Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Linux->loop aes (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) Fko


Fko
tag

Mi a véleményetek erről a cuccról? Érdemes ezt használni?

UHU Linux forever

(#2) Fko


Fko
tag

Senkise ismeri?

UHU Linux forever

(#3) Flashy válasza Fko (#2) üzenetére


Flashy
veterán

talán ha 2 percnél több időt adnál :(((

(#4) vtechun válasza Fko (#1) üzenetére


vtechun
veterán

előbb írd le te, hogy mire való! :)

(#5) WN31RD válasza Fko (#1) üzenetére


WN31RD
addikt

Ha szükséged van erre a funkcionalitásra (ezt pedig csak te tudod eldönteni), akkor érdemes használni.
Én igen nagy mennyiségű adatot nyomtam már át cryptoloop-on (2.4.20+ kernellel), és eddig teljesen jól működött, semmilyen hibát nem tapasztaltam, de állítólag az egész loopback device kód bugos, és olykor hibázik. Éppen ezért ha 2.6-os kernelt használsz, akkor inkább a dm-crypt-et ajánlom (oda-vissza kompatibilis a cryptoloop/loop-aes formátumával). Ez tisztább és stabilabbnak mondott kód. Ezen is sok adatot átnyomtam már (2.6.5+ kernellel), és eddig ezzel sem tapasztaltam hibát.

''... we as consumers want our content free (as in Freedom) and if we don't get it, we'll take our content free (as in beer).''

(#6) Fko


Fko
tag

Köszönöm szépen.

UHU Linux forever

(#7) Fko


Fko
tag

Amúgy olyat hallottam, hogy lehet vele olyat csinálni, hogy titkosított virtuális fájlrendszert létrehozunk, ami kívülről csak egy image-nek látszik és a megfelelő kulccsal bármikor bemountolhatjuk. Aki ezt mondta, annak az összes fiilmje így van megírva dvd-re.

UHU Linux forever

(#8) WN31RD válasza Fko (#7) üzenetére


WN31RD
addikt

Természetesen meg lehet ezt csinálni. De ha számodra nem nyilvánvaló, hogy ilyet lehet csinálni a cryptoloop/loop-aes/dm-crypt-tel, akkor nagyon keveset tudsz még róla, érdemes még többet olvasnod.

''... we as consumers want our content free (as in Freedom) and if we don't get it, we'll take our content free (as in beer).''

(#9) vtechun válasza WN31RD (#5) üzenetére


vtechun
veterán

mi ez tulajdonképpen? érdekelne engem is, tudsz adni egy linket vagy valamit amiben van írva róla, esetleg magyarul is?

(#10) vtechun


vtechun
veterán

olyat ezzel nem lehet megcsinálni, hogy ha ajó kulccsal nyitom ki akkor a megfelelő adatot látom, ha a rosszal vagy álkulccsal nyitom ki akkor meg mondjuk egész mást mutat? mittomén: természetképeket stb... Arra gondolok, ha mondjuk fegyverrel mögötted állnak és arra kényszerítenek, hogy kinyitsd akkor te a rossz kódot megadva azt a látszatot kelted mintha kinyítottad volna, erre a fegyveresek megnyugszanak és nem lőnek le... Lehet ilyet csinálni vele? A példa egy kicsit elrugaszkodott a valóságtól, de nem akartam más példát felhozni...

(#11) WN31RD válasza vtechun (#10) üzenetére


WN31RD
addikt

Nem, ilyet a jelenlegi formájában nem lehet vele csinálni, nem erre való. Esetleg azt csinálhatod, hogy swap partícióra raksz titkosított adatterületet. Persze vigyázni kell rá, hogy swapnek még csak véletlenül se használd. Hogy hihető legyen a dolog, készen kell lennie a swap területet véletlenszerű egyszer használatos kulccsal bekapcsoló scripteknek, stb.
Ha az adatok elrejtése érdekel, akkor a steganográfiának olvass utána.

A fegyveresek ellen a következő ötlet használható még esetleg: A kulcsokat egy könnyen megsemmisíthető médián tárolod (természetesen ott is titkosítva), és ha látod, hogy jönnek a fegyveresek, akkor megsemmisíted: feldarabolod, összetöröd, elégeted a CD-t, vagy valami hasonló. Így akár meg is kínozhatnak, akkor sem jutnak hozzá az adatokhoz.

''... we as consumers want our content free (as in Freedom) and if we don't get it, we'll take our content free (as in beer).''

(#12) WN31RD válasza vtechun (#9) üzenetére


WN31RD
addikt

Nem tudok fejből linket, ahol elmagyaráznák. Keress a Google-n.
Röviden: Titkosított filerendszert (akármilyet) hozhatsz létre valamilyen block eszközön (HDD, partíció, CD, stb.) vagy file-ban.

''... we as consumers want our content free (as in Freedom) and if we don't get it, we'll take our content free (as in beer).''

(#13) Fko


Fko
tag

tehát akkor akár dvd-n is?

UHU Linux forever

(#14) WN31RD válasza Fko (#13) üzenetére


WN31RD
addikt

Magától értetődően igen.

''... we as consumers want our content free (as in Freedom) and if we don't get it, we'll take our content free (as in beer).''

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Linux->loop aes (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.