Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Scorpion


Scorpion
tag

Üdvözletem. Ezt a forumot azért hoztam létre, hogy azok akik szeretik ezt a stílust elmondhassák véleményüket játékokról, ill. ha vki tud jó linket, ahonnan le tud tölteni romokat, azokat megoszthassa másokkal. Én jómagam az emulator.lap.hu-ról keresgéltem az eddig meglévő játékaimat. Remélem sokan fogjátok ezt a topicot látogatni. :)

(#2) Scorpion


Scorpion
tag

Up

(#3) Scorpion


Scorpion
tag

Még egy up. Ennyire érdektelenek vagytok erre a témára?????:(((

(#4) Szőrös  válasza Scorpion (#3) üzenetére


Szőrös 
veterán

vagy talán ennyire nem járt senki sem játéktermekbe ???

https://starcitizen.hu ha tudni akarod mi újság az univerzumban

(#5) supercow


supercow
őstag

Sosem volt pénzem arra, hogy egy perc játékért egy százast bedobjak a gépbe. 15 évvel ezelőtt a román tengerparton 10 lejessel még nyomultunk a játékteremben (félkarú rabló), de az rég volt. Nem is tudom, honnan szednek ezek a 15 éves srácok annyi pénzt, hogy órákig ott tespedjenek egy sötét teremben.

Néha bemegyek egy ilyen helyre ha van időm, megnézem a gépeket, esetleg ha valaki épp játszik akkor azt is, de soha nem dobtam be pénzt ilyesmibe. Az más, amikor a gyerek megy egy kört a kisvillamoson a fóti Cora előterében :D

Múlt hét vasárnap vettem használtan egy konzolt (jön a karácsony, gyerekeknek! felkiáltással), van hozzá játéktermi port is bőven, ingyen van mostantól a játék, ebbe nem kell bedobni a százast. Ja és a saját szoftveren kívül van emulátor az összes nagy klasszikus konzolhoz.

In nomine Pasta, et Fusilli, et Spaghetti Sancti. Ramen.

(#6) dnacrew


dnacrew
tag

2 nyáron keresztül Mortal Kombat 2-ztem egy játékteremben, ált isk. 8. körül. Akkoriban kb. egy nyáron 2-3000ft ment bele 20-asokban a MK2-be. Imádtam. A végén 1 creditből végig vittem, és nem mediumra volt álltíva a ''kedves kis gép''! :) Volt egy mesterem aki tanítgatott az elején, a második nyáron már körbeálltak ha leálltam jáccani!

Ha volt nálam 200 forint, annak idején az jó kis pénz volt, irány a játékterem. 1-2 bevezető Indiana Jones flipper (Adams Family esetleg, gumilabda rocks :) ) aztán irány az MK2.

ISTENEM DE SZÉP IDŐK VOLTAK AZOK.

Aztán beköszöntött a Pc korszak. :DDD

Resist TCPA and Microsoft! Support Open-Source and Scene!

(#7) dnacrew


dnacrew
tag

De bugos volt az összes Mk2 gép. Ha egy biznyos távolságból rászaltóztál a ellenfélre, mindegy milyen fokozaton volt, a gép megállt és ott állt közvetlen előtted és nem csinált semmit. Ha szarban voltam akkor ezt használtam ki, de ezt sokféleképpen elő lehettett hozni. NOOB SAIBOT (aka Tobias Boon), SMOKE is megvolt. :DDD

Resist TCPA and Microsoft! Support Open-Source and Scene!

(#8) Scorpion


Scorpion
tag

Most legalább végig tudom vinni azokat a gameket, amelyekkel anno találkoztam. Jó kis Wizards-os korszak. Imádtam azt a helyet. Kár, hogy eltűnt. A gondok ott kezdődtek, mikor kisebb lett az Irányi utcánál. De ott a Quasar volt a nagyon király játék. T2 zenéjére füstben harcolni tök állat volt. Mindig jéghideg kézzel mentek le, s teljesen beleétem magam. Sokan nem bírtak a játékstílusom miatt (az ellennél persze) :DD Sajnos mostanság nem látok ilyet. Lehet, hogy van ilyen, de most csak paintball-t látok. Quasar szerintem azért tűnt el, mert tönkrementek a felszerelések 1 idő után, s nem nagyon lettek megjavítva. így a játékélmény elment. Én a Golden Axe2-vel játszottam sokat, meg egy Segás nagyképernyős focival. Nagyon tuti volt. Sajnos nem tudom mi volt a neve, de azt szívesen megszerezném. Egy idő után lazán végig vittem. Aztán ha végigvitted, akkor még a Sega csapata ellen is játszhattál. S az ismétlések is tök jók voltak. Tényleg a régi szép idők. Ma már semlegesen megyek el a játékterem előtt. Egyébként nem vertem el oly sok pénzt ott. Inkább Nintendós, meg PSX előtt. Olyan placcok voltak, ahol X pénzért játszhattál. Ott Tekkent szerettem nagyon, jó volt a zenéje nagyon. Volt 1 pálya a háztetőn harcoltak ott. Vmi csajnak volt a hazai páyája. Azt a zenét hajkurászom már 1 ideje, de nem lelem. Pc-re van egyáltalán Tekken 1? Vagy látot már vki ilyet Arcade emulátorban? Vagy csa PSX emuval élvezhetem újra?

(#9) Cathfaern válasza supercow (#5) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Bocs, de ez a hsz tipikus esete annak, amikor valaki őgy szól bele a topicba, hogy fogalma sincs miről van szó :) Ugyanis most nem a napjaink csili-vili arcade gépjeiről, hanem a régiekről, amik még 20-assal mentek (vagy még kevesebbel), és bizony nem 1 perc játékmenetet (és kihívást) ígértek. Mondjuk erre a nosztalgia szóból is rájöhettél volna, de mindegy.

(#10) Shy


Shy
tag

Én a nyugatihoz jártam ott volt 2 játékterem is :DD Még a westend épülése elött üzemeltek is ezerrel. Kedvenc gamek :MK2 - ebbe bajnokságot is nyertem egy konzolklubba, jutalmam egy gameboy volt amit hamarosan elloptak :DDD
Másik nagy kedvenc a golden axe , illetve double-dragon. marha jó kis időszak volt pár huszasból haverokkal jó móka volt :D
A westendbe szánalmas az a játékterem 200ftért játszol 2 percet... :((

Kell, vagy rakom el?!

(#11) D4v3


D4v3
őstag

én régebben a haverokkal Cadillacs & Dinosaurst nyomtuk bár ez nem olyan régi mint MK2 de tök fasza volt és kurva sok pénz ment bele emulátoron azóta rengetegszer toltuk végig tök fasza játék :D

(#12) Lunatic


Lunatic
aktív tag

Nekem a Robotzsaru2 okozott sok kellemes percet anno. :) Főleg hogy ketten lehetett játszani, és igencsak együtt kellett működni ha az ember végig akarta nyomni egy huszassal. (körülállás rulz) Változatos játékmenet, isteni grafika, jó ellenfelek, minden ami kell. :)

Mondjuk én korántsem voltam hardcore konzolos, a sulihoz közeli palacsintázó gépeit bűvöltük, otthon meg c64-en írogattam progikat + pirates! & streedrod rulz.

De asszem ez csúnya offtopik, a lényeg a robocop2-t látja vhol vki, dobjon már egy emailt. :DDD thx

Careful with that axe, Eugene! ...

(#13) Grafman válasza Scorpion (#8) üzenetére


Grafman
aktív tag

Van egy Zinc nevezetű emulátor amivel lehetséges a dolog.

FIGYELEM! Régi tipusu gumimatrac tulajdonosok előnyben!!!

(#14) anaqer


anaqer
veterán

Hű, a jó öreg Golden Axe...! Mekkora szám volt, amikor a játékterem után már 386-oson is lehetett a kis manókat felrúgdosni! :D

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#15) Scorpion


Scorpion
tag

Majd utánanézek ennek a dolognak:). Vki emléxik annak a focis proginak a nevére, amelyet említettem a 8-ik hozzászólásomnál?

A nyugatiba én is jártam. Én a Final Fight-tal játszottam sokat. Régen a Vasasba jártam vívni, s ott volt 1 FF játékgép. Jól elvoltunk a srácokkal. Régebbi gépek hangulatosak voltak. S ténylegesen többet lehetet velük játszani. Ez a 100-200 Ft/game a pofátlanság. De nem is érdekel. Inkább leülök a pc elé aztán itthon elnyomom a játékokat. Volt 1 jó pankráció is játékteremben. WWF: superstars. 8 pankrátor közül kellett választani. Ritka nagy móka volt. Razor Ramon-nal hamar végig vittem 1 idő után:) Miután rájöttem a 24-es kombóra. :DD Vki említett C64-et ott is jó gamek voltak. Imádtam az Agent Usa-t. De sok mást is, de erre most nem térnék ki.

(#16) Scorpion


Scorpion
tag

Up. Mindenki hogy majmolja az új dolgokat (én is szeretem az újat, de azért jó a nosztalgia), vagy ennyire fiatal a korosztály, hogy ezekkel a progikkal nem is játszottatok??

(#17) -=Sawtooth=- válasza Scorpion (#8) üzenetére


-=Sawtooth=-
tag

nekem azert ugrott a jogi egyetem,mert elokeszito helyett mindig a wizrdsban kotottem ki.
quasarbol napi 4-8 menet :) ismertem az osszes jatekmestert.csomo foldim is volt koztuk: ) ha epp nem volt hely quasarban ...sega rally championship. haver sapolta a szuloket,aztan volt lovecsku rendesen ra :DD
jo kis hely volt...bar lehet jobban jartam volna egy utcaval arrebb a jogi egyetemmel :DD

szex,drog,rák&roló

(#18) Scorpion


Scorpion
tag

Hi. Azt hiszem a wizards sok embernek marad jó élmény. Én is sokat quasaroztam. Imádtam. Annyira hangulatos volt. Inkább a zöldekkel szerettem lenni. Kár, hogy megszűnt. Volt egy ideig hasonló a polus-ban, de az nem volt olyan jó. Azóta nem tudok ilyenről. Max. paintball. Ha nem quasar volt, akkor pedig volt egy sega focis program. Nagy kivetítőn ment. A címére nem emlékszem, de a progi akkor nagyon bejött. Élmény volt vele játszani. Bunyós progik közül a WWF: Superstart bírtam. Tök jó újra látni ezeket otthon. Mondjuk a focis nincs meg, mert a neve nincs meg:((.

(#19) -=Sawtooth=- válasza Scorpion (#15) üzenetére


-=Sawtooth=-
tag

ha c64 akkor PP.HAMMER :)
egyik uccso jatek c64re ami nagyon odatett.
de amugy sztem a korosztallyal van a gond scorpion...bar bizti vannak idosebbek akiknek vannak hasonlo elmenyeik csak meg nem talaltak ide :)

szex,drog,rák&roló

(#20) simonzé


simonzé
addikt

Vagy másfél éve leszedtem a Kazaa-ról a MAME-t, meg vagy 200 játékot hozzá, de egyik vírusosabb volt, mint a másik. A Mame meg nem akart működni, akárhogy erőltettem. Aztán rájöttem, hogy Max Payne az én igazi barátom. :)

I don't fit in. I fit out.

(#21) Scorpion válasza -=Sawtooth=- (#19) üzenetére


Scorpion
tag

Ezzel az a gond, hogy nem is tudják, hogy mit hagytak ki. Még mi sem vagyunk az őskor. De ha a korosztállyal van a gond, akkor ez a mi korunkat is mutatja:(((. Öregedünk:))). Jó emlékek ezek. Nem cserélném el őket. Sok régi progi hangulatosabb, mint a mai csir-viri játékok. Mi még ezt tudjuk értékelni. Most sok kissrác tátott szájjal csak a grafikára megy. Pedig a hangulat van olyan fontos. Ezért örülök, ha manapság megjelenik szép és hangulatos progi, amire nem lehet annyira könnyen ráunni.

(#22) -=Sawtooth=- válasza Scorpion (#18) üzenetére


-=Sawtooth=-
tag

polusba eccer mentunk el kiprobalni ezt a szart. vilagos volt, az egesz szr volt ahogy volt. nem tudtam feltolteni eccer sem :)

quasar poen volt. mi ketten nyomtuk haverral...es emlekszem volt egy ket 'nagy' csapat (meg csaszar elod is nyomta vmelyikben) aztan mindig sirt a szajuk ha nem voltak meg elegen,hogy mi meg megdumaltuk 'HINARRAl' hogy engedjen le minket is jo penzert :) ...veyek meg az osszes jegyet mind a 24et es akkor nincs ilyen... :D

amugy pont azert zart be,mert annyit loptak az alkalmazottak :D
quasarba pl mindig felpenzert mentunk,azt is zsebre fizettuk :)
ha megeheztunk new york baguette :D

central kavehaz leszophat :)

azert quasarozni elmennek megint a poen kedveert :)

szex,drog,rák&roló

(#23) Scorpion válasza simonzé (#20) üzenetére


Scorpion
tag

Nem tudom honnan szedted le őket, nekem ilyen gondom még nem volt. Egy jó vírusírtóval meg kiszűrheted a problémás fileokat. Igaz, én magyar site-ról szedtem le, s ott nem voltak vírus gondok.

(#24) Scorpion válasza -=Sawtooth=- (#22) üzenetére


Scorpion
tag

Az érzés kölcsönös. Újra mennék én is. Terminator zenéjére. Jó füstben:)). New York baguette:)) Igen. Pár hot dogot leküldtem gyömbérrel:))). Állítom, hogy a wizards is többek között a quasar eltűnése miatt zárt be.

(#25) -=Sawtooth=- válasza Scorpion (#24) üzenetére


-=Sawtooth=-
tag

csomoszor volt olyan,hogy ejszaka tulaj+dolgozok+ismerosok...jatek reggelig ingyert:)
quasarban 9 menet volt a legtobb amit egy este lenyomtunk eccer :)
ha jol emlekszem 97 elejen zart be vmikor. Hinarral meg talalkoztam utana eccer... azota sztem mar meg sem ismerne...u bazz igy elment az ido. 97...
7eve zart be? aaa
gondoldd el...ha valaki most 17-21 eves,annak fogalma sem nagyon lehet errol...
ezert nem sokan irnak ide :)

szex,drog,rák&roló

(#26) tigga


tigga
tag

hehe :D
wizard's ban dolgoztam :DDD
Hínár mester az agyonszolizott nők bálványa ;] többet csajozott mint dolgozott :)

Kötözz egy macska hátára egy vajaskenyeret és dobd fel a levegőbe......

(#27) -=Sawtooth=- válasza Scorpion (#24) üzenetére


-=Sawtooth=-
tag

LUNY,ANGELS mondanak neked ezek vmit?

szex,drog,rák&roló

(#28) -=Sawtooth=- válasza tigga (#26) üzenetére


-=Sawtooth=-
tag

:) bocit is ismerted?
csomo csepeli dolgozott ott :)

hinar jo csavo volt :) mindig oclsoert sajat zsebre leengedett,meg ha nagy klanmecccs is volt..es nem vettek meg mind a 24 jegyet :D

[Szerkesztve]

szex,drog,rák&roló

(#29) -=Sawtooth=- válasza tigga (#26) üzenetére


-=Sawtooth=-
tag

Hínár mester az agyonszolizott nők bálványa '':))
jaja
talan mer o is agyon volt szolizva mindig... :)

szex,drog,rák&roló

(#30) VladimirR


VladimirR
nagyúr

en anno a mortal kombat trilogiat (nem a trilogy-t, hanem az elso harom reszt) irtottam vegig
nagy szomorusagomra a mk trilogy-t napjaink pc-in nem sikerul elinditanom, mivel nem tamogat semmilyen ujabb videokartyat (legujabb nvidiat amit ismer az NV1)
nincs valami tippetek mit lehetne tenni?

(#31) divot


divot
veterán

Galaxian.
Jobbra-ballra, és tűz gomb.

(#32) Scorpion válasza VladimirR (#30) üzenetére


Scorpion
tag

Nekem megy otthon. Van egy kis progi, amivel el lehet érni, hogy menjen a trilógia mai PC-n. Rá kell kényszeríteni arra, hogy s3ként ismerje fel s fog menni. Nem tudom honnan hoztam már le, de lényeg, hogy van rá gyógyír.

(#33) Scorpion válasza -=Sawtooth=- (#25) üzenetére


Scorpion
tag

Nem voltam annyira közeli ismerettségben velük. Én most vagyok 22:)). Akkor azért még ingencsak kissrác voltam. Nem néztem, hogy ez v. az a bácsi főnök-e vagy sem. De a játék az nagyon bejött. Aki 17, az tényleg nem tudja, hogy mit hagyott ki.

(#34) VladimirR válasza Scorpion (#32) üzenetére


VladimirR
nagyúr

meg tudnad mondani a progi nevet/gyartojat/barmi tampontot?

(#35) Scorpion válasza VladimirR (#34) üzenetére


Scorpion
tag

Otthon megnézem. Fejből nem tudom. Ha megvan a nevét felteszem ide, v. dobok egy mailt ezzel a kis file-al.

(#36) simonzé


simonzé
addikt

Ha már így összejöttünk, segítsen már valaki. Azt a játékgép-progit keresem, amelyikben a képenyő alján volt egy, de max. 2 ürge, akik lőtték a különböző akadályok mügé bújt katonákat. Időnként jöttek helikopterek is, meg dobtak ránk gránátot, stb. Az első pályán pár bokor, meg ház volt az ellenség fedezéke, a másodikon meg repülőgépek egy reptéren.
Asszem Commando volt a neve. Ez volt az első INTERAKTÍV játék, amin nyomultam valamikor '89-ben... Istenem, de régen volt...

I don't fit in. I fit out.

(#37) simonzé válasza Scorpion (#23) üzenetére


simonzé
addikt

Scorpion, Mondd már meg annak a magyar site-nak a címét, ahol ilyesmi van. Akár mailben is!

I don't fit in. I fit out.

(#38) Mazlee


Mazlee
aktív tag

Wizard's :)))

Jó volt dolgozni ott :))

Rájöttem úgy lehetek leggyorsabban Jedi ha először lopok magamnak egy fénykardot

(#39) Scorpion válasza simonzé (#36) üzenetére


Scorpion
tag

Nem bizti, hogy ez az, de a Cabal nevű program ilyesféle. Nem haladsz előre a játékban, hanem a katonát jobbra-balra mozgatod. Így osztod lődözöl. Commando-val Commodore-on találkoztam. Ott viszont csak 1 ürge rohangászik.

(#40) Scorpion válasza simonzé (#37) üzenetére


Scorpion
tag

Szió. Az a magyar site, ahonnan letölthetőek voltak, már csak részben működik. Mame cucc nincs fent. Viszont itt van ez a cím. Innen lehet site-okat választani. Ezek közül pedig sok siteon van sok játék. Bővebben: link

(#41) Scorpion válasza Mazlee (#38) üzenetére


Scorpion
tag

Dolgoztál ott?

(#42) Mazlee válasza Scorpion (#41) üzenetére


Mazlee
aktív tag

Igaz csak a végén, de igen.

Rájöttem úgy lehetek leggyorsabban Jedi ha először lopok magamnak egy fénykardot

(#43) Scorpion válasza Mazlee (#42) üzenetére


Scorpion
tag

Sajna a végén, már eléggé lepukkant volt. Minden jobb gép eltűnt onnan. A Quasar is. Az eurocenter volt azt hiszem a fő okozója. Mármint annak, hogy az Irányi utcai helyet el kezdték felszámolni, míg nem egy szép napon fel is számolták teljesen. Mit csináltál, miután bezárt a platz?

(#44) Mazlee válasza Scorpion (#43) üzenetére


Mazlee
aktív tag

Még voltam picit a Europarkos teremben, de suxx volt.

más meló

Rájöttem úgy lehetek leggyorsabban Jedi ha először lopok magamnak egy fénykardot

(#45) dnacrew


dnacrew
tag

na egy ilyenbe tűnt el a zsebpénzem 95%-a régen.

Bővebben: link :C

Resist TCPA and Microsoft! Support Open-Source and Scene!

(#46) b.bone válasza dnacrew (#45) üzenetére


b.bone
senior tag

én már akkor is PCztem:))

a lét meg inkább fagyira költöttem:)

"guilty until proven innocent" - Artisjus

(#47) dnacrew válasza b.bone (#46) üzenetére


dnacrew
tag

ezidőtájt csak a tehetősebb haveroknak volt egy 386-asuk én meg suli után mentem oda Transport Tycoon-ozni, ha nem épp a játékterembe vezetett az utam.

Ehh, gondtalan idők :)

Resist TCPA and Microsoft! Support Open-Source and Scene!

(#48) VladimirR válasza Scorpion (#35) üzenetére


VladimirR
nagyúr

megkaptam, kossz
de hogy kell hasznalni?
ez dos-os a mortal trilogy meg win32-es

(#49) Scorpion válasza VladimirR (#48) üzenetére


Scorpion
tag

Elvileg van hozzá ott leírás, hogy mit kell tenned. Ha emlékezetem nem csal, akkor dos-ban lehet parancsot adni, hogy s3ként ismerje fel a kártyád. Ha ez sikerült, akkor ezt a drv. file-t ments el, mert így nem kell minden egyes alkalommal megcsinálnod. Ha sikerült, hogy s3-nak ismerje fel a karid, akkor márcsak annyi a dolgod, hogy elindítod a game-t. Vársz egy kicsit s kis ablakban indul a game. Ezt utána ki lehet nagyítani teljes képernyővé. Remélem tudtam segíteni.

(#50) seemannp


seemannp
csendes tag

A Következő odalon minden fent van ami az emulátorokkal kapcsolatos!
http://www.nidocom.hu/~emudelirium/forum/

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.