Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#401) Kékes525


Kékes525
félisten

Melyik a legjobb hangminőségű módszer SACD iso formátumának 24bit - 88.2khz -re való konvertáláshoz. Fobbar2000-el próbálkoztam, de a foo_dr értéke kisebb mint másoknak. Lehet, hogy csak a foobart rosszul konfiguráltam. Nem tudom.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#402) Kékes525 válasza Kékes525 (#401) üzenetére


Kékes525
félisten

A másik kérésem az lenne, ami időközben eszembe jutott és nem találtam elég információt róla, hogy mi a különbség a dsf (sony) és a dff (philips) formátumok között? főleg van e hang minőségi különbség az iso, dsf és dff formátumok között?

Csak annyit találtam hogy az egyikben (dsf) van metadata, a másikban dff nincs. Holott a foobar2000-rel mindkettőben láttam. Másrészt a dsf sokkal nagyobb mint a dff, a foobar2000ban mindkettő egyformának tűnik, SACD-ként jeleníti meg, mint az eredeti isot-t.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#403) Kékes525 válasza Kékes525 (#402) üzenetére


Kékes525
félisten

Erre megtaláltam a választ, aszt hiszem. A DSF, DFF és ISO ugyanaz a hangminőség, mert ugyanazt az audio streamet tartalmazzák. A DFF azért kisebb, mert tömörített. Viszont az az érdekes, hogy a Flac konverzió (24bit-88.2Khz) egy kicsit nagyobb, pedig a konverzió miatt egy kicsit gyengébb hangminőségű.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#404) Dilikutya


Dilikutya
félisten

Jó, jelenleg is frissített, Windows 8.1 64biten működő lejátszót keresek, ami boldogul a flac formátummal, esetleg codec WMP-hez. Melyiket javasolnátok? Lejátszónál a hangminőség és normális felület szempont, abban a WMP elég jó.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#405) andorra válasza Dilikutya (#404) üzenetére


andorra
őstag

Minőségre és speciális szolgáltatásokra a Foobar bizonyára a legjobb, de a kezelése több tanulást igényel és a felületének tervezése a puritán, hifi szempontokat jelképezi. Vagyis jó hang és semmi csicsa. Vannak rá skinek írva, de az is plusz macera. Vagyis, valószínűsíthetően, nem igazán neked való.

(#406) Dilikutya válasza andorra (#405) üzenetére


Dilikutya
félisten

Normális felület alatt logikus, átláthatót értek, kezelőgombokkal, rendes listakezeléssel, semmi csicsával. A WMP-t azért használom, mert jól szól. Lehet, hogy pont nekem való? :)

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#407) andorra válasza Dilikutya (#406) üzenetére


andorra
őstag

Akkor igen.

(#408) Krissz80


Krissz80
senior tag

Sziasztok!

Van pár albumom 'mka' konténerben , DTS + FLAC hangsáv is van benne, de foobar-al csak a DTS sávok elérhetők. Tud valaki megoldást arra, hogy a második (FLAC) sávot is le tudja játszani. MPC-HC val megy, de a foobart jobban szeretem.

Előre is köszi a segítséget.

(#409) Kékes525 válasza Krissz80 (#408) üzenetére


Kékes525
félisten

1.3.4

Fixed problems with accessing very long file names on network shares.
Fixed incorrect display of converter tag transfer option state in the converter setup dialog.
Improved compatibility with malformed ID3v2 tags.
Added option to prevent hard disk sleep while playing [Advanced Preferences].
Fixed performance issues with Matroska file reading (1.3 regression).
Fixed Converter problems with ripping CD to single file with chapters (1.3 regression).
Added an option to suppress startup dialog about bad last shutdown.
RAR unpacker updates:
Now using unrar.dll which can be updated easily in the future.
Disregard that, unrar.dll is unusable due to bugs and limitations. Now using RAR source directly with own patches, just like previous foobar2000 versions did [beta 4].
Added support for RAR5 format.
Updated FFmpeg to 2.4.1 [beta 4].

Próbáld meg.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#410) Krissz80 válasza Kékes525 (#409) üzenetére


Krissz80
senior tag

Köszi, majd kipróbálom, bár lehet megvárom a stabil verziót az 1.3.4-ből.

(#411) Kékes525 válasza Krissz80 (#410) üzenetére


Kékes525
félisten

Most már hamar kijöhet a stabil verzió. Kíváncsi vagyok, hogy ez tudja e a FLAC hangsávot az 'mka' konténerből lejátszani.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#412) Domonkos8


Domonkos8
tag

Sziasztok, én egy olyan kérdéssel jöttem, ami rengeteg vitát és problémát vet fel (legalábbis számomra). Én lehet sznobizmusból, de nagyrészt flac és wav formátumban tartom a zenéimet, mindezt nexus 4 ről hallgatva Sony MDR-ZX 610 APW fejhallgatóval. Van bármi kihallható különbség a flac és wav formátumban tartott illetve a 320kbos mp3 zene között

(#413) Kékes525 válasza Domonkos8 (#412) üzenetére


Kékes525
félisten

Mindkettő ugyanazt az információt tartalmazza, tehát ilyen értelemben nincs különbség a kettő minősége között.

Azonban mivel a flac tömörített így kevesebb adathordozót (HDD v. SSD-t) kell használni lejátszáskor. Ez akkor lehet problémás, ha lassú a HDD. Azonban mivel a flac tömörített, ezért azt a memóriában ki kell csomagolnia a programnak, ami processzor teljesítményt igényel. Ez pedig a memória és a processzor teljesítményét veszi igénybe.

Láthatjuk, hogy ilyen értelemben mindkettőnek van előnye és hátránya.

Azonban megfelelően konfigurált (hardveresen és OP szinten) gyors gépen nem szabad, hogy különbség legyen a kettő között. A mai gépek és OP-ék ilyenek. Vannak speciális, zene lejátszást optimalizáló programok, amik tovább javítják a gép zene lejátszási teljesítményét Fidelizer 6.1. (hoppá, most látom kijött egy új verzió, azonnal töltöm is :K )

Én azt mondom, ha jól optimalizált gyors géped van és tovább javított a fidelizerrel a zenei lejátszás teljesítményét, akkor nyugodtam alkalmazhat flac-ot (szerintem legjobb a default tömörítés).

A flac és mp3 között van különbség, ha megfelelően jó berendezésen hallgatod.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#414) Kékes525


Kékes525
félisten

Bocs kifutottam a szerkesztési időből.

Használt már valaki fidelizer plust vagy pro-t? Van érzékelhető különbség a zene lejátszáskor a hangminőség között a "simához" viszonyítva?

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#415) Domonkos8


Domonkos8
tag

Nagyon köszönöm a részletes válaszod! :D

[ Szerkesztve ]

(#416) Kékes525 válasza Domonkos8 (#415) üzenetére


Kékes525
félisten

Szívesen!

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#417) Krissz80 válasza Kékes525 (#416) üzenetére


Krissz80
senior tag

A hétvégén kipróbáltam és sajnos nem oldotta meg a problémát, így nem marad más mint szétszedni mkvtool-al. Először az 1.33-asat próbáltam, de az nem tudta felolvasni az mka-fájlokat, gondolom azt javíthatták az 1.34-ben mert annak ment.

(#418) Kékes525 válasza Krissz80 (#417) üzenetére


Kékes525
félisten

Mit értesz olvasás alatt, mivel azt mondtad, hogy a régebbi letudja játszani a dts sávokat, vagyis akkor olvassa is. Nem?

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#419) Krissz80 válasza Kékes525 (#418) üzenetére


Krissz80
senior tag

Nem tudta, vagy csak nagyon lassan tudta volna betenni az 'mka' fájlokat a foobar saját listájára.
Ha várok egy kicsit lehet sikerült volna, de a z 1.34-nek ez észrevehetetlenül gyorsan sikerül.

(#420) Kékes525 válasza Krissz80 (#419) üzenetére


Kékes525
félisten

Megjelent a végleges foobar2000 v1.3.4. Próbáld ki, kíváncsi vagyok van e javulás a bétához képest. foobar2000 v1.3.4

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#421) Krissz80 válasza Kékes525 (#420) üzenetére


Krissz80
senior tag

Ugyanúgy csak az első hangsávot tölti be az mka-ból.
Marad a szabdalás.

(#422) Kékes525


Kékes525
félisten

Tudná valaki pontosan definiálni ezeket a SACD-hez tartozó rövidítéseket? Valami fogalmam van róluk, de nem tudom hogy pontos e? Milyen összefüggések vannak közöttük?
ISO, DSD, DST, DFF, DSF :F

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#423) Krissz80 válasza Kékes525 (#422) üzenetére


Krissz80
senior tag

Az iSO maga a CD képfájl, a többi pedig a formátum amiben a hanganyagot tárolják.

SACD-n általában DSD és DST formátumban van a tartalom.
A DSF és DFF fájlok általában külön is lejátszhatóak, olyasmi lehet mint az SACD rip trackonként.

A lényeg hogy mindegyik lejátszásához kell DSD to PCM konverter.
Foobarhoz egy plusz plugin.

Én amúgy egyszer találkoztam DFF fájlal, de abból nem mindegyiket szerette a foobar.
Asszem a többcsatornás okozott neki gondot.

(#424) Kékes525 válasza Krissz80 (#423) üzenetére


Kékes525
félisten

A következőket találtam:

ISO = SACD képfile-ja, lemezre lehet égetni.
DSD = Direct Stream Digital (a technológia neve – mint az alternatív esetében a PCM)
DST = A DSD veszteségmentes tömörített formája (kicsit hasonló mint a wav nál a FLAC)
dff = A DST file kiterjesztése, (nem tartalmaz tag-ot, ezért kell hozzá cue file)
dsf = DSD tömörítetlen file-ok kiterjesztése, ami viszont tartalmaz tag-ot

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#425) Exodius


Exodius
őstag

Skacok!

A CUTOFF mit jelent mikor bevizsgálom Lossless Audio Checker-rel, hogy a FLAC FLAC-e? :O Csak mert foobar-ban is van "verify integrity" és az OK-t mond ezekre. :O

(#426) Kékes525 válasza Exodius (#425) üzenetére


Kékes525
félisten

auCDtect Task Manager 1.6.0 RC1 Ezt használd helyette sokkal jobb. Angol nyelv is van benne.
CUTOFF frekvencia vágást jelent.
Ez egészen más mint a foobarban a verify, mert az a file integritását ellenőrzi, aminek semmi köze a zenei minőségéhez, csak azt mutatja meg, hogy sérült e a file vagy nem, az md5 aláírása alapján.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#427) Exodius válasza Kékes525 (#426) üzenetére


Exodius
őstag

Akkor a frekvenciavágás mit jelent? Vagy az is rossz mintha hamis lenne a FLAC nem eredeti? :O

(#428) Kékes525 válasza Exodius (#427) üzenetére


Kékes525
félisten

Igen. Ellenőrizd azzal, amit linkeltem.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#429) Exodius válasza Kékes525 (#428) üzenetére


Exodius
őstag

Klassz....a auCDtect Task Manager miatt kur*a sok dolgot kell újra letölteni. Kéne egy megbízható honlap ahol tényleg csak flac van. Az egyik ellenőrzött számom FLAC volt ezzel, CDDA 100%....az mit jelent? Illetve a prioritás? Bocs a tudatlanságért. :)

(#430) Kékes525 válasza Exodius (#429) üzenetére


Kékes525
félisten

Nagyon sok van, aki keres, az talál! :K

CDDA 100% jelentése: Eredeti!

Tudod még ellenőrizned a foobarban az AccurateRip funkcióval egy albumot, számokat külön nem.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#431) Exodius válasza Kékes525 (#430) üzenetére


Exodius
őstag

Jah eredeti? Akkor elég megtévesztő az a vörös háttér! :O :)

A Priority/Accuracy mik? Állítsam őket nagyobbra?

[ Szerkesztve ]

(#432) Kékes525 válasza Exodius (#431) üzenetére


Kékes525
félisten

Vörös? Annak zöldnek kellene lennie!

Még a valószínűség százalékát is kiírja.

Az AccurateRip-et nem lehet állítani, az ellenőrző funkció. AccurateRip

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#433) Kékes525 válasza Exodius (#431) üzenetére


Kékes525
félisten

Lejárt a szerkesztési időm.

Kijelölőd a teljes albumot a foobar2000 listájában és a jobb egérgombbal előhívott menüből az Utilities-nél a második a Verify integrity alatt (Verify album with AccurateRip).

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#434) Exodius válasza Kékes525 (#433) üzenetére


Exodius
őstag

Szerinted? Ott a menüben van priority meg accuracy. Accurate Rip-nél meg nem találom a letöltést.

[ Szerkesztve ]

(#435) Kékes525 válasza Exodius (#434) üzenetére


Kékes525
félisten

Ez nem azért piros, mert nem eredeti CD copy, hanem azért mert nem tudta valamiért ellenőrizni (azért mert error-t mutat). Lehet hogy ahol a Windows temporális file-ja van azon a meghajtón nincs elég szabad hely. Ez úgy működik, hogy a flacot kicsomagolja wav-ba és azt ellenőrzi. A wav pedig sokkal nagyobb helyett foglal el mint a flac, akár több giga szabad hely is kellhet neki adott esetben. Az is lehet, hogy a flac valamiért hibás.

"Accurate Rip-nél meg nem találom a letöltést" ? :F Ez a program nem ellenőrzi azt. Az Accurate csak azt jelenti magyarul, hogy pontos. Ha erre állítod, akkor a legpontosabban számít, a leghihetőbb a kapott érték.

A AccurateRip amiről írtam az a Foobar2000 van. És egészen mást jelent. Azt ott tudod ellenőrizni, mint ahogy írtam is. A belinkelt site-on van egy rövid leírás róla.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#436) Exodius válasza Kékes525 (#435) üzenetére


Exodius
őstag

40 GB szabad hely van ahol a progi van...:O

[ Szerkesztve ]

(#437) Kékes525 válasza Exodius (#436) üzenetére


Kékes525
félisten

A foobarban a verify OK-ét mutat? What is Aucdtecttaskmanager.exe and How To Fix It?

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#438) Exodius válasza Kékes525 (#437) üzenetére


Exodius
őstag

Status: ok. :O :)

(#439) Kékes525 válasza Exodius (#438) üzenetére


Kékes525
félisten

Próbáld ki más flacokkal is mert lehet, hogy annál van valamilyen probléma.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#440) Exodius válasza Kékes525 (#439) üzenetére


Exodius
őstag

Másokat is teszteltem..ugyanúgy error. :O :(

(#441) Kékes525 válasza Exodius (#440) üzenetére


Kékes525
félisten

Valami más hiba lehet nálad, lehet hogy a Windowsodban van valami, nem tudom.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#442) Exodius


Exodius
őstag

Amúgy a frekvenciavágás (cutoff) mit jelent? :)

(#443) Kékes525 válasza Exodius (#442) üzenetére


Kékes525
félisten

Cutoff frequency

Audiotechnológia kislexikon

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#444) Exodius válasza Kékes525 (#443) üzenetére


Exodius
őstag

Magyarul: magas frekiket vágja alacsonyakat meghagyja. Tiszta MP3....:O Ennek mi értelme akkor?

(#445) Exodius válasza Kékes525 (#443) üzenetére


Exodius
őstag

Jaj baz*+ rájöttem mi volt a baj! :O Nem tudom honnan leszedni a "general 3-rd party decoders-t" meg a többieket...nem látja szerencsétlen azért errorozhat. :O :) Itt a leírásban úgy írja.

[link]

(#446) flash-


flash-
veterán

lenne egy audio cd amit szeretnék feltenni flac formátumban a gépre.

Melyik programmal lehet a legjobb minőséget elérni?
ide is exact audio copy, kell és milliónyi beállítgatás a legjobb minőség elérése érdekében?

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#447) andorra válasza flash- (#446) üzenetére


andorra
őstag

Igen, elvileg ez a legjobb program, de gyakorlatilag a CD olvasó kiválasztása még fontosabb. Túl sok beállítás nem kell hozzá.

(#448) flash-


flash-
veterán

Ertem
Hat anugy mit tud ez amit meg mas konvertalo nem?

[ Szerkesztve ]

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#449) andorra válasza flash- (#448) üzenetére


andorra
őstag

Általában olyan kérdéseket érdemes feltenni fórumokban, amire nem könnyű önálló kereséssel magyarázatot találni a neten. Ez most nem ilyen kérdés volt.
"With other audio grabbers you usually need to listen to every grabbed wave because they only do jitter correction. Scratched CDs read on CD-ROM drives often produce distortions. But listening to every extracted audio track is a waste of time. Exact Audio Copy conquer these problems by making use of several technologies like multi-reading with verify and AccurateRip."
Vagyis leegyszerűsítve: pontosabban grabbel.

(#450) G@ben


G@ben
addikt

Vágással kapcsolatban lenne olyan kérdésem, hogy ha van egy album cue-val, amit a Medieval CUE Splitterrel darabolnék fel, akkor előfordulhat-e olyan, hogy az eredeti album hibátlan, de a darabolás során hiba lesz benne? Mert sok albumot darabolnék fel, hogy ki tudjam válogatni őket, de annyi helyem nincs, hogy megtartsam az eredeti, fel nem darabolt flac-t is.
Darabolás közben lehet mondjuk filmet nézni ugyanarról a vinyóról, nem zavar be?

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.