Hirdetés

2024. május 30., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Letöltési sebesség gondok! (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) maybebor


maybebor
csendes tag

Sziasztok! A problémám a következő:
2500kbit/s-es Upc chello classic csomagom van, netről a letöltés megy is nagyjából 250-300 K-val (honlaptól függően). Töltögetek viszont egy szerverről, ahol korlátlan a sávszélesség, de nagyon ingadozva tudok leszedni, mostanában 40 és 100 Kbyte/s között mozog, valamikor meg felmegy 250-280-ra is, de ez egyre ritkább. Egy cimbimnek 512-es Tvnet csomagja van, és neki jön is ugyanerről a szerverről 60 akárhány Kbyte/s. Az igaz, hogy a Upc-nél van 30 gigás havi korlát, de ezt nem léptem túl, mert netről ugyanúgy szedett normálisan, a szerverről meg nem. A kérdésem az, hogy a szerverrel lehet a bibi (egyetemi hálózaton viszont piszok gyors), vagy az én net csomagommal leht valami gubanc.
Segítségeteket előre is köszönöm.
Maybebor.

Egéralátét diver-t tud valaki szerezni?

(#2) maybebor válasza maybebor (#1) üzenetére


maybebor
csendes tag

Senki nem tud segíteni?

Egéralátét diver-t tud valaki szerezni?

(#3) PEPE85 válasza maybebor (#2) üzenetére


PEPE85
senior tag

Írtam privát üzenetet.

Watch 4k movies with Netflix :)

(#4) maybebor válasza maybebor (#2) üzenetére


maybebor
csendes tag

Az az igazság, hogy nem lenne ildomos kiadnom azt a címet.
Mint írtam, a cimbimnek 512 van, nekem 2500 (és nem is ua. szolgáltató), tehát ő tölt nagyjából 512 vel a szerverről, de nekem meg 300 K-val kellene. Mondom, egyetemi hálón jön 1 megával is a cucc, nálam piszokul ingadozik 300 K ás 40 K között, most már inkább az utóbbi felé tart, neki meg 58 és 60 között.

[Szerkesztve]

Egéralátét diver-t tud valaki szerezni?

(#5) ALI_G


ALI_G
veterán

próbálkozz esetleg vmi letölltő progival. hátha.

(#6) maybebor válasza ALI_G (#5) üzenetére


maybebor
csendes tag

SmartFTP-t próbáltam, de azzal is lassú volt.

Egéralátét diver-t tud valaki szerezni?

(#7) zsommi válasza maybebor (#6) üzenetére


zsommi
senior tag

Lehet, hogy túlterhelt a szerver, aztán azért van...
Haver meg még biztos idöben jut oda..:)
Sztem beszélj a szerver admin-jával, hogy miért ilyen ''szar'' a letöltés...;)

(#8) zsommi


zsommi
senior tag

Ha már az ftp szervereknél vagyunk, akkor épp teszten van egy, de lenne egy olyan bajság vele, hogy 5-10 perces töltés után egyszerűen megáll, azt nem rija hogy meg is szakad, de nem tölt....

Esetleg ha vki tudja miért van, akkor az irhatna..;)

(#9) zsommi válasza zsommi (#8) üzenetére


zsommi
senior tag

UPP!!!!

(#10) Noxy válasza zsommi (#8) üzenetére


Noxy
veterán

[link]

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#11) zsommi válasza Noxy (#10) üzenetére


zsommi
senior tag

Ez most mi akar lenni?
Mert ebböl nem lettem okosabb....

(#12) zsommi válasza zsommi (#8) üzenetére


zsommi
senior tag

UP!

(#13) maybebor válasza maybebor (#1) üzenetére


maybebor
csendes tag

Valaki?

Egéralátét diver-t tud valaki szerezni?

(#14) zsommi válasza zsommi (#8) üzenetére


zsommi
senior tag

Dobok egy UP-ot, hátha válaszol vki..;):)

(#15) lalah válasza zsommi (#14) üzenetére


lalah
csendes tag

Sziasztok! Nekem csak egy kérdésem lenne. A minap DC++-on töltöttem és és 700kbs-1.1mbs-al jöttek a cuccok., pedig sem nekem sem az illető kapcsolata nem tette lehetővé ezt elvileg. /mindkettőnknek 512/96-van. Az 512 nagyjából ugye 66kbs-nak felel meg letöltéskor, úgyhogy olyan kapcsolatom volt-igaz csak kb. 1 órán keresztül- ami egyetlen szolgáltatónál sincs.Elvileg. Tudtommal a leggyorsabb elérhető kapcsolat 4-5M ami kb 600kbs -os letöltést eredményez. Hogy sikerült ez?

Ui: nagyon örültem neki!

(#16) Szabesz válasza lalah (#15) üzenetére


Szabesz
őstag

És jó is lett? Működik? Vagy egy fake file ami vagy csak 0-ból vagy csak 1-ből áll? Az utóbbit már jó párszor beszívtam :(

¯\_(ツ)_/¯

(#17) georgeeboy válasza lalah (#15) üzenetére


georgeeboy
tag

Egyszerű a dolog, mert pl. 512-es netünk van , mégis tudok tölteni 1000 k./sec-el is . Haveromról a másik szobából! :D

1.Tehát ha mondjuk egy szolgáltató úgy valósítja meg a szolgáltatást, hogy ad neked egy utp kábelvéget, és mondjuk 200 user csücsül egy valamilyen gateway mögött, akkor annak a 200-nak bármelyikéről jóeséllyel tölthetsz ilyen gyorsan is, mivel ugye p2p kapcsolatról van szó, tehát létrejön az adott két gép között, tehát ha a szolgáltatód nem korlátozza ezt a fajta gateway mögötti adatbombázást, akkor simán megy.

2. Véletlen kikapcsolták neked a limitet, de ez nem valószínű :C

hy all...

ui.: Ilyen kis maszek hálókat kéne összehozni sokat sokat...

::Ez van...::

(#18) zsommi válasza georgeeboy (#17) üzenetére


zsommi
senior tag

persze...
véglis lanon ment a töltés, csak nem közvetlenül kapcsolódtál a géphez, hanem egy progin keresztül(dc)...
ilyen volt már nekem is, csak nekem nem dcvel, hanem limewire-rel...


mod: bocs, rossznak címeztem...

[Szerkesztve]

(#19) georgeeboy válasza maybebor (#1) üzenetére


georgeeboy
tag

Ez teljesen normális amit írsz. ;] ''Töltögetek viszont egy szerverről, ahol korlátlan a sávszélesség'' Ezt meg ugye magad sem gondolod komolyan? Amúgy is lehet ,hogy azt mondják rá ,hogy korlátlan és mégsem az. pl. Ráadásul Akár ip, akár ip-csoportonként le tudják húzni a sávszélt ha kell, mert mondjuk 30-40 olyan sávszél mint amilyen a tiéd elvileg simán hoz a 10/100-as hálólártya sávszélt konstans, és nem hiszem hogy csupán 30-40 ember lóg egy ilyen szerveren. Egyetemi hálót meg ne vedd alapul, mert lehet egész más útvonalon jutsz el onnan erre a serverre mint otthonról, tehát tök más a traceroute -od otthonról, teljesen fölösleges összehasonlítani, ez semmiképpen nem összehasonlítási alap!
Az is teljesen normális ,hogy ingadozik, mert folymatosan csatlakoznak és lecsatlakoznak emberek, változik a userek száma, de ez tök eccerű.

Minél jobban terjed a szélessávú internet, annál jobban elő fognak jönni ilyen problémák, hiszen még mindíg nem húznak mindekihez optikai kábelt, és nem is fognak még egy jó darabig, Lámaság azt hinni, hogy az erőforrások határtalanok, ''már csak nekem kell valami gyors net...''

::Ez van...::

(#20) georgeeboy válasza zsommi (#8) üzenetére


georgeeboy
tag

Mármint mindíg 10 perc után megáll a letöltésed? Ha mindíg 10 perc, akkor annyira van beállítva, és lehet hogy csak makivakítós szerver, nem más. Tölthetsz bármit 10 percig...
;]

::Ez van...::

(#21) TB


TB
tag

Sziasztok!

Van egy kis problémám!Kábelnetem van(2800k/512k)!Tölteni akarok ftp-ről,de csak 40 -50kb-tal hoz a 260 kb helyett(ennyi a szerveren a korlátozás).A meglepő az egészben,hogy ha mellette elkezdek valamit szedni(mondjuk egy demo-t 160-170k-val),akkor felmegy az ftp letöltésem is kb 120-130kb-ra.
1 hete raktam fel az új rendszeremet ugyanezért a marhaságért.Akkor 60kb-tal jött,amikor meg elkezdtem tölteni máshonnan felment 200kb-ra is néha!!

Aki tudja mi ez az egész,az segítsen please!Előre is köszi!

(#22) Grandi válasza TB (#21) üzenetére


Grandi
aktív tag

Szerintem ez csak véletlen egybeesés és ahonnan töltöd az van túlterhelve, vagy más ftp-n is ezt csinálja?

Amelyik cápa a tenyeredből eszik, az késöbb a lábadból is fog. | Jobb félni, mint megin'enni | 発表 ™

(#23) TB válasza Grandi (#22) üzenetére


TB
tag

Sajnos másikon is ezt csinálja.Örülnék,ha csak a szerver lenne túlterhelve,de sajna nálam van a gond,csak még nem tudom mi.Csinálok egy rendszerfrissítést gyorsan!

(#24) TB válasza TB (#23) üzenetére


TB
tag

Na a rendszerfrissítés nem lett jó,de elkezdtem sebességmérő oldalakkal mérni a sávszélességemet.A 2,8Mb helyett 1200 volt a max.,mig egyszercsak fel nem ment 2,8Mb-re,azóta jó az ftp-m is.

Valszeg a kábelnetttel van valami,vagy a kábelmodemmel!Majd kiderítem!
Köszi mindenkinek!

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Letöltési sebesség gondok! (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.