Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Lézer ''fegyver'' készítése dvd író lézerből (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) 1010


1010
őstag

A téma alpját és elindulását ez a video képezi

/A videó linkjét eltávolítottam. - Race/

mint látható nem lehetetlen a feladat,

magam is hozzálátok a készítéshez

és ti is, esetleg ha valaki csinált már iet megoszthatja a tapasztalatait.

egy dvd író ma 7000ft kb + az egyéb költségek és kb 10.000ft ért lehet egy szuper titkos
lézerünk amiről néhány éve még almodni se mertünk :U
és csak tudományos fantasztikum volt :))

(#2) Sipi16


Sipi16
senior tag

Kemény a videó. Szerinted ez meddig bírja? Vagyis a lézerfej nem ég ki gyorsan? Imerősöm autój fejegységeket buherált hogy a CD-RW-t is lejátsza, de mondta, hogy 2-3hónap és kiég a fej...

Aki használt autó vásárlásra adja a fejét, az kigletteli a karéj kenyerét szarral... - Xboxlive: GeriSWE - Vasárnap ne lopj, ne csalj, ne verj meg senkit, mert hat nap mindenre elegendő...

(#3) proper válasza 1010 (#1) üzenetére


proper
őstag

leleményes, majd várjuk a képes esetleg videos beszámolot hogyan sikerült :R

(#4) LecterX válasza 1010 (#1) üzenetére


LecterX
csendes tag

Már sok furcsa dolgot láttam de ez üt mindent:)

Az életem nem élhetem, ha némi életem nem veled élhetem(csak azok olvassák akiknek a mellbőségük 130 felett van:-))

(#5) Gergello


Gergello
addikt

Ez nagyon nagy. Ehhez hasonló -szintén videóban láttam- ceruzából lámpa.

(#6) Daneeka


Daneeka
senior tag

A linkelt oldalon is írják, hogy a cd/dvd drive lézere láthatatlan ergó nem tudod mikor üzemel, mikor sütöd ki a saját vagy más szemét.

(#7) Sipi16 válasza Daneeka (#6) üzenetére


Sipi16
senior tag

Igen. Régen lehetett kapni ilyen lézereket és annak is csak akkor láttad a fényét ha cigifüstöt fújtál rá.

Aki használt autó vásárlásra adja a fejét, az kigletteli a karéj kenyerét szarral... - Xboxlive: GeriSWE - Vasárnap ne lopj, ne csalj, ne verj meg senkit, mert hat nap mindenre elegendő...

(#8) neduddki


neduddki
nagyúr

HI!

Hianyerzetem van a totyik cimevel kapcoaltban hinayszik beloe a: hazilag:- )))

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#9) proper válasza Sipi16 (#7) üzenetére


proper
őstag

még manapság is fellelhető csak már nem annyira ''divatos'' de azzal még nem sikerült senki szemét kisütni :DDD

ovatosan játszadozattok vele :U

[Szerkesztve]

(#10) Nimrod válasza Daneeka (#6) üzenetére


Nimrod
addikt

Akkor be kell tenni egy kis ledet, hogy legalább magadat ne vakítsd meg. :DDD

(#11) Sipi16 válasza proper (#9) üzenetére


Sipi16
senior tag

Látod unatkozó emberek mitket ki nem találnak...

Aki használt autó vásárlásra adja a fejét, az kigletteli a karéj kenyerét szarral... - Xboxlive: GeriSWE - Vasárnap ne lopj, ne csalj, ne verj meg senkit, mert hat nap mindenre elegendő...

(#12) proper válasza Sipi16 (#11) üzenetére


proper
őstag

majd elkezdjuk gyártani a lézer vágógépet :DDD

(#13) And válasza 1010 (#1) üzenetére


And
veterán

Az ebay-en rendszeresen feltűnnek ilyen brutális lézermodulok, hasonló videók kíséretében. Mondjuk az áruk is szép, az tény. Azt írják, hogy úgy 50..75 mW-os teljesítmény felett már szinte természetes a gyufafejek begyújtása, meg a lufik kiégetése. A zöld a leglátványosabb, hiszen azonos optikai teljesítményt feltételezve az emberi szem arra a legérzékenyebb (sokkal fényesebbnek látszódik egy 532nm-es zöld, mint egy 680nm-es vörös). Fényük éjszaka kilométerekre is látszódhat, ill. még nappal is csíkot húz a fényszórás miatt. Viszont meglehetősen veszélyes jószág egy ilyen, pillanatok alatt maradandó károsodást okozhat, méghozzá nem csak a közvetlen sugárzás, hanem még a fényes / tükröző felületekről visszavert fénye is.
Mod. #6-ra: teljesen nem láthatatlan, a CD-é a közeli infravörös tartományban van, így halványan ugyan, de még egy sima olvasófej fénye (780nm) is látható valamennyire. A DVD-ké pedig már a látható tartományba esik, 635-650nm körüli hullámhosszal, mint az elterjedt vörös lézerpointereké.

[Szerkesztve]

(#14) Racecam


Racecam
MODERÁTOR

Ez a téma túlságosan is forró és veszélyes.
Nem hiszem, hogy ezen a fórumon kellene kiveséznünk.
Zártam.

Com'è diverso il mondo visto da qui

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Lézer ''fegyver'' készítése dvd író lézerből (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.