Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#601) nutella1 válasza Dißnäëß (#600) üzenetére


nutella1
őstag

Az Aimp nem szedi külön trackekre, akármelyiket választom ki jobbra, lent. Cue-t csinál hozzá, de ennyi. A Foobar mutatja egyesével szépen a trackeket, de konvertálás megkezdésekor unsupported fájl formátumot jelez: "Unable to open source file: Unsupported audio track format, Conversion failed: Unsupported audio track format". Ez egy DTS 5.1, amit lejátszani sem tud jelenleg, de nem tudom honnan kell letöltenem, vagy beillesztenem azt a plugin-t, hogy felismerje.

https://erdélyízei.com

(#602) Chris Kiki válasza Dißnäëß (#600) üzenetére


Chris Kiki
senior tag

A 4-gyel ezelőtti hozzászólást olvastad?

nutella1

A cue fájl egy közönséges szövegfájl (txt), a nagy tracken belüli trackek pozícióját tartalmazza. Simán lehet kézzel szerkeszteni, készíteni.

[ Szerkesztve ]

Amiga 1200 - Blizzard 1230 MKIV 68030@50/68882@50 - 2MB Chip/128MB Fast - 4GB CF - Classic WB 3.1 - WHDLoad >>> and the Amiga lives forever

(#603) PuMbA válasza nutella1 (#601) üzenetére


PuMbA
titán

Miért nem szerzed be normális formátumban, sztereóba?

[ Szerkesztve ]

(#604) nutella1 válasza Chris Kiki (#602) üzenetére


nutella1
őstag

Nem megyek vele semmire, nem tudom mihez képest kellene szerkesztgetni.

https://erdélyízei.com

(#605) Chris Kiki válasza nutella1 (#604) üzenetére


Chris Kiki
senior tag

Azt írtad az 599-ben, hogy ...amihez nincs cue fájlom. Azt már sikerült készíttetnem hozzá...

Ha sikerült csinálnod CUE fájlt, akkor az alapján szét kell vágnia a fájlokat az AIMP-nak. Ha nem vágja szét, akkor nem sikerült CUE fájlt csinálnod, maximum egy CUE fájlnak kinéző valamit.

Nekem zavaros ez az egész, megpróbálom összegezni amit úgy gondolom, hogy megértettem belőle.
Van egy MKA-d, amiből valahogyan kibányásztad az 5.1 FLAC tracket, és ezt szeretnéd megfelelően darabolni, de értelemszerűen CUE sheeted nincsen hozzá?

Ez esetben hallgasd meg a FLAC-et, nézd meg hol vannak a vágások a zenében, írd fel az időpontokat és alapján készíts a FLAC fájl nevéhez illeszkedő (a fájl nevét amire hivatkozik tartalmaznia kell) CUE fájlt. Alapnak használj egy már meglévő helyes formátumú CUE-t, és abban írd át az időzítéseket, neveket.

Amiga 1200 - Blizzard 1230 MKIV 68030@50/68882@50 - 2MB Chip/128MB Fast - 4GB CF - Classic WB 3.1 - WHDLoad >>> and the Amiga lives forever

(#606) nutella1 válasza Chris Kiki (#605) üzenetére


nutella1
őstag

Nem , nem ezt a fajta manuális "megoldást" keresem. Hanem azt a software-t, ami képes saját magától működőképes cue fájlt generálni. Amiből aztán egyenként kimenthetem a trackeket. Ennyi lenne az egész történet. Hiába készít pl. az AIMP cue fájlt, semmire nem mész vele, nem tudod kimenteni annak segítségével egyenként a számokat.

https://erdélyízei.com

(#607) Dißnäëß válasza nutella1 (#601) üzenetére


Dißnäëß
veterán

Hát eszküszöm lövök egy DTS 5.1 mka-t valahonnan és megnézem, mi a nyűg, nincs az a szemét hulladék akármilyen formátum, amivel ne bánna el egy Aimp/Foobar kombó.

Neked az 5.1 kell amúgy ? Gyakran ezekben benne a 2.0 sztereó sáv is (flac, lossless), ergo úgy az összes track.

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#608) Dißnäëß válasza nutella1 (#606) üzenetére


Dißnäëß
veterán

Nálam is zavar van, hogy mi is a problémád, de tételezzük fel, olyan mka-d van, amiben van DTS 5.1 és akkor ebbe - általában - szoktak tenni ugyanabból FLAC 2.0-át is. Ilyenkor mondanám azt, hogy ereszd el ezt a CUE fájlos dolgot, anélkül is fogsz kapni egyenkénti track-eket ebből.

1. Foobar2000 indít, lehetőleg valami pár éven belüli, ideális esetben 10 perce letöltött friss verzió.

2. mka-t megnyit vagy felveszi library-be, mindegy.. ott legyen baloldalt (default nézetben legalábbis).

3. Jobbkatt az mka-ra, Utilities -> Select stream -> DTS-ről átállítod a FLAC-ra

4. Play, rápróbálsz. Játszania is kell azonnal szépen (nálam DTS dekóder nincs fent direkt, hibát is dob, FLAC-ra nyilván nem).

5. Megint jobbkatt az mka-ra -> Convert -> ... (behozza a konverter konfigját, beállítgatod, mi legyen az output, hova tegye, stb), majd Convert gomb

6. Lepakolta a track-enkénti flac-okat, WAV-okat, vagy amit beállítottál.

7. Élvez.

[ Szerkesztve ]

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#609) wm2


wm2
őstag

Nagyon sok WAV — FLAC — ALAC — AAC — MP3 lejátszót kipróbáltam iOS-en, de a VOX egyszerűen verhetetlen. Az asztali verziója természetesen jobb, tágabb lehetőségekkel. Van Qobuz, Spotify prémium, Soundcloud integráció, és beágyazható YT link is (reklám és kormánypropaganda mentesen). Nagyon sokakat az szokott eltántorítani, hogy az iOS az egy korlátolt valami egy linux alapú rendszerhez képest, ám a VOX egy üde színfoltja a FLAC / ALAC alapú zenehallgatásnak. Én már a Mac PowerPC idők óta használom, szóval a fejlesztés, a szoftver nem mai darab. Jár hozzá egy unlimited cloud ha eleged van esetleg a streaming szolgáltatók nyújtotta minőséggel (főleg underground vonalon szarják telibe) és te magad szeretnéd a legjobb lossless fájlokat előállítani, magas prioritással. Én ezeket általában a Bandcamp-ről szoktam beszerezni WAV formátumban. Rengeteg rádió állomás közül is válogathatsz mindemellett és van Last.fm Scrobbling is. A “parametric EQ” egészen jó, ahogy a “sample rate management” és BS2B is. Az egyetlen probléma vele, hogy a Windows VOX még csak 0.8.19 béta rengeteg buggal és hiányossággal. A Mac asztali VOX egyébként kicsit hajaz a Winamp kinézetre, de lényegében attól jobbnak tartom. Rengeteg lehetőséget kínál a lossless zenehallgatóknak (konvertálás a háttérben, plusz beépülők stb.) és pont ezért nem érzem szükségét egy drága Audirvana-féle előfizetésnek.

Néhány kép a kinézetről: 1. 2. 3.

Mivel iOS / Mac vonalon kevesen írnak ilyesmikről, gondoltam megosztom. Szeretem amúgy a VLC-t is, nincs vele gondom, de VOX környezet barátibb. Ha konvertálni szeretnél és saját könyvtárban elhelyezni dalokat, segítségedre lehet még a Hokusai nevű app. Ez amolyan iOS Audacity féleség.

Ozora <3

(#610) Marchello19


Marchello19
tag

Sziasztok, milyen nem fizetős programmal tudnék butítani flac fileokon? Van néhány 24/192
zeném ilyen 6 és 9000 kbps közötti bitrate-en és nem játssza le a fejegységem őket, túl kemények neki. :(
Csak így tudtam megszerezni az albumot, kisebbe nem volt.

(#611) Chris Kiki válasza Marchello19 (#610) üzenetére


Chris Kiki
senior tag

Audacity

De a bitrate-en nem fogsz tudni változtatni (Illetve csak nagyon minimálisat), ez nem mp3, hogy állítani lehessen a minőség függvényében a tömörítést. Konvertáld át 16/48-ba, és úgy kódold vissza FLAC-ba.

Amiga 1200 - Blizzard 1230 MKIV 68030@50/68882@50 - 2MB Chip/128MB Fast - 4GB CF - Classic WB 3.1 - WHDLoad >>> and the Amiga lives forever

(#612) Marchello19 válasza Chris Kiki (#611) üzenetére


Marchello19
tag

Köszi szépen, végül az AIMP-et használtam, és most már jó. :)
Plusz, le tudtam vele bontani trackekre egy egyben felvett albumot is. :R

[ Szerkesztve ]

(#613) Chris Kiki válasza Marchello19 (#612) üzenetére


Chris Kiki
senior tag

Azért ezzel óvatosan! Az AIMP-nak nagyon jól használható a konvertere egészen addig, amíg csak formátumokat konvertálsz (pl. APE -> FLAC), trackekre bontasz vagy újratömörítesz losslesst.

Ha bitdepth váltást (24->16bit) vagy sample rate konverziót (192kHz->48kHz) csinálsz, használj inkább valami professzionálisabb szoftvert. Ki tudja milyen algoritmusokkal dolgozik az AIMP, jobb ezt megfelelő programra bízni.

Amiga 1200 - Blizzard 1230 MKIV 68030@50/68882@50 - 2MB Chip/128MB Fast - 4GB CF - Classic WB 3.1 - WHDLoad >>> and the Amiga lives forever

(#614) nutella1


nutella1
őstag

Valaki nem tudja véletlenül az ADD cd-ket miért nem olvassa be PC-n az olvasó? Ahogy nézem, minden CD-m AAD. Ez az egy, amely hozzám került ADD, gyári, műsoros maxi cd, és szeretném lementeni a tartalmát. Hogyan lehet? Firmware frissítsek az írómon?

[ Szerkesztve ]

https://erdélyízei.com

(#615) Chris Kiki válasza nutella1 (#614) üzenetére


Chris Kiki
senior tag

Semmi köze nincs az olvashatósághoz.

AAD-> analóg master, analóg keverés, digitális kiadás
ADD-> analóg master, digitális keverés, digitális kiadás
DDD-> digitális master, digitális keverés, digitális kiadás

Nézd meg mikori kiadás a CD, tartalmaz-e valamilyen másolásvédelmet, mint például Cactus Data Shield és társai.

Amiga 1200 - Blizzard 1230 MKIV 68030@50/68882@50 - 2MB Chip/128MB Fast - 4GB CF - Classic WB 3.1 - WHDLoad >>> and the Amiga lives forever

(#616) nutella1 válasza Chris Kiki (#615) üzenetére


nutella1
őstag

Köszi, fogalmam nincs mihez van köze, ezért kérdezem. Be sem olvassa a Bluray író (Asus SBC, 06D2X- U USB), felpörög és leáll, itt a bibi. 1988-as, gyári, single CD. Tehát nem beszélhetünk még másolásvédelemről szerintem.?

[ Szerkesztve ]

https://erdélyízei.com

(#617) Chris Kiki válasza nutella1 (#616) üzenetére


Chris Kiki
senior tag

Így van, ha jól emlékszem azok 2000 után jöttek csak. Lehet, hogy csak degradálódott a lemez (ez sajnos előfordulhat), így már nem tökéletes a pitek-land-ek formája, vagy a tükröző réteg fakult meg.
Esetleg nem karcos/nincs nagyobb karc a képes oldalon (tehát nem az olvasott oldalon!), esetleg nem látsz furcsa elszíneződést?

Amiga 1200 - Blizzard 1230 MKIV 68030@50/68882@50 - 2MB Chip/128MB Fast - 4GB CF - Classic WB 3.1 - WHDLoad >>> and the Amiga lives forever

(#618) nutella1 válasza Chris Kiki (#617) üzenetére


nutella1
őstag

Nem, nem karcos egyáltalán, sehol sem, de mindegy, már kihajítottam a lemezt. Megoldást nem találtam, egyéb fórumon sem, annyit meg nem ért, hogy a semmiért tartogassam.

[ Szerkesztve ]

https://erdélyízei.com

(#619) huan


huan
őstag

Sziasztok,
Egy zenei albumom .ape .cue .log formátumban van, 14db zeneszámmal. Milyen alkalmazással lehet szétbontani 14db zenei fájlra MAC-en?
Köszi

(#620) tomi0405


tomi0405
csendes tag

Valakinek nem lenne hasznára ez a kártya?

rme hammerfall dsp 9632

(#621) Azurooandrew


Azurooandrew
tag

Sziasztok,

Elnézést kérek ha kicsit off topic a kérdésem, ám pont a Hi-res audioformátumok lejátszása kapcsán vagyok egyfajta válaszút előtt – ha úgy vesszük topic és hi-fi/lejátszó választás szempontjából egyaránt ;-) .

Egy ideje áttértem a FLAC, WAV, M4A, AIFF és DSD fájlokról történő zene hallgatásra, ám ezeket a fájlokat jelenleg csak az asztali gépen és egy Sony NW-A45 "walkman" lejátszón tudom hallgatni.
Azt szeretném elérni, hogy usb-n keresztül a lakásban egy „asztali” készüléken is le tudjam direktben játszani ezen formátumokat jó minőségben.

Az egyik lehetséges alternatívának (ahol dedikáltan van usb port ilyen Hi-res audiófájlok lejátszására) a minőségibb mini/micro hi-fi vonalat gondolom pl. a Panasonic SC-PMX 90, SC-PMX800, YAMAHA MCR-B370.
A kérdést első körben felvetettem a mikro hifi topicban, de az sajnos egy hallott státuszban lévő téma, a másik topic irány a „HiFi műszaki szemmel - sztereó hangrendszerek” lenne, de ott nem ezen fájlok lejátszása igazán az origó, hanem egy műszakibb megközelítés több komponens összefüggésében.

Véleményetek szerint egy kb. 200 ezres költségvetéssel milyen asztali sztereó lejátszó irányába lenne érdemes keresnem. illetve melyik lenne a legrelevánsabb topic minderre?

Előre is köszönöm a reakciókat, válaszokat!

(#622) Chris Kiki válasza Azurooandrew (#621) üzenetére


Chris Kiki
senior tag

Végül is mit szeretnél?
Egy DAC-ot, amit ráköthetsz egy integrált erősítőre,
egy DAC-ot fejhallgató erősítővel,
egy DAC-ot előerősítővel,
vagy egy komplett egységet egyben (DAC+integrált erősítő)?

Amiga 1200 - Blizzard 1230 MKIV 68030@50/68882@50 - 2MB Chip/128MB Fast - 4GB CF - Classic WB 3.1 - WHDLoad >>> and the Amiga lives forever

(#623) Azurooandrew válasza Chris Kiki (#622) üzenetére


Azurooandrew
tag

Köszönöm a reakciót, a kérdést Chris Kiki :K

Egy olyan asztali készüléket vagy rendszert keresek a Hi-res zenék lejátszása, ahol front USB portos a DAC+integrált erősítő egység, vagy az egyik komponens egy DAC+integrált erősítő és egy van egy még egy lejátszó komponens USB portal/lejátszóval .

Azt gondolom, hogy ilyen volt anno a Yamahanál a MCR-N870 [link] és a Yamaha MCR-N670D [link] – amelyek ára igencsak magas volt, e mellett az látom a gyártó oldalán, hogy egy ideje már „Discontinued” státusz és ebből fakadóan nem is kaphatóak már.

Az látom, hogy 200 ezres kategória körül ilyen hifi vonalon egyszerűen nincs igazán termék USB portos Hi-res zene lejátszására. :F 100 körül több márkának van szerényebb micro egysége, de azok tényleg kisebb teljesítményűek és pl elég ritka, hogy kezeljék a DSD verziókat.

[ Szerkesztve ]

(#624) Chris Kiki válasza Azurooandrew (#623) üzenetére


Chris Kiki
senior tag

Szóba jöhet az is, hogy a DAC és erősítő különböző márka?

[ Szerkesztve ]

Amiga 1200 - Blizzard 1230 MKIV 68030@50/68882@50 - 2MB Chip/128MB Fast - 4GB CF - Classic WB 3.1 - WHDLoad >>> and the Amiga lives forever

(#625) Azurooandrew válasza Chris Kiki (#624) üzenetére


Azurooandrew
tag

Ha ár-érték tekintetében az lenne a legjobb megoldás/választás akkor ez nem lenne akadály.

(#626) Chris Kiki válasza Azurooandrew (#625) üzenetére


Chris Kiki
senior tag

Ez a front USB-s dolog eléggé ritka az alacsonyabb árkategóriában. Shenzenen nézzél körbe a Topping-ok, SMSL-ek között. Ezek viszonylag olcsó és jó minőségű DAC-ok. Erősítő vonalon Topping $150-ért, vagy beszerzel valamin ősi sztereó erősítőt.

Amiga 1200 - Blizzard 1230 MKIV 68030@50/68882@50 - 2MB Chip/128MB Fast - 4GB CF - Classic WB 3.1 - WHDLoad >>> and the Amiga lives forever

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.