Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) Szabi® válasza Dare2Live (#50) üzenetére


Szabi®
addikt

Nem tudom milyen ámokfutásról beszélsz ? Mert nem értek egyet ? Akkor az . . . :)
Hozhatod a szenzor méreteket, ha az a valóságban ahogy írtam is csak "nüansznyi" eltérést mutat. És linkeltem a teszteket, biztos elkerülte a figyelmed. És igen, több teszt szerint sem érnek el jó eredményeket az iphoneok, megnézheted a testlabot is, ez nem hozzászólás szinten fog eldőlni, hogy akik többen meg jobban érvelnek azoknak van igazuk, hanem a tesztek eldöntik. Aztán max ezekre az oldalakra rásütitek, hogy csalók meg le lettek fizetve, ahogy az fentebb is olvasható. Biztos Toms Guide is le lett fizetve. :N
Vannak iphoneok amik élvonalban vannak, vagy picivel alatta, de nyilván ez sem igaz minden iphonera, ahogy nem igaz az összes samsungra sem nyilván. A saját 12-es telefonom ledöbbentett egy xs-11-hez képest hogy alig mutatott többet, mint azok, hiába teltek el évek. A sima számozású modelleknél ez hatványozottan igaz. A fejlődés patikarmérlegen van kimérve.

(#52) Graphics


Graphics
Jómunkásember

Vita A semmiről...

Az életben ezek a legkevesebbek...

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#53) Dare2Live válasza Szabi® (#51) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

Arról az ámokfutásról beszélek amit csinálsz.

"Hozhatod a szenzor méreteket, ha az a valóságban ahogy írtam is csak "nüansznyi" eltérést mutat."

A 12pro kamera szenzora 1/2.55ös volt. mm2ben 23.9mm2
A 14pro kamera szenzora 1/1.28ra nött. mm2ben 71.54mm2re

2 gen alatt a szenzor mérete a háromszorosára nött. Ez nagyon komoly előrelépés véletlen se nüansznyi és nem mellesleg a képminőséget erősen meghatározza a szenzorméret.

Teszteknél jösz a testlabbal ami 12 proig tesztelt. Meg se néztem.
A másik linked amit láttam meg a CNET. Ami nem csoda azt hozta ki amit, csak amit csinált az úgy erős ferdítés. btw neked megvan miért az? Segítsek?

"Vannak iphoneok amik élvonalban vannak, vagy picivel alatta, de nyilván ez sem igaz minden iphonera, ahogy nem igaz az összes samsungra sem nyilván. A saját 12-es telefonom ledöbbentett egy xs-11-hez képest hogy alig mutatott többet, mint azok, hiába teltek el évek. A sima számozású modelleknél ez hatványozottan igaz. A fejlődés patikarmérlegen van kimérve."

HW vonalon amit Apple előadott az erősen katasztrófa volt a 13proig. ld a 12pro "1/2.55ös mm2ben 23.9mm2"es szenzorát. Egy vicc. SWben viszont mindig is jók voltak így amint elkezdték a HWt is komolyan venni ugrottak is topba a 13 pro/max majd a 14 pro/maxal. A sima 14 amúgy megkapta a 13 pro kamera szenzorát így most elsőnek a sima modell is kifejezetten jó fotós vonalon.

Hamár belekezdtem szvsz/nekem a pixel vonal fotos vonalon a leg. Csak az exynos soc/modem kehés tud lenni.
Samsung is jó fotós swben de ők még mindig ott tartanak, hogy a 200mp szám = nagyobb jobb kombinálva a samsung marketingel a nyerő. Közben ott a GN2 ami isocel... és ezt tolják tele vonalon is. Több "zoom" = jobban eladja a mobilt.
Huawei nálam google hiánya miatt kiesik pedig elég jók voltak.
Honort amikor utoljára néztem voltak gondok igazán besegíthetne neki Huawei jobban. :DDD
Xiaomi ultra hwben jellemzően top bár most vannak vele gondjaim de swben annyira lelépik, hogy első nézés alapján egy 14 pro nekem jóval jobb. Pixel 7 meg aztán végképp.

És ja ez az egész elég egyéni. Nekem pl bejön amit pixel 6/7 csinál, hogy tudja mit fotózok és azalapján nekem nagyon jól működik az automatika. pl kisfiam foci edzésén feje minden éles kivéve a lába, labda de pont úgy hogy érezhető legyen a mozgás és ehez lövi be kb tökéletesen a záridő/iso kombót. És persze itt nagyon beüt, hogy "10képet" csinál "egyszerre" aztán kiválasztja ami szerinte jó és ha pl szem elmosódott de a másik képen nem akkor rárakja. Zaj is durvány alacsony miközben a részletek megvannak. Amikor először fotóztam vele egész nem értettem. Aztán utánalvastam és ott az image stacikng a kulcs.

just my2cent

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#54) Szabi® válasza Dare2Live (#53) üzenetére


Szabi®
addikt

Te tulképp azt írtad le amit én, annyi különbséggel, hogy kronológiailag nálad a 13-tól már fejlődés van. Valamennyi biztosan van, csak amíg az apple piszmog olyan dolgokkal hogy mindig picit nagyobb cpu, mindig picit jobb kamera, addig mások már a negyedik generációs hajlított kijelzőt reszelik. Lelassult az apple a többiekhez képest, vérszegény lett, és uncsi. Kamerában is fejlődik, de abban sem átütő, a cnet-es cikkből meg találsz ezret, ennyi légy nem téved. Amikor már az ország legvérgözösebb fanatikusai, mint a h.andrás közli hogy egyik pro-ról a másikra nem érdemes váltani, ott akkor valami van . . .
Az apple már csak ismétli önmagátés nincsenek egyáltalán nekifeszülve hogy valami ütőset adjanak ki. Igazából nincs olyan tulajdonságuk mára, amiben kiemelkedőek, vagy verik a mezőnyt. Most az hogy a Pro maxokban van akkora fejlődés évről évre, az is annak köszönhető, hogy ő nagyon lassan csepegtet mindent.
Sztem nem 4 telefont kéne évente kiadni, meg 6 órát, hanem két normális telefont, ami üt, és kiemelkedik az unalomból. Én egyébként Fold4-re váltottam, még ez sem szégyenkezik kamerában, de technológiailag egy csoda. Az iphonera az 5s idejében mondta ezt az ember, meg talán az OLED X/XS esetében, az volt ott egy akkora fejlődés, hogy mindent tartalmazott. Nem azt mondom hogy váltás meg a világot, de ne egy dizájnolással, meg picit jobb kamerával, picit jobb procival szúrják ki a piac szemét, ez kevés. Egyébként pont a 11 Pro egyik híre alatt linkelgettük a tesztet a 12 pro-val szemben, hát nem a 12 pro nyert sok összehasonlításban. Ez azért több, mint lesújtó :

És akkor jönnek a vérpisitkék hogy "- mit dumálsz, ez nem is igaz", de igaz csak venni kell a fáradtságot és utána kell nézni. :N

(#55) Fritz Teufel válasza Szabi® (#54) üzenetére


Fritz Teufel
addikt

Ahhoz, hogy valami "ütőssel" elő lehessen állni, manapság évekre van szükség. Igazából nem is emlékszem, mikor jött ki valamelyik gyártó valami "ütőssel". Sokkal nehezebb fejleszteni mint a kétezres években. Akkor a miniatürizálással könnyen lehetett "ütőset" készíteni. Jelenleg a műszaki lehetőségek határait kell hozzá feszegetni ami nagyon sok alapkutatást és innovációt igényel.
A hajlítható akkor lesz "ütős", ha elkészülnek vele.

Asus ROG Strix G513IH; Apple iPhone 14 Pro Max, Apple iPhone 13, Apple Watch Ultra, PocketBook Touch HD 2

(#56) Szabi® válasza Fritz Teufel (#55) üzenetére


Szabi®
addikt

A hajlított kijelzővel elkészültek, csak tovább kellene látni a " - a többiek csak sz@rt csinálnak, csak az apple a profi" lózungon, ami annyiszor előfordul itt a fórumon.
És nem, nem kellene évente hányni kifelé a telefonokat szinte nulla fejlődéssel, úgy gondolom az apple nyugodtan megtehetné hogy azt mondja, oké, most csak két év múlva adunk ki telefont, hogy egy króm kereten kívül kapjatok mást is . . .
Az meg elég szalmabáb* érv, hogy " - de hát a többiek se".
Az órák is eljutottak arra a szintre, hogy az ltpo kijelzőnél megállt a tudomány, a 4-5 óta erős fingreszelés zajlik csak. Nekem egyébként mindegy hogy látjátok, vagy hogy nem értetek egyet, én végtelenül ráuntam az apple termékeire, nagyon sótlan lett az egész, és nem látom hogy mozdulni is akarnának valamerre, de végeredményében a konklúzió meg az, hogy miért is tennék ? A készülékeiket bármi innováció nélkül is megveszik, akik ráragadtak arra a rendszerre, azoknak már kb mindegy mit ad ki, megveszik. Tehát az apple még így is jól csinálja, hogy "nem csinálja." A mainstream eladja, egy Anoniminc a legrosszabban sikerült kiadásokról is szuperlatívuszokban beszélt, ez sok emberhez eljut, és vásárlásra sarkal. Az apple a mobil ipar "Ubisoft-ja", amit nagyon sajnálnak azok, akik régen az innovációk miatt beleszerettek a termékeikbe.

A szentkuti11 által írt mobilarénás teszt már az Xs idejében mindent elmondott, mára teljesség igénye nélkül is aktualitását élvezi.


:R

(#57) Fritz Teufel válasza Szabi® (#56) üzenetére


Fritz Teufel
addikt

Persze, elkészült 😂

Asus ROG Strix G513IH; Apple iPhone 14 Pro Max, Apple iPhone 13, Apple Watch Ultra, PocketBook Touch HD 2

(#58) Szabi® válasza Fritz Teufel (#57) üzenetére


Szabi®
addikt

bezzeg a dynamic island . . . Hogy megmutatták világnak. "-mer ez apple!"

(#59) Fritz Teufel válasza Szabi® (#58) üzenetére


Fritz Teufel
addikt

Neked valami becsípődés ez az Apple dolog? Nem emlegette itt őket senki.

Asus ROG Strix G513IH; Apple iPhone 14 Pro Max, Apple iPhone 13, Apple Watch Ultra, PocketBook Touch HD 2

(#60) Szabi® válasza Fritz Teufel (#59) üzenetére


Szabi®
addikt

Sztem az 56-os hsz-ben elég normálisan és érthetően leírtam mit gondolok, fogalmam sincs abból mi ment át, hogy csapódott le nálad.
Egy mobilos kamera hír alatt meg nem blaszfémia emlegetni az apple-t. :U

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.