Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Zoli bácsi


Zoli bácsi
őstag

Sziasztok! Valahol olvastam, hogy a lejárt, fel nem töltött Dominós számokat újra kiadja a T-mobile. Kacsának véltem a hírt, és fölhívtam a kb 2 éve lejárt Dominós számomat (a sim itt a fiókban). Meglepetésemre kicsörgött. Mondom nem vagyok bunkó, ha fölveszik, gyorsan elnézést kérek, és elmondom milyen ok miatt csörgettem meg. Fölvették, gyorsan elnézést kértem, és kezdtem volna mondani hogy egy próba miatt csörgettem csak...erre valami kisebbségi (hang alapján) tizenéves elmondott mindenféle bunkó f*sz köcsögnek, hogy megöl ha itt szívózok vele. Tényleg hülye voltam, csak letiltott számkijelzéssel kellett volna egyszer megcsörgetni, abból is megtodtam volna, amit akartam. De ezekután elgondolkodtam: Vajon a többi szolgáltató is ujra kiadja a számokat? Mennyi idő után? A másik: Veszek egy számot. És olyan embert keresnek rajt, akié nemrég volt...? Jól van ez így.....?? :(

(#2) Viktor0610 válasza Zoli bácsi (#1) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

A PGSM-nél úgy tudom, lejárat után fél évvel adják ki újra a számot...
Szvsz. a másik két szolgáltató is hasonlóképp' dolgozik.

Samsung Galaxy A54

(#3) Zoli bácsi válasza Viktor0610 (#2) üzenetére


Zoli bácsi
őstag

Köszi. Csak arra lennék kíváncsi, olyan kevés a szám, hogy a lejártakat újra ki kell adni....?

(#4) parandroid


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Biztos kevés a szám. :D Arra lennék kíváncsi, hogy amikor azt mondják, hogy már 10millió előfizetést értékesítettek MO-n, akkor ezeket a többször kiadott számokat többször számolják-e. Költői a kérdés, nyilván. Persze azt is tudom, hogy van egy olyan mutató, hogy aktív előfizetések, de én ennek sem hiszek - egy csomóan megveszik feltöltőkártyával az új telcsit, lebeszélik róla a pénzt, aztán SIM a kukába... És fél évig ez is aktív előfizetés.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#5) Goose-T válasza Zoli bácsi (#1) üzenetére


Goose-T
veterán

És akkor mi van? Töltse fel a kártyát, ha meg akarja tartani. Kicsi a számtartomány, amiből gazdálkodhatnak. Mit szólnál hozzá, ha bemennél telefont venni és azt mondanák, hogy nem tudnak hozzá kártyát adni, mert elfogyott a számuk? Ez miért probléma?

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#6) Viktor0610 válasza Zoli bácsi (#3) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Nem azért adják újra ki, mert kevés a szám, talán inkább azért, h. nagyobb legyen a választható számtartomány...

Samsung Galaxy A54

(#7) X-COM válasza Zoli bácsi (#1) üzenetére


X-COM
nagyúr

D./ Rendelkezésre állási és hívószám-lekötési idő
A rendelkezésre állási idő 366 nap, 15000 Ft értékű feltöltés esetén 488 nap. A feltöltésekhez kapcsolódó rendelkezésre állási idők nem adódnak össze, mivel a rendelkezésre állási idő mindig a feltöltés napjától kezdődik. Amennyiben a feltöltés olyan értékben történt, melynek feltöltése esetén a rendelkezésre állási idő rövidebb lenne a feltöltés előtti rendelkezésre állási időnél, akkor az eredeti rendelkezésre állási idő marad érvényben.
A hívószám-lekötési idő 90 nap, mely a rendelkezésre állási idő lejárta után kezdődik. (A rendelkezésre állási idő lejártával Ön a számláján esetlegesen megmaradt egyenleget elveszíti.) A hívószám-lekötési idő alatt Ön nem indíthat és nem fogadhat hívásokat, de hívószámát megtartja, s ha feltölti számláját, ismét igénybe veheti a Domino szolgáltatást. A hívószám-lekötési idő lejártával a hívószám megszűnik, s a szolgáltatás csak új SIM- illetve készülékcsomag megvásárlása útján vehető igénybe!


Bővebben: link

jól van ez így.

Blog:http://ikszkom.freeblog.hu RSS:http://ikszkom.freeblog.hu/rss.xml http://live.xbox.com/member/ikszkom

(#8) parandroid válasza Goose-T (#5) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

ha jobban belegondolsz, minden szolgáltató 7 számjeggyel variálhat, ami nyilván 000 00 00-tól 999 99 99-ig terjedhet, azaz egymilliárd kombinációjuk van. Ha ebből leveszem mondjuk a felét (túlzással), amik vagy nem adhatók ki (mint a 000 00 00 pl), vagy extra pénzért érékesíthető szám (mint a 999 99 99 pl), akkor is marad félmilliárd számuk. Hoppá.

Viktornak teljesen igaza van 10 millió. Szabin vagyok, ki van kapcsolva az agyam, kéretik nem felhánytorgatni. Köszönöm. :B Így mondjuk némiképp más a leányzó fekvése...

Szerk: egyébként nagyon engem sem zavar. Mondjuk amikor vagy 10 éve a MAtávos telefont kötöttük be, akkor megkaptuk az APEH városi kirendeltségének a számát (közben megszűnt nálunk, a megyeszékhelyen lévő kirendeltség maradt helyette - kisváros vagyunk), volt pár próbálkozó, aki nehezen értette meg, hogy ez márpedig magánlakás. Olyan negyedévente egy kb. Aztán elmaradtak, ahogy az 1991-es (csak példa) városi Kisokosok szétrongyolódtak... :D

p

[Szerkesztve]

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#9) Viktor0610 válasza parandroid (#8) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

A 7 számjegy az tízmillió lehetőség nem?
Tehát összesen 30 millió van. Plusz a rövid hívószámok.

Samsung Galaxy A54

(#10) Zoli bácsi válasza Goose-T (#5) üzenetére


Zoli bácsi
őstag

Nem probléma. Úgyis azért hagytam lejárni, és vettem másikat, mert letiltott számról éjjel-nappal zaklattak. És TE mit szólnál hozzá, ha megvetted volna ezt a számot, és folyamatosan zaklatnának, vagy mást keresnének rajt...? De mindegy, nem vitát akartam kezdeményezni, csak esetleg fel akartam hívni a fórumtársak figyelmét erre a kis apróságra, amit sokan nem is tudnak.

(#11) L3zl13 válasza parandroid (#8) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Akárhogy is nézem 7 számjegy az csak 10 milla, nem pedig 1 milliárd. :DDD

Aki hülye, haljon meg!

(#12) zsiga667 válasza parandroid (#8) üzenetére


zsiga667
addikt

10^7=10millió, a felét levéve marad 5millió, a T-Mobile-nak van jelenleg 2,5millió aktív száma. Hoppá. :)

(#13) parandroid válasza zsiga667 (#12) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Jóvanna, megyek beírom magam a lámatopikba... :B

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#14) L3zl13


L3zl13
nagyúr

Vodánál ez vajon hogy müxik?

Volt egy Vitamaxom, amit elfelejtettem feltölteni. Méghozzá olyan sokáig, hogy teljesen leitltották, és már ÜFSZ-en keresztül sem sikerült újra aktiváltatni.
Ennek olyan fél éve, de a számom még működik, csak persze hívni nem tudok róla senkit.... :DDD

Aki hülye, haljon meg!

(#15) zsiga667 válasza parandroid (#13) üzenetére


zsiga667
addikt

Nyugi, engem meg megvágtak félévkor matek I-ből. Előfordul. :D

(#16) csiga997


csiga997
őstag

A használt számmezőkért minden szolgáltatónak fizetnie kell, ezért elemi érdekük, hogy ne legyen túl sok ''alvó'' szám.

(#17) Zoli bácsi


Zoli bácsi
őstag

Jut eszembe: Van egy praktikumos számom. Nem nagyon használom, ha olyan helyre megyek erre van átirányítva az előfizus szám, és nem nagy gond ha eltűnik. Pl a balatonparton volt nálam nemrég. Kaptam rá SMS-t, ismeretlen számról, hogy boldog szülinapot, meg mást is. Nem hívtam vissza, arra gondoltam hogy elírta a számot. Ezekután lehet hogy mégse........

(#18) ragazzo


ragazzo
őstag

Természetesen a vodánál is kiadják a régi számokat.Már el is kezdték...

Linux hogyanok kezdőknek közérthetően http://linuxhogyanok.blogspot.com

(#19) Terminus_ válasza L3zl13 (#14) üzenetére


Terminus_
aktív tag

Gondolom vodadfonnál is újra kiadják. Nekem 9-essel kezdődő számom van, pedig 1 éve van előfizetésem. Szerintem ez is valami olyan szám lehetett, ami elé odaírták a kilencest még régen, amikor 1-gyel kevesebb jegyű volt. Bár nem tudom volt e már akkor voda...

-

(#20) Viktor0610 válasza Terminus_ (#19) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Tudtommal akkor még csak két szolgáltató volt...
Emlékszem, a mertóban a reklámokra: ''A mobilszámok hétjegyűek!!!'' :U

Samsung Galaxy A54

(#21) ragazzo


ragazzo
őstag

A voda 1999.nov 30-tól van jelen Mo-on.

Linux hogyanok kezdőknek közérthetően http://linuxhogyanok.blogspot.com

(#22) válasza Zoli bácsi (#1) üzenetére



addikt

Nekem eddig 3x volt új simem, az első kivételével, amikor elkezdtem használni őket az első hónapban kaptam egy rakás eltévedt hívást meg smst, aztán szép lassan abbamaradtak.

De ez engem nem zavart, sőt élveztem a boldog szülinapot kívánó üzeneteket ismeretlenektől fél évvel a szülinapom előtt...:)

''Annyira vagyunk egészségesek, amennyire a gondolataink humánusak.''

(#23) cortez25


cortez25
aktív tag

T-com félév után adja ki a számokat,ha leszerelték a MÁv info-s számát fél év múlva megkaphatod...és mindenki téged zaklat...4-éves telefonkönyvből is előszedik.:D

Azért hajtunk, hogy öregségünkre legyen miből visszaállítani az egészségünket, ami ebbe ment tönkre.

(#24) Merlini válasza zsiga667 (#12) üzenetére


Merlini
tag

Nem 4 millió előfizetője van a T-mobilnak? :F :Y

(#25) iday


iday
aktív tag

Van esély arra hogy az idén áprilisban lejárt pgsm kártyámat.
Ugyanazzal a számmal ujraélesszék?

3dfx & AMD & ATI forever! http://iday.hu

(#26) teló válasza iday (#25) üzenetére


teló
tag

Van esély.
Én ugy jártam, hogy vásároltam egy új kártyát a Pannonnál, azt hittem, első tulaja vagyok.
Aztán egy kis idő múlva keresték az előző tulajt, mondtam, hogy ez valami tévedés, mert teljesen újként vettem meg a kártyámat, a keresések ettől még nem szüntek meg, sőt egyre többször csengett a telefon az előző tulajt keresve.
Felhívtam a Pannon ügyfélszolgálatot, ahol közölték velem, nem tudnak mit tenni, a számokat fél évig pihentetik, majd ujra kiadják, viseljem el, ez van.
Ezek után az ügyfél vagy elviseli a nem neki szóló hívásokat, vagy lebeszéli az összeget és a kukába dobja a kártyáját.

(#27) Coyote2000


Coyote2000
őstag

Nem tartom jo dolognak az eljarast, mert tenyleg kellemetlenseget okozhat a szamok ujrafelhasznalasa...
Emlexem, kb. 2003-ig meg novekedtek a T-Mobileos szamok. Fater '99-ben vett 237 kezdetut, en 2000ben vettem egy 345xxxx-et, baratnom '03-ban valtott es kapott 661xxxx-et. Viszont 7, 8 v 9 kezdetu szamokrol mar ritkan hallani. A mult heten valtottam le az ot eve meglevo szamomat, es kaptam egy 338 kezdetut... Nem valoszinu, hogy annak idejen ''kimaradt'' volna, inkabb ujrafelhasznalt szamrol van szo...:(

(#28) Viktor0610 válasza Coyote2000 (#27) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Az lehet, h. nem a legjobb eljárás, de gondolj bele: bemégy a mobilboltba, és azért nem tudsz készüléket venni, mert elfogytak a kiadható számok... Sz.tem akkor inkább már ez... Elenyészően kicsi a lehetősége annak, h, neked egy újrakiadott számból galibád legyen...

Samsung Galaxy A54

(#29) parandroid válasza Viktor0610 (#28) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

A szolgáltatónak illene rugalmasnak lennie ilyen esetben, és kiadni egy új számot a félreértések elkerülése végett...

Amúgy érdekes dolog ez. Ha fél évig pihentették a számot, akkor fél évig ''ezen a számon előfizető nem kapcsolható'' üzenet jött azoknak, akik hívták. Na most akkor itt többeknek is eszébe jutott fél év után a szám, vagy közben folyamatosan próbálkoztak, csak nem értették, mi van? :F

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#30) Viktor0610 válasza parandroid (#29) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

''A szolgáltatónak illene rugalmasnak lennie ilyen esetben, és kiadni egy új számot a félreértések elkerülése végett...''
Amennyiben jól értem, mire gondolsz, a Vodánál erre van mód (h. díjköteles-e, azt nem tudom). A Pannonnál is -ebből kiindulva a T-nél is...

Ezek a dolgok igazábol olyankor jöhetnek elő, mikor a számra be volt állítva SMS-értesítő (pl. bankkártya/hitelkártya), ill. v.milyen nagyobb ügyfélkörrel/ismerettségikörrel rendelkező tulajdonosa volt a számnak.

Samsung Galaxy A54

(#31) Czumy válasza Zoli bácsi (#1) üzenetére


Czumy
csendes tag

A tisztánlátás végett: a hazai Mobilszolgáltató Triumvirátus mindegyik tagja 7 számjegyű számokkal gazdálkodhat! A nullával és az 1-el kezdődő számsor ugye nem játszik (a rövid hívószámok miatt, pl: 107, 11811, 1220, 1588, 1781, 17600 ...stb) így marad a 06-x0 / 200-00-00 -tól a 06-x0/ 999-99-99 = ez tehát 7.999.999 db szám/szolgáltató (ha jól számoltam), összesen van 23.999.997 db mobilos telefonszám, amit használni tudak ők hárman.

Az alábbi listában látható, hogy adott szolgáltató melyik számmezőkből adhat ki számot az NHH engedélye alapján (válaszd ki a kívánt körzetszámot, aztán KLIKK a KERESÉS-re):

http://www.hif.hu:7777/pls/portal30/HIFCIMWEB.DYN_MOBIL.SHOW_PARMS

A számmezőket külön engedélyeztetni kell használatba vétel elött az NHH-val.
Ha jól tudom, egy, azaz egy darab telefonszám a szolgáltatónak 60 Ft + ÁFA/ÉV díjon van kiszámlázva az NHH részéről (ha használatban van, ha nem), tehát ha van 2,5 millió előfizetője valamelyik mobilos cégnek, csak a telefonszámok fenntartása bruttó 187.500.000 Ft-ba kerül évente!!

Ha nem adná ki a régebben lejárt számokat, hanem mindenki újat kapna, akkor, értelem szerűen, egy idő után elfogyna a kapacitás, és nem mellesleg a 7.999.999 db telefonszám díja bruttó 599.999.925 Ft-ba fájna a szolgáltatónak - évente!!

Szvsz tisztán látszik, hogy miért spórolnak a számokkal a szolgáltatók...

Annak idején, talán 2000-2001-ben nem egymás után adták ki a számokat, hanem voltak a sorozatokban kisebb-nagyobb szünetek. Így lehet, hogy a most kiadott 2-sel, vagy 3-sal kezdődő számot a Pannon vagy a T-Mobile (pl. 2-333-444 v. 3-444-555) még egyszer sem adták ki, de ami ennél 50-nel nagyobb (pl. 2-333-494 v. 3-444-605), azt már akár 3. alkalommal is...

(#32) teló


teló
tag

Azért jó lenne, ha a számokat egy kicsit tovább pihentetnék, vagy ahogy az én esetemben is, (új számként vásároltam a kártyámat, mégis állandóan kerestek rajta valakit), legyen lehetőség a reklamációkor a számot díjmentesen lecserélni.

(#33) Viktor0610 válasza teló (#32) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Bár nem néztem utána, de sz.tem ez díjmentes. Mivel a szolgáltató ''sara''...

[Szerkesztve]

Samsung Galaxy A54

(#34) gbravo


gbravo
csendes tag

No akkor mondok egy durvát: egy ismerősöm járt így. Vannak ugye jó számok. A jó számok is lejárnak egyszer. Vannak olyanok, akik ezekre a jó számokra utaznak. Hívogatják, hívogatják,...nincs válasz, aztán, mivel van egy belső emberük, megnézik, mikor vannak az adott számhoz rendelt ''sarkallatos dátumok''. Aztán feltöltik, és az övék lesz a szám. Aztán eladják, jópénzért. No egy ilyet vett meg haverom, hisz jó a jó szám. Aztán a szolgáltató egyszerűen egyszercsak ''visszavette'' tőle, gondolom reklamált az eredeti tulaj, vagy mi. Aztán cécó, meg hogy ő hol vette, meg hogyan, meg miért, de végül már nem is tudom, mi lett a vége. De esetleg meginvitálom ide. :C

(#35) teló válasza Viktor0610 (#33) üzenetére


teló
tag

Mikor én így jártam, és már nem tudom hányszor keresték xy-t, megreklamáltam a dolgot, mondván új kártyát vásároltam rendes áron. Azt a szíves felvilágosítást kaptam: a számot fél évig pihentették, nekik ez az előírás és nem tehetnek semmit az ügy érdekében. Ezért a kártya, pedig jó szám volt a kukában landolt, de szerinted nekem kell ezt megfizetnem? Magyarázkodnom, hogy az xy-t nem is ismerem, és nem tudom az új telefonszámát és így tovább? Hát én ezt nem tartom korrekt dolognak! Valahogy a Pannontól többet vártam.

(#36) Algieba


Algieba
őstag
LOGOUT blog

Én ma vettem a T-Mobilnál új sim kártyát egy kártya nélkül maradt telóba. 200-al kezdődik. Ez mennyire lehet régi szám? Nem akarok olyat, amiket itt olvastam, hogy a húgomat fogják hívogatni ismeretlenek ismeretleneket keresve...

A tudás az egyetlen érték, ami a használat során nem fogy el, hanem még gyarapszik is.

(#37) teló válasza Algieba (#36) üzenetére


teló
tag

Szerintem azt nem lehet megmondani mennyire régi, lehet már többször is kiadták, ha csak a fél év pihentetésre gondolok.

(#38) zsof Nokia válasza Algieba (#36) üzenetére


zsof Nokia
aktív tag

Egy számot többször is kiadhatnak

A lényeg lényegében lényegtelen

(#39) club1 válasza zsof Nokia (#38) üzenetére


club1
veterán

Nem tűnt fel, hogy egy 2005-ös topichoz szóltál hozzá? :F

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.