Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Li ion akku (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) MaTT


MaTT
aktív tag

Sziasztok!
Vettem egy lithium ion akksival szerelt mobilt és az első töltésnél tartok.Azt javasolták hogy kb. 16 órán keresztül töltsem. Az első két óra le is telt. A telefon azt jelzi hogy feltöltött.Kérdésem az lenne, hogy ilyenkor ki kell húzni a töltőt majd visszadugni, vagy hagyjam?
Előre is kösz!
MaTT

Keep the rubber side down!!

(#2) fzr1000 válasza MaTT (#1) üzenetére


fzr1000
tag

leirasod nincs a telefonhoz?, abban benne szokott lenni...
en ugy emlekszem, hogy vegig rajtahagytam... de ez mar 2.5 eve volt...

(#3) supercow válasza MaTT (#1) üzenetére


supercow
őstag

hagyd úgy.
ilyenkor folyik a csepptöltés, legalábbis ennek hívták a hivatalos leírásban.
Az első 3 töltés legyen ilyen hosszú, utána mehet a normál töltési idő.
Nem adtak hozzá valami papírt?
Én márkakereskedésben vettem réghebben akkut és adtak hozzá egy fénymásolt lapot,m azon az akku használati utasításaival, formázás, töltés stb.

In nomine Pasta, et Fusilli, et Spaghetti Sancti. Ramen.

(#4) jojojo válasza MaTT (#1) üzenetére


jojojo
senior tag

ez az aksi egyébként azért jó,mert bármikor tölthető.
mivel ez uj igy valóban 16 órát kell tölteni bármit is jelez az aksid.

A víz hordozhatja a hajót, de el is süllyesztheti.

(#5) MaTT


MaTT
aktív tag

Köszi a gyors válaszokat!
Akkor hagyom és reggel leveszem. :)
A telefon (xonyerikszon t100) leírásában az van hogy 4órát töltsem...majd használatba lehet venni.Ezután többet nem is ír az akkuról csak a legvégén hogy mit ne dobjam tűzbe stb.

Keep the rubber side down!!

(#6) MaTT válasza MaTT (#5) üzenetére


MaTT
aktív tag

Még egy kérdés:
Az első ilyen 3 hosszú ''csepptöltésnél'' ugye ki kell sütni? Mármint előtte.

Keep the rubber side down!!

(#7) jojojo válasza MaTT (#6) üzenetére


jojojo
senior tag

Nem

Ezt az akkumulátort nem kell kisütni.

Söt én ugy tudom lemeriteni se szabad teljesen

A víz hordozhatja a hajót, de el is süllyesztheti.

(#8) j.bravo válasza MaTT (#6) üzenetére


j.bravo
addikt

Tudtommal igen.
Azaz a formázás megegyezik a megszokott Ni-MH akkukéval. De ha tévedek, javítsatok ki!

Whatever.

(#9) j.bravo válasza jojojo (#7) üzenetére


j.bravo
addikt

Iksz. Lemeríteni (rendes használatban, formázás után) úgy tudom, biztos szabad, csak nem köll. Mondjuk nem kell hozzá extra hiper kisütő, mint amit pl. modellezők szoktak akkurepaláskor, vagy ellenálláson át kisütni. De nem baj, ha már kikapcsol a telefon, és csak aztán töltöd, nem kell megelőzni a töltőre dugással az auto kikapcsolást.

Szerintem. :)

Whatever.

(#10) JC


JC
tag

A Li-ion aksit elég csak előszőr 16 órát tölteni, utána bármikor lehet tölteni nem úgy mint a régebbi NiCd és NiMh aksikat.

(#11) jojojo válasza j.bravo (#9) üzenetére


jojojo
senior tag

a Siemens pl. nem is engedi kisütni a li ion akksikat

A víz hordozhatja a hajót, de el is süllyesztheti.

(#12) j.bravo válasza jojojo (#11) üzenetére


j.bravo
addikt

Így van, nekem is az van :-)) Nem engedi az ''akku ápolás'' nevű csodát.
De ha a telóban nincs ilyen menüpont, hanem csak az ''addig nem rakom töltőre, amíg ki nem kapcsol magától'', azt nyugodtan lehet. Szerintem.

Whatever.

(#13) MaTT


MaTT
aktív tag

Köszi mindenki!
Közben keresgéltem mindenfele és arra jutottam, hogy az ilyen akkuk nem annyira szeretik ha teljesen lemerítik őket, meg ugye felesleges is..
Az első három hosszú töltésről nem találtam infót ugyhogy rátok hagyatkozok :)
Meg olyat is olvastam hogy havonta egyszer nem árt egy ilyen hosszabb töltést csinálni és akkor tovább bírja.
Amúgy csak azért izélek ennyit,mert így is elég hamar lemerül és szeretném a legtöbbet kihozni belőle. Szóval aki ilyen telefont vesz számoljon vele h sokszor kell majd tölteni :
Üdv

Keep the rubber side down!!

(#14) arnd


arnd
senior tag

Hi!

A LI-Ion akksikban van egy elektronika ami megakadályozza a teljes kisütést (és ha minden kötél szakad a töltést is vezérli, vagyis sima áramgenerátorral lehet általában tölteni pl.: telefon nélkül is, de ez azért nem üzemszerű állapot).
Valójában az Rx_On-ok egy idő után teljesen lekapcsolják a töltést (semmi csep stb töltés, legalább is a régiek igen, a T100-nál nem néztem meg) de gondolom 2-3 nap után azért visszakapcsolna ezt nem próbáltam ki.
A Li-Ion akkukat direkt arra fejlesztették ki, hogy bármikor bármennyit lehessen tölteni (nokia leírás pl.: a hetente 1-2 alkalommal 1-2 órát is elégségesnek tart).
Ez a 16 órás töltés valami őskövület info maradék ami még a normál töltés (kapacitás 1/10 áramával 14-16 órán keresztül való töltés, mindenféle ellenőrző elektronika nélkül) időszakból maradt ránk, ami a mostani processzor vezérelt töltésvezérlések mellett már elavult.
Ettöl függetlenül azért ajánlott az első töltést pl.: este elkezdeni és csak reggel levenni a töltőröl, de már ez is egy kicsit vajákosság, megszokás.

üdv arnd

Amúgy elég kicsi az akksija a T100-nak valószínűleg -e miatt nem bírja sokáig...

(#15) MaTT válasza arnd (#14) üzenetére


MaTT
aktív tag

Thx!
Tényleg kicsi az aksi sajna : Meg a kék led is gondolom jobban eszi mintha mondjuk zöld lenne..
Azért ma éjjelre még rajthagyom a töltőn a biztonság kedvéért :))

Keep the rubber side down!!

(#16) arnd


arnd
senior tag

Semmiféleképpen nem árt, siemens vagy rx_on usermanualban olvastam, hogy azért 2 hétig nem ajálott töltőn hagyni a telcsit...

(#17) MaTT válasza arnd (#16) üzenetére


MaTT
aktív tag

Most már biztos nyugodtan fogok aludni :)

Keep the rubber side down!!

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Li ion akku (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.