Hirdetés

2024. június 6., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:02:15

LOGOUT.hu

Külső merevlemezek - USB, eSATA, FireWire HDD
Kérdezés előtt kérjük olvasd el az összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6334) King Unique válasza czral (#6332) üzenetére


King Unique
titán

Sajnálom,h nem tudtam segíteni :B ,én a másik fajtát láttam élőbe,egyik ismerősnek olyan van,,az encrypt plus egy külön extra titkosítással megtoltdott széria,de nem gondoltam volna,h ilyen macerás...
Ha megvannak az adatok máshol,akkor próbáld leformázni,azt újra használni,de lehet vmi gyári selejtet fogtál ki,esetleg visszavinni gariba kicseréltetni (a rajta lévő cuccokhoz,valszeg ott se tudnak majd hozzéférni,mert ez is fontos lenne gondolom...)... :F Adatmentés topicba a szakik nem tudtak semmi okosat mondani azóta?

(#6335) King Unique válasza King Unique (#6333) üzenetére


King Unique
titán

Talán a JMicron usb3 vézérlőjét is lecserélik... :F

(#6337) King Unique válasza HXY (#6336) üzenetére


King Unique
titán

Akkor tényleg jó lesz az SP,most is az egyik leggyorsabb a mezőnyben,hát még az új samu hdd-kel,mindemelett ütés-víztálló... :C Jobb vétel lehet így mint a samu S2,M2. Ára szerintem vmivel 20k (20-25 között) fölött lesz,a 750-es most 21k.,v majd idővel gondolom lemegy az ára...

[ Szerkesztve ]

(#6343) King Unique válasza Paxton_Ps3 (#6338) üzenetére


King Unique
titán

Hát,ha lehet bele tenni hdd-t,akkor az a legolcsóbb megoldás (13-15k),gondolom van rajta usb2,így gépre kötve is fel lehet rá tolni a filmeket. :K Vagy ha gyorsabban akarod rámásolni,akkor veszel neki usb3-as,esata-s mobilracket,dokkolót és addig átpakolod abba,majd vissza,de akkor már külső hdd áránál járunk.
Jó erre a célra a WD MyBook 2 TB is,ami kb. 24-25k és hozzáfűzhető a lejátszóhoz,v a fentebb említette Story Station,bár Samsungnál a most megjelent M3 Station (usb3 is van belőle) széria szerintem TV mellé jobban mutatna. :K

[ Szerkesztve ]

(#6344) King Unique válasza BassHead (#6342) üzenetére


King Unique
titán

Talán ebben is WD Green,mint a Tevionban... :F

(#6346) King Unique válasza frici69 (#6341) üzenetére


King Unique
titán

Hát nem tudom,ez is olyan kicsit fapados, szoftver nélküli lehet,mint a Tevion,bár mintha jobbnak néze ki elsőre,az usb3-as dokkoló egész jó hozzá :C ,de azt gondolom külön kell megvenni...
1,5 TB 20k,MyBook-ba meg 21k,de többi márkásabb is kb. ennyi,szal nem annyira olcsó,hihetelenül kedvező árú ez se,ha 15k,v az alatt lenne... Ettől függetlenül bepróbálhatja,aki akarja,lehet nem jár rosszul vele,csak,h milyen a belseje,mennyire megbízható egy ilyen,arról nem sok infó van... :F

(#6347) King Unique válasza BassHead (#6345) üzenetére


King Unique
titán

Én se :N ,csak annyit,h 64 MB cache van benne,itt írják,ez alapján Samsungot kizárhatjuk,ha jól néztem,azokba 32 Mb van. Bár a Seagate Barracuda LP (5900 rpm,energiatakarék)) is 32 MB,akkor marad WD,Hitachi,ha jól vezettem le,meg ha tényleg 64 MB a Medion... :F Egyébként a haveri körből vett vki még régebben Medion 1 TB esata külső hdd-t,abba,ha jól emlékszem rá,Samsung volt,ebbe most milyen,ki tudja,vkinek venni kell egyet,azt kiderül. :K

(#6349) King Unique válasza tlala (#6348) üzenetére


King Unique
titán

Igen erre utaltam én :K ,amúgy dokkoló egész jó hozzá (de +költség) ,azt aki akarja megveheti,kipróbálhatja,nem mondom,h annyira rosszul jár,azért ezek is jók,v vesz inkább pl.samsungot,wd-t,az se drágább...Ezekről a Tevion,Medion külső hdd-kről is neten szinte semmit nem találni,semmi teszt,v ilyesmi...
Bár ez az Aldis Medion/Tevion még mindig jobb áron van,meg ahogy hallottam normálisak a vevőkkel,pénzt is visszadják,ha mégse kéne :K ,nem mint MMarkt-nál,ahol egyrészt baromira nincsenek ilyenekbe,másba se "tartósan alacsony árak"(500-as A80 is 32k... :Y ),másrészt szemetek,a pénzt se adják vissza, jutalompontokat adnak,amit szintén ott kell levásárolnod...pedig jogszabály szerint 3 (8) napig,ha meggondolja magát a vevő (máshol olcsóbban talált uilyet...),visszaviszi ,kötelességük a pénzt is visszaadni... :D

[ Szerkesztve ]

(#6352) King Unique válasza Ceko (#6350) üzenetére


King Unique
titán

Igen,DVD lejátszók usb portja elvileg ad annyi kakaót,h elmenjen róla egy ilyen 2,5" külső hdd,usb3-as is :K ,de egyik-másiknál előfordulhat,h mégse,ezért,ha van rá lehetőséged próbáld ki vkiével.
DVD lejátszóknál arra kell még figyelni,h FAT32-re formázott cuccokat tud kezelni a legtöbb,NTFS-t TV-k,média lejátszók tudják,szal olyan külső hdd-t vegyél,v igaz előtte át is lehet formázni.Samsungok az első G2 az FAT32, usb3-as S2 is azt hiszem (v már NTFS :F )
Csak FAT32 meg nem kezeli a 4 GB/db-nál nagyobb fileokat,ami pl. HD filmeknél lehet gond... :D De ált. sima képekhez,filmekhez stb. elég ez is.

(#6356) King Unique válasza Dondom (#6353) üzenetére


King Unique
titán

Minek formáztad újra.... :F :W
Gyárilag NTFS-re formázott,nem kell vele csinálni semmit,csak rádugni és használni,de ez már csomószor le lett itt írva. Egyébként biztos azért volt lassú,mert teljes formázást csináltál (órákig eltarthat),bőven elég a gyors. Ráadásul formázást nem várod meg míg befejezi,megszakítod csak úgy,hát az hibákhoz vezethet... :U
Hát ezek után nem tudom... :F,win felismeri még?
hdd probléma

[ Szerkesztve ]

(#6357) King Unique válasza Ceko (#6355) üzenetére


King Unique
titán

Aztán,ha olyan macerás beszerezned,ne vesződj vele,elvileg mennie kell róla. Olyan külsőknél lehet még kérdéses,ahol alapból kell/adnak usb Y tápkábelt hozzá,v 1 db usb(3)Y kábellel mennek,de samsungoknál nincs,ott egy sima usb2/usb3 kábelről megy. V otthonra,3,5" méretű külső hdd-t is vehetsz,annál fix külső hálózati táp van,továbbá olcsóbb is 2,5",de,ha a mképp a kisebb kell,akkor azt vedd. :K
Milyen lejátszó?

[ Szerkesztve ]

(#6363) King Unique válasza tigipuf (#6361) üzenetére


King Unique
titán

Hát szerintem ulyet ne vegyél :N ,egyrészt sima usb2-es,másrészt egyik haveromnak van és mondta,szidta,h nála 2 óra használat után 50-55 fokra melegedett,ami már gáz. :Y
Ha már adata,akkor inkább az usb3-as CH11,v vmelyik korábban itt ajánlott 2,5". Samsung S2,M2 széria is jó áron van,azokba is usb3-asst vegyél inkább.
Médialejátszóhot jók ezek,de ha nem akarod hordozni,hanem otthon fix hejyen tárolni,akkor 3,5" vegyél,abba olcsóbban kapcs nagyobb tárhelyet.

(#6364) King Unique válasza HXY (#6362) üzenetére


King Unique
titán

Hát ja,azért lehetett rá számítani,h az 1 TB nem 20k lesz (mostanában legalábbis,majd idővel lesz olcsóbban is),de 29 picit sok,bár,ha azt nézem milyen milyen masszív,új gyors samu hdd,akkor már,v akkor is... :F
Azért vétel előtt egy tesztet megnéznék róla.

(#6366) King Unique válasza bl4ze (#6365) üzenetére


King Unique
titán

Lehet nem kap elég tápot,PC-nél hátlapi usb-be dugd csak,v esetleg usb Y kábellel próbáld meg,esetleg vmi drver kell neki... :F Ha nem megy,lehet tényleg vmi selejtes sz@rt fogtál ki és kuka,a márka elég noname,hiába Hitachi cége... :D

(#6371) King Unique válasza HXY (#6367) üzenetére


King Unique
titán

Én is néztem SP oldalát és nincs fennt tényleg :N ,de szerintem csak idő kérdése.
Ez a panasz dolog,a már sokat emlegetett JMicron usb3 vézérlő probléma (nem mindenkinél okozott gondot),ezért még nem mondanám annyira megbízhatatlannak,ill.ezért is érdekelne az 1 TB-ban milyen van.
WD MB jó,Samu S3 is,de most 3,5" v 2,5" kell?
Raidsonic chipset nem tudom milyen, ált.Asmedia,de mindbe ez lenne-e,passz... :F

(#6372) King Unique válasza bl4ze (#6370) üzenetére


King Unique
titán

Kb. ezek
320 GB-tól fölfele vannak ált,de inkább mivel csak pár ezerrel drágább min. 500-asat és usb3-asat (v esata) érdemes venni,árban jók a samsungok,wd-k. :K

(#6375) King Unique válasza HXY (#6373) üzenetére


King Unique
titán

Hát akkor panaszkodnak rá...,sokan meg dícsérik,meg kell venni,azt kiderül,de tény a Jmicron-al vmi nem teljesen ok.

(#6378) King Unique válasza Ceko (#6374) üzenetére


King Unique
titán

Ez azért nem holmi mezei gagyi lejátszó,egy jobb cucc,ha van rajta usb2,bedugva a külső hdd-t mennie kéne a dolognak.Ki kell próbálni,azt kiderül...vehetnél hozzá akár LG külső hdd-t,hátha azzal "jobban" megy :D ,bár inkább egy samsung S2,M2,v egy WD-vel jobban jársz,v amit mondtam 3,5" külön saját tápossal.
Ilyen lejátszó,felvevőkbe is vannak beépített hdd-sek,na az lett volna a legjobb gondolom. :)

(#6379) King Unique válasza tigipuf (#6376) üzenetére


King Unique
titán

Először azt hittem ADATA-ra érted,mert azok nem,ill csak a sima usb2-es SH93 ütés-vízálló,mint pl.SP A80.
Iomega Ego sorozat ütésálló igen :K ,de olyat/ott vegyél,amihez jár a védőöv,meg a 3 év gari,mert ált. annyi van rá. És,ha nem kell a spec titkosítás,akkor ne az encrypt plust vedd,mert vki korábban befürdött vele és nem tudott hozzáférni a rajta lévő tartalomhoz.Egyébként 500-as se sokkal drágább,pl. itt (az arany is egész jól néz ki :K )

[ Szerkesztve ]

(#6381) King Unique válasza Bdanyy (#6377) üzenetére


King Unique
titán

Ezeket. :K
SP A80 lesz,Transcendbe a 25H3P-be van 1 TB,esetleg még Seagate Goflex portable,azokba (Iomegába is) 1,5 TB is van,igaz ára is ahhoz mért.
Ezek jó áron vannak,jók is,akad persze más is,jók pl. a Lacie cuccai is,de elég drágák... :U

(#6382) King Unique válasza tigipuf (#6380) üzenetére


King Unique
titán

Akkoe keress vmi Pick-pack (vhol ingyenes)átvételi helyes üzletet,pl. ezt,bár ennél olcsóbbak is vannak,keress... :K

(#6384) King Unique válasza bl4ze (#6383) üzenetére


King Unique
titán

320-ból mi.. :F .uaz mint 500-asból,meg a többiből,itt nem tárhely alapján megy ez,hanem pl.a gyártó-márka eredményei-megbízhatósága,felszereltség,saját itteni tapasztalatok alapján,mondjuk egyikre-másikra,h megbízható-e,v sem.
Mi a best buy,mittomén :F (nemrég pl.Apacer AC601 usb2+esata ütésálló 320 GB 9900 HUF edigitálnál - de már nem kapható sajna,ennyiért,ott,most ennyi :( )...egyszer már beraktam,nem :U ,pl. samsungok,wd-k jó áron vannak és jó cuccok,teljesítmény,megbízhatóság terén se rosszak,sőt.
Azért javasoltam csak usb3-at,mert egyrészt alig drágább,megy 2.0-ba dugva is,másrészt azért később,ha bővítesz,v új gépet veszel és nem csak médialejátszó mellé használnád,ott jól jöhet,de nyilván nem kötelező,ha annyira elég neked usb2,vedd azt...

[ Szerkesztve ]

(#6385) King Unique válasza HXY (#6362) üzenetére


King Unique
titán

Amúgy ha azt nézed egy 1 TB Samsung M8 kb 19-20k, egy 2,5 usb3 mobilrack 3-5k,akkor a 29k lehet így is picit sok,de spec ütés-vízálló házért már... :F A 20k ár meg álom marad egy ideig még,mikor kölün-külön véve se hozható ki annyiból. :N
M8 test - elég szép eredmények :C

[ Szerkesztve ]

(#6389) King Unique válasza bl4ze (#6386) üzenetére


King Unique
titán

Hitachi külsőket nem ismerem,valszeg azok is jók.Adata-nál a CH94 az egyik legsz@rabb,nagyon melegszik,inkább ne vedd,abból pl.NH01,CH11 már jobb. :N WD Elements portable nem rossz,de 320-as usb3-as My Passport,se sokkal több,bár ezen ujjlenyomat-por jobban meglátszik.
Más helyeken,webshopokban is nézelődj,ahol bővebb a kínálat. :K

(#6392) King Unique válasza bl4ze (#6390) üzenetére


King Unique
titán

Iomega Ego nem rossz,egész jó,ütésálló is,belseje Seagate hdd. :K LG-k nem vmi nagy számok,design-on változtatnak évről-évre,alapnak jó,de semmi extra.(2008 óta ez a 7-8 sorozatuk,v ki tudja hányadik,de van már vmi XD8 is)
Azért PCland-nél többi,korábban ajánlottat is nézd meg. :K

(#6393) King Unique válasza h_eduka (#6391) üzenetére


King Unique
titán

# 6381
30k ból bőven kijöb 1 TB 2,5" usb3-as :K ,kb.20-25k közt vannak.2,5"-be 1 TB a max,v a Seagate,Iomega 1,5 TB-ig van,de áruk is... :U 40-45k.

(#6399) King Unique válasza bl4ze (#6396) üzenetére


King Unique
titán

Megmondtam véleményem LG-ről,annyira jó ár az mi,1-2 ezerrel olcsóbb,ha annyira tetszik,vedd azt... :D

[ Szerkesztve ]

(#6400) King Unique válasza didros (#6397) üzenetére


King Unique
titán

Ezt már korábban kérdezték páran,de nem igazán erre - oprendszer futtatásra,főleg nem egy combos win7 - vannak ezek kitalálva (esetleg talán vmi mini linux),hanem adattárolásra. A gond valszeg főleg a melegedéssel lenne,mert én is "normál" használva az enyémet,azért a nyári melegben,hosszabban hajtva felmelegszik akár 40-43 fokra is,hát még folyamatosan rendszer hdd-nek használva hajtva... :Y :F Mert ezek passzív hűtésesek,nincs hűtőventi.
Usb3 sávszélessége elvileg elég lenne,rendszer hdd-nek inkább 7200 rpm-est ajánlanak,bár notikban is 5400 rpm-esek vannak igaz,de ott is akadnak 7200-asok a combosabb munkákhoz,sebessége talán elég lenne,de még ilyet nem próbáltam én se... :N :F
Ki lehet próbálni,erősen ajánlott vmi külső hűtőventivel megtámogatni,WD MP helyett esetleg inkább egy 7200 rpm-es 2,5" külsővel pl.usb3 samu S2,v Seagate Goflex Pro,de necces...élettartama is csökkene vmelyest.
Szal kipróbálható a dolog,de csak saját felelősségre! Erre inkább vmi külső usb3-as SSD (esetleg pendrive,v nem...) lenne alkalmasabb,ami kevésbé melegszik,strapabíróbb,csak az meg drága... :U

[ Szerkesztve ]

(#6401) King Unique válasza HXY (#6398) üzenetére


King Unique
titán

Elolvastam,de nem említik benne,h milyent? Vagy nem elég aprólékosan olvastam,lehet. Gondolom vmi samsung külső hdd-t,de 2,5",3,5",v 500 GB - 1-2 TB,v milyet? :F Lehet ez is olyan kis akciós ajéndék,mikor A Chip magazinos éves előfizetés mellé 160 GB-os S1 mini-t adtak... :D

[ Szerkesztve ]

(#6403) King Unique válasza Core2duo6600 (#6402) üzenetére


King Unique
titán

Meg ez is tényleg,egyre macerásabb lenne a dolog :D ,esata-s külső hdd esetleg,bár ahhoz is kell driver talán.. :F

(#6406) King Unique válasza HXY (#6404) üzenetére


King Unique
titán

Ja, akkor jól gondoltam,h vmi alapmodellt vágnak ajándékba az emberhez,mint a CHIP-nél...320 GB... :DD
Ebben a topicban volt róla szó, konkrétan pl.itt és itt. :K Egyszerűen fogalmazva,amik 1 TB-ba olyan vastagok,v inkább vékonyak,mint az 500-as,v 640-as,azokba az van. :K A "korábbi" usb3-as 1 TB S2 még a régebbivel készült,az újabbak már valszeg az újjal.

[ Szerkesztve ]

(#6413) King Unique válasza HXY (#6411) üzenetére


King Unique
titán

Érdekes,tanulságos cikk! :K

(#6414) King Unique válasza Paxton_Ps3 (#6407) üzenetére


King Unique
titán

Hát inkább S3,abba van esata-s,usb3-as is,míg G3 csak usb2,...jó tudom csak TV-re,de máshoz,PC-nél jól jöhet.Bár tetszetős a G3 design is,de szerintem a legújabb M3 is nagyon jó,ára is ok és abba lesz usb3 is,ami várhatóan vmikor augusztus közepétől érkezik...inkább azt vedd,v S3. :K
G3-ra páran mostanában már panaszkodtak,most is egy,bár ez oprendszer hiba is lehet... :D

[ Szerkesztve ]

(#6429) King Unique válasza Adler (#6427) üzenetére


King Unique
titán

Az ismerősömnek van CH94,na az a melegedős sz@r,olyat ne vegyél :N ,SH93 nem rossz,ütés-vízálló,ötletes a kábelezése,de usb2 csak,ha usb3-as kéne hasonlóan strapabíró a Silicon Power A80.
Ha nem kell extra stapabíró,a CH11 se rossz,v ígéretesnek tűnik a legújabb NH13,amely elég gyors,elegáns (jobb ilyen téren,mint SP D10... :D ) és rázkódásvédelemmel bír,szerintem egész jó,ebben is talán már az új 2,5"samsung M8 hdd-k vannak. :K
V pl.a korábban ajánlott 2,5" közül vmelyik... :F

[ Szerkesztve ]

(#6431) King Unique válasza Adler (#6430) üzenetére


King Unique
titán

Akkor melyik lesz? :F

(#6433) King Unique válasza piadex2 (#6432) üzenetére


King Unique
titán

Az M2-t egyértelműen :K ,abban most augusztus közepe felé érkeznek az usb3-as modellek (G2 csak usb2-es),amikben ráadásul az új samsung M8 hdd lesz,meg amúgy is jobban néz ki szerintem G2-nél.(ez a "G" széria,vhogy nem az igazi... :N )
Fogtam már kezemben G2-t,kicsit "nagynak-féltéglának" tűnt,S2-M2 már kisebb vmivel,M2 a WD MP-ra hajaz kicsit...
500 GB-ost vegyél inkább,nem sokkal drágább 320-asnál.

[ Szerkesztve ]

(#6464) King Unique válasza TXT (#6455) üzenetére


King Unique
titán

Válaszoltam privátba! :K Meg google fordító...fentebb részletesen leírták. :)

(#6465) King Unique válasza Cicero (#6451) üzenetére


King Unique
titán

Van belőle portable verzió is,amit akár rámásolsz MyBookra és onnét használod,hasznos,hatékony kis progi :K ,mert csak úgy kihúzni,azért nem ajánlott. :N (pendrive-oknál lehet állítólag,ott nincs gyorsítótár..)

(#6477) King Unique válasza Zirowe (#6469) üzenetére


King Unique
titán

ADATA... :F hallottam,h elit memóriagyártó,de külső hdd-nél,azért noname,nem olyan jó,mint wd,samsung,bár csak úgy nem megy tönkre az se,v fene tudja.
Szerintem manapság egy sima usb2-es alapmodellel,mint az NH92 ne érd be :N ,bár a 14k 750 GB-ra elég szűkös... :U a többi 750 GB usb3 pl.wd,samsung s2 640 GB 15k :) ,adata ch11 kb.17-18k. Korábban írtam Adata-król,mit érdemes belőle,ill. új samsung M széria is jó 3 év garival,S2 is 3 év.
A sima usb2 külsők pont azzal az 1-2-3k-val olcsóbbak,amivel még beleférnek a 14k keretedbe,a többi új usb3-ból ált.500-640-es jön ki ennyiből,v az ütés-vízálló usb2-es adata sh93-ból is 640-es 15k,aztán veheted felőlem az NH92-t,de akadnak nála jobb,megbízhatóbb cuccok,ADATA-ban is... :K
Esetleg Aldiba szokták meg a Tevion 2,5" usb3-as külsőket,wd scorpio blue belsővel,3 év garival jó áron adni,de ki kell fogni az akciókat,azt,h azok mennyire megbízhatóak... :F

[ Szerkesztve ]

(#6478) King Unique válasza Kezdő vagyok (#6474) üzenetére


King Unique
titán

Ja jó a WD MB,21k kb. a 1,5 TB,24k a 2 TB,v néz meg máshol is. :K
20k-ból még Samsung új M3 station jön,akár 2 TB is,aug. közepén jönnek az usb3-asok,most még csak usb2-es kapható. :K

(#6479) King Unique válasza Cicero (#6475) üzenetére


King Unique
titán

Csak 8 MB a buffer,nem 16 MB,v az 1 TB annyi csak? :F

(#6480) King Unique válasza LiteCross91 (#6476) üzenetére


King Unique
titán

Nem lett véletlenül,v a rendszer által automatikusan leformatálva? v a hw-es titkosítás kavart be... :F
Egy negatív példa,megesik...de másnál meg teljesen jól müxik a cucc,azért én nem írnám le a wd-t,ilyen u.úgy többinél is lehet. :D

[ Szerkesztve ]

(#6482) King Unique válasza Zirowe (#6481) üzenetére


King Unique
titán

Hát,ha már megrendelted,minek... :F
LG,amúgy nem nagy szám,belseje korábban Hitachi volt,most nem tudom,h mi (Toshiba talán),a designra mennek rá főként,amúgy semmi extra... :N ,jobb a konkurens koreai márka,a Samsung ilyenekbe. :K
De a célnak azért nyilván ez is megteszi,megfelelő lesz wii-re. :K Amúgy otthonra,mért nem 3,5" asztalit vettél wii mellé,olcsóbban nagyobb tárhelyez kapsz,v fontos volt a mobilitás? :F
Hol adnak 750 GB-t 12k-ért,uott,ahol az ADATA-t nézted?

[ Szerkesztve ]

(#6485) King Unique válasza Zirowe (#6483) üzenetére


King Unique
titán

Megtaláltam a webshopot,áraik jók :K ,bár nem túl bő a kínálat... :U
Reméljük ok-s lesz és nem vele semmi gond. :)
Esetleg vmi beszámolót írhatnál róla majd itt,ha vki netán a jövőben LG-t,akár ilyet akarna venni,annak jó lesz.

Üdv.

(#6486) King Unique válasza Kezdő vagyok (#6484) üzenetére


King Unique
titán

Samsungok is jók,azért említettem,mert jobban belefér a 20k-s határba,főleg az M széria.
WD is tönkremehet,ahogy a többi is,gyári hibásak is előfordulhatnak megyiknél,ettől még jó a MB,másnál meg hiba nélkül üzemel. :K

(#6490) King Unique válasza LiteCross91 (#6487) üzenetére


King Unique
titán

Akkor nem tudom,passz... :F és megértem,gondolom milyen kellemetlen tud ez lenni és ilyenkor mindent szid az ember,amit,akit csak talál... :D
Esetleg hdd probléma,v adatmentés topicba kérdezd meg liksoft-ot,ő hdd ügyekbe a szakember. :K

(#6500) King Unique válasza LiteCross91 (#6495) üzenetére


King Unique
titán

Az a sima alapmodell MyBook 3.0,nem a MyBook Essential 3.0 :N ,nem jár hozzá smartware stb,viszont adnak tényleg hozzá usb3 PCI-E bővítőkártyát. :K
Nem tudom ez a széria kapható-e még... :F főleg idehaza... :D

[ Szerkesztve ]

(#6503) King Unique válasza Cicero (#6502) üzenetére


King Unique
titán

Ezért nem kell...el van nézve. :)
Amúgy nem értem mit variálnak itt wd-nél,alapmodell/+pci-e/-smartware (ami egyeseknek azért kéne...),meg essential/+smarrtware/-pci-e,mért nem adják pár ezressel többért bővítőkártyával,mint pár másik gyártó,pl.Verbatim... :F

[ Szerkesztve ]

(#6508) King Unique válasza Cicero (#6504) üzenetére


King Unique
titán

Ha vmi jobb noti,express card foglalat van benne,akkor bőv.kártya se annyira drága manapság bele,akad olcsóbban is,ahogy lentebb is belinkelték.
Tárhelyből meg sosem elég... :N

(#6511) King Unique válasza exor (#6510) üzenetére


King Unique
titán

Külső hdd-be az usb3.0-áasok is mennek simán 2.0-ba,annak a sebességén,kb. 2x ánnyi áramot képes leadni/továbbítani az usb3.0 port-kábel,természetesen abba dugva. :K A sebessége egy 2,5" usb3-on kb.2-3x,egy 3,5"-nek 3-4x mint usb2-n,de itt nem usb3,hanem hdd teljesítménye a korlátozó tényező.
Korábban volt már csomó ajánlás,de pl. iponból ezek jók lennének: ADATA CH11 750 GB (v fehérbe), Apacer AC430 (elegáns,ütésálló),Samsung M2-usb3-as modellek aug.közepétől,Samsung S2 640 GB 7200 rpm - v uez 5400 rpm valszeg új M8 hdd-vel szerelve,jó a Toshiba Store Art4 is csak kicsit drága,Silicon Power A80 640 GB (ütés-vízálló,gyors,v a nem strapabíró S10-D10 szériák,ha jobban tetszik),Transcend 25 D3 (ütésálló,gyors,ajándék tok),Transcend 25M3 (ütésálló,gyors,"kellmes tapintású felület"),WD My Passport Essential 500 GB(jó progik,megbízható márka,olcsó gyári tok,) - máshol a 750-es 18k-ból kijön,itt 19...
Nagyjából ezek ajánlottak 2,5"-be :K ,azt ezek közül melyik a legjobb,ne kérdezd :N ,kinek milyen kell,mi a fontos... :F Máshol is azért érdemes körülnézni,nem feltétlenül Iponban vannak a legjobb árakon.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.