Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#551) C. s.


C. s.
addikt

Sziasztok!

Van értelme a CD-imet flacba átrakni a gépre vagy untig elég, ha mp3-ban csinálom meg? Egy minőségi hangrendszeren hallható volna a különbség? Csak azért kérdezem, mert a CD már eleve egy "lebutított" hangzású dolog, nem hinném, hogy a flac képességeit ki tudná használni. Vag annyira azért nem nyomi?

(#552) PuMbA válasza C. s. (#551) üzenetére


PuMbA
titán

CD nem lebutított, 16bit és 44.1 khz-ből is olyan hangzás hozható ki, hogy hihetetlen :) Egy jól mixelt hanganyag sokkal jobban szól így, mint egy kevésbé odafigyelve megcsinált 24bit 96Khz-es zene.

Elég az MP3, de LAME enkódolóval csináld a kódolást, ami ingyenes és sok programban alapból benne van.

[ Szerkesztve ]

(#553) C. s. válasza PuMbA (#552) üzenetére


C. s.
addikt

Köszönöm a választ, és Boldog Új Évet Kívánok! :)

Arra emlékszem, hogy amikor először hallgattam CD-t, valahogy nem volt az igazi, egyszerűen hiányérzetem volt. Ugyanazzal a hangcuccal hagyomásnyos (analóg) zenét hallgattam elsősorban, annak valahogy "színesebb" volt a hangzása. Később azt olvastam, hogy a CD-ből kivágják az emberi fül számára nem vagy alig hallható részeket, akit ez zavar, hallgasson SACD-t.

Az EZ CD Audio Convertert ajánlották, az a LAME enkódolót használja zenéhez. De ha az mp3 és a FLAC között tényleg nincs hallható különbség, akkor már kész is vagyok vele, mert amikor még az integrált hangkártyát használtam, 320 kb/s-os mp3-ban mentettem a gépre. :)

A FLAC-nak mikortól van értelme? Milyen minőségű forrástól kezdve?

[ Szerkesztve ]

(#554) PuMbA válasza C. s. (#553) üzenetére


PuMbA
titán

"Arra emlékszem, hogy amikor először hallgattam CD-t, valahogy nem volt az igazi, egyszerűen hiányérzetem volt. Ugyanazzal a hangcuccal hagyomásnyos (analóg) zenét hallgattam elsősorban, annak valahogy "színesebb" volt a hangzása."

Ez azért van, mert CD-n sokkal jobban el lehet rontani a hangzást, hiszen végtelen lehetőséged van manipulálni a hangot és ezt sajnos ki is használják sok esetben. LP-n sok megkötés van. A kivágás dolog is általában nem érvényes, hiszen honnan tudod, hogy milyen mikrofonnal vették fel az anyagot. A legtöbbször 22-24kHz fölött semmilyen hangot nem rögzítenek, ergo semmit sem tudnak kivágni a CD-ből.

"A FLAC-nak mikortól van értelme? Milyen minőségű forrástól kezdve?"

Ha lehetőséged van, akkor mindig érdemes FLAC-t beszerezned :)

[ Szerkesztve ]

(#555) C. s. válasza PuMbA (#554) üzenetére


C. s.
addikt

Hogy-hogy? Mindkettő stúdióban készül, egyazon előadó esetéban elvileg ugyanaz megy a CD-re és az LP-re is, nem? :B

"Ha lehetőséged van, akkor mindig érdemes FLAC-t beszerezned"

Akkor is, ha CD-ből készítik? (A legtöbb "található" olyan)

[ Szerkesztve ]

(#556) PuMbA válasza C. s. (#555) üzenetére


PuMbA
titán

"Hogy-hogy? Mindkettő stúdióban készül, egyazon előadó esetéban elvileg ugyanaz megy a CD-re és az LP-re is, nem?"

Nem, mert CD-n általában összenyomják a dinamikát, hogy zajos helyen is mindent jól hallj. Ennek hátránya, hogy a zenéből kiveszik az élet, lapos lesz. LP-re ilyet nem rakhatnak rá, mert kiugrik a tű. Itt egy példa a sok ezer közül: LP-n (vinyl-en) nagyobb dinamikájú ugyanaz az album.

"Akkor is, ha CD-ből készítik? (A legtöbb "található" olyan)"

FLAC-t mindenből lehet készíteni, a lényege, hogy az eredeti hanganyagot meghagyja és semmit sem dob el belőle.

[ Szerkesztve ]

(#557) C. s. válasza PuMbA (#556) üzenetére


C. s.
addikt

"CD-n általában összenyomják a dinamikát"

Akkor ezt hallhattam. Illetve épp ezt nem. :D

Köszi a táblázatot! A 3 pirosas sorból 2 veszteségmentes (ismeretlen forrásból). Ezek szerint azok elképzelhető, hogy CD-ból születtek? Ilyen mérést házilag tudok végezni?

[ Szerkesztve ]

(#558) PuMbA válasza C. s. (#557) üzenetére


PuMbA
titán

Igen, ha nincs odaírva, hogy mi, akkor az biztosan CD :) Ha rákattintasz egy sorra, akkor odaírják, hogy melyik kiadású CD-ről van szó, szóval könnyen beazonosíthatod, hogy neked melyik van.

Le tudod tölteni egyébként a felső Links menüben a foobar2000 component menü alatt és ezt bemásolva a foobar2000/component mappába egy zenére jobb klikkelve le tudod mérni a DR-t. Az új, pontosabb dinamika meghatározást adó verzió már fizetős, ahogy a Links menüben láthatod.

[ Szerkesztve ]

(#559) C. s. válasza PuMbA (#558) üzenetére


C. s.
addikt

Ne már, hogy még a CD sem mindegy! :Y Szégyeljék magukat!

Köszi, megtaláltam! Nemrég kezdtem ismerkedni a Foobarral. :) Majd nekiállok próbálgatni vele ezt is.

Van pár konvertálásra váró SACD a gépen, pontosabban a tartalma *.2ch alakban. Van valami ingyenes program, ami konvertálni tudná egy elterjedtebb veszteségmentes formátumba? Lejátszásra ajánlották a Super Audio CD Decodert, de azt hiszem, hosszú távon kényelmesebb vona nekem, ha konvertálnám. Szeretek lejátszási listákat készíteni az aktuális kedvencekből, de így körülményes.

Szerk.:
Azért látom, ha akarják, a CD-t is meg tudják csinálni rendesen.

[ Szerkesztve ]

(#560) PuMbA válasza C. s. (#559) üzenetére


PuMbA
titán

Manapság már mindegy, de a 70-es, 80-as években a Japánban vagy Németországban kiadott CD-k kicsit több dinamikával rendelkeztek, mint mondjuk máshol, de mindegyik sokkal jobb volt, mint manapság természetesen :) Ugyanígy, ha van egy zenéből egy 80-as évekbeli kiadás és van egy 2013-as, akkor nagy valószínűséggel a 80-as évekbeli sokkal jobban fog szólni, mert a 2013-ast összenyomják dinamikában, hogy autó és villamoson fülhallgatóval "kompatibilis" legyen.

"Van pár konvertálásra váró SACD a gépen, pontosabban a tartalma *.2ch alakban. Van valami ingyenes program, ami konvertálni tudná egy elterjedtebb veszteségmentes formátumba?"

Nem tudom, sosem foglalkoztam vele. Nem attól fog jól szólni valami, hogy SACD-ben van és alig bírod lejátszani, mert szenvedni kell vele :)

"Azért látom, ha akarják, a CD-t is meg tudják csinálni rendesen."

Persze, minden a felvétel elkészítésén múlik, a formátum másodlagos. Egy zene szólhat jól MP3-ban, LP-n, de CD-n is. Nekem van mindegyikben zeném, hiszen van, amit csak abban tudsz beszerezni.

[ Szerkesztve ]

(#561) C. s. válasza PuMbA (#560) üzenetére


C. s.
addikt

De kár, hogy csak itthon szoktam zenét hallgatni. Ezután majd kiülök a kocsiba és járatom a motort! :D Az a kis háttérzaj majd elnyomja (az új) CD-k hiányosságait.

Köszi szépen a válaszokat!

(#562) sabrinho


sabrinho
tag

Sziasztok!

Lett egy új laptopom, ami flac konvert problémát okozott :)
Foobarrak konvertáltam eddig a flacokat mka-ból. Most is hozzáadtam a szükséges plugineket, létrehoztam a konvertben a default beállításokat. De a kimenet mindig 5.1-es. Megnéztem a régi laptop beállításait, látszólag ua., nem találom, mi okozta ott a sztereo kimenetet, mi volt másként állítva. Tudnátok segíteni (köszi előre is)?

(#563) F34R


F34R
nagyúr

Hayyy

Bandcampes FLAC, WAV zeneket konvertalnam 320 cbr-be vagy vorbisba q9-es converter opcioval. Melyik ajanlotabb... nincs profi fulesem se dac-om.

(#564) joco954


joco954
csendes tag

Sziasztok ! A segitségeteket szeretném kérni,abban,hogy iso mds fájlt hogyan tudnék Flac-re konvertálni. Köszönöm a válaszokat

(#565) CsaBully


CsaBully
aktív tag

Sziasztok !
Foobar2k mellett milyen minőségi zene lejátszót ajánlanátok?
Főleg bandcamp-ről letöltött flac formátumokat hallgatok..

[ Szerkesztve ]

Referencia: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=CsaBully ..Írj privátot,ha fel akarod venni velem a kapcsolatot.

(#566) PuMbA válasza F34R (#563) üzenetére


PuMbA
titán

256kbps VBR MP3 vagy AAC :)

[ Szerkesztve ]

(#567) Trebron09


Trebron09
őstag

Sziasztok!

Keresgéltem a neten de mindenhol csak fizetős oldalakat találok, hol tudnék ingyen letölteni pár zenét, ami biztosan veszteségmentes és nem ilyen felkonvertált valami? Ha nem hallom a különbséget nem költenék erre, köszönöm.

[ Szerkesztve ]

- Kreatív módon kell áramvonalasítani a stagnáló koncepciót! -

(#568) F34R válasza Trebron09 (#567) üzenetére


F34R
nagyúr

bandcamp free?

(#566) PuMbA
:K Thanks.

[ Szerkesztve ]

(#569) Trebron09 válasza F34R (#568) üzenetére


Trebron09
őstag

Köszi! :)

- Kreatív módon kell áramvonalasítani a stagnáló koncepciót! -

(#570) sabrinho válasza sabrinho (#562) üzenetére


sabrinho
tag

Erre valaki?

(#571) WaterWave


WaterWave
veterán

Én ezt ugy oldom meg, hogy egy nasra letoltom a zenet, majd egy hazimozierositovel szerveroldalrol lejatszom... Mar csak flacot vagy dsd-t hallgatok

• PlayStation 5 • PSN: waterwave0122 • Thinkpad X1 Yoga • LG 48 OLED C1 • Samsung Galaxy S9+ • Tp Link AX6000 • Marantz SR8015 AV Receiver • Synology Nas 718+ 6GB • Klipsch R-28F 7.1.2 Dolby Atmos •

(#572) Dester31 válasza CsaBully (#565) üzenetére


Dester31
tag

Foobart. :)

Des

(#573) Lev Abalkin


Lev Abalkin
tag

Biztosan többen kérdezték már (és választ is kaptak):

Milyen egyszerű programot használjak a CD lemezeim FLAC formátumba történő konvertálásához? Buta kérdés, de kell-e foglalkoznom a beállításokkal, vagy a program automatikusan kiválasztja a megfelelőket?
Hordozható lejátszóval, fülhallgatóval, otthoni körülmények között hallgatnám a zenét.
Köszönöm.

...ugyanitt SRPE99K1 Seiko Turtle új gyári fémszíj + 2 db stift eladó.

(#574) borges7 válasza Lev Abalkin (#573) üzenetére


borges7
aktív tag

Én ezt [link] használom, FLAC-nál nem nagyon kell állítgatni semmit szerintem, a leírásban is ez van: "Don't worry about quality of FLAC files! FLAC is a lossless format so the decoder output always exactly matches the original encoder input. FLAC encoder settings don't affect quality, only file size and encoding speed."

(#575) #37391872


#37391872
törölt tag

Üdvözlök mindenkit!
Segítséget szeretnék kérni! Flacot és DSD-t szoktam hallgatnia következő szerkentyűn: Xiaomi Note 7 (USB Audio Player Pro), iBasso DC02, Marantz vég és JM Lab dobozok.
A problémám az, hogy néhány lemez borítóképe hiányzik. Kiderítettem, hogy akkor működik jól, ha a borítókép be van ágyazva minden egyes számba. Ha csak úgy ott van a mappában, akkor nem látszik a lejátszó felületen.
A kérdésem az, hogy hogyan tudom a Flac fájlokba betenni utólag a borítóképet? Ha már volt rá megoldás, és nem találtam meg, nézzétek el nekem, mert 2004-től átolvasni a topikot nem egyszerű. Kereső nem adott rá megoldást.
Tehát nem mappába, hanem közvetlenül a Flac vagy DSD fájlba!
Köszönöm!
ui: Ubuntu alá kellene, de meg tudom wine-al oldani esetleg. A foobar megy linux alatt, de nem jöttem rá, hogyan lehet vele megcsinálni.

[ Szerkesztve ]

(#576) #37391872


#37391872
törölt tag

Megoldódott.

(#577) do-Sequence válasza #37391872 (#576) üzenetére


do-Sequence
tag

hello..

Végül a foobar-ral sikerült megoldanod (ctrl+a=összes track kijelölés;RMB/properties=metadata;Artwork-fül) vagy találtál egyéb alternatívát?

REVOLUT (2016 óta tag vagyok 0-a problémával) meghívás alapú támogatás (nfo, ingyen pénz, ingyen coin, stb.) Nálam! Érdeklődni privát üzenetben vagy telegráfon tudsz ; "Ez a kemény, nem a fa***m Öreg" - Mondta egyszer Stanley Tucci :)

(#578) flash-


flash-
veterán

ha egy audio cd-t felrakok bin-be imgburn-el, majd később valamikor abból készítek flac-ot,azmennyire lesz lossless? teljesen? vagy ez nagyon rossz megoldás?

illetve foobarral csinálni flac-ot, mp3-at az jó minőség?

[ Szerkesztve ]

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#579) Mortel


Mortel
senior tag

Sziasztok!

Már meglevő FLAC-anyagon, ami kb. 100 perc hosszú és egy track az egész (egy koncert), meg lehet oldani azt, hogy több trackre bontsam, és ne legyen benne szünet a trackeknél?

Köszönettel:
M

https://www.youtube.com/watch?v=8ZOzVcP2NqM

(#580) letoltobeze válasza Mortel (#579) üzenetére


letoltobeze
aktív tag

Szia, ha van CUE fájl hozzá, akkor: Medieval CUE Splitter

(#581) nutella1


nutella1
őstag

PC-n a DSF fájlokat milyen software-el lehet lejátszani? A TEAC HR audio playerrel a (lejátszó nem áll rendelkezésre) "Playback device is not available" hibaüzenetet kapom.

https://erdélyízei.com

(#582) Chris Kiki válasza nutella1 (#581) üzenetére


Chris Kiki
senior tag

Foobar 2000-rel. Ha jól emlékszem plugin kell hozzá, de lejátssza a DSD ISO-t is natívan.

Amiga 1200 - Blizzard 1230 MKIV 68030@50/68882@50 - 2MB Chip/128MB Fast - 4GB CF - Classic WB 3.1 - WHDLoad >>> and the Amiga lives forever

(#583) kokokka


kokokka
őstag

Remélem nem halt ki a topik! Az lenne a kérdésem, hogy tudtok e olyan programot mondani, ami egy 96kHz-es Flac-ot át tud alakítani 44-essé vagy 48-assá? Egyből, mókolás nélkül. Ugyanis az a problémám, hogy rengeteg olyan zenei ritkaságom van, miket 96kHz vagy épp 192kHz-ben kapok meg, de nem szeretném ekkor méretben tárolni, hallásra úgysincs különbség egy kisebbhez képest.
Ezt az átalakítást most úgy tudom megtenni, hogy Xrecode-ban átalakítom wav fájllá (itt be tudom állítani a mintavételezést) mad a kapott wav-et vissza alakítom flac-á. Nem az erre szánt idővel van bajom hanem azzal, hogy a kapott wav fálj teljesen elveszíti az eredeti flac-ban hibátlanul és teljesen kitöltött IDtag-okat. Minden beírt adat eltűnik, és így a kapott, kisebb flac-oknál újból ki kell tölteni mindent, magyarul nulláról kell kezdeni. És ez a rengeteg idő, ez a macera.
Ötlet ilyen programra esetleg?

(#584) Chris Kiki válasza kokokka (#583) üzenetére


Chris Kiki
senior tag

Ez, esetleg ez. Bár ilyen feladatra még nem használtam, így nem tudom hogyan fogja kezelni a tag-eket.

Amiga 1200 - Blizzard 1230 MKIV 68030@50/68882@50 - 2MB Chip/128MB Fast - 4GB CF - Classic WB 3.1 - WHDLoad >>> and the Amiga lives forever

(#585) kokokka válasza Chris Kiki (#584) üzenetére


kokokka
őstag

Köszi, épp ma délelőtt találtam rá amegoldásra, így egész eddig ezzel foglalatoskodtam :)
A dbpoweramp tökéletesen tudja, pontosan ezt kerestem. Sőt, attól többet is így lehet, hogy hosszú hosszú évek után lecserélem az xrecode-ot.

(#586) Wagner_ur válasza kokokka (#583) üzenetére


Wagner_ur
csendes tag

Esetleg még a GoldWave, ha bejön neked.

Bejelentkezek, kijelentkezek, bejelentkezek, kezek, kezek, kezek ...

(#587) nutella1


nutella1
őstag

Sziasztok!

Ha CD-ről szeretném a gépre archíválni néhány lemezem, akkor melyik programmal tegyem azt, hogy a legjobb minőségben őrizzem meg a hanganyagot? FLAC-ban mentsem le?

https://erdélyízei.com

(#588) Chris Kiki válasza nutella1 (#587) üzenetére


Chris Kiki
senior tag

EAC

Amiga 1200 - Blizzard 1230 MKIV 68030@50/68882@50 - 2MB Chip/128MB Fast - 4GB CF - Classic WB 3.1 - WHDLoad >>> and the Amiga lives forever

(#589) nutella1 válasza Chris Kiki (#588) üzenetére


nutella1
őstag

Ez jobb mint a free audio converter? Az EAC-ban nem is látok Flac konvertálási lehetőséget, csak Wav-ot.

https://erdélyízei.com

(#590) Chris Kiki válasza nutella1 (#589) üzenetére


Chris Kiki
senior tag

Az EAC a legjobb, olyan tulajdonságokkal tud grabbelni, amelyre más szoftver nem képes, kb. mindenki ezt használja. Tud közvetlen FLAC-ba is CUE sheettel együtt, de lehet, hogy a FLAC-ot külön kell feltelepíteni hozzá, erre már nem emlékszem.

Amiga 1200 - Blizzard 1230 MKIV 68030@50/68882@50 - 2MB Chip/128MB Fast - 4GB CF - Classic WB 3.1 - WHDLoad >>> and the Amiga lives forever

(#591) nutella1 válasza Chris Kiki (#590) üzenetére


nutella1
őstag

Amint használom, az EAC-ot én is jobbnak vélem, viszont azt hogyan tudom beállítani az EAC-nál, hogy grabbeléskor a gyári cd-ről ne csak Track 1-2-3 stb-t mutasson, hanem az album és a rajta lévő számok címét is? Egyesével be kell pötyögni? Ugye nem?

[ Szerkesztve ]

https://erdélyízei.com

(#592) Chris Kiki válasza nutella1 (#591) üzenetére


Chris Kiki
senior tag

Nem, szinkronizál valamelyik adatbázissal. Ha jól emléxem régebben ez a FreeDB volt, de az megszűnt. Most nem tudom mit használ és hol kell beállítani, mert már nagyon régen nem grabbeltem.

Amiga 1200 - Blizzard 1230 MKIV 68030@50/68882@50 - 2MB Chip/128MB Fast - 4GB CF - Classic WB 3.1 - WHDLoad >>> and the Amiga lives forever

(#593) Oldman2


Oldman2
veterán

Ha már előjött az EAC, létezik-e olyan free alkalmazás, amivel "szeletelt hangfájlok" egybe vonhatóak, és olyan, mint az EZ CD Audio Converter?

(#594) nutella1 válasza Chris Kiki (#592) üzenetére


nutella1
őstag

3-4 különböző adatbázissal is szinkronizál, csak rá kell kattintani a CD ikonra.

https://erdélyízei.com

(#595) nutella1


nutella1
őstag

Egy Flac fájlt, hogyan lehet trackekre bontani, ha minden szám egy fájlba lett archíválva?

https://erdélyízei.com

(#596) Chris Kiki válasza nutella1 (#595) üzenetére


Chris Kiki
senior tag

Erre én az AIMP Audio Converterét használom.

Amiga 1200 - Blizzard 1230 MKIV 68030@50/68882@50 - 2MB Chip/128MB Fast - 4GB CF - Classic WB 3.1 - WHDLoad >>> and the Amiga lives forever

(#597) nutella1 válasza Chris Kiki (#596) üzenetére


nutella1
őstag

Köszönöm, sikerült. S ha nincs cue fájlom, hogy tudok létrehozni egy adott albumhoz?

https://erdélyízei.com

(#598) Chris Kiki válasza nutella1 (#597) üzenetére


Chris Kiki
senior tag

Na ezt most még egyszer, mert nem teljesen értem mit szeretnél. Egy fájlban van az összes track és nincs hozzá cue?

Amiga 1200 - Blizzard 1230 MKIV 68030@50/68882@50 - 2MB Chip/128MB Fast - 4GB CF - Classic WB 3.1 - WHDLoad >>> and the Amiga lives forever

(#599) nutella1 válasza Chris Kiki (#596) üzenetére


nutella1
őstag

Pontosítok, adott egy mka fájl, amihez nincs cue fájlom. Azt már sikerült készíttetnem hozzá. Viszont, még így sem tudom hogyan kell megcsinálni, hogy külön, az albumról legyen meg minden dal, egyenként. Bármilyen beállítást használok, mindig csak egy fájlt hajlandó elkészíteni a converter, egyben, nekem pedig nem úgy kellene. De, hogy érthetőbb legyen, én azt szeretném, hogy a trackek egyenként meglegyenek. Ne az egész album egyben.

[ Szerkesztve ]

https://erdélyízei.com

(#600) Dißnäëß válasza nutella1 (#599) üzenetére


Dißnäëß
veterán

Ha az mka-t lejátszod valami értelmes cuccal (pl. Foobar), ott vannak a track-ek külön, ahogy illik ? (Gondolom, igen).

[link] Egy lejátszó.. Aimp for Windows leszed, telepít. Indít. Van a menüből előtúrva egy "Audio Converter" része, megnyit. mka behajigál. Minden opciót átnéz, ellenőriz, majd jobblent asszem hagyhatod default-on és pont azt fogja Neked tenni, amit akarsz.. és katt.

Szólj, ha összejött, szerintem simaliba.

B opció, Foobar alatt jobbkatt ... - megnemmondom fejből mi, de valami Convert - és ő fogja Neked kitenni számonként ...

[ Szerkesztve ]

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.