Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Roxy


Roxy
tag

Hali,
most vetten egy LG GSA-4167B dvd írót. Vettem direkt 25 db Philips dvdt, hogy elég legyen jó sokáig. Na most amikor elkezdek bármit kiírni eme lemezekre, akár többmenetés, akár egymenetes dvdként mindig kidobja azt hogy: Érvénytelen blokk cím. Ez mit jelent?
A lemez 1*-8* lehet írni, én 4* írtam. Firmwaret is frissítettem, de még így se ment. Nero 6.6-tal írok.
Ja, és most írtam meg vmi verbadata márkájú dvdt jól.

(#2) Thrawn válasza Roxy (#1) üzenetére


Thrawn
félisten

Firmware melyik van fenn? Használj DL12-est! [link]

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#3) mh197 válasza Roxy (#1) üzenetére


mh197
senior tag

firmware gond lesz! Tedd fel rá a legújabbat!

(#4) Roxy


Roxy
tag

A firmwaret már frissítettem azóta DL12-re, de ígysem akarta írni a Philips dvdimet. Viszont azóta írtam már vele Sonyt, meg Verbadatát, és Verbatimot hibátlanul, semmi gond nélkül.
Ezekszerint a Philipseket nem komálja az íróm. Azért kösz!

Ja és Boldog Karácsonyt!

(#5) Mr-Pamacs


Mr-Pamacs
senior tag

Hali.

Nekem is van egy ilyen íróm és az a gond vele hogy nekem 4x ír de 8x u.a a problémát dobja:
Érvénytelen blokk

Most szedem le a DL12. Majd ha feltettem írok h milyen.

Egyébként ez mi lenne?

(#6) Mr-Pamacs


Mr-Pamacs
senior tag

Nah letöltöttem ezt a Firrware-t.

Elindiítom a kitömörített GSA4167B_DJ12.exe-t de nem talál target meghajtót. Miért?
Én csak lehúztam az előző írómat és bedugtam a GSA-t, a win felismerte egyből ugyhogy nem bántottam. Kel még másis hozzá?

(#7) neduddki válasza Mr-Pamacs (#6) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

Ha jol tevedek az leg ajanlasa serint single masternek kell lennie, nalam van melelte slave is es ugy is muxik az updtade, slave kent meg nem probaltam... /hbar a zutobbi idoben irokat edgi meg mindig csak masterkent lattam botnaskor:- )))/

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#8) Roxy válasza Mr-Pamacs (#6) üzenetére


Roxy
tag

Nelem úgy frissítette a firmwaret, hogy lehúztam cd-írómat, és az elsődleges ide kábelra raktam masterra a dvd-írómat. Így ment.

(#9) Mr-Pamacs


Mr-Pamacs
senior tag

Nekem még mindig nem megy a frissítés, proóbáltam már minden hova dugni az írót, nem megy mellette semmi a kábelen, jumpert is dugogattam mindenhova (slave/Master) de egyik sem jó.

Deamon Tools zavarhatja?

(#10) Sdi válasza Mr-Pamacs (#9) üzenetére


Sdi
addikt

Próbáld meg az egyik kábel végére masterre tenni, úgy is jumperolva. A windowst csökkentett módban indítsd el és úgy futtasd a frissítőt, mert lehet hogy a windows / ill. valamilyen telepített program / miatt nem sikerül.

"Ha az alkohol akadályoz a munkában, hagyd abba a munkát!" /Manuel Scorza/ ..." Nem táncolunk úgy, ahogy Brüsszel fütyül ". Inkább úgy táncolunk, ahogy Moszkva fütyül.

(#11) Balli


Balli
őstag

Az ideg kerülget :(
Adott a kira LG DVD íróm, s egyszerően nem tudja lejátszani az eredeti DVDimet normálisan, azaz: lejátsza csak néha beszaggatnak- a kép, a hang torzitani kezd, azután egy ideg vagy jó lesz vagy nem.
Mi lehet a gond? Menjen Gariba, vagy egy frimware esetleg tudja javitani eme hibát?
Próbáltam más DVD lejátszó progival, kitisztitani a lézert tisztitó-CD-vel, de semmi :(

Athens 2004

(#12) PPeter válasza Balli (#11) üzenetére


PPeter
addikt

Lehet hogy nem is annyira ''kira'' az LG íród? :DDD
Butaság volt tisztítólemezt belerakni, a PC-s meghajtóknak az nam javallott, főleg nem a 990 Ft-os HAMA lófütty tisztítólemez. Könnyen lehet, hogy nem a meghajtódban kell keresni a hibát, hanem a rendszeredben szórakozik valami, vagy nem elég gyors az adatátvitel az ATA/IDE buszon. Ha a kérdéses lemezek valamelyikét berakod a meghajtóba és futtatsz egy sima adatátviteli tesztet a CDSpeed-ben (csak a Start gombot kell megnyomni), akkor szép emelkedő görbét rajzol? Az eszközkezelőben az ATA/IDE csatorna beállításainál DMA módot mutat a Windows a meghajtódnak? Nem telepítettél mostanában valami kodekpakkot, ilyesmit? Ha a merevlemezre felmásolod a DVD-Video anyagot - vagy még kiírás előtt -, onnan akadásmentesen lejátszható?

[Szerkesztve]

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#13) Balli válasza PPeter (#12) üzenetére


Balli
őstag

kira- ja igen az aposztrófjel lemradt- Nekem ez jutott sajna :(
Köszi szépen PPeter a helpet, este otthon mindenképp megnézem ezeket, THX

[Szerkesztve]

Athens 2004

(#14) Alvinka


Alvinka
tag

Nekem szintén ilyen van feketében. Kb a 10. philipset irtam meg vele, ritek riadata is ment vele. Tecc hogy lg- hitachi álom mikor kinyilik a tálca :DD Nekem per pill semmi problémám nincs ezzel az iróval

MSI K8n SLI Platinum 3000+@2500 160Sata2 raid0 Maxtor ,MSI 8800 gts 320,2x512hc@500 2,5-3-3-6 1t Enermax liberty 500w

(#15) 1258 válasza Roxy (#1) üzenetére


1258
csendes tag

Helo!

NEKEM NERO 7-ESEM VAN. TÖKÉLETESEN ÍR MINDEN DVD LEMEZT EZ A TIPUSÚ ÍRÓ MÉG PHILIPS LEMEZT IS. FIRMWARE FRISSÍTÉS NINCS FÖNT. JAVASLOM A TDK, BULPAQ, ARITA LEMEZRE VALÓ ÍRÁST!!!

(#16) Thrawn válasza 1258 (#15) üzenetére


Thrawn
félisten

NE ordíts!

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#17) LevJoy


LevJoy
csendes tag

Császtok! Van egy LG 4167B-m és szeretnék letölteni hozzá firmware-t. Megtudnátok mondani nekem hogy honnan lehet? Köszike!

(#18) BLI


BLI
csendes tag

Sziasztok!

Én is vettem egy ilyen LG írót, és úgyszintén Érvénytelen blokk cím hivatkozással leáll a DVD írás. A firmware-t frissítettem DL12-re. Így se működött. TDK DVD-R 8X lemezzel próbálkoztam. CD-t ír rendesen. Azt furcsálom még, hogy mikor beteszem az üres DVD lemezt, akkor a gép CD-nek ismeri fel.
Vihetem vissza az írót?
Érdemes ilyenre kicseréltetnem ezekután, vagy ha tudok kérjek más márkájút?

Üdv

Balázs

(#19) PPeter válasza BLI (#18) üzenetére


PPeter
addikt

Kötelező lépések a hibakereséshez (nem mintha nem írnám be ezt hetente hatszor a populáris DVD-írós topikokba):
1. Az író legyen egyedül egy 40 eres, nem hengerelt szalagkábel végén, masterként. Semmképp ne legyen fiókos merevlemez mellett, a tesztelés idejére mindenképp legyen egyedül egy csatornán. Biztosan hibátlan kábelt használj, a jumperelés legyen direkt, tehát ne Cable Select állásban, hanem Masterként, ha van ré mód, vedd le az alaplap BIOS-ában direkt UDMA-2 üzemmódra a meghajtót.
2. Ha Intel lapkakészletes alaplapod van, és telepítettél külön Intel Ultra Storage driver, vagy Intel Application Acceleratort, akkor ezeket feltétlen uninstall. Intel lapkakészlethez bőven jó a sima chipkészlet driver (inf update).
3. Ha VIA, ATI, SiS lapkakészletes alaplapod van, akkor a legújabb alaplapi és IDE/ATA driver segíthet.
4. Ha Nforce-os alaplapod van, akkor az esetleg utólag telepített alaplapi és/vagy IDE/ATA driver uninstall, menjen azzal, amit az XP magától tenne fel.
5. Legújab XP (SP2) nagyon ajánlott.
6. Ha véletlenül nem a normál IDE/ATA vezérlőn lenne, hanem valami RAID-es csatornán, akkor tedd a normálra.
7. Mindenféle emulátor, CD/DVD-író, másoló, klónozó program, különös tekintettel a BlindWrite, Alcohol, CloneCD/DVD és hasonló programokra, uninstall, csak a Decrypter, ImgBurn, lehgújabb 6.6.0.18-as vagy 7.0.1.4-es Nero legyen fent, Daemon Tools is maradhat, de kikapcsolt védelmi emulációkkal (ha piros a tálcán az ikonja, az a jó, 4.0 változat javasolt).
8. InCD, DirectCD és hasonló UDF/packet módban működő programok uninstall.
9. XP saját CD-író szolgáltatását kapcsold ki, a szolgáltatások (services) alatt találod a computer management alatt ''IMAPI CD burning... blabla'' névvel. Mehet Disabled-re nyugodtan.

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#20) BLI válasza PPeter (#19) üzenetére


BLI
csendes tag

Ezek a lépések a firmware frissítésre vonatkoznak? Elhiszem hogy többször leírtad már, de hidd el javarészt úgy csináltam ahogy leírtad. IDE kábel végére volt egyedül rákötve masterként, nem futott semmi program, se tűzfal se vírusírtó, daemontools inaktív stb. SP2 van fent. Az igaz, hogy a Bios-t nem frissítettem (amugy SiS-es alaplapom van), ezt most megtettem.
Szerintem az íróval lehet gond.

Üdv

(#21) redsas


redsas
tag

Csá!
ez mit jelent ''fókuszálási és sávkövetési hiba'' , mert ezt írja ki a Nero!!

qamu74///http://qamu74.deviantart.com/

(#22) Dr. Dante


Dr. Dante
csendes tag

Üdv!
Nekem is van egy LG GSA-4167b íróm. Eddig nain kira volt. De most, 7 hónap után totál meghalt. Hiába teszek fel bármilyen firmwaret, akkor sem működik. Ráadásul nekem is volt olyan gondom h a 8X-os Ridisc lemezt csak 4Xesen tudtam írni, mert ha 8X-osan akartam, kiírta h érvénytelen blokk cím. Nem tudjátok miért van ez? És mit jelenet? Szval én személy szerint naon nem vok megelégedve vele, és mivel garis, tuti kicseréltetem legújabb Pioneerra. Arrról nem sok rosszat hallottam még. Vagy ti igen?

[Szerkesztve]

(#23) Dr. Dante


Dr. Dante
csendes tag

Ja és azt elfelejtett h nem azonnal halt ám meg, hanem kezdetben nem olvasott be oár lemezt. De ha kidobattam és vissza akkot jó lett. De most már semmi.

(#24) PPeter válasza Dr. Dante (#22) üzenetére


PPeter
addikt

Simán lehet szoftveres probléma is, ha egymás nyakára telepítetteél rezidens komponsensekkel operáló CD/DVD-író programokat, emulátorokat stb.

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#25) Nagycs


Nagycs
csendes tag

Én is vettem egy LG 4167B dvd írót.Sajnos nem működik megfelelően.
WIN ME operációs rendszerrel működik a gépem.
Telepítő lemezt nem kaptam a szerkezethez, aWIN ME pedig más gyártmányként ismeri fel.
Kérnék valakitől egy driver programot hozzá. Sajnos neten nem találtam
A segítséget megköszönném.
Üdv Nagycs

(#26) Trak válasza Nagycs (#25) üzenetére


Trak
addikt

Nem vagyok benne biztos, hogy jó Neked az a windows ME...
Nem egy jó oprendszer.

''Mielőtt megszólalsz, gondold végig, szebb-e, mint a csend, amit megtörsz vele...''

(#27) Nagycs válasza Trak (#26) üzenetére


Nagycs
csendes tag

Tudom de jelenleg ez van.
Ezért szeretném megpróbálni egy hozzá való driverrel.
Nagycs

(#28) Thrawn válasza Nagycs (#25) üzenetére


Thrawn
félisten

Milyen gyártmányúnak ismeri fel? (HL-TD-ST ?)

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#29) Nagycs válasza Thrawn (#28) üzenetére


Nagycs
csendes tag

Azt hiszem Mitshui(?)

(#30) Thrawn válasza Nagycs (#29) üzenetére


Thrawn
félisten

Mitshui? Ojjant még nem is láttam!

[link]
Ezt találtam hozzá. NEM driver hanem firmware. (a legújabb hivatalos) Csak akkor tedd fel ha tudod hogyan kell és csak ha nem ír meg rendesen lemezeket.

Milyen programot használsz hozzá? Lehet azt is frissebbre kellene cserélned. Próbáld meg először hogy a CD/DVD író programból teszel fel vmi újat és ha ezután sem megy akkor firmware frissítés. Egyébként milyen masinában van?

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#31) kloon15


kloon15
csendes tag

Hali,

Nekem is egy ilyen gyöngyszem van, én eddig csak Verbatim lemezeket írtam vele, 4x és 16x osat. A 4x esből mindegyiket hibátlanul megírta, de sztem amit haver hozott 16x os az (25 ös hengerbe - no tok) hamisított (van nekem matricás 16x os, az nem úgy néz ki), abból elrontott párat. Volt olyan, amit fel se ismert, csak fél órákat töltögette (Nero is fagyott mint állat, nem jutottam el az írásig se). Szal az tuti szar lemez volt.
Amúgy a firmware frissítéshez mé nem használjátok a cd-n levő progit? Az leszedi a legújabbat, és simán fel is rakja. Nekem a legújabb van fenn (DL13).
Jah, és Nero 7.0.8.2 öt használok, az nekem bevállt, bétát nem ajánlok, azzal jót szívtam. Vki hallott má a 7.2.3.3 mas Nero ról? :F
[kép]
[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

(#32) iday válasza Nagycs (#29) üzenetére


iday
aktív tag

Az Mitshumi lessz.

3dfx & AMD & ATI forever! http://iday.hu

(#33) PPeter válasza iday (#32) üzenetére


PPeter
addikt

Olyan sincs. Van Mitsumi, és Mitsui. Előbbi hardvereket gyárt, utóbbi meg a lemezeiről ismert, legalábbis ebben a termékkörben.

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#34) Nagycs válasza Thrawn (#30) üzenetére


Nagycs
csendes tag

Firmware magyar oldalakon is található.
Nekem driverre lenne szükségem.
Nagy Cs.

(#35) PPeter válasza kloon15 (#31) üzenetére


PPeter
addikt

Warezolgatunk, warezolgatunk? ;]

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#36) PPeter válasza Nagycs (#25) üzenetére


PPeter
addikt

Driver nem kell az írókhoz. Ha somán meghajtóként látszik, az már elég a CD/DVD-író programoknak.

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#37) Nagycs válasza PPeter (#36) üzenetére


Nagycs
csendes tag

Írni még nem próbáltam, de DVD RAM- ot nemsikerűlt kezelni vele.

(#38) PPeter válasza Nagycs (#37) üzenetére


PPeter
addikt

Ahhoz egy rezidens segédprogram kell, ami a háttérben elvégzi a formázási, írási műveletet (végülis hívhatjulk drivernek is) a RAM lemezeken. Mindjárt keresek linket, ha van egyéltalán Win9x alá olyan változat, ami az új írókat kezeli...De ha felrakod az InCD-t, az ugyanerre képes.

[Szerkesztve]

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#39) kloon15 válasza PPeter (#35) üzenetére


kloon15
csendes tag

Még hogy én :F Ugyan má ;] :DD

(#40) neduddki válasza kloon15 (#31) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

Mar kerdezni is martam, hogy vkinek csinal vmit az a progi amit adnak hozza??? de akkor van akinek muxik:- ))) ez is egy jo hir:- )))

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#41) Nagycs


Nagycs
csendes tag

Én újonnan vettem ócsón.
Lehet, hogy ezért nem adtak hozzá semmit.
A dobozosban mit adnak hozzá?
Ha lemezt, azon mik vannak?

(#42) neduddki válasza Nagycs (#41) üzenetére


neduddki
nagyúr

hi!

Regebben a dogoozba akadt egy powerdvd, meg egy directro, egy neroexpress, acrobat, meg mitnha lett vola meg benen vmi, de aszt ma nem tom mi:- )))

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#43) kloon15 válasza Nagycs (#41) üzenetére


kloon15
csendes tag

Én OEM verziósat vettem, és meg is lepődtem, hogy van hozzá egy cd, amin rajta van a nero, powerdvd meg egy két cuccos. Csak a csavarokat nem találtam sehol. :DDD

(#44) kloon15 válasza PPeter (#36) üzenetére


kloon15
csendes tag

PPeti, az oldaladon az a GSA 4081B A106 os firmware az gyári? Mert ezt a verziót csak hackeltbe láttam.

(#45) neduddki válasza kloon15 (#44) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

[link]

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#46) ez_meg_emaz


ez_meg_emaz
őstag

Ez ugye nem jelent jót:
[kép]

[Szerkesztve]

(#47) PPeter válasza ez_meg_emaz (#46) üzenetére


PPeter
addikt

Ahhoz képest hogy fogalmad sincs róla, a másik topikban már ugyanezt ''szar'' eredményként jellemezted, gratulálok, így lehet a hülyeséget terjeszteni. A grafikonon az írás (vélhetően csak egy szimulált írás, bár a kalibrációs megállások alapján akár valós írási művelet is lehetett) adatátviteli görbéjét látod. A sárga a fordulatszámot, a zöld az adatátvitel sebességét mutatja (valójában nem teljesen hűen, mert az adatbuszon áramló kommunikációból dolgozik és nem a fizikai írási művelet pontos lenyomata). Ez egy teljesen tipikus, 16x-os, úgynevezett P-CAV módban zajló írás adatáviteli görbéje. A ''letöréseknél'' az író a lézer kalibrációját végezte el az éppen érzékelt lemezminőséghez igazítva az impulzus erejét. Semmi (NULLA, ZÉRÓ, 0) probléma nincs ezzel.

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#48) metro22


metro22
csendes tag

Sziasztok! Nekem is van egy LG 4167B-m és amit eddig leirtatok az nálam mind bejött! először nem olvasott néhány lemezt, aztán jött az érvénytelen blokk cim-es balhé, és most meg már alig pár lemezt olvas, irni pedig SEMMIT NEM IR!!!!!!!!!!!! próbáltam TDK-t, Fujifilmet, ridata-t, ridisket, 100 félét még és semmi eredmény. Frissitettem DL13-ra és semmi. vegyek uj irót? elvigyem szervizbe? (a gari lejárt 1 honapja:S) Légyszi segitsetek!!!!! Ja és majdnem elfelejtettem, hogy cd-t ir és olvas is hibátlanul!!! Nem akarom kidobni, még csak 1 éves:S!!! pliz help mi!!!!!!

(#49) PPeter válasza metro22 (#48) üzenetére


PPeter
addikt

Ennek a topiknak [link] az első hozzászólását átolvastad már?

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#50) tarnotzky


tarnotzky
csendes tag

Sziasztok!

nekem az lenne a kérdésem, hogy miért csinálja a dvd iro azt, hogy az ürest lemezt felismeri, de az irotatt már nem?

aki tud segíteni léci irjon

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.