolni. Insert-et 35 év gépelés alatt csak véletlenül nyomtam meg. Linux terminálon paste-nak használtam.

(#3) Dr. Akula válasza strogov (#2) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Insert a legtöbbet használt gomb a kurzor után. Ctrl+Ins, Shift+Ins. Home-ra elég az Fn kombó, alig van együtt nyomva más gombokkal, oda belefér.

(#4) Synthwave válasza Dr. Akula (#3) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Szinte soha nem használom, pedig nem keveset gépelek, napi rendszerességgel. A Home/End viszont alap, ezen meg van. Just sayin.

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#5) dabadab válasza Dr. Akula (#3) üzenetére


dabadab
titán

Hát akkor átmappeled a home/end-et ins/del-re

DRM is theft

(#6) Dr. Akula válasza dabadab (#5) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Vagy veszek olyat ahol sikerült ez megugrani alapból.

(#7) nyunyu


nyunyu
félisten

Grr, itteni € árakra is ráteszi a +27% magyar ÁFÁt az .eu webshop a checkoutkor, ahogy az akkogear.de is.

.com-on viszont nem kapni ISO kiosztást.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#8) nyunyu válasza nyunyu (#7) üzenetére


nyunyu
félisten

Billzetem mostani EU shopos -25% akcióban vs amennyiért májusban .com--ról -15% akcióban vettem ingyen szállítással

Gyakorlatilag 40%-kal drágább. :W

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#9) nyunyu válasza Dr. Akula (#3) üzenetére


nyunyu
félisten

Insert a legtöbbet használt gomb a kurzor után. Ctrl+Ins, Shift+Ins. Home-ra elég az Fn kombó, alig van együtt nyomva más gombokkal, oda belefér.

1800-on (meg a belőle származó 75%, 96% kiosztásokon) elég kényelmetlen a Ctrl/Shift-Ins, mert nincsenek egy vonalban a jobb oldali Ctrl/Shift gombok, könnyű félrenyomni közben a bal kurzorra.
Így kénytelen voltam az 1800 jellegű billzeteimen átszokni a Ctrl-C/V-re.

Dedikált Home/End nélküli 1800Compactomon Ctrl, Shift, Ctrl+Shift-Home/End jellegű kálváriámról már regéltem korábban.
(Shift-Num7/Num1 a Home/End, viszont a KVM switchem lenyeli az azonos oldali Ctrl-Shift lenyomást :( )

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#10) Dr. Akula válasza nyunyu (#9) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Azon lehet, mert +2 sort kell áthidalni. Nem lehetetlen, ha a hüvelykujjad mozgatod a shiftre beillesztéskor, de én is a hüvelykujjat rakom a controlra, mutató a shiften, "beintő ujj" :) az inserten. Amiért az insertes másolást jobban szeretem a ctrl+c/v-nél, hogy az insert a sarkon van, meg a control is, gombszámolás / billentyűzetre nézés nélkül is eltéveszthetetlen. Mindezt persze lenullázza, ha jobb oldalra "elfelejtenek" controlt rakni, akkor ugrik az egykezes kombó előnye.

(#11) Synthwave válasza Dr. Akula (#6) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Á, azon is találsz olyan problémát, amit két perc alatt át lehet hidalni, de nem fogod.

;]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#12) HELLAFLUSH


HELLAFLUSH
őstag

Jó'van AKKO. ;]

(#13) nyunyu válasza Dr. Akula (#10) üzenetére


nyunyu
félisten

Mondjuk a 75%-omon annyira nem tűnt fel, hogy messze lenne az Insert, mert azon az akkori HP 8570P laptopom elrendezéséhez hasonlóan a BackSpace fölé tettem az Ins/Del duót. (Csak nem volt 1800-hoz való Del kupak az EnjoyPBT ISO kupakszettben.)

Mostani Akko 3098B-n az 1800-hoz képest eggyel lejjebb, de jobbra van az Ins, talán még nehezebb lett megnyomni, mert nem sarkon van :(

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#14) Dr. Akula válasza nyunyu (#13) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Azon nincs is, de te az 1800-ast linkelted, azon van 2 sorral feljebb. Az úgy már lehet messze.

(#15) niof


niof
addikt

Végre egy olyan cég, aki nem csak a jenkikre gondol! :C:B
Vesszen az ANSI layout!!4!négy! :DDD

Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

(#16) Synthwave válasza niof (#15) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Szinte az összes kommerszebb gyártó is árul ISO-kat. :))

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#17) niof válasza Synthwave (#16) üzenetére


niof
addikt

Tudod, hogy nem így értettem... ;)

Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

(#18) Dr. Akula válasza Synthwave (#16) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Na tessék, már az Asus is követi a jó példát. :P

[ Szerkesztve ]

(#19) Synthwave válasza Dr. Akula (#18) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Mit, hogy nincs dedikált Home/End, ami a legfontosabb gombok között van, ha sokat gépelsz?

:))

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#20) Dr. Akula válasza Synthwave (#19) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Tudod makrózni. :P

(#21) Synthwave válasza Dr. Akula (#20) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Én igen, csak te nem.

:))

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#22) Dr. Akula válasza Synthwave (#21) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Akkor nem probléma hogy nincs home/end. :P

(#23) Synthwave válasza Dr. Akula (#22) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Te szoktál problémázni a semmin a hírek alatt, nem én.

:))

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.