Hirdetés

2024. május 30., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) emitter


emitter
őstag

Nem találtam erről semmit, ezért megkérdezem a témában jártasakat, milyen kültéri ajtót érdemes venni..
Fa, műanyag vagy acél?

Mostanában sok helyen látok akciósan 70k alatt valamivel egy acél ajtót (fa mintázatú, tetszik), biztonsági 13 pontos zár, beépített elemes csengő, 7 db másolávédett kulcs :U kicist olcsónak tűnik - ettől még lehet jó vétel?

köszi előre is a segítséget!

(#2) blueMerle válasza emitter (#1) üzenetére


blueMerle
veterán

Ilyen dolgot csakis MEGBÍZHATÓ helyen vegyél, nehogy egy kulcs az eladónál ''maradjon'' :U A túl olcsó ilyenkor rizikós....

(#3) emitter válasza blueMerle (#2) üzenetére


emitter
őstag

hát ezt az ajtót nagyáruházban (metro, praktiker, stb) láttam, ezek elég megbízhatóak ebből a szempontból :)
de köszi, erre természetesen oda fogok figyelni

(#4) lorcsi válasza emitter (#1) üzenetére


lorcsi
veterán

Szerintem afa kültéri nyílászárók ideje lejárt
a műa. jó választás lehet (3-6 légzáró réssel)
acéllal nincs tapasztalatom
Végül is az a lényeg mennyire megy a tokba a zár, hány ponton zár

(#5) emitter válasza lorcsi (#4) üzenetére


emitter
őstag

hogy érted, h mennyire megy a tokba a zár?
zár szempontjából ez az ajtó jónak tűnik (13 pontos) :) csak a kérdés, hogy ''nem-e'' kínai-minőségű

(#6) tiv61us


tiv61us
őstag

hat ez nem jott ossze, marmint a link
azt akartam kerdezni amugy, hogy a kulteri ajto az mit takar?
bejarati ajto sima, vagy kint ami a keritesnel van?

[Szerkesztve]

"maradsz aki voltal, leszel aki vagy"

(#7) emitter válasza tiv61us (#6) üzenetére


emitter
őstag

de, jó a link, mármint így [link] :)
sima bejárati ajtó, azaz amin a házba belépsz, szóval a falba van építve :)

(#8) lorcsi válasza emitter (#5) üzenetére


lorcsi
veterán

Talán így érthetőbb lesz: a zár nyelve mennyire megy a tokba
egy esetleges betöréskor szvsz ez mévadó lehet

(#9) viharhozo válasza emitter (#1) üzenetére


viharhozo
addikt

A mit erdemes venni kerdesre konrket valaszt nehez adni. Az acelszerkezet fo problemaja a hőhid.

A metros ajtot csak messzirol lattam, nem neztem meg tul alaposan, de szinte kizartnak tartom, h a tokszerkezet hőhidmentes legyen. Ez a gyakorlatban azt jelenti, h telen folyni fog rajta a viz. Ez fugg az epulet szigetelesetol is; minel jobb a szigeteles, annal kevesbe szellozik, es annal tobb para csapodik le. Tapasztalataim szerint a regebbi epuleteknel egyaltalan nincs ilyen problema, ujaknal viszont csunya dolgok is megeshetnek. Az ajto egyebkent szepen szinterezett, biztonsagtechnikailag sztem nem sokat er. Erdemes rakerdezni, van-e Mabisz minositese, itt szokott kibukni a dolog.

Igazi kulteri ajtot nehez csinalni, ezeket szeriaban nem igazan gyartjak, az egyedi gyartasu pedig nagyon nem 70k-s kategoria. A muanyag ebbol a szempontbol jobb valasztas, viszont az minden merevites ellenere is eleg gyengus marad, raadasul sokert adjak.

Durvasága miatt töröltem - moderátor.

(#10) viharhozo válasza emitter (#5) üzenetére


viharhozo
addikt

A 13 ponttol fontosabb a zar es a zarbetet minosege ill. az, h a tok mennyire ellenallo.

Durvasága miatt töröltem - moderátor.

(#12) emitter


emitter
őstag

koszi a hozzaszolasokat, akkor meg melyebben utanajarok a dolognak :)
Ti milyen arkategoriat vennetek? mondjuk betorestol nem annyira felek, a falunkban 15 eve nem volt ilyesmi (akkor hozzank is betort :D )

mod: amugy az ajto egy beugroban van, kozvetlenul csapadek nem eri
a haz regi 20 eves, hoszigetelese gyak. 0 ;]
a beszerelest egy ismeros komuves vegezne (ha vallalja)

[Szerkesztve]

(#14) emitter válasza Kalandor (#13) üzenetére


emitter
őstag

és árban hol áll egy minőségi faajtó?

(#15) viharhozo válasza emitter (#14) üzenetére


viharhozo
addikt

Fa bejarati ajtot is szoktak arulni a Praktiker/Obi vonalon, asszem, lattam is egy akciot 50k-ert, de azert van egy szint, ami ala nem erdemes lesullyedni.

[Szerkesztve]

Durvasága miatt töröltem - moderátor.

(#16) emitter válasza viharhozo (#9) üzenetére


emitter
őstag

Acél ajtó
- 12+1 pontos zár
- hőszigetelt, sav- és tűzálló
- Mabisz-engedéllyel
- 5+2 kulcs
- kitekintő
- beépített csengő

ezeket tudja

kinézetre nagyon tetszetős, mintha csak fából lenne..
68k már hónapok óta, több nagyáruházban is kapható

akkor nálunk a hőhíd nem fog előfordulni, mert a ház 25 éves, nincsenek hőszigetelt ablakok/falak

apámnak nagyon tetszik ez az ajtó, és nem lát okot, h ne ezt vegye.. hát nagyon remélem, hogy nem fogunk zsákbamacskát venni ezzel :U
a mérete 100x210 cm, ez tokkal együtt értendő, ugye (szabvány?) ,így a mostani ajtónk is ekkora

mod: baumaxnál az ajtó: [link]

[Szerkesztve]

(#17) viharhozo válasza emitter (#16) üzenetére


viharhozo
addikt

Nezd, ennyi penzert sajnos nem nagyon lehetnek elvarasaid. Ha tetszik, vegyetek meg.

Ami kamu:

- 12+1 pontos zár

Onmagaban semmit nem jelent, a betetrol is tudni kene vmit.

- hőszigetelt, sav- és tűzálló

Az ajto szerkezete a kepen nem lathato, de kizart dolognak tartom, h ezekbol barmi igaz legyen. Illetoleg eppen annyira tuz- es savallo, amennyire a lemez.

- Mabisz-engedéllyel

Ez a fogalom nem letezik. :) Van Mabisz-minosites, aminek vannak kategoriai. Ha ezt nem kozlik pontosan, az sok jot nem jelent.

ez tokkal együtt értendő, ugye (szabvány?) ,így a mostani ajtónk is ekkora

A meret termeszetesen a tokmeret kell legyen. Azert erdemes megmerni a mostani falmeretet, leven legalabb 101-es nyilas kell ahhoz, h ezt beepithesd.

Durvasága miatt töröltem - moderátor.

(#18) pemete2 válasza viharhozo (#17) üzenetére


pemete2
csendes tag

Mindenképp faajtót akartok?A műanyag nem vetemedik annyira.

(#19) Lala6


Lala6
őstag

Én is ajtócsere előtt állok. Teljesen összezavarodtam a sok leírás, faq elolvasása után.

Idéznék:
Az egyik oldal: biztonsági ajtó, melynek 6 mobilis és 3 fix csapozatát 3 különálló betörésbiztos zár működteti, így tökéletes védelmet biztosít!

A másik oldal: Azt javasoljuk, ne higgyenek a leírt állításoknak se nálunk, se másnál. Ellenőrizzék azokat személyesen, gondolkodjanak el rajta (pl. miért kellhet 3 feltörhetetlen biztonsági zár egy ajtó­ba, ha feltörhetetlen?). Felelőtlenül leírni ugyanis végtelenül egyszerű, hogy valami biztonsági/biztonságos, feltörhetetlen, fúrás biztos, saválló...


Most kinek higgyen az ember aki nem ért a biztonsági ajtókhoz?

Sajnos ismerősöm nincs akit megtudnék kérdezni ez ügyben.

Ami lényeges nekem:
- Ne lehessen egyszerűen feltörni
- hőszigetelt
- hangszigetelt
- ne legyen ronda

Hol keresgessek? Nem csináltatott valaki mostanában biztonsági ajtót?

Annyi hirdetés van, hogy belezavarodok teljesen, a gugli a biztonsági ajtó kifejezésre kiköpött párezer oldalt, a budapesti piac újság is tele van vele. De vajon melyikbe bízzhatok, hogy jó munkát végez és a kulcsból sem tart meg egy példányt? Nem fontos az olcsóság, ha tudom, hogy minőségi munkát fogok kapni a pénzemért, nem párévre kell ezaz ajtó.

(#21) Lala6 válasza Kalandor (#20) üzenetére


Lala6
őstag

Ott van a 3 pontos szöveg :)
Elolvastam végig az oldalt, kicsit olyan TV-shop-os beütése van: csak most, csak önnek, siessen, mert drága lesz...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.