Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Logoszféra  »  Levi123 blogja

Hozzászólások

(#201) Levi123


Levi123
senior tag

Most fogtunk hozzá Ágival kajálni, aztán goo aludni.

Levi

(#202) Levi123


Levi123
senior tag

Ónos eső esik sajnos.. Csúszik minden, kész életveszély. Remélem holnapra valamennyit javul a helyzet.

Levi

(#203) Levi123


Levi123
senior tag

Holnap megyek dolgozni, megvettem a bérletet (21k) ezután mondja valaki, hogy milyen olcsó a tömegközlekedés...
Mehetek vagy két vonattal hamarabb a késések miatt, ha egyáltalán mennek most a vonatok. Ezek a szerencsétlenek pár centi hótól is betojtak.

Levi

(#204) Levi123


Levi123
senior tag

Megyek s elteszem magam holnapra.

Levi

(#205) Levi123


Levi123
senior tag

Már itthon is vagyok, ma gyorsan végeztem.
Holnap délután egyre kell mennem.
Reggel késett a vonat, a 30 perces menetidőből egy jó órácska lett.. Hát igen a rendkívűli időjárás (két centi hó, meg egy kis köd).
Na mindegy, vagy megszoksz vagy megszöksz.

Levi

(#206) Levi123


Levi123
senior tag

Esett a hó, de olvad is. Építettem egy hóembert, majd teszek fel képet róla, Ági lefényképezett. Tök jó volt hóembert építeni a hóesésben, Ági szerint én sose növök fel mindig gyerek maradok.

Levi

(#207) Levi123


Levi123
senior tag

Eltelt a mai napom is, elég gyorsan. A hóemberem megmaradt bár ma egész nap olvadt. A vonatok pontosan (5-10 perc megszokott késéssel) jártak.
Azt hiszem megyek aludni.

Levi

(#208) Levi123


Levi123
senior tag

Most indulok a vonathoz, elég tűrhető itt az idő.

Levi

(#209) Levi123


Levi123
senior tag

Mai napom gyorsan telt, ma megkaptam a noteszomat. Pontosabban ezt: HP Compaq 6910p Bővebb leírás
Eddig ahogy nézegettem nagyon jó kis gép, csak sajna minden beállításhoz rendszergazda jog kell.. Azt hiszem párszor fog is szidni amiért felkeresem ...

Levi

(#210) Levi123


Levi123
senior tag

Megyek lassan aludni, kicsit fárasztó volt ez a mai nap. Kajálásra alig volt időm, de holnap azért szakítok rá egy kis időt..

Levi

(#211) Levi123


Levi123
senior tag

Eltelt egy újabb nap, holnap már péntek.
Nem is bánom már, hogy itt lesz a hétvége.. kicsit fárasztó volt ez a hét..

Levi

(#212) Levi123


Levi123
senior tag

Holnap lesz egy csomó dolgom, huh most nézem mindjárt holnap lesz.. akkor megyek is aludni, mert hulla fáradt vagyok..

Levi

(#213) Levi123


Levi123
senior tag

Vége a hétnek, itt a hétvége. Már most úgy néz ki alakulnak a dolgaim..
Sajna elolvad a hóemberkém, mert plusz fokok vannak.
Sajnos ez az időjárás nagyon kedvez az influenza terjedésének..

Levi

(#214) Levi123


Levi123
senior tag

Azt hiszem megyek és lepihenek..
Mai napom gyorsan eltelt, átalakítottam a kis (500 MHz-es) gépemet, vettem egy nagy 120 mm-es 12 dB-es hűtőt ami lassú fordulattal nagyon halk és jó a légszállítása is.
Fogtam a régi gépem és leszereltem a táp és a proci ventilátort. Majd gondolkodtam, hogy is kéne csinálni..
Erre jött az ötlet, miért ne egy ventivel hűteném a gépet?
Ekkor már megvettem a ventit ami cooler master (elég jó minőség), kicsit drágáltam is (3500 HUF), de megvettem. Utólag mondom, nem bántam meg.

Fogtam az AT-s házam fedelét (ami még egyben jön le és nem külön-külön oldal lappal) és berajzoltam azt a helyet ahová kivülre fogattam a ventit. Ezt a helyet úgy találtam ki, hogy a venti kivülről befelé fújja a levegőt, és azt részben a tápra, részben a processzorra.

A tápnak a burkolatát leszereltem, kitisztítottam a portól (táp: régi at-s 200 W).
Fogtam kifúrtam a burkolatot, majd dekopír fűrésszel vágtam egy kört. Felfogattam a ventit és jött a főpróba:
Bekapcsolom, hát a hdd zaján kívűl mást nem nagyon hallani..
Kezemet odateszem a régi táphűtőrácshoz és legalább olyan légáramlat jön kifelé mint azzal a zörgő csörgő régi perselyes ventinél.
Ja és legjobb, hogy az FDD helyére nincs visszatéve az a kis műanyag burkolat - így jó kis "huzat alakul ki". Elől is úgy jön a levegő mint hátul a ventirácsnál és a bővítő kártyahelyeknél...

Ja és amit eddig pozitívumként tapasztaltam: a HDD hőmérséklete is csökkent 6 fokot, mivel azt is éri a huzat..

Nagyjából ennyit a mai maszekolásról (ja és nem is tartott sokáig kb 2 óra mindennel együtt) és lett egy tök jó kis halk gépecském (kopp, kopp, kopp).

Huhh ilyen sokat se írtam még ide a blogomba de ezt nem hagyhattam ki.

Levi

(#215) Levi123


Levi123
senior tag

Vasárnap van, megnéztem a gépet és 35 fokon volt reggel a hdd.. tehát még jobb a hűtés hatásfoka, mint az előzőnél.

Süt a Nap, lehet hogy kimegyek egy órácskára villantózni a Dunára - majd meglátom.

Ebéd: birka pörkölt (imádom). Megyek is mert mindjárt kész.

Levi

(#216) Levi123


Levi123
senior tag

Minden jó volt ma, bár halat nem fogtam.. kicsit villantóztam a szép napsütéses időben.
Majd legközelebb...

Levi

(#217) Levi123


Levi123
senior tag

Véget ért a mai napom, elég gyorsan eltelt. Reggel a zónázónak kellett felvenni az utána induló személyvonatra váró embereket. Tömegnyomor volt, emberek emberek hátán. Jó fejek, hogy csak úgy bejelentik: "szerelvényhiány miatt a 7:33-as személy vonatot nem indítjuk", helyette a zónázót személyvonattá alakítjuk.. Pfff na mindegy, végülis beértünk egy óra alatt a megszokott fél óra helyett. Nemgond, mert már ez megszokott a jó magyar állam vasutaknál.

Azt hiszem megyek fürödni, majd aludni. Holnap már remélem lesz normális vonat a megszokott menetrenddel...

Levi

(#218) Levi123


Levi123
senior tag

Most értem haza a munkából.
Vonat pontos volt ma, gyorsan eltelt a mai napom.
Kisgépem tesztelés alatt már 3. napja megy folyamatosan (hdd hőfok nem megy 35 fok fölé). Szal elégedett vagyok.

Levi

(#219) Levi123


Levi123
senior tag

Ma elég hamar végeztem, már 3 órakor itthon voltam.
Holnap lesz vizsga a cégnél, aztán még egy pár tréning...

Levi

(#220) Levi123


Levi123
senior tag

Megyek elteszem magam holnapra, ma hátha sikerül éjfél előtt lefeküdnöm..
Mindig úgy elmegy az időm, hogy egyszercsak éjfél van. Itthon csak úgy repül az idő.

Levi

(#221) Levi123


Levi123
senior tag

Gyorsan eltelt a hét vége, pihengettünk meg a szokásos hétvégi teendők..
Holnap megint hétfő, Áginak névnapja lesz.
Boldog névnapot minden Ágnesnak!

Levi

(#222) Levi123


Levi123
senior tag

Ma nagyon jó idő volt (8-10 fok). Ez az időjárás is meg van már kergülve, hol meleg van hol hideg. Ezen igazodjon el valaki.
Elolvadt a hóemberem is..
Holnap új hét kezdődik, reggel megyek dolgozni.
Most meg következik az alvás.

Levi

(#223) Levi123


Levi123
senior tag

Még ezt beírom ide a naplómba:
- már 8 napja és 3 órája megy a kiskonfigom. Kiváncsi leszek meddig megy az xp fagyás nélkül..
- sikerült a kisgép hűtését megoldanom egyetlen ventilátorral. Egy cooler master 120 mm-es hűtővel. Erről van szó (bővebben katt a képre):

A kisgépemben csak ez az egy hűtő van, az oldalára szerelve. Majd lefényképezem valamikor és töltök fel képet.
Olyan csendes a gép, hogy nagyon oda kell menni a közelébe, hogy halljam a hangját.
Inkább a HDD hangoztatja magát néha amikor nagyobb adatmennyiséget ír/olvas..

Na mostmár tényleg megyek aludni.

[ Szerkesztve ]

Levi

(#224) Levi123


Levi123
senior tag

Újra itthon, vége a mai napnak is.. ma is nagyon meleg volt, tisztára meg van bolondulva ez az időjárás.
Már az orgona bokor rügyezik.. ami persze nem jó, mert ha jön egy hidegebb idő pár fok minusszal már le is fagynak a rügyek. Sajnos ugyanez értendő a gyümölcsfákra is.

Levi

(#225) Levi123


Levi123
senior tag

Megyek s elteszem magam holnapra.

Levi

(#226) Levi123


Levi123
senior tag

Mai napon újra alakított a máv...
A zónázót ismét személyvonatként indították, szerelvényhiány miatt.
Nagyon díjazta minden kedves utas ezt a reggeli bejelentést.
Na mindegy, beértünk 25 perc késéssel, a "ketrecbe" ahol még kérni akarták a jegyeket a sárga mellényesek. Persze senki se mutatta meg nekik, ami nem is csoda...

Levi

(#227) Levi123


Levi123
senior tag

Eljött a pihenés ideje, megyek elteszem magam holnapra.

Levi

(#228) Levi123


Levi123
senior tag

Húh de régen írtam már megint..
Tegnap 22:40-re értünk Karcagra, nem volt tömegnyomor hála istennek. Tűrhetően utaztunk.
Pénteken reggel fejfájással ébredtem ami szinte egész napom kitöltötte.
Este 5 felé hazakeveredtem majd utána ültünk is vonatra.

Mai nap gyorsan eltelt, holnap anyukámékat is meglátogatjuk.
Nemsoká megyek kicsit pihenek...

Levi

(#229) Levi123


Levi123
senior tag

Borult idő van, szerintem esni fog az eső. Nem soká indulunk anyuékhoz, már jó lesz látni őket...

Levi

(#230) Levi123


Levi123
senior tag

Délelőtt már hazaértünk szüleimhez, nagyon jó már kicsit a szülőházamban lenni...

Levi

(#231) Levi123


Levi123
senior tag

Nagyon gyorsan eltelt a mai napom.. intéztem ügyeimet, szépen haladok.
Holnap már mennem kell vissza Vácra, szerdán irány dolgozni. Bár már most is azt csinálom, csak itthon...

Azt hiszem fáradok és megyek aludni kicsit.

Levi

(#232) Levi123


Levi123
senior tag

Most értünk Vácra, újra itthon.
Rendeltem egy nagy pizzát, 42 cm-est..
Remélem egy órán belül már ehetjük.

Levi

(#233) Levi123


Levi123
senior tag

Tegnap megjött a pizza egy órán belül..
Most értem haza a munkából.. hát elég fárasztó volt ez a nap.

Levi

(#234) Levi123


Levi123
senior tag

Most készülök aludni.
Holnap millió dolgom lesz, azt hiszem nem fogok unatkozni...

Levi

(#235) Levi123


Levi123
senior tag

Ma elég szoros napom volt..

Hála istennek holnap megint bohóckodnak a mávosok.. nemigaz, hogy ezek mindent megtehetnek..
Felháborító, hogy állandóan a sztrájkokból állnak. Azt sem tudom, hogy jutok holnap be, megint kinlódhatok a busszal.

Levi

(#236) Levi123


Levi123
senior tag

Ma nem tudtam menni dolgozni a sztrájk miatt..
Remélem hétfőre megjavul a helyzet és újra lehet közlekedni.

Levi

(#237) Levi123


Levi123
senior tag

Eljött a szombat is, azaz már lassan oda lesz a fele.
Takarítás, pihizés a mai program. Ági süt valami finom süteményt, hm már nagyon várom.

Levi

(#238) Levi123


Levi123
senior tag

Megyek feküdni.
Holnap busszal kell mennem, mert megint sztrájk lesz.
"A vonat nem jön, a káosz igen" - mondták... Na mondom szuper, zötykölődhetek a busszal a dugókban.
Igazán megegyezhetnének már...

Levi

(#239) Levi123


Levi123
senior tag

Reggel volt nagy tömegnyomor a buszon, de már délután mentesítő busz is jött.
Holnap is jöhet a buszozás, majd a buszjegy árát visszakérem a mávtól. A metrón is elfogadják a máv bérletet.

Levi

(#240) Levi123


Levi123
senior tag

Azt hiszem ideje lenne aludni menni, amit meg is teszek.

Levi

(#241) Levi123


Levi123
senior tag

Újra itthon, még mindig sztrájk van és nem járnak a vonatok. A buszon elfogadták a mávos bérletem, de holnap már lejár a bérlet.
Kicsit elfáradtam a mai nap, főleg ez a tömegnyomorgás (buszozás) viselt meg.
Reggel még állóhelyem is alig volt, buszon dög meleg, párás, rossz levegő (ideális az influenza terjedéséhez). Még jó, hogy pont Nógrád megyéből jött a busz is ahol elég jelentős az influenza járvány...
Hazafelé ott állt mellettem egy kocsmatöltelék, már szerintem nekem is mutatna a szonda, olyan italszagú volt a tag.

Levi

(#242) Levi123


Levi123
senior tag

Eltelt a mai napom is..
Ma lecserélték a gázórát.

Levi

(#243) Levi123


Levi123
senior tag

Sztrájk már péntekig tuti lesz.
Hurrá!!

Levi

(#244) Levi123


Levi123
senior tag

Megyek elteszem magam holnapra.
Ha minden igaz még holnap és egészen vasárnapig elfogadják a januári máv bérletet.
Remélem így is lesz.

Levi

(#245) Levi123


Levi123
senior tag

Ma átmenetileg beszüntették a sztrájkot, de kimentem a Nyugatiba megláttam, hogy két vonat megy azis 45 perces késéssel, fogtam magam és felszálltam a metróra és az Árpád hídnál felszálltam a váci buszra ami 45 perc alatt haza "röpített"..

Napom az gyorsan eltelt, kicsit el is fáradtam.
Lassan megyek pihenek, holnap megyünk anyuékhoz.

Levi

(#246) Levi123


Levi123
senior tag

Jó már itthon lenni, ma megyünk keresztanyámékhoz születésnapot ünnepelni..
Most olyan jó idő van mintha tavasz lenne, ez az időjárás se tudja már mit akar.

Levi

(#247) Levi123


Levi123
senior tag

Most jöttünk meg keresztanyáméktól, jó volt már kicsit a családot együtt látni...
Lassan megyek feküdni, hétfőn meg mehetek Vácra.

Levi

(#248) Levi123


Levi123
senior tag

Eltelt gyorsan az idő, már nemsoká mehetek vissza Vácra. Most még anyuéknál vagyok, Ági gyakorlaton van az Óvodában. Délután átmegyek Karcagra, aztán az esti vonattal irány Vácra.

Levi

(#249) Levi123


Levi123
senior tag

Vácon vagyok, tűrhető utam volt.

Levi

(#250) Levi123


Levi123
senior tag

Eltelt egy napom megint, olyan rossz volt egyedül lenni (Ági most nincs velem, mert főiskolai gyakorlatát tölti..). Hiányzol Ági nagyon!!

Még pár napig vonatozhatok aztán megint a buszos megoldás fog jönni.. sztrájk készül.

Hétvégén úgy néz ki, hogy megyek a Hugexpo-ra.

Ez a magyar posta is az idegeimre megy. Ma voltam csekket befizetni, hát elég szomorú, hogy 30-40 percet kell várni mire az ember sorra kerül.. Persze van 10 ablak de abból jó esetben is csak 3 van nyitva. Nem is csoda, hogy feltorlódik a sor.

Azt hiszem megyek pihenni.

Levi

Útvonal

Fórumok  »  Logoszféra  »  Levi123 blogja
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.