Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Logoszféra  »  Levi123 blogja

Hozzászólások

(#101) Levi123


Levi123
senior tag

Nagyon finomat ebédeltünk, Ági sütött kuglófot (mazsolásat).
Hideg van odakinn, havat is mondott az időjós.

Levi

(#102) Levi123


Levi123
senior tag

Hétfő van, reggel kb 0 - 1 fok körül volt a kinti hőmérséklet.
Itt a tél ez tény és való, már többfelé havazott. Itt még nem volt csak egy pár centi hó, de az másnapra el is olvadt.

Molly kutyám szépen fejlődik, nagyon eleven és okos, amikor csak tehetem játszom vele.

Átlagos hétfői napom van.

Levi

(#103) Levi123


Levi123
senior tag

Azt hiszem lassan megyek pihenni.
Ma egész jó napom volt.
Kéne már venni egy íróasztal féleséget, de nagyon kicsi fér be ide a szobába..
Túlkomplikált pc asztalt meg nem akarok, mert nem fér be a lábam a sok akadótól..

Lehet vágatok bútorlapot, vagy osb lapot és összecsavarozok egy sima asztalt.
Nem nagy durranás megcsinálni.
Majd mérlegelek, hogy melyik verziót választom.

Levi

(#104) Levi123


Levi123
senior tag

Ma van november 20.
Hú hogy telik az idő.. Mindjárt vége a 2007-es évnek, hipp-hopp elrepült.
Jó lenne már egy kicsit hazamenni anyuékhoz, már hiányoznak..

Levi

(#105) Levi123


Levi123
senior tag

Kisütött a Nap, még a végén jó idő lesz.
Rendet raktam a számítógépes cuccaim között, mert már nagy káosz volt..
Így sokkal jobb, de tuti nem fogok semmit megtalálni. Na mindegy, majd lesz valahogy.

Levi

(#106) Levi123


Levi123
senior tag

Az udvarunkon van egy szép trombitavirág.
Gondoltam utánajárok, milyen növény is ez...
Íme:

Trombitavirág – a mérgező angyal. Datura hybrida Az angyaltrombita méretes, trombita formájú virágairól kapta a nevét. E dekoratív, dézsás növények fehér, csontszín, sárga, rózsaszín, narancssárga vagy vörös árnyalatokban virítanak.
A burgonyafélék családjába tartozik, minden része, főleg a virága és a termése mérgező. Szervezetünkbe jutva hallucinációt, mentális zavarokat, amnéziát okozhat.

A növény nyáron borul virágesőbe, hatalmas termetű, terebélyes bokorrá vagy kisebb fácskává nevelhető. Nagyméretű dézsában vagy a kertbe kiültetve is tartható. A téli pihenő alatt talaját hagyjuk szinte teljesen szárazon, kétévente tavasszal ültessük át friss virágföldbe, és keressünk számára a kertben vagy az erkélyen napos, meleg, szélvédett helyet. Laza szövetű levelei és szára mellé érdemes karót tűzni. Forró nyári napokon akár napi kétszeri öntözést is kíván, gazdag virágzásának titka a rendszeres és bőséges locsolás és hetenkénti tápanyag-utánpótlás.

Hogyan szaporítható?

Ha szomszédunk megirigyelte csodás bokrunkat, megajándékozhatjuk az angyaltrombita egy darabkájával, ugyanis arasznyi virág- és bimbómentes hajtást vágva nyáron könnyen szaporítható. A dugvány vízben vagy homokos talajban könnyen gyökereztethető

Itt van kép róla:

Második kép

Harmadik kép

Ja csak úgy utólag megjegyzem: nem tudom miért vannak úgy elpöffenve tőle, hogy mérgező.. A burgonyafélék családjába tartozik. A burgonya (Solanum tuberosum) termése is mérgező.. Még jó hogy nem azt esszük, hanem a gumót ami a föld alatt van. Hiszen ami fölötte van az mérgező.

Levi

(#107) Levi123


Levi123
senior tag

Azt hiszem elteszem magam holnapra.
Holnap sztrájk lesz, már minden híradó tele van vele.
A mi kis Mollynk állandóan csak enne.. Már olyan sokat fejlődött 1,5 hét alatt is. Most lesz 8 hetes vasárnap.
Hála istennek jól fejlett és egészséges kiskutya.

Most voltam kint az udvaron, 4 fok van és szélcsend.

Levi

(#108) Levi123


Levi123
senior tag

Süt a Nap nálunk, jó idő van.
Ági nem ment ma suliba, mert a sztrájk miatt nem volt tanítás.
Molly-t már sikerült megtanítanom ülni, és a labda visszahozásra; nagyon okos kiskutya.

Levi

(#109) Levi123


Levi123
senior tag

Mai napom egész jól indult, reggel hatkor (szokás szerint) a kutyám költött. Mindig ő az ébresztő, soha nem alszik el.. Ezt nem tudom, hogy csinálja.. na mindegy.
Hatkor felébreszt, kiengedem és elvégzi a dolgát. Majd bejön és megint alszik és 8-kor ismét felkel, de akkor már eszik is.
Egyébként napi 4x kap enni, ezt olvastam.

Ágit elkisértem suliba, nincs hideg olyan 4-5 fok van.

Levi

(#110) Levi123


Levi123
senior tag

Megterveztem az íróasztalt, már csak az anyagot kell beszereznem hozzá.
Aztán szépen kivágni és összecsavarozni. Nem nagyügy, a kimaradt anyagból polcrendszer készül.

A kutyám horkol itt mellettem a fotelban.
A fotel csak az övé, bele van terítve a kis takarója és azon alszik.

Levi

(#111) Levi123


Levi123
senior tag

Azon gondolkodtam venni kellene egy telefont..
Ok:
- már meguntam kicsit a mostanit,
- gyenge az akku ideje és megöregedett szegény.

Azt hiszem megvárom a karácsonyi akciókat a trémobilnál, és ha lesz kedvemre való veszek egy olcsóbb kategóriásat.

Olvasgattam egyik "blogoló" - de jó szó - fórumtársam írását, aki a telefonokban nagyon otthon van és sok-sok samsung mobil megfordult a kezében. Vannak írásában tanulságos megnyilvánulások, és jó így tapasztalatokat olvasgatni.

[ Szerkesztve ]

Levi

(#112) Levi123


Levi123
senior tag

Ez nagyon ott van: láncfűrészes motor
[link]

170 LE Láncfűrész 2 keréken!
Mi történik, ha a modern favágó égett gumiszagot szimatol a levegőben, megunja az erdő csendjét, a mókusokat és az autópályák gyorsulóistenévé akar előlépni? Megmondom: 24 db láncfűrész és egy használt Harley-Davidson felhasználásával 24 hengeres speedmotort épít. Valahogy így:
Dolmette-nek becézik. Kell hozzá 24 db, a világ legjobb lóerő per súly arányú láncfűrészéből, így egy német mérnöki csodára a Dolmar PS-7900-as professzionáli láncfűrészre esik a választás, mely 79 cm3-ből 6,3 lóerőt ad le 9500-as fordulaton. Az így sem semmi fűrészmotorokat kicst fel lehet piszkálni, hogy egy winyó által is irigylésreméltó 10 000-es fordulaton 7,1 lóerőt adjanak le. A maximum 5,5 Nm nyomaték 7750-en jön elő.
A fordulatszám kivételével az eddig elhangzott számok nem olyan bestiálisak, de ne felejtsük, hogy mindebből 24 kerül a gépbe, azaz az összteljesítmény 1900 cm3, 130 Nm és 170 lóerő lesz, ami egy 300 kg alatti motort már elég jól kigyorsít. Konkrétan 3.-ban 200 fölé. Végsebességet és pontos gyorsulást sehol sem találtunk, csak azt, hogy fél másodperccel maradt le egy 400 lóerős Audi mögött, mert a 24 fűrészből, csak 20-at sikerült beröffenteni a megmérettetés előtt.
A vadállatot hátul 240 per 40-es 18 collos kerekekre szerelt 292 mm dupla tárcsafék lassítja, míg elől egy normál 120/90-es 18-as virsli található. A láncfűrészekből összetákolt szörnyeteg teljes hossza pedig 3,87 méter.

Levi

(#113) Levi123


Levi123
senior tag

Ági sütött finom gyümölcstortát, csak még forró és nem lehet belőle enni.. Na de majd nemsoká..

Levi

(#114) Levi123


Levi123
senior tag

Hm, ráfért már egy restart a noteszra.. 3 napja és 20 órája ment már.
Ahhoz képest elég stabil az operenciás rendszer, hogy állandó üzemben van.
Bár azért 3-4 havonta újra kell tenni a gépet.

Levi

(#115) Levi123


Levi123
senior tag

Nagyon finom a süti, jól esett egy kis desszert.

Levi

(#116) Levi123


Levi123
senior tag

Azt hiszem elteszem magam holnapra.
Reggel megyek Bp-re.

Levi

(#117) Levi123


Levi123
senior tag

Reggel esett az eső, meg most is borult idő van.
Utálom az ilyen nyálkás időjárást.
Reggel megjártuk a Nyugatit, már fél 10-re itthon is voltunk. Még jó, hogy van zónázó vonat ami Váctól a Nyugatiig nem áll meg és így a menetidő is lecsökken a ~40 percről 25 percre.

Levi

(#118) Levi123


Levi123
senior tag

Olvasgatom itt a szokásos pár emberke blogját, és látom a környezetvédelemről volt szó az egyikben.
Azt hiszem mi már hozzájárultunk a környezet megóvásához azzal, hogy 2001-ben ültettünk pár fát.
Pontosabban meggy fákat, szép számban 5500 db-ot.
Elég szép kis kertecske a maga 13 hektárjával.
A legszebb amikor virágzik, akkor öröm kimenni a sok-sok virágzó fa közé.

[ Szerkesztve ]

Levi

(#119) Levi123


Levi123
senior tag

Ehj de jót játszottam a MOHAA-val, multiban a neten.
Már vagy egy hónapja csak sniperrel vagyok, és csak a Sztálingrád pályán és csak a földön. A tunkolósdit nem szeretem, mert sok a kemper és a csaló..

Levi

(#120) Levi123


Levi123
senior tag

Ma elvittük a kiskutyánkat oltásra.. Még kétszer kell vinni, esküszöm már többet kell vinni mint egy kisgyereket.
Nagyon rossz hideg szeles idő volt egész nap.. Hiába volt 3-5 fok körül, akkor is a szél miatt majd meg fagytunk. Még jó, hogy valaki feltalálta a fűtést.

Levi

(#121) Levi123


Levi123
senior tag

Holnap is hideg idő lesz.
Megyek és elteszem magam holnapra.

Levi

(#122) Levi123


Levi123
senior tag

Délután voltam fodrásznál, találtam egy nagyon jó fodrászt.
Holnap megyek Bp-re munka ügyben, úgy néz ki ez már összejön.

Levi

(#123) Levi123


Levi123
senior tag

Sikerült bizniszelnem egy kisgépecskét itt a ph-n.
Azt hiszem megcsinálom passzív gépnek, mert nagyon zaj allergiás vagyok.
Az 500-as processzort passzív bordával nem lesz gáz megoldani, a másik amit kell hallkítani: a táp, és a hdd.
Majd azt is megoldom...
Utána távoli asztallal fogom vezérelni gépecskémet a notiról.

Levi

(#124) Levi123


Levi123
senior tag

Dejó már a MÁV Cargo Zrt. se magyar kézben lesz.. hála ennek a csodás kormányzásnak.
Most olvastam, hogy eladták 102,5 milliárd Ft-ért a 91%-át a részvényeknek..
Pfffff itt mindent privatizálnak..
Bővebben
Elkeserítő, hogy semmit sem tudnak nyereségesen üzemeltetni.

[ Szerkesztve ]

Levi

(#125) Levi123


Levi123
senior tag

Voltam Bp-en, a jó magyar vasúttal..
Oda-vissza a teljes menetjegyár 1050 Ft. Ez 2x34 km-t tesz ki.
Most mondja valaki, hogy olcsó a vonatozás...

Levi

(#126) Levi123


Levi123
senior tag

Most nézegettem, a postaládába bedobott reklám újságokban mennyi notebookot árulnak.
Ja és az alsó árkategória 100 ezer alatt tart.
Mondhatja bárki, hogy az gagyi, meg nem jó minőség.. Akinek csak sima irodai alkalmazásokra kell, bőven megteszi. Ja és Acer márkát láttam 99.990 Ft-ért nem is rossz felszereltséggel.

Levi

(#127) Levi123


Levi123
senior tag

Voltam ma az APEH váci hivatalában start kártyát igényelni.
Nem mondom, kellett várni eleget.. dehát Magyarországon minden ilyen lassan megy.

Levi

(#128) Levi123


Levi123
senior tag

Ettünk finom lángost vacsorára, én készítettem el a tésztát mire Ági hazajött.
Holnap megyek Bp-re a reggeli zónázóval.

Levi

(#129) Levi123


Levi123
senior tag

Most nézem, novemberben 104 GB volt az adatforgalmam.
Még jó, hogy nem korlátos net, mert fizethetném a sok "megkezdett GB-ot".
Jó biztos van akinek az is megteszi és bőven elég is.
Nekem ez kell: a korlátlan le- és feltöltés.

Levi

(#130) Levi123


Levi123
senior tag

Jövő héten kezdek a melóban, remélem tetszeni fog.
Ma voltam papírokat intézni.. de hogy mennyi papír kell egy álláshoz, kész voltam tőle.

Vonatozásról: havi bérletem lesz, 21 ezer jó magyar forint az ára. Még jó, hogy a cég állja a 80 %-át.
Kb 1 hónap múlva állítólag kapok noteszt + telefont a cégtől. Legalább nem az enyémet kell "koptatni". Azért kíváncsi leszek milyet adnak...

[ Szerkesztve ]

Levi

(#131) Levi123


Levi123
senior tag

Ma esett egy kis hó, olyan jó volt hóesésben sétálni hazafelé...

Levi

(#132) Levi123


Levi123
senior tag

Holnap jön Jani haverom, legalább egy jót beszélgetünk, na meg hozza nekem a DVD-ket.
Meg lehet multizunk is egyet a mohaa-val, majd jól elverem.

Azt hiszem most megyek aludni, de még előtte elolvasom a nap híreit - sajna még ma nem volt rá időm.

Levi

(#133) Levi123


Levi123
senior tag

Szombat van, sajna Ági ment suliba és este 6-kor jön haza. Még jó, hogy már csak ez volt az utolsó szombat amikor mennie kellett. Na de majd lesz még, mert az Ő jó kis fősulija mindig kitalál valamit...

Nincs hideg, viszonylag enyhe az idő, pár fok van.

Levi

(#134) Levi123


Levi123
senior tag

Nemrég ment haza haverom, jó sokat beszélgettünk.
Ági is jön haza 6 felé, már nem bánnám ha itthon lenne..

Levi

(#135) Levi123


Levi123
senior tag

Ki van világítva a fél város lámpa oszlopokon végig karácsonyi fények..
Még jó, hogy nem én fizetem a villanyszámlát.

Hétfőtől megnyílik a karácsonyi falu itt Vácon, és 24-ig nincs megállás. Majd kinézek ha lesz időm, hátha van valami értelmes dolog.
Ami biztos lesz: zenélő izgő mozgó télapószerűség (származási hely: Kína), amitől meg lehet bolondulni.. Hagyták volna inkább ott a sok kínainak ezt a sok felesleges dolgot.

Levi

(#136) Levi123


Levi123
senior tag

Ági nagyon finomat főz, pontosabban: tüzes csirkét. Az illata nagyon jó, már csak az ízére vagyok kíváncsi, de az is biztos nagyon finom lesz.

Levi

(#137) Levi123


Levi123
senior tag

Van most egy csomó karácsonyi akció a trémobilnál.. Majd nézek valami olcsóbb telefont.

Levi

(#138) Levi123


Levi123
senior tag

Vettem félhavi bérletet, holnap kezdődik az ingázás. A 8:15-ös zónázóval megyek.
Azt hiszem megyek aludni, már ha tudok a mi kis aranyos Molly kutyánktól - nagyon játékos most.

Levi

(#139) Levi123


Levi123
senior tag

Mindjárt indulok az állomásra, még jó hogy közel van (kb 5 perc gyalog).
Hála istennek hideg, nyirkos idő van és még az eső is esik.
Remélem azért szebb lesz a napom, mint az időm.

Levi

(#140) Levi123


Levi123
senior tag

Eltelt a mai napom, kaptam csomó tanulni valót holnapra.
Holnap már számonkérés, aztán ez megy minden nap majd 21-én vizsga szóbeli és írásbeli is. 80%-osra kell minimum teljesíteni.

Levi

(#141) Levi123


Levi123
senior tag

Megyek aludni, de még előtte átolvasom az anyagot.
Kicsit fárasztó volt ez a mai nap, de majd megszokom. Örülök, hogy végre lefoglalom magam, ez a 2 hónapnyi tanulás meg majd eltelik gyorsan. Csak a vizsgáknak kell sikerülni.
Na majd lesz valahogy..
Ahogy édesanyám mondaná: "Lassan érünk messzire..."

Levi

(#142) Levi123


Levi123
senior tag

Vége a mai napnak, már itthon vagyok.
Reggel a 7:22-es személy vonattal mentem, mert a zónázó sajnos későn ér be, késni meg nem illik és nem is szabad.
Sikerült a teszt, remélem a holnapi is jó lesz, mert minden nap kérdezik az addig átvett összes anyagot..
Most kicsit pihenek, elolvasom a napi híreket és utána esek neki a mai anyagnak, meg átnézem a tegnapit is. Szerintem ma is sokáig fent leszek, tegnap ma feküdtem le azaz hajnali 1-kor, az meg már mának számít.

Levi

(#143) Levi123


Levi123
senior tag

Újra itthon.
Kicsit fárasztó volt a mai nap, ráadásul még kezdhetek hozzá tanulni, jó ha éjszaka végzak a pár száz oldalnyi anyaggal..

Levi

(#144) Levi123


Levi123
senior tag

Áttanulmányoztam a tananyagot, remélem sikerült megjegyeznem a szükséges dolgokat. Bár én kicsit soknak tartom az anyagot.
Még megnézem gyorsan a bux indexet.

Levi

(#145) Levi123


Levi123
senior tag

Végre péntek van, hétvégére van egy csomó tanulni való..
Összességében jó volt a hét.

Levi

(#146) Levi123


Levi123
senior tag

Hétfőn új menetrend a MÁV-nál.. Hurrá.

Levi

(#147) Levi123


Levi123
senior tag

Megyek aludni, hulla fáradt vagyok.
Holnap reggel kezdek tanulni.

Levi

(#148) Levi123


Levi123
senior tag

Kezdek kicsit tanulni, hogy holnapra ne legyen olyan sok..
Elég ramaty idő van most, esik/nem esik az eső, eldönthetné már, hogy mit akar.

Levi

(#149) Levi123


Levi123
senior tag

Most kaptam hírlevelet a netszolgáltatómtól, megemelték a sávszélességet 512 kbit/s-al aminek nagyon örülök. Kár, hogy a feltöltési sebességet nem emelték.
Így most a kábel netem 1536/128 kbit/s sebességgel van. Elég ez nekem földi halandónak.

Levi

(#150) Levi123


Levi123
senior tag

Mai napom gyorsan elment. Voltak itt Ági szülei, most mentek el nem régen.
Én meg kezdek neki a tanulásnak, mert holnap hétfő és lehet számot adni tudásomról.

Még vonatot is néznem kell, mert most átvariálták a menetrendet..

Levi

Útvonal

Fórumok  »  Logoszféra  »  Levi123 blogja
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.