Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Batman


Batman
őstag

Nem tudtam jobb címet kitalálni! :(
Szóval a következőt szeretném, egy mail servert a gépemre ami fut a hattérben és ''biztosítja az smtp-t és pop3-at'', de lehessen vele levelezni is.Valami emberbarát külseje legyen és jól arhiválhatók legyenek az emailek, ne ugy mint Outlookban, jah és nagy mennyiségü levélforgalmat is rendesen elbírjon.

Külön külön már találtam progikat amik megcsinálják ezt ,de olyat nem ami mindkettőnek eleget tesz!
Itt a Ph-n mar utana néztem a dolognak de nem találtam semmi jot, vagy lehet csak béna vagyok! :))

előre is thx

A Rák ellen az Emberért a Holnapért! - "..ez csak azt bizonyítja, hogy a Firefoxtól maximum a pöcsöd érzed nagyobbnak, de ugyanolyan hüje maradsz a számítógéphez..." by moonman

(#2) salazol válasza Batman (#1) üzenetére


salazol
őstag

Ha felteszed az argosoft freeware mail szervert, annak van beépített webszervere freemail-szerű vebes felülettel. Tehát megvan a mail-szervered és a levelezni úgy tudsz. hogy nyitsz egy explorert és beírod hogy localhost.

(#3) ch.peter válasza Batman (#1) üzenetére


ch.peter
aktív tag

Szia.
Az argosoftnak van ilyen progija. Levelezni és szerverkedni biztos tud, az archiválást nem próbáltam.
Freeware.
http://www.argosoft.com/applications/mailserver/

(#4) ch.peter válasza salazol (#2) üzenetére


ch.peter
aktív tag

Hehe :) csak 18mp :D

(#5) salazol válasza salazol (#2) üzenetére


salazol
őstag

Próbáld ki, létrehoztam egy accountot a sajátomban, lépj be a weblapomra, a levelezés-be, a userneved batman, a passwordod batman.
20 perc múlva törlöm. Adig küldj magadnak valamit.

(#6) Batman válasza salazol (#2) üzenetére


Batman
őstag

Az argosoftot magában ismertem azzal nincs is baj, de valami ''kifinomultabb'' levelező progira vágytam.Az argosoft mail servernek tökéletes de még jobb lene ha egyben lenne a 2 egy jo kis progiban aminek a levelező felülete is jo.Őszintén szolva nekem a freemailel tele a hocipőm.

A Rák ellen az Emberért a Holnapért! - "..ez csak azt bizonyítja, hogy a Firefoxtól maximum a pöcsöd érzed nagyobbnak, de ugyanolyan hüje maradsz a számítógéphez..." by moonman

(#7) Batman válasza salazol (#5) üzenetére


Batman
őstag

oksi megprobálom
atha megtetszik! :))

szerk: mi a címem
batman@sala.dyndns.org ?

[Szerkesztve]

A Rák ellen az Emberért a Holnapért! - "..ez csak azt bizonyítja, hogy a Firefoxtól maximum a pöcsöd érzed nagyobbnak, de ugyanolyan hüje maradsz a számítógéphez..." by moonman

(#8) salazol válasza Batman (#6) üzenetére


salazol
őstag

pedig ennél jobbat nem hiszem, hogy találsz az ingyenes kategóriában.
De bármilyen klienst használhatsz hozzá, ha beállítod a fiók smtp és pop3 szerverét localhostnak.
A webes felületnek is van előnye. A vírusok elkerülése. És ez a webes felület a tied lenne, tehát gyors, nem olyan mint a freemail.

A másik probléma: bármilyen progit fogsz is használni, lesz néhány olyan szolgáltató, amelyik nem fogadja az általad küldött levelet, ha nem kérsz fix publikus IP-t és domain-nevet magadnak.

(#9) salazol válasza Batman (#7) üzenetére


salazol
őstag

Igen, a feladó az lesz.
A belépési neved viszont simán batman kis betűkkel.

(#10) salazol válasza Batman (#7) üzenetére


salazol
őstag

Ha csatolsz fájlt, vedd figyelembe, hogy a feltöltési sebességem csak 128k.
A csatolás limitje 5M, ez levélkódolással 3,8 Megás fájlnak felel meg.

(#11) Batman válasza salazol (#8) üzenetére


Batman
őstag

fix ip címem van azzal nincs gond.
Lehet hogy a végén meggyőzől és kipróbálom, ahol te vyg regisztrálva dyndns.org, az jo??ingyenes?

A Rák ellen az Emberért a Holnapért! - "..ez csak azt bizonyítja, hogy a Firefoxtól maximum a pöcsöd érzed nagyobbnak, de ugyanolyan hüje maradsz a számítógéphez..." by moonman

(#12) salazol


salazol
őstag

Na a freemail szervere átvette, ez nem jelenti azt, hogy rögtön meg is jelenik nálad, mert a freemail sokat tököl, de a levél elment.

(#13) salazol válasza Batman (#11) üzenetére


salazol
őstag

Igen ingyenes, jó, megbízható. Ha statikus az IP-d, akkor még frissítgetni sem kell. Regisztrálsz, beírod az IP-d és megy.

(#14) Batman válasza salazol (#12) üzenetére


Batman
őstag

oksi , gondoltam, de nalad nem lehet latni az elküldött leveleket?Van olyan beállítás amivel ezt is meglehet csinálni hogy azokat is megtartsa?

A Rák ellen az Emberért a Holnapért! - "..ez csak azt bizonyítja, hogy a Firefoxtól maximum a pöcsöd érzed nagyobbnak, de ugyanolyan hüje maradsz a számítógéphez..." by moonman

(#15) salazol


salazol
őstag

Próbálkozol még, vagy törölhetem az accountot?
Ha letöltöd az argosoftot és megtetszik, dobj egy mélt és küldöm a webfelület magyarítást.
Az saját munka.

(#16) salazol válasza Batman (#14) üzenetére


salazol
őstag

Megnézem, még eddig ez nem merült fel.

(#17) Batman válasza salazol (#15) üzenetére


Batman
őstag

törölheted köszi szépen hogy megnézhettem!oksi majd szolok, ha kell.

A Rák ellen az Emberért a Holnapért! - "..ez csak azt bizonyítja, hogy a Firefoxtól maximum a pöcsöd érzed nagyobbnak, de ugyanolyan hüje maradsz a számítógéphez..." by moonman

(#18) salazol válasza Batman (#14) üzenetére


salazol
őstag

Nem tudja.
Nem is vettem észre, mert én outlook expressel használom, a webes felület csak arra van, hogy ha nem itthonról akarok levelezni, akkor be tudjak lépni. Kívülről nem engedélyeztem a pop3 elérést.

(#19) salazol


salazol
őstag

A HDSNET ingyen adja a fix IP-t?
Nekem sajnos ötezer havonta.

(#20) Batman válasza salazol (#18) üzenetére


Batman
őstag

oksi értem!
Köszi szépen a segítséget!

A Rák ellen az Emberért a Holnapért! - "..ez csak azt bizonyítja, hogy a Firefoxtól maximum a pöcsöd érzed nagyobbnak, de ugyanolyan hüje maradsz a számítógéphez..." by moonman

(#21) Batman válasza salazol (#19) üzenetére


Batman
őstag

mivel ez tv-net nem adsl szal fix az ip, havi 17500 bruttóért 1Mbit/s kapcsolatot adnak! :))
Egy kérdés regisztráltam a dyndns.org-on hol kell neki megadnom az ip-met és hogy mi legyen a domainem?

A Rák ellen az Emberért a Holnapért! - "..ez csak azt bizonyítja, hogy a Firefoxtól maximum a pöcsöd érzed nagyobbnak, de ugyanolyan hüje maradsz a számítógéphez..." by moonman

(#22) salazol válasza Batman (#21) üzenetére


salazol
őstag

Az accountra kattintasz, belépsz a jelszavaddal,
a your hosts and zones menüben kattintasz a static dns add host gombra. Ott kiválasztod a kívánt domaint, ő megállapítja az ip-det, aztán megy.
De ilyenkor szokott küldeni egy levelet, nézd meg a fiókod, amiben meg kell erősíteni az account létrehozás tényét.

[Szerkesztve]

(#23) Batman válasza salazol (#22) üzenetére


Batman
őstag

még egy kérdés:
engedélyezni kell a mail wildcard-ot és mitt kell írni a mail exchanger-hez?

A Rák ellen az Emberért a Holnapért! - "..ez csak azt bizonyítja, hogy a Firefoxtól maximum a pöcsöd érzed nagyobbnak, de ugyanolyan hüje maradsz a számítógéphez..." by moonman

(#24) salazol válasza Batman (#23) üzenetére


salazol
őstag

Ha saját mail szervered van, akkor semmit sem kell exchangernek megadni.
Ha a wildcardod engedélyezed, akkor saját webszerver esetén tudsz aldomain-eket létrehozni, pl.
download.batman.dyndns.org
sex.batman.dyndns.org
www.batman.dyndns.org
robin.batman.dyndns.org
stb.
Ha a wildcard nincs engedélyezve, akkor csak a
batman.dyndns.org
működik.

[Szerkesztve]

(#25) Batman válasza salazol (#24) üzenetére


Batman
őstag

oksi köszi szépen nagyon sokat segítettél!

A Rák ellen az Emberért a Holnapért! - "..ez csak azt bizonyítja, hogy a Firefoxtól maximum a pöcsöd érzed nagyobbnak, de ugyanolyan hüje maradsz a számítógéphez..." by moonman

(#26) salazol válasza Batman (#25) üzenetére


salazol
őstag

igazán nincs mit.

(#27) tigga


tigga
tag

Hmm :)
pont eféle témát kerestem :)

Nah problémám a következő:
van argosoft
van dyndns
van fix ip
felrakom argosoftot megcsinálom usert: pl tigga@dragonss.dyndns.org
viszont egy fia levelet nem kapok meg + le sem tudom kérdezni outlookban a levelezést mert mindig azt mondja rossz a jelszó /már 100x megadtam ugyanazt :)/

de azt sem értem miért ezt az accountot akarja használni ? Account: 'dragonss.dyndns.org'
sztem valamit nagyon benéztem :) plz help

There was a problem logging onto your mail server. Your Password was rejected. Account: 'dragonss.dyndns.org', Server: 'dragonss.dyndns.org', Protocol: POP3, Server Response: '-ERR Invalid password', Port: 110, Secure(SSL): No, Server Error: 0x800CCC90, Error Number: 0x800CCC92

vagy esetleg a dyndns nél kell vmit még beállítani?

[Szerkesztve]

Kötözz egy macska hátára egy vajaskenyeret és dobd fel a levegőbe......

(#28) tigga


tigga
tag

plz vki segítsen :)

lehet hogy argosoftot nem állítottam be rendesen?
salazol mester segíjjé ha erre jársz vagy aki már használja a dyndns argosoft párost:))

Kötözz egy macska hátára egy vajaskenyeret és dobd fel a levegőbe......

(#29) lesaux válasza salazol (#10) üzenetére


lesaux
veterán

A csatolás limitje 5M, ez levélkódolással 3,8 Megás fájlnak felel meg.

Ezt elmagyaráznád nekem?

(#30) Batman válasza tigga (#28) üzenetére


Batman
őstag

Hali!

En nem tudok segíteni ,de szolok hogy salazol most nincs netközelben, majd este vagy holnap lesz!Szal akkor keresd, én is rá várok mert nekem se megy! :))

A Rák ellen az Emberért a Holnapért! - "..ez csak azt bizonyítja, hogy a Firefoxtól maximum a pöcsöd érzed nagyobbnak, de ugyanolyan hüje maradsz a számítógéphez..." by moonman

(#31) tigga


tigga
tag

hehe akkor várjuk salazol messiást együtt :D
de te legalább megkapod leveleket a szerverre? mert én azt nézem hogy oda sem érkezik meg semmi az csak hab a tortán hogy én a mail fiókot sem tom lekérdezni fentebb említett hiba miatt :D

[Szerkesztve]

Kötözz egy macska hátára egy vajaskenyeret és dobd fel a levegőbe......

(#32) tigga


tigga
tag

nah nekem má belső hálón müxik :)
az volt a gond hogy így kell outlook ban beállítani pop3 at: user@neved.dyndns.org


de külsőn még nem :(
egyszerűen nem kapja meg leveleket a szerver :((
na majd jönnek okosak és megmondják mivan :D


Kötözz egy macska hátára egy vajaskenyeret és dobd fel a levegőbe......

(#33) Crion válasza tigga (#32) üzenetére


Crion
aktív tag

én ezt egyszer már megcsináltam csak beugatott a szolgáltatóm, a mail servernél meg kell adnod mx recordot, amit elő lehet fizetny a dyndns-nél vagy megadod pl a szolgáltatódét, én az utobbit csináltam és ment, csak beszóltak fentről, hogy 386-os adsl-en nem kén' szervert futtatni:)

(#34) hezso válasza tigga (#27) üzenetére


hezso
aktív tag

ERR Invalid password ---ez tudod mit jelent, nem?
Én megpróbáltam rájelentkezni a mailserveredre telneten(loggban láthatod, egy szlovákiai IP+DNS), és fut, nagy valószínűséggel rossz kóddal/usernévvel akarsz bejelentkezni. A dyndnssel nincs semmi baj.

(#35) salazol válasza lesaux (#29) üzenetére


salazol
őstag

Annyi a dolog, hogy a levélküldés 7 bites karakterekre lett kitalálva, amikor fájlt csatolok, akkor átalakítja a levelezőszoftver, hogy kompatibilis maradjon régi rendszerekkel is, amelyek bájtonként csak 7 bitet visznek át.
Ez elvileg 4,3 mega lenne az 5 megából, de valami miatt mégis 3,8 fölött hibajelzés jön vissza túl nagy fájlméret jelzéssel.
Ha valamit nagyon rosszul írtam, javíts ki.

(#36) salazol válasza tigga (#27) üzenetére


salazol
őstag

usernek csak a tigga kell, a többit, ami a kukac mögött van, azt a local domain fülön kell beállítani.

(#37) salazol válasza tigga (#32) üzenetére


salazol
őstag

Ez így nem lesz jó, mert akkor az emilcím az lenne:
user@neved.dyndns.org@local.domain
Tehát accountnak csak a ''user'', local domainnek a ''neved.dyndns.org''

(#38) salazol


salazol
őstag

Mindenkinek szól:
Amikor engedélyezitek az ''allow relay'' pipát, ez ugye ahhoz kell, hogy tudjatok SMTP-vel kifelé levelet küldeni, rögtön állítsátok be az ''SMTP authentication''-t célszerűen arra, hogy ''use pop3 username and password'', aztán a kliensprogramban be kell állítani ugyanezt, pl. Outlook Expresszben ez úgy szól, hogy a kiszolgáló hitelesítést igényel.
Ha ezt kihagyjátok, a szerver úgynevezett ''open relay''-ként viselkedik és felhasználható SPAM küldésre, ennek eredménye a tiltólistára kerülés lehet.

(#39) salazol válasza Crion (#33) üzenetére


salazol
őstag

Nekem jól műxik MX rekord beállítás nélkül, dyndns-sel.

(#40) lesaux válasza salazol (#35) üzenetére


lesaux
veterán

Én nem tudom, azért kérdeztem.

(#41) salazol


salazol
őstag

A beállítás lépései:
megadni a local domain-t, dyndns.esek esetében valami.dyndns.org formában.
Létrehozni user(eke)t, csak a kukac előtti rész a user neve. Illik fenntartani egy postmaster nevű usert is.
Engedélyezni a relayt. (Allow relay)
Beállítani az SMTP authentication-t, use pop3 username and password-re.
Ha nem akartok a kliensekben vacakolni az SMTP authentication-nel, akkor itt meg lehet adni azokat az IP-ket, amikről jelszó nélkül is engedi a küldést, ''do not authenticate following adresses'', ide fel lehet sorolni a belső hálós IP-ket, és a 127.0.0.1-et.
A DNS-hez beírni a szolgáltatótok elsődleges DNS-ének IP címét, tapasztalat, hogy routeresek esetében itt nem jó a router IP címe. A mellette levő ellenőrző gomb sem működik routeren keresztül, hibát jelez, de attól működik a rendszer.
A localhost-hoz be lehet írni bármit, azzal a névvel fog SMTP-s küldésnél köszönni a másik SMTP szervernek.
Ha akarjátok, hogy a gép indulásakor automatikusan elinduljon a progi, akkor ott a két pipa, load server at windows startup és automatically start the server.
Loggolásnál én mindent loggolok kivéve a web commands-t, azzal túl nagyra nőnek a logfájlok.
Amikor elindul a rendszer, másnap érdekes dolog megnézni a logot, általában első nap megjelennek a logban a SPAM robotok, amelyek open relay után kutatnak.
A kliensprogramokban egyértelműen a szervert futtató gép IP-jét kell beírni POP3 és SMTP szervernek, ha azonos gépen van a szerver és a kliensprogi, akkor localhost-ot.


[Szerkesztve]

(#42) salazol válasza lesaux (#40) üzenetére


salazol
őstag

Nekem új dolog volt, utána kellett néznem, de az elmélet szerint 4,3 M kellene legyen a limit. Akkor lekezdtem küldözgetni magamnak egyre nagyobb fájlokat, aztán 3,8 M körül kezdte visszadobni. Érdekes.

(#43) adise


adise
őstag

azt szretném kérdezni, hogy ennél mi lesz a mail cimem? lehet választani hogy egyszerű legyen?
jah és pl valaki küld nekem mailt de kkivan kapcsolva a gép, és amikor elinitom a gépet akkor megkapom a mialt vagy egyfolytában mennie kell a servernek?

(#44) salazol válasza adise (#43) üzenetére


salazol
őstag

A mail szervernek áálandüan menni kell. A küldő szerver általában x alkalommal próbálkozik x percenként, aztán visszalküldi a feladónak. Az argosoft pl. 10-szer próbálkozik 10 percenként.
Az e-mail címed kukac utáni része a domain-neved lesz.
Ha regisztrálsz a dyndns-en és beállítgatod megfelelő dolgokat, akkor lehet pl. az emilcímeid vége: @adise.dyndns.org, vagy még vagy 40 féle végződés, pl. @adise.ath.cx, @adise.homelinux.org
A kukac előtti rész pedig az az account, amnit létrehozol.
A freeware argosoft szerverben korlátlan számú account lehet, korlátlan tárhellyel, csak egy levél mérete nem lehet 5M-nál nagyobb.
Tehát ha a domain neved adise.dyndns.org és létrehozol egy adise nevű usert a szerverben, akkor annak adise@adise.dyndns.org lesz a mail címe.

Ja és több local domain is megadható, csak a userekhez nem lehet hozzárendelni őket, tehát, ha létrehozol egy adise.dyndns.org és egy supermanus.no-ip.com domaint is, akkor az adise nevű user megkapja a adise@adise.dyndns.org és az adise@supermanus.no-ip.com címre érkező leveleket is.

[Szerkesztve]

(#45) tigga


tigga
tag

hmm hát nekem ezt írja log ban :(

Allow relay dns stimmel
megadva minden

szal elküldeni se tudok semmit :((
de kapni sem :(
Trying the server fmx1.freemail.hu.: 195.228.242.221
2004. 03. 01. 16:12:59 - [ 27] Winsock error when communicating with exchanger fmx1.freemail.hu.: [10060] Connection timed out

Kötözz egy macska hátára egy vajaskenyeret és dobd fel a levegőbe......

(#46) salazol válasza tigga (#45) üzenetére


salazol
őstag

Ezen ne csodálkozz. Az én logom is tele van ilyennel. 10 percenként újra próbálja majd. Csak a freemail-lel csinálja, azzal sem mindíg. 10-ből 1-szer egyből elmegy, kilencszer a harmadik-negyedik próbálkozásra. Ez a freemail.

(#47) salazol válasza tigga (#45) üzenetére


salazol
őstag

próbálj normális emilcímre küldeni, esetleg küldj nekem.

(#48) tigga


tigga
tag

Köszi mostmár megy igaz nem az eredeti gépről / valszeg tűzfal miatt nem jut ki :(( /
Viszont megcsináltam másik szerveren és ott meg hasít mint állat :D
Szal köszönöm mégegyszer a segítséget!!!!

Kötözz egy macska hátára egy vajaskenyeret és dobd fel a levegőbe......

(#49) salazol válasza tigga (#48) üzenetére


salazol
őstag

Szívesen.
Router tűzfalán virtual serverként a 25-ös portot kell engedélyezni a levelek fogadásához, 80-as portot a webes felület eléréséhez, ha futtatsz más webszervert, akkor az argosoftban át lehet állítani másik portra webes felületet, nálam pl. 81-es porton megy, értelemszerűen akkor azt is virtual serverként engedélyezni.
Ha engedsz pop3 elérést a net felől is, akkor a 110-est is virtual serverként.

Personal firewallon vagy a mailserver.exe-nek mindent megengedsz, vagy létrehozod a következő advanced rules-okat:
SMTP fogadás: Mailserver.exe, incoming, local port 25, remote port all, remote IP all.
SMTP küldés: Mailserver.exe, outgoing, local port all, remote port 25, remote IP all.
Webfelület: Mailserver.exe, incomig, local port 80, remote port all, remote IP all.
Reklámcsíkok napi frissítése, nem tudom történik-e valami, ha ezt nem engeded, jobb engedni: Mailserver.exe, outgoing, local port all, remote port 80, remote IP all.
Pop3: Mailserver.exe, incoming, local port 110, remote port all, remote IP all.

(#50) tigga


tigga
tag

Hát ezzel az a baj , hogy infósok nem engedik én az ő routerükhöz sajna nem férek hozzá :D
A mienken még átmegy de náluk elakad :)
Nekem most a pro van azzal lehet több domaint futtatni meg rengeteg extra van benne.Mondjuk nemsoká lejár de lehet megéri az árát :D

Kötözz egy macska hátára egy vajaskenyeret és dobd fel a levegőbe......

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.