Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Legyalult vinyorol adatmentes (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) Almos


Almos
aktív tag

Adott egy 3-3-50 Gb felosztasu 60 gigas Seagate vinyo, aminek az elso, rendszer particiojan elszallt az ntfs filerendszer, az Xp azt irta ki, hogy ''non mountable volume''. Kiraly, ugy is be kellett volna mar, igy most vettem egy 80 Gb-os vinyot, arra probaltam raimadkozni az XP-t. De mivel a masodik vinyot nem a primary IDE csatornara raktam, ezert nem akart ramenni az XP, egyszeruen nem tudtam particionalni (gondolom ez volt a problema). Amivel probaltam: fdisk, PQMagic 8, xp boot cd. Aztan egyszer szerencsetlensegemre ugy probalkoztam, hogy benn volt a regi vinyo is (PRI MASTER), es az xp boot cd-je ezen hozott letre egy 4 GB-os particiot (annak ellenere, hogy en a masikat jeloltem ki!). Miutan atraktam az uj vinyot primary-re, sikerult raeroszakolni az XP-t, elso inditas utan viszont ''hibajavitast'' vegzett az elcseszett 60 Gb-os vinyon, az osszes szektort kijavitotta, mert elveszett lancokat talalt :( Osszegezve: eltunt minden adatom, az elso ket particio annyira nem lett volna lenyeges, inkabb az utolson levo dokumentumok egy resze fontos. Sajnos a Get Data Back csak egy 4 gigas ntfs filerendszert talalt, mogotte mar semmit, innentol kezdve nem nyultam a vinyohoz.

Vissza lehetne meg banyaszni vmilyen adatot, vagy inkabb mondjak le rola? Csinalt mar valaki hasonlo f@szsagot?

-Almos-

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Legyalult vinyorol adatmentes (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.