Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Sárpac


Sárpac
nagyúr

Nos mivel nem találtam ilyen topicot ezért úgy gondoltam nyitok egyet.:)

Én kb. 2éve kezdtem el lovagolni és nagyon megszerettem ezeket az állatokat.
Sajnos az új munkahelyem miatt már egy jó ideje nem tudtam tovább csinálni, de szerencsére a mai nappal újból indulhat a dolog úgy néz ki. Még kezdő vagyok (újrakezdő), de már alapszinten lovagolok. Annak aki nem még nem próbálta Óriási élmény egy csapatban végigvágtázni egy mezőn, erdőn, völgyön át...


Szeretném ha olyan ph-s tag aki szintén a lovak szerelmese megosztná velem élményeit, esetleg lehet pacikról is képeket linkelgetni stb. (én biztosan fogok) :)

Köszönöm!

Sárpac

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#2) [lAyCsI]


[lAyCsI]
addikt

Hát én eccer ültem életemben lovon, de elég is volt, nem igazán fogott meg a dolog... asszem inkább maradok a 2 kerekű paripáknál:D

-= No way back from Here =-

(#3) Sanya válasza [lAyCsI] (#2) üzenetére


Sanya
nagyúr

dettó. kb 6 éves voltam, és csak körbe-körbe mászkált. hát elég uncsi volt :)

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#4) Sárpac válasza [lAyCsI] (#2) üzenetére


Sárpac
nagyúr

Ülni rajtuk és Lovagolni teljesen más dolog... :)

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#5) Sanya válasza Sárpac (#4) üzenetére


Sanya
nagyúr

ja. az ülni rajtuk egész uncsi

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#6) Sárpac válasza Sanya (#3) üzenetére


Sárpac
nagyúr

Igen futószáron pont ezt kell csinálnia!

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#7) aDM|RaL^


aDM|RaL^
őstag

volt barátnőm lovagolt, nameg full lómániás volt.

pf:)

http://www.flickr.com/photos/dmrl - http://dmrl.hu - Spectrum ZX 48k

(#8) hz hefti válasza Sárpac (#1) üzenetére


hz hefti
tag

szomszedban van haver apjanak 4lova hozza jartunk lovagolni. nem csak korbe-korbe, hanem terepen is. tok jo volt, de nem fogott meg a varazsa.
sracek csinalnak lovas-turakat. van ilyen szeker, amin van pad felcsavarozva gyerek nepiviseletet olt es a reszegedo emberekkel megrakott szekeren bejarjak Tokaj kornyeket.
igy mentek szerenadozni is :)

lowfast

(#9) Sárpac válasza Sanya (#5) üzenetére


Sárpac
nagyúr

Viszont unalmadban a topic címét is elolvashatnád!!! :DDD

(szerintem meg a metrózás buszozás az unalmas én mostanába mindíg túlszaladok egy két megállót ''elalszom'')

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#10) Sárpac válasza aDM|RaL^ (#7) üzenetére


Sárpac
nagyúr

óóó és mik voltak a tünetek?? :D

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#11) aDM|RaL^ válasza Sárpac (#10) üzenetére


aDM|RaL^
őstag

folyton lovagolni járt.

meg atomizmos lábai voltak:DDD

http://www.flickr.com/photos/dmrl - http://dmrl.hu - Spectrum ZX 48k

(#12) Sanya válasza Sárpac (#9) üzenetére


Sanya
nagyúr

jaja, unalmas, ugyanúgy unalmas a metró, és a futószáron egy lovon lovagolni. nincs benne a lovaglás igazi íze, a szabadság stb.
elolvastam a topikcímet, ne izgulj :)

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#13) Sárpac válasza aDM|RaL^ (#11) üzenetére


Sárpac
nagyúr

Jó feszes seggel!:DDD

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#14) Sárpac


Sárpac
nagyúr

Lehet csemegézni:
:)

Bővebben: link

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#15) Sárpac


Sárpac
nagyúr

Na túlestem az idei év első lovasoktatásán.
A lábam most olyan mintha egy úthenger ment volna át rajta.

:)

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#16) Sportman válasza Sárpac (#15) üzenetére


Sportman
csendes tag

És milyen lovon lovagolsz?

-

(#17) Sárpac válasza Sportman (#16) üzenetére


Sárpac
nagyúr

Legutóbb egy zabagép sárgán. Hogy milyen fajta pfu passz.

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#18) zsiga667


zsiga667
addikt

Kisebb-nagyobb megszakításokkal kb. 10 éve lovagolok, most nyáron is megyek majd 2 hétre ide: Bővebben: link. :)

(#19) Sárpac válasza zsiga667 (#18) üzenetére


Sárpac
nagyúr

ÁÁÁ király végre egy igazi lovas!:)
Tök jó hely, hogy lehet oda eljutni?

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#20) zsiga667 válasza Sárpac (#19) üzenetére


zsiga667
addikt

Pl. kocsival. ;) :DDD

Egyébként apám ismeri a vezérigazgatót, és mivel agrármérnöknek tanulok az egyetemen, ezért fater szervezett nekem 2 hét ''nyári gyakorlatot''.

(#21) ladybug


ladybug
őstag

A lányom imádja a lovakat. Még csak 4 éves, és nem tudom, hogy szabad-e rendszeresen vinni lovagolni.
V.ki tudna segíteni? Megköszönném.

Ti férfiak soha semmit nem tudtok megtalálni. A teafű a gyógyszeres fiókban van egy kakaós dobozban, amire rá van írva, hogy só.

(#22) Sárpac válasza ladybug (#21) üzenetére


Sárpac
nagyúr

Ahol én pacolok ott is tanítanak 4-6éves kislányokat is és imádják. (persze pónin kezdetben)

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#23) Dufresne


Dufresne
addikt

Elvileg szabad, végülis mozgás és szellemi sérülteknek pl van külön ilyen speckós lovasterápia, szóval nemhinném, hogy bármit ártana a kislányodnak.
Amúgy minden lovasnak ajánlanám a www.paci.hu weboldalrt és forumot egyben. Ez sztem a lovaglás PH-ja:D Itt mindenre kaptok választ.
Én barátnőm is lómániás és folyton ezt bújja...:Y

(#24) ladybug


ladybug
őstag

Köszönöm a segítségeteket.
Párszor lovagolt már, de mindenhol azt mondták, hogy rendszeresen ne vigyem, mert árthat a csontozatának. Bár azt sem tudom, mi az a rendszeres. Mert ha 1 hónapban 1x elviszem, attól még nem hiszem, hogy baja lesz.

A másik az, hogy kifejezetten nem ajánlották a pónit. Azt mondták, akkor inkább ló.

Ti férfiak soha semmit nem tudtok megtalálni. A teafű a gyógyszeres fiókban van egy kakaós dobozban, amire rá van írva, hogy só.

(#25) zsiga667 válasza ladybug (#21) üzenetére


zsiga667
addikt

Persze, egész nyugodtan. Viszont bár a póni tűnne logikusnak, én nem ajánlanám. Egy átlagos vagy alacsony ló éppen jó, egy 4 éves gyerek egy pónira se tud egyedül felmászni, viszont elég könnyen lekerülhet róla... (A póninál aljsasbb állat nincs a világon. :DDD) Egy nyugodt ló futószáron viszont nagyon biztonságos, és nagy élmény a gyereknek is.

(#26) zsiga667 válasza ladybug (#24) üzenetére


zsiga667
addikt

Erről a csont-dologról nem nyilatkoznék, nem nagyon értek az emberi anatómiához, kérdezze meg kezelőorvosát, gyógyszerészét. :) Egyébként lehet benne valami, bár heti fél órától semmi baja nem lehet.

(#27) ladybug válasza zsiga667 (#26) üzenetére


ladybug
őstag

Orvost még nem kérdeztem. De ha ezt egy szakavatott lovász mondja, akkor annak is elhiszem.
Köszi.:)

Ti férfiak soha semmit nem tudtok megtalálni. A teafű a gyógyszeres fiókban van egy kakaós dobozban, amire rá van írva, hogy só.

(#28) zsiga667 válasza ladybug (#27) üzenetére


zsiga667
addikt

Ilyen esetben ne higgy senkinek akinek nincs legalább 2 félév anatómia az indexében. :)
4 éves korban még nem végleges a csontrendszer, és ha sokat van a gyerek ''természetellenes'' testhelyzetben, az nem biztos hogy megfelelően befolyásolja a fejlődést, szóval szerintem kérdezd meg a háziorvosotokat. Amilyen ''kellemes'' az időjárás a napokban, nagy esélyed van rá hogy valaki a családban amúgyis összeszed egy kis megfázást...

(#29) ladybug válasza zsiga667 (#28) üzenetére


ladybug
őstag

Meggyőztél. Még fiatal ahhoz, hogy bármi történjék vele. Megkérdezem a háziorvosunkat.
A héten semmiképp sem gondoltam a lovaglást. Majd jövő héten vagy utána.

Ti férfiak soha semmit nem tudtok megtalálni. A teafű a gyógyszeres fiókban van egy kakaós dobozban, amire rá van írva, hogy só.

(#30) Dufresne


Dufresne
addikt

Azért havota egy lovaglástól biztos nem lesz baja. Többet árt, ha napi 2 órát gubbaszt a TV előtt rossz testhelyzetbe, vagy ilyesmi szvsz.

(#31) Sportman


Sportman
csendes tag

Baja szerintem se lesz, mivel nagybátyám lovardájába is voltak 3-4 éves gyerekek és nem lett semmi bajuk, pedig olyan is volt hogy 1-2 órát futószárazott :Y

-

(#32) Sárpac válasza zsiga667 (#25) üzenetére


Sárpac
nagyúr

Ez igaz, de az erre évek óta rászoktatott póni nem csinál gonoszságokat és ami nem mindegy az, hogy 70cm vagy 170cm ahonnan leesik a poronty.

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#33) Sárpac válasza ladybug (#29) üzenetére


Sárpac
nagyúr

Ha nem vágtáztatják semmi baja sem lesz, inkább használ semmint árt neki!

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#34) Sárpac válasza ladybug (#29) üzenetére


Sárpac
nagyúr

Ha nem vágtáztatják semmi baja sem lesz, inkább használ semmint árt neki!

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#35) Sportman


Sportman
csendes tag

Hello
Ha valakit érdekel erdélyi lovastábor Homorod Fürdőn augusztus 1-je és augusztus 7-e között

[Szerkesztve]

-

(#36) Sárpac


Sárpac
nagyúr

Élesszük újra a döglött lovat!:D
Imádom ezt időt már 2hete nem tudok kimenni lovagolni!:D

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#37) Dare2Live


Dare2Live
nagyúr

Nagyon nemfut ez a topic de lovak lelkivilágárol vmi jó könyvet tudtok nekem ajánlani?

Olyan konrad lorenzesre gondoltam de abbol tudtommal csak kutyás/varjas.... van.


[Szerkesztve]

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#38) Vamp válasza Sárpac (#36) üzenetére


Vamp
senior tag

Élesszük!

10 napot töltöttem Orfű-Tekeresen a rokon lovaspanziójában mint "tolmács". Jött egy német csoport, velük kellett lennem reggeltől estig.

Aztán a harmadik nap én is felültem. Onnantól nem volt megállás, a nulláról a végén eresztett vágtáig jutottunk a drága edzővel, aki, ha minimális manager tehetséggel rendelkezne, az ország egyik legjobban ismert trénere lehetne. Lómániás lettem. A WC-n ülve elolvastam 2 év Lovasnemzet újságtermését. Egy rakás lovaskönyvet szereztem. Elvonási tüneteim vannak.

A 10 nap alatt egyszer estem le, mindjárt a negyedik alkalommal, az első tereplovaglás alatt. Megindult a paci hegynek felfele, én pedig - lévén azelőtt még nem vágtáztam - inkább levetettem magam a drágáról. Meg is szidott mindjárt az edző, hogy foggal-körömmel kapaszkodni kell odafent. És hogy lógok egy üveg borral, mert direkt ugrottam. Nah mondom:D

Szóval a dobolás mellett a lovaglás is bekerült kedvenc időtöltéseim közé!

(#39) Vamp


Vamp
senior tag

Upot ide!!

(#40) Moneo


Moneo
tag

UP
Pacis képek, és egy gyönyörű szám.
Aki szereti a pacikat annak tetszeni fog.
Link

(#41) littlelion21


littlelion21
addikt

Ez milyen fajta ló?

[link]

(#42) neduddki válasza littlelion21 (#41) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

tipre friz

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#43) littlelion21 válasza neduddki (#42) üzenetére


littlelion21
addikt

Köszi, esélyes :)

(#44) lakisoft


lakisoft
veterán

Sziasztok,
Van itt köztünk tapasztalt lovagló, lovasoktató vagy ezzel analóg személy?
Egy tanácsot szeretnék tőle kérni.
1 év lovaglás után szeretnék lovat venni hobbi célra.
Kérdésem a következő: érdemes itt próbálkozni és kifogni egy idős iskolalovat vagy más alternatíva után kellene néznem?
Előre is köszi.

(#45) lakisoft


lakisoft
veterán

Úgy látom kevesen szeretik itt a lovakat :).

(#46) lakisoft


lakisoft
veterán

A lóhoz szoktatást mennyi idős kortól érdemes elkezdeni?

(#47) lakisoft


lakisoft
veterán

Sikerült olyan helyet találnom ahol a lóhoz szoktatás kulturált körülmények között tudják vállalni. :Y

(#48) lakisoft válasza lakisoft (#47) üzenetére


lakisoft
veterán

(#49) DiszNóÓl válasza lakisoft (#46) üzenetére


DiszNóÓl
senior tag

Üdv, tudom már nem aktuális, mi már 2-3 éves kisgyereket is ráültettük a pónira.

HATER

(#50) ArthurShelby


ArthurShelby
addikt

Aktív még ez a topik? :D
Ahogy látom érdektelenségbe fulladt... :(

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.