Hirdetés

2024. május 24., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Linux kezdőknek (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Linux kezdőknek - érdemes beleolvasni, mielőtt kérdezel

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#40018) ubyegon2 válasza KraX (#40017) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Szia!

Ez alapján egyszerűbb a cache-be helyezés, ehhez nem kell külön az fstab, sysctl.conf, swappiness szerkesztgetése:
Firefox gyorsítása: gyorsítótár a RAM-ba

Ellenőrzéshez beírod a címsorba az about:cache sort.

Az SSD beállításokhoz írások itt találhatók:

Linux és SSD gyorstalpaló
Linux SSD-n - de hogyan? - Tippek nagyon kezdőknek is

[ Szerkesztve ]

(#68768) CPT.Pirk válasza Pano (#68764) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Most KDE-t használsz, akkor először nézd meg, hogy a rendszerbeállításokban a kijelző és monitor alatt az összeállítóban mi van kiválasztva. Ha véltelen Xrender, akkor tedd át a legmagasabb OpenGL-re.

Firefoxnál van egy felületi gpu gyorsítás opció, amit nem biztos, hogy a disztród bekapcsol alapból. Ezt a téma összefoglalóban megtalálod. [link]
Ezen kívül idén tavasszal betették a webrenderer cuccot a böngészőbe, ami további gpu gyorsítást használ. Még nem próbáltam, de mivel alapból nincs bekapcsolva Linuxon, így érdemes lehet azt is kipróbálni. [link]
Mielőtt állítasz benne valamit, nézd meg, hogy mi a jelenlegi helyzet: about:support címsorba írásával.

A Chrome / Chromium esetén nem tudom mi van, nekem azok túl fapados böngészők de jah, ahogy cigam írja, terminálból indítva lehet látsz valami érdekes kimenetet.

Amit jelenleg egyik böngésző sem tud Linux alatt, az a videók hardveres gyorsítása. A Chrome különösen elzárkózik ettől a Linuxos driverek (általuk vélt) állapota miatt. Erre szerintem az lesz megoldás, mikor hamarosan a vulkanba bekerül a hardveres videó gyorsítás képessége, amiről nem rég cikkeztek mert akkor a driveres helyzet nagyban egyszerűsödni fog. - azt persze nem tudom, hogy ez mikor lesz...

Mindenesetre a jelenség amit leírsz, az valami általános driveres gondra utal.

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#74710) CPT.Pirk válasza peterattila (#74708) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Annak hardveres háttere is van, hogy nem megy a Youtube gyorsítása mert kell hozzá VC-1 támogatás a videokártyába (most tekintsünk el attól, ha pluginnel bekorlátozod 1080p x264-re a Youtube-ot). Radeon téren pl. csak az új kártyákban van ez meg.

Az jobban zavar, hogy mesterséges alapon korlátozzák be a 4K tartalmak elérését Netflixen. Fizetek érte, ne mondják már meg, hogy csak az Edge a jó nekik 4K-ra...

Úgy amúgy az Edge pont olyan szögletes és semmilyen, mint a W10. Én maradok Firefoxnál, igaz lassabb, de stílusos. :)

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Linux kezdőknek (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.