Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) EG0


EG0
aktív tag

Hi,
van egy IBM notim, amin előretelepített magyar XP SP2 Prof. volt. A rendszer feldobta a talpát, újratelepíteném, de nem adtak hozzá CD-t.
A netről beszerezhető corporate edition pedig nem fogadja el a termékazonosítót. Honnan tudnék letölteni egy retail magyar SP2-est? :F

Köszi,
EG0

u.i.: hogy lehet felismerni a cd (iso) fájljaiból telepítés nélkül, hogy az Home, Prof., vagy Corp.?

[Szerkesztve]

(#2) Noxy válasza EG0 (#1) üzenetére


Noxy
veterán

Honnan tudod, hogy a kulcs legális?:F

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#3) Gregorius válasza Noxy (#2) üzenetére


Gregorius
őstag

Talán mondjuk onnan, hogy bekapcsolt WGA-val elfogadja a Microsoft Update és a Download Center. :U Az ilyesmit elég könnyű ellenőrizni. Ha pedig boltban sóztak rá illegális kulcsot, akkor ha számlával igazolja, kaphat újat MS-től.

(#4) Noxy válasza Gregorius (#3) üzenetére


Noxy
veterán

Ezt mondjuk én is tudom.:D
De öneki az op rendsz.. feldobta a talpát, igy már viszont bajosan megy a Microsoft Update oldalára kucsot ellenőrizni. Neki nem kulcs kell, hanem komplett op rendszer a legális kulcshoz.

[Szerkesztve]

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#5) moonman válasza Noxy (#4) üzenetére


moonman
titán

gondolom eddig volt alkalma rájönni, hogy legális. amúgy notikhoz ritkán adnak kalóz rendszert. de, hogy biztosak legyünk: [link]

Gregoriusnak igaza van, számlával (esetleg matricával - ezesetben kapsz újat) menj be a Microsoft Magyarország egyik képviseletére, és kérj újat. egyúttal fel is nyomhatod a bótot, ahol szartak odaadni a lemezt :))

de előtte egyszerűbb telefonon megkérdezősködni: [link]

(#6) EG0 válasza moonman (#5) üzenetére


EG0
aktív tag

Nagykerben vettem, originál doboz volt, előre installált, és nem volt benne hozzá se (gondolom oem) telepítő lemez, se recovery lemez. A matrica ott az alján, meg ugye IBM gép biztos helyről, szóval legális. Jó lett volna most hétvégén elintézni, és nem tökölni vele karácsony előtt, mikor még számlákat kellene írnom notin, dolgozni, stb.. :( Ezért kérdeztem, hogy oem nem tölthető-e le valahonnan, hiszen úgysem a telepítő cd forrása a lényeg, hanem a számla és a matrica.
Sajnos a neten csak corp. verzió van fent mindenhol (naná, azt nem kell aktiválni), és az nem fogadja el a kulcsom, pedig mád hárommal próbálkoztam.. akkor marad az MS, ugye? :(((

(#7) _Petya_


_Petya_
őstag

Üdv!

Főiskolás/egyetemista ismerősödet (akinek az intézménye MSDNAA member) kérd meg, hogy kérje ki a suliból az xp telepítő cd-t. Az nem corporate verzió, elfogadja a kulcsodat.

Petya

Fontos feladatot soha ne bízz olyan gépre, amit egyedül is fel tudsz emelni!

(#8) EG0 válasza _Petya_ (#7) üzenetére


EG0
aktív tag

Igen, épp ez történik, majd megírom mi sikerült. :) Ilyen matricám van:
[kép]

(#9) Grafiqs válasza EG0 (#6) üzenetére


Grafiqs
őstag

Amennyire én tudom az IBM notikon van egy recovery szekció (mármint a vinyón), ahonnan cd-re irható az oprendszer. Ez tán segíthet.

Egyébként meg a kérdésed tedd fel valamelyik IBM notis topikban. Ott is szolgálhatnak ötletekkel.

És még mindig nem fogja, vagy nem akarja felfogni. Hihetetlen. A Föld tényleg a Naprendszer elmegyógyintézete lenne?! by Bon3ss

(#10) EG0 válasza Grafiqs (#9) üzenetére


EG0
aktív tag

Ha volt is rajta, akkor is már 3x i telepítési kísérlettel ledúrtam, viszont én nagyon úgy emlékszem, hogy nem volt! Tehát kb. 37GB-nak látja a hdd-t a Windows telepítő, és nincs mellette más partíció (telepítő szerint).

(#11) tomcs


tomcs
őstag

csak egy gyors kerdes a temaban, nekem a notimon nemet xp home volt, most ratettem egy campus-os angolt, mert az nekem jobb (termeszetesen egyetemista vagyok, szal ezt legalisan tettem).

de az eredeti nemet kulcsommal feltehetnek vmi mas nyelvut is, vagy az csak nemethez jo?
(a campusban kiosztott kulcs ugyanaz volt magyarhoz meg angolhoz is, es azzal a kulccsal raktam mar fel spanyol xp-t is amit siman elfogadott a windows update, ezert gondolom hogy lehet ilyet)

(#12) Grafiqs válasza tomcs (#11) üzenetére


Grafiqs
őstag

Ezt a kérdést szerintem itt tedd fel: [link], gyorsabban kapsz választ is és a kérdés is oda való. :)

És még mindig nem fogja, vagy nem akarja felfogni. Hihetetlen. A Föld tényleg a Naprendszer elmegyógyintézete lenne?! by Bon3ss

(#13) T. Almeida válasza Grafiqs (#9) üzenetére


T. Almeida
senior tag

:C Így van...az összes installanyagot az IBM felteszi a laptopok vinyóira...szal nem árt kiírni a format előtt (már 1x megszívtuk, a netről se lehetett letölteni a drivereket).

(#14) Goose-T válasza EG0 (#1) üzenetére


Goose-T
veterán

Telepíts fel egy tetszőleges XP Pro-t és változtasd meg a termékkulcsát a neten fellelhető termékkulcs-váltogató crackek egyikével.

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#15) CsY válasza EG0 (#1) üzenetére


CsY
aktív tag

sorry a mondatomért...
nem akarom kétségbevonni a szavaid, de nem hiszem el, hogy az IBM nem adott volna hozzá cd-t vagy dvd-t. Ott dolgoztam, tudom milyen ellenőrzés van. Elhagytad, vagy mittudomén.
A másik. nekem eddig 4 ibm notim volt, ebből 3 X40 egy pedig t40 és mindhez volt cd. A recovery particio meg ott van az, nemolyan konnyu leszedned, alapbol nem is latod. Bios ban betudod kapcsolni, hogy törölhesd. Amugy inditaskor probald vegig a funkcio (f1-f12) gombokat... f11 asszem a recovery, de nem vagyok benne biztos.

(#16) WN31RD válasza CsY (#15) üzenetére


WN31RD
addikt

Márpedig az IBM laptopokhoz újabban nem adnak CD-t, hacsak nem kéred külön. Nem azért, mert kifelejtik, hanem szándékosan: Úgy gondolják, hogy a vinyón levő recovery terület mellé fölösleges a lemez.

''... we as consumers want our content free (as in Freedom) and if we don't get it, we'll take our content free (as in beer).''

(#17) Shadowfax válasza EG0 (#10) üzenetére


Shadowfax
addikt

Szerintem egy próbát megér, hogy megnézd rajta van-e a rejtett partíció. A gép bekapcsolása után (''To interrupt normal startup, press the blue Access IBM button.'') nyomd meg az ''Access IBM'' gombot. A megjelenő képernyőn meg azt hiszem ''Restore your system''. Ezek után márcsak az utasításokat kell követni. Sok sikert! ;)

(#18) EG0


EG0
aktív tag

Na jó, feladtam:

Petya_: a campusról azt tudtam meg, hogy bizony corporate, mert ismerősnek ''letöltött'' corporate cd-je elfogadta campus kulcsot, meg állítólag azt sem kell aktiválni. Ja, és a campus szerver - egyetemi webszerver között 3KB/s-el kezdett el letöltődni, szóval mire lejönne.. NC.

Goose-T: a termékkulcs-váltogató crackek nem tudom, mennyire nyomtalanul működnek, mert végre elhatároztam magam, hogy minden sw-em legális lesz (na ezóta szopok), tehát Free Commander, ClamWin, OpenOffice, CDBurnerXp Pro, IZArc, stb..

BIOS-ban tényleg törölhetetlenre (normal) van állítva recovery partíció, szóval van esély, de
F11 lenne a recovery bootnál ( = access gomb után menüből is)
F1 és F12 van, F11 nincs !
És az IBM CD-re írató DOS-os analizálója 2 particiót lát, de abból egyik csak 25MB..

Ellenben találtam egy helyreállító szoftvert IBM-nél az F11 hiányra, csak ugye floppy-s, ami nincs rajta.. ja, és cd-re írva nem működik.

Most elteszem magam, aztán felkeltem és felhívom IBM-et.. (évek óta nem szívok ennyit informatikai problémával..)

(#19) lúzer válasza EG0 (#8) üzenetére


lúzer
veterán

te ikszelted ki? :B :B

[Szerkesztve]

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#20) moonman válasza lúzer (#19) üzenetére


moonman
titán

http://www.microsoft.com/resources/howtotell/ww/static/images/validation/coa_4_lg.jpg

(#21) _Petya_ válasza EG0 (#18) üzenetére


_Petya_
őstag

Üdv!


Nem Campus, hanem MSDNAA. A Campus persze corporate kulccsal működik. Viszont az én MSDNAA-s kulcsomat nem fogadja el a Campus-os telepítő, ezért valószínű, hogy az MSDNAA nem Corporate verzió.

Petya

Fontos feladatot soha ne bízz olyan gépre, amit egyedül is fel tudsz emelni!

(#22) tomcs válasza EG0 (#18) üzenetére


tomcs
őstag

a termekkulcs-atiras a ms altal tamogatott dolog, ms honlapon vhol van leiras meg script is amkivel at tudod allitani a mar felrakott win kulcsat. google tudja hol.

(#23) Benmartin válasza tomcs (#22) üzenetére


Benmartin
senior tag

http://support.microsoft.com/default.aspx?scid=kb;hu;328874

(#24) EG0 válasza Benmartin (#23) üzenetére


EG0
aktív tag

Király a link, de szerintem holnap benézek szervízbe, nem lenne rossz mégse az a recovery későbbre sem.

(#25) EG0


EG0
aktív tag

Megoldották szervízben, visszatették (helyesebben rá!) a recovery partíciót. Szóval most áll össze nekem a kép, hogy nem volt rajta. Mikor megvettem, Windows Xp alatt nem működött Access gomb, úgy kellett rátelepítenem, és amit most látok, mikor boot alatt nyomok Access-re, azt még sosem láttam előtte (grafikus kezelőfelület recovery-vel).
Szóval maximum respect az IBM szervíznek a hozzáállásért, és minusz pont a forgalmazónak , hogy így adta el.
Köszönöm mindenkinek a tippeket!

(#26) Shadowfax válasza EG0 (#25) üzenetére


Shadowfax
addikt

Örülök, hogy sikerült megoldani! ;)
Mellesleg azt nem árultad el, konkrétan milyen típusú géped van (mármint az IBM-en belül)?

(#27) EG0 válasza Shadowfax (#26) üzenetére


EG0
aktív tag

R50e, 1834

(#28) TitiRii


TitiRii
senior tag

Hali
a kérdés adott
legális kulcsom van, csak épp nincs hozzá telepitő cdm(mármint eredeti legális amit aktiválni kell stb..)
ms honlapjáról meg valamiért már csak az 64 bites profhozlehet lerántani a proba verzio telepitőjét(amihez ha megadnám az én kulcsom, akkor ügye teljes értékű lenne)
de mivel nekem sp2 esem van nem 64 bitresem, ráadásul az nincs is magyarban se drivereim hozzá......
pedig régen le lehetett.... :(((
más valaki tudja még honann szerezhető be legális nem crackelt xp prof iso?(angol se baj, van magyar mui)

Akinek kell valami, vagy akar valamit munka időben keressen az itt megadott telefonszámon! Köszönöm.

(#29) palika90


palika90
tag

SziastZtok! Van egy laptopom legàlis xpvel, az aljàn ott s matrica a cd kulcsal. Xp home edition. 3 eve vettem, hasznàltan a gèpet. Ha ezt a gèpet szeretnèm hasznàlni a vàllalkozàsom irodàjàban meg tehetem-e? Vagy meg kell vegyem mègegyszer kulon az oprendszert!?!?

" palika90 felhasználónak 13 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! "

(#30) kraftxld válasza palika90 (#29) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Miért ne használhatnád ugyanazon a gépen?

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.