Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) S.Y.L.


S.Y.L.
csendes tag

Előjelek nélkül, egyik pillanatról a másikra vált láthatatlanná a gépembe az egyik adat vinyó. Ha kiveszem, feláll a gép. Ha visszateszem akármelyik fiókba, be sem bootol a gép. Ha átkötöm ''slave''-re, feláll a gép, de nem látja sem a bios, sem az xp. Próbáltam már fiók nélkül, közvetlen bekötni, semmi sem változott.
A vinyón semmi sérülés nem látható.
Van valakinek hasonló tapasztalata, vagy netán tippje? Sajnos nincs meg a garis papírja, pedig még egy éves sincs :((

ASUS P4P800, P4 2.4proci 3.2GHz-en, 1Gb RAM, RADEON 9200 VIVO, LG DVD RW, PLEXTOR CD RW

(#2) gézu válasza S.Y.L. (#1) üzenetére


gézu
őstag

Induláskor felpörög?Lehet,az elektronika elszállt,azt lehet cserélni.

If you can't be a good example, then you'll just have to be a horrible warning.

(#3) Akahash


Akahash
csendes tag

Azt probaltad mar, hogy minden ide eszkozt lehuzol, es csak azt az egy vinyot hagyod fenn, akkor latja e?

Powered by XL600R

(#4) Gismo


Gismo
addikt

BIOS látja?

(#5) csudri válasza S.Y.L. (#1) üzenetére


csudri
őstag

Nekem 3 hete szállt el ugyanígy egy 80-as Maxtor. Most épp szervízben van, ha megmondták mi a baja majd benyögöm ide.

(#6) S.Y.L.


S.Y.L.
csendes tag

BIOS-sem látja. Indításkor egy jó darabig folyamatosan világít az aktivitást jelző piros led. Hol lehet elektronikát szerezni hozzá? ha egyáltalán az a rossz :F

[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

ASUS P4P800, P4 2.4proci 3.2GHz-en, 1Gb RAM, RADEON 9200 VIVO, LG DVD RW, PLEXTOR CD RW

(#7) S.Y.L.


S.Y.L.
csendes tag

Folyamatosan pörög. De a piros led kialszik. Ha master-ba állítom, akkor hallani ahogy keresgél. Slave-ben csak pörög.

ASUS P4P800, P4 2.4proci 3.2GHz-en, 1Gb RAM, RADEON 9200 VIVO, LG DVD RW, PLEXTOR CD RW

(#8) Tifusz válasza S.Y.L. (#7) üzenetére


Tifusz
tag

Hogy jobban megértsd: el kell vinni a szervízbe és megnézetni, mi van vele.

Nem teljesen mindegy mit csinál, ha nem tudod használni?

(#9) Jim Tonic válasza Tifusz (#8) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Ez egy igazi probléma megoldó, bölcs hozzászólás.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#10) wnix válasza S.Y.L. (#7) üzenetére


wnix
senior tag

Ezzel probáld : Powermax Bővebben: link

Eine Kuh macht muh und die Kühe machen Mühe :)

(#11) predikator


predikator
tag

ottál elötte véletlen kattogó hangot :)

nekem ezzel volt gondom soxor, de erről van fórum is, mármint a kattogásról.
Bővebben: link

szerintem próbáld meg elvinni egy haverodhoz hátha ott látja és ha igen akkor adatok le format és aztán vissza :DD

de kipróbálhatod a Powermax nevű progot is.

- Mi az a radiójáték? -Az az amikor hang van csak kép nincs ! - Az nem codec hiba???

(#12) Male válasza S.Y.L. (#6) üzenetére


Male
nagyúr

Ha valóban az elektronika hibás, és fontos adatok voltak rajta, akkor keress valakit, akinek pont ugyanilyen vinyója van, és hajlandó az elektronikát átmenetileg odaadni (ingyen erre nem sokan lesznek hajlandóak). A típus eggyezzen meg (pl 6Y080L0 vagy valami hasonló típuskódnak kell rajta lennie), és jó ha a SN: sor 5. és 7. karaktere is megegyezik (ez a 80-as DM Plus9-eseknél 2-es vagy 4-es lehet elvileg, és a lemezek/fejek számát mutatja).

(#13) Flashy válasza Jim Tonic (#9) üzenetére


Flashy
veterán

a hozzászólásával valamennyire én is egyetértek. sokan jönnek hogy elromlott a nemtommim, derítsük ki mi baja. de igazából a vinyót is csak szülői segítséggel tudják kiszerelni a gépből, nemhogy elektronikát cserélni, vagy kondit cserélni alaplapon, vagy van aki a végén már majdnem a gpu-ban cserélne pipelinet :D nekem elromlott az alaplapom, baromira nem érdekelt mitől nem megy, úgyse tudtam volna vele mit csinálni még ha századmilliméter pontossággal megmondják hogy hol szakadt meg a lelkében valami akkor sem :)
persze el lehet gondolkodni hogy mi lehetett, de ha valami egyszercsak romlik el, akkor nem rosszul van bedugva meg ilyesmi, nem jumperelés, nem valószínű hogy kábel, hanem lehet hogy simán elromlott, kész...

[Szerkesztve]

(#14) Tifusz válasza Jim Tonic (#9) üzenetére


Tifusz
tag

Köszi a fellengzős szöveget, de ha te interneten keresztük tudsz valami értelmes megoldást mondani, akkor talán ha megtennéd... Mert az valahogy lemaradt...
Már csak azért is érdekelne, mert minden variációt kipróbált a srác, amit otthon házilag ki lehetett próbálni...

Mert ilyen alapon te semmiféle tanácsot nem adtál... Szóval hogy is van ez szerinted?




[Szerkesztve]

(#15) wnix válasza Tifusz (#14) üzenetére


wnix
senior tag

Azért még néhány dolgot kihagyott (vagy nem írt róla)

Pl: BIOS-ban PIO-mode beállítás
Az ATA-kábel ellenőrzése másik vinyóval
PowerMax program futtatása - ha hibás a vinyó de még felismeri ez a program, Maxtor
vállalja a garanciát (ami a Maxtor oldalán lekérdezhető) az elektronika cserével a
garancia is megszűnik.
stb.

Eine Kuh macht muh und die Kühe machen Mühe :)

(#16) Tifusz válasza wnix (#15) üzenetére


Tifusz
tag

Igen, ezek még lehetnek, de csak úgy ''maguktól'' nem szoktak elállítódni a BIOS paraméterek, a kábel meg elég ritkán szakad el, de természetesen ezeket sem lehet kizárni...

Az ''eset'' leírása alapján - ha valóban úgy történt - ilyen jellegű problémák nem valószínűek szerintem...



[Szerkesztve]

(#17) wnix válasza Tifusz (#16) üzenetére


wnix
senior tag

A PIO-mod beállítás (S.Y.L.-nak kellene beállitania) arról szól , hogy akkot a vinyó jóval a maximális sebessége alatt dolgozik, így nem melegszik annyira. (az én IBM 40GB-os vinyóm is csak igy müködik, már kb 2 éve)

A kábel szakadása valóban ritkán történik, de a kábel hosszától függöen egy ér törése is mindenféle problámát okozhat.

Eine Kuh macht muh und die Kühe machen Mühe :)

(#18) Tifusz válasza wnix (#17) üzenetére


Tifusz
tag

Tudom mire való a PIO, ha ezzel a ''trükkel el is indul valahogy, én biztosan lemásolnék mindnet a vinyóról és vinném vissza a boltba...

Ha a kábel szakadt, értelemszerűen teljesen mindegy, hány szál szakadt s annak szerintem semmi köze a kábel hosszához...

[Szerkesztve]

(#19) wnix válasza Tifusz (#18) üzenetére


wnix
senior tag

elrőfordulhat, hogy egy 45cm-es ATA-kábel egyik érje meg van törve, a vinyó még talán így is problémamentesen dolgozik, míg egy 90cm-es ATA-kábelen már el se indul

de ez csak a szvsz. :U

Eine Kuh macht muh und die Kühe machen Mühe :)

(#20) Tifusz válasza wnix (#19) üzenetére


Tifusz
tag

Most lehet, hogy én vagyok gyenge fizikából, de ha egy ér szakadt, akkor azon szerintem nem folyik áram, ha 45cm-es, ha 90. Az is érdekelne, hogy mi alapján tudod megmondani ''ránézésre'', hogy két kábel azonos módon van-e szakadva.
Most hirtelen ennyi jutott eszembe...

(#21) Gismo válasza wnix (#10) üzenetére


Gismo
addikt

De ha a bios sem látja akkor minek próbálja?

(#22) wnix válasza Gismo (#21) üzenetére


wnix
senior tag

A BIOS a vinyókat csak általános (standard) parancsokkal kezeli, de a winchestereknek vannak ''vendor specifikus'' parancsai is. PowerMax a Maxtor vinyókhoz készült direkt hibamegállapításhoz, így nagyobb az esély, hogy le is kezelje.

Eine Kuh macht muh und die Kühe machen Mühe :)

(#23) Male válasza Tifusz (#20) üzenetére


Male
nagyúr

Nem elszakad, hanem megtörik -> trozul a jel, ami egy 45cm-es kábel esetén lehet, hogy még javítható/jelezhető hiba (pl újraküldi az adatot -> csak azt veszed észre, hogy lassabb a vinyó), egy 90-es kábel esetén meg már lehet, hogy egyáltalán nem értelmezhető jelek mennek csak az alaplapi IDE vezérlőhöz. Szerintem erre gondolt.

(#24) wnix válasza Male (#23) üzenetére


wnix
senior tag

pontosan... :C

Eine Kuh macht muh und die Kühe machen Mühe :)

(#25) Jim Tonic válasza Tifusz (#8) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Ja, mert a Te hozzászólásodban benne volt a megoldás. Később le tudtál írni már dolgokat, de előbb elzvartad a boltba. :)
Ha szar a dolog, nyilvánvaló, hogy boltba kell mennie, de tesztekkel kideríthető, nagy valószínűséggel mi halt meg a vinyón. Aztán eldönti, hogy vállalja-e a javítást, vagy bolt.
Nem volt fellengzős a szövegem, pont annyira, mint a tied:
''Hogy jobban megértsd: el kell vinni a szervízbe és megnézetni, mi van vele. Nem teljesen mindegy mit csinál, ha nem tudod használni?''

Egyébként 90-es IDe kábelt nem ajánlják, ezért írta valaki. Az IDE kábel ajánlott maximális hossza 60cm. Tehát 90 kábellel nem érdemes tesztelni, jó-e a vinyó vagy sem.

A powermaxot én is ajánlom, hátha talál valamit.

A legvalószínűbb az elektronika hiba. Talán van lehetőség az adatmentésre, de ha nem garis a vinyó, vegyen hozzá elektronikát, akkor valószínűleg el fog indulni.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#26) Tifusz válasza Jim Tonic (#25) üzenetére


Tifusz
tag

Nagyra tudom értékelni azokat az emberkéket, akik csak azért írnak, hogy cseszegessenek valakit.

Egyébként ha valakinek nem tetszik a stílusom - vagy a mondandóm -, akkor majd az az illető megmodja akinek írtam, nincs szükségem (és szerintem másnak sem) megmagyarázó és értékelő emberkékre - nyugi ezzel a stílussal nem vagy itt egyedül, bár ezen lehet változtatni...:)

Egyébként elég ritkán szoktam valakit a boltba küldeni, mert sajnos sokszor az eladók butábbak mint maguk a vevők s azt hiszik (mindkét esetben tisztelet a kivételnek, mert szerencsére sokan vannak), azért mert fél éve alaplapot árulnak, akkor már rögtön hülyének nézhetik az embert - jelen esetben ezt tartottam a legcélravezetőbbnek - és most is ezt gondolom (nem nagyon hiszek abban, hogy a kábel magától elszakad/megtörik, pláne, ha más eszközökkel meg működik).


Sajnos az elektronika cseréje nem feltétlenül vezet eredményre...



[Szerkesztve]

(#27) S.Y.L.


S.Y.L.
csendes tag

Köszönöm az eddigi hozzászólásokat.
Nem akarom hogy összevesszetek ilyen semmiségen, nem ér annyit az egész!
A tesztprogikat nem mertem kipróbálni, mert nem ismerem és féltem a többi merevlemezem tartalmát, meg amúgy sem látja a gép biosa sem. Mindenféle kábellel próbáltam, még másik gépben is. Sajnos gari nincs. Kuka.
Szerintem is igaza van az előttem szólóknak, hogy ezzel az eszközzel már nem érdemes foglalkozni. Legfeljebb hobbyból...
Sziasztok

ASUS P4P800, P4 2.4proci 3.2GHz-en, 1Gb RAM, RADEON 9200 VIVO, LG DVD RW, PLEXTOR CD RW

(#28) wnix válasza S.Y.L. (#27) üzenetére


wnix
senior tag

Ha megadod a sériaszámot megmondom, hogy van-e garancia rá..

Bővebben: link

Eine Kuh macht muh und die Kühe machen Mühe :)

(#29) rdi


rdi
veterán

szaisztok, volna egy kérdésem.
a maxtoromat 40 GB látja a bios, de nem látja a powermax, ahogy egyébként a windóz sem.

Mi a fenét csináljak ?
Már próbáltam cable selecttel, masterként sőt slaveként is, de hiába ismeri fel a biosz, utána semmi ....
pedig yo lett volna vissazhozni a halálból a vinyót...

Fej! Tor! Potroh!

(#30) rdi


rdi
veterán

up ????

Fej! Tor! Potroh!

(#31) rdi


rdi
veterán

föl

Fej! Tor! Potroh!

(#32) Sea Edge válasza rdi (#31) üzenetére


Sea Edge
tag

Kabel milyen van hozza (hossz,pin-ek szama)?

(#33) rdi válasza Sea Edge (#32) üzenetére


rdi
veterán

A kábel hibátlan és két másik helyen is gond volt a vinyóval. De ha egyszer biosban látja a hardvert, akkor miért nem látja a saját ellenörző progija?
Tehát nem kábelhiba, nem beállítási hiba, nem tudom mi lehet, hátha itt vkinek volt már hasonló ''X-akták'' esete...

Fej! Tor! Potroh!

(#34) Sea Edge válasza rdi (#33) üzenetére


Sea Edge
tag

Az IDE kabel szabvany szerinti maximalis hossza 45.7cm, ha neked ennel hosszabb van akkor akar rossz is lehet.

(#35) wnix válasza rdi (#29) üzenetére


wnix
senior tag

Másik IDE-csatlakozón is próbáltad ?
Ha a BIOS-ban nem állítasz be semmit (hogy a BIOS se lássa), akkor se ismeri fel a win ? (melyik windóze? 9x? 2k? XP?)
Linux-al megpróbáltad? (Live-CD, stb..).


[Szerkesztve]

Eine Kuh macht muh und die Kühe machen Mühe :)

(#36) rdi válasza wnix (#35) üzenetére


rdi
veterán

másik ide - én és másik gépen is próbáltam.
Az még nem, hogy föl se ismertessem a BIOS- szal ???

Fej! Tor! Potroh!

(#37) wnix válasza rdi (#36) üzenetére


wnix
senior tag

Talán úgy windows,linux vagy powermax felismeri...

Eine Kuh macht muh und die Kühe machen Mühe :)

(#38) Pentax válasza wnix (#10) üzenetére


Pentax
tag

Nem tudod véletlenül ilyen progi akad seagate winyóhoz is?

Kiszel Tünde egy komoly érv a homoszexualitás mellett.

(#39) wnix válasza Pentax (#38) üzenetére


wnix
senior tag

Seagate-t már régóta (~10 éve) nem használok, de korábban volt egy seatools nevű programjuk, talán a honlapjukon fent van.

Eine Kuh macht muh und die Kühe machen Mühe :)

(#40) rdi


rdi
veterán

na sikerült ráerőszakolni az ellenőrző progit, az meg kiírta, hogy küldjem el a vinyót a maxtorhoz :((
ja hibakód is van...

Fej! Tor! Potroh!

(#41) wnix válasza rdi (#40) üzenetére


wnix
senior tag

van még rá garancia ?

Bővebben: link

Eine Kuh macht muh und die Kühe machen Mühe :)

(#42) rdi válasza wnix (#41) üzenetére


rdi
veterán

nos érdekes de ezen az oldalon nekem nem írja ki, hogy van - e garancia ??
Pedig az első alkalommal kiírta és RMA számot is kaptam.

Fej! Tor! Potroh!

(#43) wnix válasza rdi (#42) üzenetére


wnix
senior tag

ha már RMA számot kaptál akkor el kell küldeni, vag megvárni, hogy az RMA ''ideje'' lejárjon...(az ismerősöm maxtora is megdöglött - az is 40GB-s - és garanciája is most november 13-án jár le, így remélem még ídőben el ér Írországba...)

Eine Kuh macht muh und die Kühe machen Mühe :)

(#44) rdi


rdi
veterán

The warranty on this hard drive expires at midnight at the beggining of the date listed .

Ezt írja ki de én ezt nem értem..

Még szerencse, hogy kinyomtattam az első nekifutás után az egészet- Lehet, hogy elküldöm.

Fej! Tor! Potroh!

(#45) rdi válasza wnix (#43) üzenetére


rdi
veterán

gyors voltál .. :))
mennyibe került a küldés ??

írt is ott valamit valami 60 napos határidőről.

[Szerkesztve]

Fej! Tor! Potroh!

(#46) wnix válasza rdi (#44) üzenetére


wnix
senior tag

6500Ft légiposta

Eine Kuh macht muh und die Kühe machen Mühe :)

(#47) rdi válasza wnix (#46) üzenetére


rdi
veterán

annyit lehet, hogy megér. És ha nem küldenek másikat ??

Fej! Tor! Potroh!

(#48) wnix válasza rdi (#47) üzenetére


wnix
senior tag

Eddig nekem mindig lecserélték, így remélem most egy 80GB-ost kapok vissza....

(3-4 hét múlva kiderül...)

Eine Kuh macht muh und die Kühe machen Mühe :)

(#49) rdi válasza wnix (#48) üzenetére


rdi
veterán

Akkor mostmár csak egy kérdés:
Itt van kinyomtatva a Shipping label.
Ezt ragasszam fel a csomagra?
Ja és fura ez az ír címzés van egy hess meg egy hosszú vonal is benne ??

Fej! Tor! Potroh!

(#50) wnix válasza rdi (#49) üzenetére


wnix
senior tag

az egyiket a csomagra a másikat a winchesterhez raktam...

(a csomagolásra kényesek, több mint egy hét kellett, hogy styropor-tömböt szerezzek...)

Eine Kuh macht muh und die Kühe machen Mühe :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.