Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  Lesarkazás

Hozzászólások

(#1) Bero


Bero
aktív tag

Hali mindenkinek!

Egy problémám lenne. Felraktam 1 Primecooler hűttőt (Zalman alcu utánzat).
Barimira igénytelenül van megcsinálva a tartó része, így hát szenvedtem eleget, míg fel tudtam rakni. De mikor megnéztem a procit láttam, hogy az éleit sikerült lekerekítteni :O
A gép beindul, első látszatr semmi baja.
Lehet ennek vmi következménye?

(#2) Gergello


Gergello
addikt

adjnál neki cpu burnt aztán kiderül , milyen proci?

(#3) Dilikutya válasza Gergello (#2) üzenetére


Dilikutya
félisten

gondolom Athlon XP :)

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#4) Bero válasza Dilikutya (#3) üzenetére


Bero
aktív tag

igen

(#5) Dilikutya válasza Bero (#1) üzenetére


Dilikutya
félisten

nos, ha semmi baja, akkor tedd össze a két kezed, bár még ne aludj este nyugodtan. elvileg elképzelhető, hogy semmilyen következménye sem lesz, és megy minden mintha misem történt volna. de azis lehet hogy még ma kinyiffan. az esélyeidet rontja, hogy jól látható a lesarkazás. legyen szerencséd, és ne legyen semmi baja. mondom, nem szükségszerű, hogy a lesarkazás kinyirja a procit.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#6) Bero válasza Dilikutya (#5) üzenetére


Bero
aktív tag

thx. imádkozok, mást nem tehetek :(

(#7) Dilikutya válasza Bero (#4) üzenetére


Dilikutya
félisten

sajnos óvatosan kell felrakni a procira a hűtőt. engem is bosszant hogy nem tudják normálisan megcsinálni, és rátenni egy olyan sapkát mint az Intel prociknál. annyira nem drágulna meg az a proci egy kis fémlemeztől. egyszer én is alaposan megszenvedtem egy XP-vel mire rátettem a hűtőt, másnap ki is nyiffant a gép :D szerencsére gariban visszavették, mivel semmilyen látható nyoma nem volt, igy elképzelhető, hogy nem is az volt a baja. pedig hogy mit kellett annak a procinak elviselnie hűtőfelrakás közben:D aztán a végére rájöttem, hogy kell, de utána az új prociért már nem mertem felelősséget vállalni, inkább felrakattuk a bluefishes srácokkal:D

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#8) Bero válasza Dilikutya (#7) üzenetére


Bero
aktív tag

és hogy halt meg?

(#9) _Volkovy_


_Volkovy_
nagyúr

Nyugi,sokat kibírnak a mai procik..
Az enyémek közül az egyik azt is kibírta,hogy akaratomon kívül kitéptem a lezárt foglalatból..:Y

(#10) Bero válasza _Volkovy_ (#9) üzenetére


Bero
aktív tag

wow :))

(#11) sziszegő


sziszegő
senior tag

Nem igen fogod észrevenni használat közben max egy kis +fesz és kész. Persze ettől még előfordulhat de nem valószinü.

(#12) rog válasza Bero (#1) üzenetére


rog
addikt

semmi.
élet lekerekíteni az még nem egyenlő a lesarkazással...

(#13) Bero válasza rog (#12) üzenetére


Bero
aktív tag

a lesarkazás az ha letörik a sarka?

(#14) Dilikutya válasza Bero (#8) üzenetére


Dilikutya
félisten

szépen csendben. s lőn sötétség. a ventillátor forog tovább.... ennyi. de ahogy már mondták, nem valószinű, ha működik még, akkor idővel azér egyre kevesebb lesz az esélye. ja de most akkor lesarkaztad, vagy csak picit az éleit? mert lesarkazás az... egyértelmű amikor a sarkait vered le

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#15) rog válasza Bero (#13) üzenetére


rog
addikt

lesarkazás az, amikor sikerül akkora felületen deformálnod a magot védő cuccost, hogy nem működik rendesen(vagy sehogy) többé. többnyire azért mert már nem lehet rendesen hűteni, aztán fagyogat (vagy elfüstöl).
''lesakrazás'' név meg onnan jön, hogy általában a sarkoknál sikerül ezt megtenni

ilyesmi

(#16) Bero válasza rog (#15) üzenetére


Bero
aktív tag

Thanks!

A hőmérséklet 40fok körül van, tehát tudom hűtteni.

Amúgy a sarkából is sikerült egy íves kanyart csinálni

(#17) Dilikutya válasza Bero (#16) üzenetére


Dilikutya
félisten

a hőmérséklet rendben, már csak a két kezed kell összetenned, hogy ne legyen semmi gond ezután se

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#18) Bero válasza Dilikutya (#17) üzenetére


Bero
aktív tag

ha kb. 2 napig hibátlanul megy, akkor mennyi esély van rá, hogy később fog?

(#19) lapa


lapa
veterán

a fém lesarkazásvédő keret mennyire véd? lehetetlen mellette lesarkazni? sufnituning hűtőt raknék fel durva rézdarabbal a közepén (sztem bordával közelítené az 1 kg-ot) , a négy lyukban lévő csavarokkal rögzítve. a gép abszolút statikus, vízszintes pozícióban, mozgatás kizárva (pláne benne van a ups, nem örülnék ha elszabadulna :)). mik az esélyeim? rakjak a csavarok feje és a borda közé rugót, vagy elég lenne keresztben, mondjuk negyed-nyolcad csavarfordulatonként ''ráilleszteni'' a szivacsok segítségével?

köszke a tapasztalatokat.

(#20) asturel válasza lapa (#19) üzenetére


asturel
őstag

rugot ne rakj szerintem mer az elegge osszezarhatja.. inkabb valamibol vagj ki kis gumi alatetet.. lesarkazas vedo nemtom mennyire jo sose vot ojanom nem is lesz

(#21) Mania válasza _Volkovy_ (#9) üzenetére


Mania
senior tag

Naja,én is jártam igy.
Ismerosom gépébe a procit valamelyik barom boltos a gyári Intel hutovel rakta fel.
Mikor meg cseréltem,akkor a ragasztós hovezeto lap(vagy minek nevezzem)annyira rá volt ragadva a procira hogy kitépte.Akkor levert a víz,de szerencsére utána gond nélkul indult,és megy a mai napig.

[Szerkesztve]

(#22) Totyi válasza Mania (#21) üzenetére


Totyi
őstag

Sajnos én rendszeresen kihúzom a foglalatból;iddig kibírta.Bár egyszer sikerült az egyik lábát is elgörbíteni;de egy kés segített.:)

(#23) sakto


sakto
őstag

na a lesarkazás védöröl,jo cucc az én anno kinyirtam egy 2500+bartont:F azota csak lesarkazás védövel rakok fel hütöt és még nem sikerült 1 sem megdögleszteni! kb 500ft

(#24) Despy


Despy
tag

Letört egy picit a sarka?
Nézd! Mi az a 10 - 15.000 tranzisztor ahhoz a 75.000.000-hoz képest ami még így is benne maradt a processzorodban?

''a fémet nem fogja érdekelni, hogy kohómérnök vagyok-e stb...'' by RGB

(#25) fene_vad


fene_vad
senior tag

hat ez aze kisse meresz kijelentes...

(#26) ronaldo válasza Despy (#24) üzenetére


ronaldo
őstag

Hát ha ilyen alapon működnének a dolgok :U :D

(#27) Totyi válasza ronaldo (#26) üzenetére


Totyi
őstag

Naja.Ha csak a ''vezeték'' átég--->rövidzárlat,halál.Lesarkazásnál miért vanez másképp?Vagy talán ott nem olyan lényegesek a tranyók?

(#28) ftc


ftc
nagyúr

Nyugi.Nekem 700 duronon leesett egy kicsit a SI teteje 5 mm-en azota csak disznek jo.A lesarkazástol meg ne félj ez nem az.

(#29) Despy válasza ronaldo (#26) üzenetére


Despy
tag

Úgy látom a humorérzéketek otthonmaradt... (lehet hogy rossz helyre ment - a lelkes újoncnak címeztem)


[Szerkesztve]

''a fémet nem fogja érdekelni, hogy kohómérnök vagyok-e stb...'' by RGB

(#30) hobizoli


hobizoli
nagyúr

Pedig van egy nagyon egyszeru modja hogy kell feltenni a hutot. Az AMD egy pdf-ben le is irja, es ha ugy csinalod nem lehet lesarkazni.


hobizoli

több drón kell ;P

(#31) ronaldo válasza Despy (#29) üzenetére


ronaldo
őstag

én vágom a poént, azért van a végén ott ez -> :D
:)

(#32) piadex2


piadex2
senior tag

Ha egy 1600 xp egyik ÉLE kapott egy ívet, és a 3dmark2000 (v1.1) 10 egymásutáni tesztján kétszer kékhalál volt, akkor az gáz?

kontakt: +36 70 502 2167 ; mail, privát

(#33) WEBER


WEBER
tag

Hát ja eléggé. Főleg ha eddig még nem csinált ilyet. Mondjuk ha 10 csak 2szer van kékhalál akkor az annyira nem gáz. Próbáld a frekvenciáját lejebb venni háhtha akkor nem csinálja, vagy esetleg 10-ból csak 1szer fagy le.

Ne mássz fára ha nem tudsz úszni mert könnyen elüthet a villamos. http://www.aaaah.dreamworld.hu/

(#34) Loretto válasza _Volkovy_ (#9) üzenetére


Loretto
veterán

egy ilyen műsort egy intel lábai is tuléltek. orrom előtt jött coolerestől. nem hittem a szememnek :D

Soirée...

(#35) wiziloo


wiziloo
tag

Nekem még életemben nem sikerült lesarkazni procit.Hogyan csináljátok?:F
vizszintesen kell rárakni a hűtőt nem ferdén...:Y:C

(#36) Narancs


Narancs
őstag

Milyen az a lesarkazásvédő, és hol lehet kapni?
CSerélgettem meg raktam össze már pár AthlonXP -s gépet, de mindíg a hideg kiver mikor izomból kell feszíteni a cuccost a procira, a lap görbül, izzadok, de végül mindíg sikerül...
Szal nagy stressztől óvna meg, ha lenne ilyen lesarkazásvédő cuccom...

Beauty is pain

(#37) naksys válasza Narancs (#36) üzenetére


naksys
senior tag

hi!szinte bármelyik boltban lehet kapni,de ha nem hát biztos tudnak hozni..kis vékony réz lap.a lényeg,hogy a procid tipusához valót vedd.a bartonokhoz és a tbred magos procikhoz nem jó ugyanaz a cucc,mert más a mag nyákhoz viszonyított magassága.jah,van rajta egy vékony fólia amit le kell szedni különben vastag lesz és a hűtő nem fekszik rá a procra.kb 230Ft:))

(#38) Yaye válasza wiziloo (#35) üzenetére


Yaye
őstag

Nem olyan nehéz, szépen ráteszed a hűtőt, aztán elkezded fél kézzel taposni a csavarhúzót hogy végre beakadjon a kapocs, lehetőleg úgy hogy ne szántsad föl az alaplapot, közben másik kézzel próbálod a hűtőt erősen és vízszintesen szorítani hogy ne tudjon elmozdulni... na ilyenkor elég ha csak egész kicsit ferdén nyomod azt a k.va nagydarab bordát arra a bazi picike kis szilíciumlapkára, és már reped is a széle. Én még hálistennek nem nyírtam ki egy procit sem, de volt már hogy bizony megreccsentettem a szélét. :B
A sarkazás nem AMD privilégium, P3 volt még elég cikis ebből a szempontból, ott még kis gumipamacsok sem voltak.

(#39) naksys válasza Yaye (#38) üzenetére


naksys
senior tag

ennél még az szebb ha nem használsz lesarkazásvédőt és a gumtappancsokon nem fekszik fel rendesen a hűtő a mag felületére..egyszer megszívtam így és elküldtem egy 2700+xp-t.szegény még a bootig sem jutott el máris megsült:O

(#40) Yaye válasza naksys (#39) üzenetére


Yaye
őstag

Hát ez nem tudom hogyan jöhetett össze neked, azok a kis gumikörök olyan puha szivacsos kis vackok, szerintem esélyük sincs eltartani a bordát a magtól. :F

(#41) erdeya


erdeya
senior tag

Túl a sok tizedik borda fel-le tranzakción, még mindig nem sikerült lesarkaznom a procit. Na nem mondom, hűtő kérdése is, de egyszerűen oda kell figyelni mit csinálsz és kész.

Szombaton megyek bólingozni! /// Utálom, hogy mindig elkapnak amikor a falra firk____ - Graffiti

(#42) naksys válasza Yaye (#40) üzenetére


naksys
senior tag

azt nekem sem sikerült kideríteni hogyan sikerült de elszállt a proc pedig én se éppen először csináltam ilyesmit...azóta használok lesarkazásvédőt:DD

(#43) Narancs válasza erdeya (#41) üzenetére


Narancs
őstag

Ez főleg hűtő kérdése...
Van pár hűtő ami kurva könnyen fölrakható, de pl AMD gyári hűtőt tiszta erőből kell feszíteni, annyira erősen, hogy inbolyog jobbra-balra a kezem...:Y

Beauty is pain

(#44) TommyGun válasza _Volkovy_ (#9) üzenetére


TommyGun
őstag

Volkovy ez ismerős :DDD tegnap olyan szépen kirántottam a P4-emet az IC7-ből hogy el is szívtam vagy 1 karton cigit utánna :D
Jó kis ezüst paszta csessze meg annyira megfogta mint a veréb a takonyra, vagy az más mondás ? :DD Emelem ki a 8 tonnás full réz zalmant azt nézem hogy jött vele a procc is :DDD Fene se érezte hogy jön vele a cpu is a dög nehéz fos zalmantól, bár ha éreztem vóna se lehet sok mindent csinálni mert úgy kelett csavarhúzóval lepattintani a zalmannról a cput fazzzeg meleg volt :D

"Vannak, akik azt hiszik, a futball olyannyira fontos, hogy úgyszólván élet-halál kérdése. Mindig elszomorít, ha ilyen véleményt hallok. Biztosíthatok mindenkit: a futball sokkal, de sokkal fontosabb."

(#45) Zolee 11


Zolee 11
csendes tag

Szerintem sokkal egyszerübb lenne minden PC-s
élete ha kedves AMD úrék ráraknának mundjuk
egy réz lemezt a procira, és aluminium meg miegymás
gyenge hővezető izé, mert egy olyan méretű csúcsminőségű 1,5-2 mm
( mármint egész processzor méretű) lemez is 70 Ft-nál
biztos nem kerül többe. (amugy ismerem a rezek világpiaci árát)

És máris megszünne a lesarkazás veszélye. :)
Dehát spórolni kell, az ugysem garanciális.

(#46) TommyGun válasza Zolee 11 (#45) üzenetére


TommyGun
őstag

A köv generációnál ezt már megtették lásd A64....

"Vannak, akik azt hiszik, a futball olyannyira fontos, hogy úgyszólván élet-halál kérdése. Mindig elszomorít, ha ilyen véleményt hallok. Biztosíthatok mindenkit: a futball sokkal, de sokkal fontosabb."

(#47) Narancs válasza Zolee 11 (#45) üzenetére


Narancs
őstag

Amúgy az Athlon64 en már rajta van...csak épp az a sapka +5 fok hőt jelent, szal sokan leszedik...:))

Beauty is pain

(#48) ody42


ody42
senior tag

AMD gyári hűtő tényleg brutál, rendesen neki kell feszülni, én pl. miután felraktam, utána egyből le is szedtem, mert olyan hangja volt, mintha ripittyára tört volna a proci alatta :) Szerencsére nem sarkaztam le, de vigyázni kell vele, és nem szabad megijedni, ha finomkodsz, fel se lehet rakni a hűtőt. (Whisperrock IV-nél nem volt ekkora parám anno...)

(#49) gerlaip


gerlaip
addikt

Én mostanában akkorát szoptam egy Falconrock 2-essel. Van egy haveromnak egy hamis 2400+-osa, ami igazából 1800+-os, csak meg van buherálva. (Szerencsére majdnem ingyen szerezte - szal lopott cucc) Hát 55-és 65 fok között mozog a kicsike. Múltkor kicsit meg lett tornáztatva, amikor átraktuk egy másik alaplapba. bsszus a levétellel mennyit szívtam. És azóta fagyogat, túlmelegszik. Ez mitől lehet?

lámavakond

(#50) Surfym@n


Surfym@n
senior tag

GlacialTech SB III.-at használok
1700+-os tbred-t hűt, ami 2,1 ghz-en rohangál.
a hűtő szereléséhez nem kell csavarhúzó, s még a lap sem ferdül meg.
szoval ez a hűtő amd-barát!!! :))

28 év és 2.8-as rekesz felett már nincs mese...

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  Lesarkazás
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.