Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#621) Azurooandrew


Azurooandrew
tag

Sziasztok,

Elnézést kérek ha kicsit off topic a kérdésem, ám pont a Hi-res audioformátumok lejátszása kapcsán vagyok egyfajta válaszút előtt – ha úgy vesszük topic és hi-fi/lejátszó választás szempontjából egyaránt ;-) .

Egy ideje áttértem a FLAC, WAV, M4A, AIFF és DSD fájlokról történő zene hallgatásra, ám ezeket a fájlokat jelenleg csak az asztali gépen és egy Sony NW-A45 "walkman" lejátszón tudom hallgatni.
Azt szeretném elérni, hogy usb-n keresztül a lakásban egy „asztali” készüléken is le tudjam direktben játszani ezen formátumokat jó minőségben.

Az egyik lehetséges alternatívának (ahol dedikáltan van usb port ilyen Hi-res audiófájlok lejátszására) a minőségibb mini/micro hi-fi vonalat gondolom pl. a Panasonic SC-PMX 90, SC-PMX800, YAMAHA MCR-B370.
A kérdést első körben felvetettem a mikro hifi topicban, de az sajnos egy hallott státuszban lévő téma, a másik topic irány a „HiFi műszaki szemmel - sztereó hangrendszerek” lenne, de ott nem ezen fájlok lejátszása igazán az origó, hanem egy műszakibb megközelítés több komponens összefüggésében.

Véleményetek szerint egy kb. 200 ezres költségvetéssel milyen asztali sztereó lejátszó irányába lenne érdemes keresnem. illetve melyik lenne a legrelevánsabb topic minderre?

Előre is köszönöm a reakciókat, válaszokat!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.