Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) opr


opr
veterán

"leginkább saját értékítéletünkben bízunk, és ott mondjuk egy iPhone 14 Pro Max magasabb helyen szerepel."
Ne ertsetek felre, en sem vagyok odaig a dxo-tol, de... Nem tudom sracok, galaxy kamerakat pl szokasotok agyon dicserni, aztan a valo eletben point&click mellett olyan olajfestmenyeket kepesek kifosni magukbol, hogy meg a regi sonyericssonok is csettintenek ra. Megmondom oszinten, egy ideje pont ezert konkretan a multimedia reszt a mobilarena-n at is szoktam porgetni. :(
Haver sony 5 II-je pl point&click-ben is felmossa a padlot az en note10-emmel, plane nem idealis fenyviszonyok mellett, pedig elobbi le lett huzva kameraban, utobbi meg elegge ajnarozva volt itt.

[ Szerkesztve ]

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#2) LosBlancosRM válasza opr (#1) üzenetére


LosBlancosRM
senior tag

Bone az i14-et magasabbra értékeli... Péntek van, holnap meg szombat lesz.

Samsung Galaxy S24 Ultra

(#3) pusszycat válasza LosBlancosRM (#2) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Tegnap meg csütörtök volt. Hétfőn meg kezdődik egy új hét. :)

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat

(#4) Zsolt,72


Zsolt,72
aktív tag

Azért mi is kipróbáljuk majd a kameratelefont

Kíváncsian várom. :)

 iPhone 15

(#5) Shyciii válasza pusszycat (#3) üzenetére


Shyciii
veterán

Nem-nem. A hétfő érdeklődés hiányában elmarad.

(#6) mjani1172


mjani1172
addikt

"Azért mi is kipróbáljuk majd a kameratelefont, mert leginkább saját értékítéletünkben bízunk, és ott mondjuk egy iPhone 14 Pro Max magasabb helyen szerepel."

Mi? Tehát saját magadban bízol, (ez rendben, ez a teszt lényege) de még nem próbáltad, és ezért az I14 jobb?

[ Szerkesztve ]

(#7) lsebestyen válasza mjani1172 (#6) üzenetére


lsebestyen
addikt

Nem. Bele van írva a cikkbe, hogy ennél a szervezetnél a nyolcadik helyen szerepel az iPhone, de a Mobilaréna listáján előrébb van a nyolcadik helytől.

(#8) Zsolt,72 válasza mjani1172 (#6) üzenetére


Zsolt,72
aktív tag

Nem, ezt nem jól értelmezted.

 iPhone 15

(#9) Sigma7


Sigma7
tag

Akinek van agya, annak úgyse számít egy olyan oldal minősítése, amelyik bizonyos gyártók telefonjait látványosan felpontozza, valószínűleg egy szép összegért cserébe, és a tesztfotói sok esetben abból állnak, hogy kiültetnek egy napsütötte ablakba egy ázsiait és egy afroamerikait...

(#10) lorinser


lorinser
senior tag

"a főegység 1" jellegű szenzort használ" - ez mit jelent pontosan? Mi az, hogy "jellegű"? Most valami 1" vagy nem. Vagy nem jól gondolom?

Poco F5, Philips 55PUS8303, Philips 58PUS8535

(#11) mrlujoak válasza lorinser (#10) üzenetére


mrlujoak
veterán

De nagyapa, mi az a vidikoncső?

Sony Xperia™ 10 V Dual; Sony WI-XB400; Navitel R600 - menetrögzítő - Sony STARVIS képérzékelővel

(#12) LeMarci válasza lorinser (#10) üzenetére


LeMarci
tag

Ha egy tolómérővel leméred akkor nem egy colt kapsz, de ha kamerás szemszögből nézed(ott máshogy nézik a szenzor méreteket), akkor tényleg 1 colos

(#13) greyslay válasza Sigma7 (#9) üzenetére


greyslay
aktív tag

Akkor feltételezem nekem nincs agyam, mert én igenis elolvasom a tesztjeiket, évek óta követem és tapasztalom is hogy az általuk "pontozott" készülékek reálisan vannak értékelve.

"embertelen ember munka"

(#14) joey04


joey04
titán

normális embereknél meg a dxomark szerepelt le már nagyon rég.

Ám a saját értékrendjükben az utóbbi években a DxOMark is következetes

ez mondjuk tény. ki fizet éppen többet.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#15) Doki42


Doki42
őstag

Fotók videók mobillal topik szerintem lassan mérvadóbb mint a dxomark.

Iphone 13- samsung galaxy tab s6 lite - Vétkezni emberi dolog, de isteni érzés

(#16) sfefe válasza joey04 (#14) üzenetére


sfefe
őstag

Tudjuk nálad azért nem mert nem szifon... Ja meg keletről jött cucc... Hálisten csak páran vagytok....

Az élet nem igazságos csak jobb a halálnál...

(#17) joey04 válasza sfefe (#16) üzenetére


joey04
titán

egyrészt sokan vagyunk, másrészt jobb képeket lehet kihozni belőle mint a szifonból, szóval nagyon mellé. :D

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#18) Puculo válasza joey04 (#14) üzenetére


Puculo
aktív tag

:C :R

" Aki nem áll ki valamiért, elveszik a semmiért "

(#19) Tiédetis


Tiédetis
senior tag

akkor ez most olyan, mint a totáliskár autós oldal? Már évek óta max a képeket nézegetem a tesztjeikben :) Az még talán hiteles.

A T. rollok hozzászólásait ahogy eddig, ezek után sem olvasom

(#20) Graphics


Graphics
Jómunkásember

DxOmark-ra sose alapoztam telefonvásárlás során... Fizetős szolgáltatásnak vélem, sose tartottam komoly valaminek...

Amíg pl. a Huawei volt ő pénzelte, aztán volt, hogy a Xiaomi stbstb... Nem mérvadó.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#21) greyslay válasza Graphics (#20) üzenetére


greyslay
aktív tag

Teljesen ellentmondásos gondolatmenet :U
Azt mondod, hogy amikor a xiaomi pénzelte őket, akkor ők voltak az elsők, most hogy a 14. Helyre esett vissza a 11 ultra mögé (mert valóban szarabb képfeldolgozása van) így már a Huawei pénzeli őket mert azok az elsők 🤣 istenem...

Nem is szabad a telefon vásárlást arra alapozni mivel a képfeldolgozás csak egy szempont egy telefonnál a sok közül. Még akkor sem szabad amikor esetlegesen nagyon fontos paraméter egy telefonba a fotózás. Azért mert valakinek a szeme a Samsung valakinek az Iphone fotóját látja szebbnek. Ez teljesen normális, ők azt mondják hogy stúdió körülmények között, az ő szegmenseik alapján melyik a jobb egy pontozási rendszer alapján. Fizetős? Igen, pénzért le teszteli az adott márka adott telefonját.. ez benne a fizetős. Innentől kezdve a gyártó eldönti hogy él e vele vagy sem.

[ Szerkesztve ]

"embertelen ember munka"

(#22) Szabi® válasza Sigma7 (#9) üzenetére


Szabi®
addikt

Ha ez az összegen múlna 10 éve az apple vezetne, de mivel nem azon múlik, így a jobb kamera győz. Egyébként az iphone-ok soha nem voltak kimagaslóak kamerában. Most az útóbbi 2-3 széria kezd feljönni, de előtte egy Pureview is csukott mindent . . .

(#23) Graphics válasza greyslay (#21) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Nem kell a "gondolatmenettel" egyetérteni, mert úgy sem fog mindenki "tetszeni"..

A DxoMark egy komolytalan intézmény. Szerintem ebben egyet lehet érteni.

Ha más véleményem van, az a tied, a lényeg, hogy el tudd fogadni, ha más mást gondol, és ne akarj győzködni.

Nem visz előre, csak egymás idejét rabolnánk. :R :)

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#24) Szabi® válasza Graphics (#23) üzenetére


Szabi®
addikt

Most nem rosszból, de számtalan más fotós oldal szerint sem épp az iphone a "leg". Tavaly legalább 7 helyen hozták ki a Google Pixel 6 Pro-t hogy az a legjobb . . .
Ha minden olyan site-ot lekomolytalanozunk, ami nem az általunk imádott terméket hozza ki elsőnek, akkor viszont nézni sem szabad ezeket a teszteket, mert csak egy sértődött érzelmi alapú hozzászólás lesz belőle. Valaki már ezt a pár sort sem érti . . . (sajnos)

[ Szerkesztve ]

(#25) Graphics válasza Szabi® (#24) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Számomra nincs telefonos kamera leg... Mindegyik teljesít valahogy...

Egy bizonyos szint felett sokkal többet már nem hoznak ki, az alsó-közepes sz.rokat most hagyjuk ki ebből.

Az iPhone kamerája kimagaslott, a Pixeleké is.
( Rá se néztem amúgy a DxoMark listájára, szóval nem tudom mi van a sor elején...)

Biztos valami tuti jó kamerás mobil, maradjunk ennyiben.

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#26) Szabi® válasza Graphics (#25) üzenetére


Szabi®
addikt

Az iphone esetében én azt látom/tapasztalom, hogy a 11 Pro meglétekor volt egy nagy ugrás, és azóta az apple irkálja csak az "iphone a legjobb kamerás készülék'" reklám lózungot, mert sokszor a tudás nincs mögötte. Mit nézzünk ? Sima modell ? Mini ? Plusz ? Max ? Ugye eleve ezeknek a kasztoknak a tudása vastagon eltér egymástól, tehát csak a Pro készülék marad, az meg évente szinte nulla fejlődésen esik át. Sőt már egyre műanyagabb hatású/viaszbaba hatásúak a kép részletei. Vicces volt az is, amikor az Xs-es mellé vettem egy sima 12-öt, de azzal nagyon nehezen hoztam olyan minőséget sokszor mint az Xs-é, mert egyszerűen ahhoz képest egy olyan konzisztens fejlődés nem volt, hogy kimagasló legyen mellette a 12. Az iphone kezdeti szakaszán 3g/3gs/4/5 idejében meg verték zsinórban kamerában a mobilfronton a többi résztvevő. Egyszerűen annyi szólt mellette hogy automatán, gyorsan meglehetett csinálni a (sokszor fátyolos) képeket. 2018-tól volt egy magasabb fejlődési ráta az apple-nél, ugye az x/xs modellekkel kezdődően, de ezt 5 év elteltével már ők is csak visszasírják, ugyanis a dizájnon, szintetikus pontszámokon kívül sok minden nem történt. Ahogy írták ezt a marhaságot, hogy ez a pénzen múlik . . . Amerikáról beszélünk, ahol a világ legnagyobb kapitalista cégei vannak, már rég megvették volna maguknak ezt a díjat . . .

(#27) Zsolt,72 válasza Szabi® (#26) üzenetére


Zsolt,72
aktív tag

„azóta az apple irkálja csak az "iphone a legjobb kamerás készülék'" reklám lózungot”

Tudnál hozni erre konkrét példát? Most megnéztem jó néhány modell hivatalos, a gyártó által megrendelt reklám-videóját és szöveges tájékoztatókat, de sehol sem találkoztam ezzel, amit fentebb állítasz.

Természetesen nem zárom ki, hogy elkerülte a figyelmemet, ezért megköszönném, ha alá tudnád támasztani az idézett állításodat.

 iPhone 15

(#28) Szabi® válasza Zsolt,72 (#27) üzenetére


Szabi®
addikt

Mert ha hozok most példát, akkor mindenhová te is azt fogod írni, hogy az apple állítja magáról , hogy az övé a legjobb ?
Ilyenbe bele sem megyek . . . (Egyébként a 12 Pro-nál írták a hivatalos oldalukon az iphone fő topikba valaki be is screenelte én is ott láttam . . . )

(#29) Zsolt,72 válasza Szabi® (#28) üzenetére


Zsolt,72
aktív tag

Nem tudom, mibe mész (vagy nem mész) bele, egy nagyon egyszerű kérést intéztem hozzád, amire azonnal terelni kezdtél és azzal foglalkozol, hogy esetlegesen én mit cselekszem a jövőben (totálisan irreleváns a kérésemet illetően).

A választ megkaptam tőled, ezúton is köszönöm. Nincs semmi konkrétum benne, nem is számítottam rá. A homályos szöveg, amit a végére tettél, ugyanis minden, csak nem érdemi válasz.

Parttalan beszélgetés pedig nem hiányzik veled (sem), a fórumban eddig látott számos posztod alapján sajnos nagyon erősen hajlamos vagy ilyesmire.

 iPhone 15

(#30) doooo válasza joey04 (#14) üzenetére


doooo
veterán

+1
Nem gondoltam volna azért, hogy épp a Xiaomi nem akar nekik fizetni eleget... lehet, hogy végre elengedték ők is az oldalt?

Mindenesetre ez is a legnevetségesebb teszteredményeik közé kerül be. Illusztris lista, lassan jobb odatartozni.

(#31) Szabi® válasza Zsolt,72 (#29) üzenetére


Szabi®
addikt

"Parttalan beszélgetés pedig nem hiányzik veled (sem), a fórumban eddig látott számos posztod alapján sajnos nagyon erősen hajlamos vagy ilyesmire. "

Ezt mind az 50~ napos regisztrációd során láttad ? Kár lemenni erre low key vagdalkozásra. Közöltem hogy nem megyek bele, írtam is hogy miért, ráadásul jól is gondoltam . . . Hogy te magadban ezt hová teszed, a te dolgod. ;)

[ Szerkesztve ]

(#32) Dare2Live válasza Szabi® (#26) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

"Pro készülék marad, az meg évente szinte nulla fejlődésen esik át."

12 pro->13pro->14pro mindegyik szépett ugrott kamera hwben pl főkamera szenzor mindig nött. Nem látom, hogy lehet ezt 0nak nevezni.
camera SW az nem egy hasonlítható szám mint a szenzor méret de abban apple egyértelműen a legjobbak közt van.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#33) Szabi® válasza Dare2Live (#32) üzenetére


Szabi®
addikt

Ez egyáltalán nem igaz, nálam is volt 12 Pro és 13 Pro is kipróbálásra, és ugyanazon témánál nüansznyi volt a különbség. Mi "ugrott itt szépet" ? És itt ?

(#34) mjani1172 válasza doooo (#30) üzenetére


mjani1172
addikt

Az olyan hihetetlen, hogy valóban gyenge?

(#35) Blizzardking válasza Szabi® (#31) üzenetére


Blizzardking
őstag

Ha kért egy linket, miért nem adsz neki egy linket?

"Astral engines in reverse - I'm falling through the universe again..."

(#36) Szabi® válasza Blizzardking (#35) üzenetére


Szabi®
addikt

Az egyik , értelmetlen belemenni egy újra reggelt fannal bármibe is, a másik, az iphone topikba olvastam, két éve . . .
És mi lenne ha most ide belinkelném a hsz-t ? Semmi, ez nem arról szólt a részéről, hogy bármin is változtatna . . .

(#37) Elit3Zotya


Elit3Zotya
addikt

Nem mérvadó ez a DXO, inkább nézzetek át a fotóstopikba. :K
[link] [link] [link] [link]
Igaz szerintem a tavalyi 12S ultra jobb volt az akkori ellenfelek ellen, idén van jobb szerintem a 13 ultránál.

Mi11 Ultra + HyperOS.

(#38) joey04 válasza mjani1172 (#34) üzenetére


joey04
titán

elnézve a rengeteg tesztet, igen. a dxomark szerint az x90 pp is gyenge. lol :D a honor magic 5 pro meg jó, de nem ennyire. a find x6 pro helyezése kb korrekt. a magic 4 ultimate meg veri az s23 ultrát meg 14 pm-et? vicc. szóval szar az egész sor, márkapreferenciától függetlenül egy csomó készülék szarabbnak van értékelve mint a realitás, egy csomó meg túl van túlva. és még csak nem is kínai nem kínai kérdés, mert a honor meg a huawei túl van tolva, a vivo meg a xiaomi viszont jóval szarabbnak van beállítva mint a valóság.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#39) mjani1172 válasza joey04 (#38) üzenetére


mjani1172
addikt

Kénytelen voltam bemenni a Vodafonehoz, és az időt elütve nézegettem a telefonok kameráját.S23+, Xia13pro, és a magic 5 pro volt egymás mellett.
Nem hivatalos, nem mérhető,stb... amivel szórakoztam, és csak a saját képernyőjén néztem vissza, főleg a távolabbi, az adott modell optikai zoomjával készült fotót.(szemközti bolt ugyanazt a termékét fotóztam)
A magic 5 volt a legjobb, az S23 + a következő, a Xiaomi már lényegesen gyengébb volt, ebben. Engem a magic 5 nagyon meggyőzött, a xiaomi meg csalódást okozott.

[ Szerkesztve ]

(#40) Graphics válasza mjani1172 (#39) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Várható volt.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#41) Zsolt,72 válasza Szabi® (#31) üzenetére


Zsolt,72
aktív tag

A fórum olvasható regisztráció nélkül is, én magam pl. 2010. óta olvasom az itteni híreket, teszteket és a kapcsolódó topikokat.

"Ezt mind az 50~ napos regisztrációd során láttad ? "
és
"újra reggelt fannal"

Ha képtelen voltál egy egyszerű kérésre érdemi választ adni, akkor marad a másik személyének támadása? Este, amikor megírtam a válaszomat, 99,99 százalékban biztos voltam benne, hogy reggelre olvasni fogok tőled egy személyeskedő választ, beleértve azt is, hogy mennyi ideje regisztráltam. Touché, képtelen vagy meghazudtolni magadat. Ezt látni a posztjaid sokaságán, több más "beszélgetésed" sok-sok fórumozóval ilyen értelmetlenségre futott ki.

"ez nem arról szólt a részéről, hogy bármin is változtatna . . ."

A feltevésed téves, mert téged a rosszindulat vezérel és azt feltételezed a másikról, amit te magad tennél ilyenkor. Ám nem vagyunk egyformák.

Engem valóban érdekelt volna egy tőled érkező, konstruktív válasz, mi több: még azt is előrevetítettem, hogy lehetséges, hogy az általad említett reklám-szlogen csak az én figyelmemet kerülte el.

 iPhone 15

(#42) joey04 válasza mjani1172 (#39) üzenetére


joey04
titán

:DDD

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#43) mjani1172 válasza joey04 (#42) üzenetére


mjani1172
addikt

Nyilván mint írtam ez nem ad 100% eredményt, (pláne egy telefonnál nekem más is fontos) de ha az egyiken jól látható a felirat, míg a másikon már csak a flakon kivehető, (minden telefon az optikai zoomját használta, a körülmények azonosak) az már támpont, ez lesz a hétköznapok során is.

(#44) Graphics válasza mjani1172 (#43) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Minden valószínűség szerint ez egy releváns összehasonlítás volt.

Szakmai oldalon azért célozzuk meg a szakmaiságot :D.
Eddig még senki nem látta ezeket a fotókat. Se a készülékek fotós beállításairól, semmiről kézzelfogható eredmény nincs.

Így nagyon nehéz ítéletet hirdetni... Látni kéne.

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#45) mjani1172 válasza Graphics (#44) üzenetére


mjani1172
addikt

.

[ Szerkesztve ]

(#46) Graphics válasza mjani1172 (#45) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Valamit félreértesz.

A kretén rész felesleges. Te írtad a Xiaomi adta a leggyengébb eredményt, mondtam/írtam várható volt. Habár a 13 Pro helyett az Ultra-t tennem inkább.

Szerk.: Nem finomítottam semmit, kibővítem. Nem írok semmi bántót, azt nem módosítom, max ha valami eszembe jut, utána írom.

Erre van a szerkesztés gomb, mielőtt túlságosan nekem esnél. Nem akarlak lejáratni szerintem.

:R

Na, te mondod nekem, mire kitörlöd az egészet. :DDD f.sza

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#47) Szabi® válasza Zsolt,72 (#41) üzenetére


Szabi®
addikt

Nem zavar hogy válaszoltam ? Lemehetünk oviba, hogy neked most az a bajod, hogy én nem azt válaszoltam amit szerettél volna, de válaszoltam. Itt a válasz:

Dehogy olvasod te csak 10 éve . . . Voltál te már regizve, ahogy reggeltél, kreáltál is csodálatos* 450 hozzászólást 50 nap alatt . . . Hagyjuk is a kis mesédet . . .
Reméljük nem leszel tiszavirág életű, így majd láthatjuk mi is, mennyire korrekt fórumozó vagy. További szépet . . .

[ Szerkesztve ]

(#48) janeszgol


janeszgol
félisten

A DXOMark nekem sem hiteles mérce.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#49) Szabi® válasza janeszgol (#48) üzenetére


Szabi®
addikt

Én utoljára a TestLab-ot néztem, ez elég közel áll nálam a valósághoz. Kevés a készülék, iphone-nál 12 Pro-ig jutottak, de valid.

(#50) Dare2Live válasza Szabi® (#33) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

Pontosan igaz.
És látva az ámokfutásod direkte hoztam szenzor méretet abba a legelvakultabb hatereken kívül nem szokott senki belekötni. Azok számok. A<B egyértelmű.
És neked abba is sikerült. wow ritka az ennyire hater.

És akkor tessék főkamera szenzor méretek:

12 pro 1/2.55"
13 pro 1/1.7"
14 pro 1/1.28"

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.