Hirdetés

2024. június 6., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:02:15

LOGOUT.hu

Külső merevlemezek - USB, eSATA, FireWire HDD
Kérdezés előtt kérjük olvasd el az összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4734) King Unique válasza copperhead (#4729) üzenetére


King Unique
titán

3,5" WD ált 7200RPM,de van 5400 is (Caviar Green),külön megveszeg+hozzá rack.MKV-hez elég simán 5400 RPM,Elements-en meg csak 2.0 van úgyis. Azért adják el belőle a "legtöbbet",mert olcsó,meg persze azért jó is,de nem a legjobb.Szerintem MyBook a jobb,jobban jársz vele,de te döntesz!

[ Szerkesztve ]

(#4735) King Unique válasza EdgarPE (#4731) üzenetére


King Unique
titán

ADATA? Hát... :F memóriákat gyártottak korábban,pár éve vannak jelen külső hdd piacon,de vannak náluk jobbak. Illetve Adata-ból SH02 (csinosabb design),NH01 (usb 3.0),SH93(űtés-vízálló) jó/jobb még.
Az általad megemlített 2-ből a Samsung S2 egyértelműen,szoftveresen is jobb,ráadásul a 3.0-ás (7200RPM) is kb. 2k-val drágább csak és 2.0-ba is használható.

(#4745) King Unique


King Unique
titán

Azt tudja vki,h a powered eSATA (nem kell hozzá usb tápkábel,pl.Seagate Goflex 2,5") az "sima" PC-s,notis eSATA portban is megy,v külön erre való powered eSATA interface kell hozzá,ha egyáltalán van ilyen?
Köszönöm!

(#4756) King Unique válasza copperhead (#4755) üzenetére


King Unique
titán

Külső hdd-knél inkább "Optimalizálás teljesítményre",ilyenkor használja a gyorsítótárat,ami igaz rendszer hdd-nél fontos inkább,de adattárnál is fájlműveletekhez jól jöhet.Optimalizálás gyors eltávolításra" pendrive-oknál szokás,de nekem alapból ezek voltak beállítva és nem állítottam át.
22 perc másolás kb.25 MB/s átlag 32,5 GB-nál,ami képeknél nem rossz,bár usb 3.0-n,ha nem is 3-4x lett volna gyorsabb (nagy fileoknál inkább),de lehet 10 perc (+-pár perc )alatt lezavarta volna. 40°C is még belefér.
Nem is tudtam van hozzá ez a kikapcsoló progi,más külső WD-hez gondolom nem használható.A Smartware-be időzíteni lehet csak a dolgot,de smartware azért többet tud összességében,mint ez. MyBook meg alapból is kikapcsol. :)

Összegezve,azért nem volt rossz vétel,ára is OK,korábban felvetett gondok is orvosolhatóak,a célnak is tökéletesen megfelel. :K
(MB azonban vmivel jobb,én azt vettem volna inkább.)

[ Szerkesztve ]

(#4759) King Unique válasza copperhead (#4757) üzenetére


King Unique
titán

Elvileg kb.55°C-ig működőképes egy (ilyen) hdd (azt hiszem),46°C kicsit magas talán :F ,de még elmegy.HD sentinel mit mutat rá,sárga (elmegy),v piros netán? 3.0 csatl. lehetőséged van amúgy?( Csak ,mert 5 óra helyett lehet 2 óra alatt áttolná,kevesebb ideig van terhelés alatt,így nem melegszik hosszasan,hosszú távon annyira,ami élettartam szempontjából kedvezőbb.)
Igen mehet egyik gépről-másikra,de előtte biztonságosan válaszd le az usb-t!
(panaszkodtak páran (egyes külső hdd-knél),h a forgás nem állt le usb leválasztás után,ennél nem tudom h van,ha nem áll le,lehet az említett progival is le kéne lőni :F )

[ Szerkesztve ]

(#4760) King Unique válasza Elrood (#4758) üzenetére


King Unique
titán

Várd meg ruti válaszát,eSATA kérdésekben ő a szaki!
Lehet működne,nem próbáltam még,BIOS-ban is állítgatni kéne gondolom.Illetve lehet inkább PCI bővítőkártya lenne jobb,nem olyan drága az se már.Menet közben lehet-e dugdosni,az alaplap függő is (hot-swap kezelés stb.),újabbak kezelik ilyen módon.

[ Szerkesztve ]

(#4762) King Unique válasza ANT (#4761) üzenetére


King Unique
titán

Powered eSATA-val mi a helyzet? Külön ilyen PCI kártya kell,v van sata-powered esata,esetleg esata-powered esata kábel is? (2,5" seagate goflex-hez)

(#4768) King Unique válasza ruti (#4746) üzenetére


King Unique
titán

Amit ANT-tól is kérdeztem,ez a powered esata,h is megy pontosan,mi kell hozzá? Sima esata-m van asztali PC-n,de az nem spec. ilyen,tehát nem jó.Külön PCI-kell hozzá,vmi ilyen (drága basszus), ez meg más mi,sima esata? Sata-powered esata kábel meg hasonlók,ilyen mobil rack nincsenek is tán. Tetszett ez a 2,5"-es goflex először,h nem kell külön tápkábel,de most már kissé körülményesnek tűnik. :F

(#4769) King Unique válasza ANT (#4767) üzenetére


King Unique
titán

Köszönöm! Én is hasonlót néztem,akkor csak ez a járható út,ami elég költséges,ilyennel szerelt notebookot se láttam még...v talán MSI.Csak tetszett Seagate ezen megoldása elsőre,de hát maga a hdd+esata upgrade cable+még ez is,kicsit sok... :F :W
Mégegyszer kösz szépen!

(#4774) King Unique válasza ruti (#4771) üzenetére


King Unique
titán

Köszönöm,csak kellet egy kis iránymutatás.Megtörtént, utánanézek,rákeresek! :R

(#4779) King Unique válasza ruti (#4777) üzenetére


King Unique
titán

Szinte mindenhol ebbe a Delockba szaladtam bele én is.
Igazából kifejezetten csak Seagate miatt kellet volna esatap,hát nem tudom,lehet beruházok egy bővítőkártyára,v laptopot készülök majd venni mostanában,azt abban már legyen szempont alapján választok,de egyelőre még emésztem a dolgot...
Más cuccokhoz már abszolút nem fontos az esatap,elég bőven a sima is. Nem is tudom hirtelen ,h előre összetákolt 2,5" külső hdd-ben ki gyárt jó esata-at (pl.WD,Samsung ugye kilőve), mobil rack-kel meg abszolút nincs tapasztalatom. Veszek mondjuk egy 1 TB-os (talán 7200 RPM-es) samu,wd noti vinyót, ahhoz Te milyen esata rack-et ajánlanál,ami igazán cool?

[ Szerkesztve ]

(#4781) King Unique válasza ruti (#4780) üzenetére


King Unique
titán

Kösz a tippeket,ajánlásokat! :)
Azért akad 1 TB-os,de valóban ritkább. 7200 rpm csak a nagyobb teljesítmény miatt kellet volna.Ha egy Sharkon házba 2,5" WD Black-et rakok,annyira túlmelegszik+esetleges egyéb gondok,h ennyire ellenjavallott?
Nézegettem én is Maxell,Verba és társait,de egyik se egy nagy durranás,fapadosak,bár igazából a célnak megfelelnek.Verba belseje Fujitsu azt hiszem,de pl.drágább mint a WD,érdekes. :U Maxell tetszett külsőre amúgy,az is hol Fujitsu,hol Toshiba.

Upgrade kábelbe egyfelől kár,h nincs külön "sima" esata, 2 kábellel (usb táp+esata)vhogy így ,másfelől esatap kényelmes,meg hát elvárható (elvárják),h 2010-be ill.már 2011-ben ilyen is legyen a usernek...
(esatap,ha jól látom sata 6 Gb/s-et is tudja!? :Y )

Még meggondolom a dolgot,aztán megszületik a helyes döntés remélhetőleg... :F :K

(#4791) King Unique válasza Roxeus (#4790) üzenetére


King Unique
titán

Érdekes és jó kérdést tettél fel. :D Nekem is My Passportom van,megfordult az én fejemben is,de nem próbáltam még.Smartware-ben a drive locknál,nem emlékszem,h külön ki lehetne választani egy "részt",szerintem az egészet zárolja.(A nevében is benne van "drive lock" - kb.meghajtó zárolás,bár konkrétan meg kéne próbálni,de nálam már nem aktuális,mivel eléggé tele van.)

A samu G2 (S2 jobb,azt inkább?) ebből a szempontból jobb,mert ott a Secret Zona-ban,külön létrehozható egy virt. tár,tetszés szerint gazdálkodva a rendelkezésre álló tárhelyből. Feltelepítve kell lennie ennek is ,hogy másik gép is lássa a hdd privát tartalmát jelszó ellenében, a másik rész enélkül is hozzáférhető. Azonban pl egy 500 GB-nál,200 GB új privát rész létrehozása,főleg usb-n,eltart egy darabig (x óra),nem csinálja meg egyből,mint a WD-nél,bár más a kettő.

Szerintem a progi más gépen való megléte nem gond,wd oldaláról is ingyen letölthető-telepíthető,az eszköz (passport) megjegyzi a előző gépen megadott beállításokat.Samsungnál is hasonló a helyzet,a progi azonbam 64 bites OS-t nem támogat,egyelőre. (illetve telepítésnél azt hiszem,kritérium h csatlakoztatva legyen külső samu hdd,ha fontos ez)

Más alternatíva,v egyfajta kiegészítés erre pl.FolderLock progi,ami van portable verzióban is,fizetős,de máshogy is lehet... Továbbá DriveCryptplus pack is nagyon jó,de nem ingyenes ez se. Vagy ott a Trucrypt,én inkább pendriveokhoz használom.
Vmilyen progi kell hozzá mindenképp,amit muszály másik gépre is telepíteni,ha csak nem portable.(Ott van még win7-be a Bitlocker to GO is esetleg)

[ Szerkesztve ]

(#4795) King Unique válasza Roxeus (#4794) üzenetére


King Unique
titán

S2 jó,baromi gyors 3.0-n (7200 RPM),illetve a Secret Zone külön particiót (virt. megh.) formáz,alakít ki,ami jelszóval védhető,csa hát eltart egy darabig...De ez kell neked elvégre! :K

Sajnálom,h WD-nél nem tudtam konkrétumokat mondani,nem próbáltam én se még. :( Kettépartizod,a smartware-t az egyik ("eredeti"?) particióról telepíted és úgy zárolod,akkor csak ahhoz nyúl hozzá,de ki tudja? :F Ám lehet,ha működik is,utána nem lesz látható a nem titkosított partició,mert előfordulhat ez is.
Haverom passportján,úgy csinálja,h ha más gépre rakja,ahol 1 része látszódjon,másik ne,ill. nem akarja feltelepíteni a progit,akkor előtte leveszi a "rontást"(drive lock kikapcs) és Folderlockal (portable) titkosítja,elrejti a nem publikus mappákat.

Vki csak kipróbálta már,reméljük megosztja tapasztalatát. :)) :)

(#4797) King Unique válasza Roxeus (#4796) üzenetére


King Unique
titán

Kacifántos dolog ez,most mondanám ha tudsz angolul,írj WD-nek,v forumukba,azt válaszolnak vmikor...kár h nincs magyar márkaképviselet és ügyfélszolgálat,mint a Samsungnál.Esetleg finoman, burkoltan rákérdezhetsz náluk (wd-t nem megemlítve,v akár wd-vel szemben miért jobb az ő S2-jük ebből a szempontból),h megoldható-e 2 particiiós,1 titkosított részes dolog? (ingyenesen hívható 06-80-7267864 számon,email)
Honnan rendelted? Esetleg ottani űgyfélszolgálaton is lehet érdeklődni,hátha akad vki,aki ehhez is ért,de szerintem nem valószínű. :( :F

[ Szerkesztve ]

(#4806) King Unique válasza bluobluo (#4804) üzenetére


King Unique
titán

Nem is tudtamm h. ilyen is van,erre gondolsz,v milyenre? Hogy lesz-e sebesség veszteség,nem tudom,nem sokan próbálták szerintem még,talán nem. :F
Viszont ugyanennyiből,v még olcsóbban kijössz,ha veszel egy PCI-E usb 3.0-t.

(#4808) King Unique válasza kiss(b) (#4805) üzenetére


King Unique
titán

Elvileg kap annyit,mennie kell,de olvass vissza,volt ez ügyben már kérdés.#4707 # 4709 # 4715
Tárhelyből sosem elég,az 1 TB is betelik "hamar",főleg HD filmekkel (nálam),meg egyre olcsóbbak ezek már.
WD 1TB adapteres=3,5 " WD My Book,Elements gondolom? :F ,DVD lejátszó talán azért nem kezelhette,mert WD alapból NTFS-re formázott,ezt dvd lejátszók ált. nem kezelik,csak FAT32-t.

Mennyi 1 TB Adata,hol veszed? Mer azért 2,5" 1 TB-ba a többi se sokkal drágább,lejátszáshoz elég ez is,de ha másra is kell,azért akadnak jobbak (Samsung S2,WD stb.)

[ Szerkesztve ]

(#4810) King Unique válasza Kormi76 (#4807) üzenetére


King Unique
titán

Jó a Story Station! :K Amit néztél házat,az is cool,pazar! A komlett,előre összerakott cuccoknál pozotívum,h adnak hozzá progit (backup,titikosítás stb.) fontos ez?,meg "előre összepakolják helyettünk" úgy,h minden ok legyen.Tehát progi,támogatottság terén kiforrottabbak talán :F ,de ha kölön veszed az is teljesen ok,illetve nagyobb a lehetőség "kibontakozni". Adattárnak elég 5400 is,7200 jobban melegszik,rezonál,meg gyorsabb is persze,de a Thermaltake házba nem tudom,h viselkedne,WD MyBook-nál ez nem gond,igaz abba nincs eSATA-s.
Mindkét megoldás jó,de várd meg míg másvki hozzászól,külső rack kérdésben főleg,azt dönts az alapján.

(#4811) King Unique válasza bluobluo (#4809) üzenetére


King Unique
titán

Ez nem is sima esata,hanem esatap,nem tudom 3,5"-be külön tápról számít-e ez.Ez ügybe érdeklődtem én is itt nem rég, olvasd el!
Amúgy mennyi ez? PCI-E kártya is ennyi nem,v olcsóbb is? Ha ez tetszik vedd ezt,bár nem annyira bejáratott ez még talán,mint a PCI megoldás,de ki tudja? :F

(#4818) King Unique válasza bluobluo (#4812) üzenetére


King Unique
titán

Hasznos ez a kis átalakító,engem csak az zavart meg kicsit,h esatap,ami 2,5"-hez notira van kitalálva,3,5"-nél külön tápnál mi a helyzet,nem tudom.
Külső táron egyszerre esata-usb 3.0 csatit én se láttam még és egy darabig még nem is lesz,bár már Mac-re szánt külső hdd-be is van olyan,amin már Firewire800 és usb 3.0 van.

(#4819) King Unique válasza kiss(b) (#4813) üzenetére


King Unique
titán

Ha csak,kizárólag filmtárolásra - lejátszáshoz kell,megteszi a-data is sima 2.0 usb-vel,ez van dvd lejátszón is csak,ill. 1 TB 21.500 - jó ár tényleg. Sima lejátszáshoz,felvételhez elég usb 2.0 is.
Ha másra,biztonsági mentés+egyéb PC-s,notis dolgok,akkor én kiforottabb,megbízhatóbb,szoftveresen jobban felszerelt cuccot választanék,mint pl. a Samsung,WD,amin mondjuk usb 3.0 is van,gyorsabb adatmozgatáshoz. Többi adata cucc pl. NH01,CH11 (usb 3.0),SH93 (ütésálló),Sh02(szebb design),ha nem ilyen célra kell,akkor felesleges megvenni plussz pénzért.

Maradhatsz a CH94-nél is,az is jó bőven fenti célra,garancia mennyi rá,azt nem tudom,bár a Samsung +3k,én azért lehet inkább azt venném,mégis csak kiforottabb.(+magyar szervíz,ügyfélszolgálat,ha ez fontos.)

[ Szerkesztve ]

(#4821) King Unique válasza Kormi76 (#4817) üzenetére


King Unique
titán

Pont ez akartam én mondani,hogy notis esatap 2,5" hdd-hez van kitalálva.Ilyen csati van pont a 2,5" Seagate goflexeken (1,5 TB-ig),goflex pro (750 GB-ig),cserélhető interface adataterek(2.0,3.0,esatap,firewire800) - ezekhez pont jó lenne,max össz ár kicsit borsosabb. :U :F

WD,Samu 2,5"be,mindkettő elég halk,csak egészen közel hajolva hallhatóak,h mégis melyik halkabb passz,de szerintem nem ez a fő szempont. Samsung S2 usb 3.0 rezonál picit jobban (7200 RPM miatt),Wd Passport Elite dokkolóba rakva is rezegtet.Mindkettő elég jó,samu-hoz jár bőrtok+jó progi,WD-hez vehetsz külön gyári tokot+jó ott is a progi nagyon (hw-es titkosítás).
Talán WD inkább,vagy Samsung :F ,dönts a számodra fontos szempontok alapján,de az ne csak a zajszint legyen. Mindkettővel jól jársz,v esetleg a fent említett Seagate Goflex. :)

[ Szerkesztve ]

(#4824) King Unique válasza Kormi76 (#4822) üzenetére


King Unique
titán

LG,hát...? Inkább csak a külsőre,dizájnra mennek rá,amúgy semmi extra,felejtős (nekem legalább is).Belseje korábban Hitachi volt,mostanság Toshiba.A legelső XD1-en legalább volt esata is (már nem kapható),ez az XD7 ahhoz képest h 2011-et írunk,csak sima 2.0-val dobálják,gáz... :U
Seagate Goflex az (egyik) legjobban felszerelt 2,5" külső,mind szoftver,mind hardveres kiegészítők tekintetében. Árnyékot vethet rá picit,h mostanság a Seagate hdd-it fikázzák,nem tartják megbízhatónak (pl.Barracuda 7200.11/12),de ez más 2,5" noti,meg csak sima adattár,nem rendszer hdd. Én is ezzel szemezek már egy ideje,esata nekem is kéne,csak az én notimon sima esata van csak,nem esatap,ami neked meg pont jó. A Pro-hoz dokkoló is jár (mint wd passport elite),7200 rpm stb,a sima meg 1,5 TB-ig megy. :Y

Szerintem beújíthatsz egyet,picivel drágább a többinél csak,rosszul csak nem jársz vele,inkább jól,s legalább én is kérdezhetek róla,mert itt ez ügybe,tapasztalatokkal nem tudtak nekem se segíteni. :)

(#4826) King Unique válasza WhiteTiger94 (#4823) üzenetére


King Unique
titán

WD teljesen jó,esetleg My passport elite - ahhoz dokkoló is jár,ami TV mellé állítve jól néz ki kényelmes,azonban 640 GB a max,ill drágább picivel,de 25-30k-ba belefér simán,ahogy egy 1 TB my passport essential is.
Samsung S2 is jó még,abból az 1 TB kb. 25k (usb 2.0),a 3.0 meg kb.26-27k,ami 2.0-ba dugva is használható.
Esetleg még az előbb általam említett Seagate Goflex,Goflex pro,amiben akár 1,5 TB-ost is lehet venni (az már azért drága). Továbbá Silicon Power A80 (ütés-vízálló,usb 3.0,max 750 GB),Iomega Ego (ütésálló,usb 3.0,akár 1,5 TB) jó még.

(#4828) King Unique válasza Kormi76 (#4827) üzenetére


King Unique
titán

Ezekre a cserélhető csatlakozókra értettem,ami azért nem rossz. Drágább tény,de vkinek ez fontos,egyszerre kéne esata,usb 3.0 is.1 eszközre,akkor csak megveszi így is Alapból tényleg usb-s csak,de azt hiszem lehet választani,hogy 2.0 v 3.0-val felszerelt csomagot kérsz,esatap-t,firewire800-at külön kell venni,de nem "olyan drága" az se (esatap 5-6 k),illetve kinek mi a drága,mennyit szánna rá össz nyilván egyénfüggő.
Ha sokallod,veszel esata/esatap mobilracket+1 TB 2,5" vinyó,nem tudom úgy mennyire jön ki.

[ Szerkesztve ]

(#4831) King Unique válasza King Unique (#4828) üzenetére


King Unique
titán

Vagyis: Delock esatap rack, WD 1 TB 2,5" kb.35k - de vásárlási helytől függően lehetnek eltérések. Továbbá sima esata rack,Samsung 2,5" vinyóval lehet olcsóbb,de össz ár,akkor is 30 pár k. Másik lehetőség 2,5" Maxell ,Verbatim esata külső hdd 30k :) ,de h mennyire megbízhatóak nem tudom :F ,célnak megfelelnek ezek is.

[ Szerkesztve ]

(#4832) King Unique válasza WhiteTiger94 (#4829) üzenetére


King Unique
titán

Ahogy a kolléga mondja,a kábel rövid hozzá talán, kb. 30 max 40cm,3,5"-ekhez hosszabat adnak,de ha van (lesz) TV alatt-mellet vmi polc,állvány,akkor csak megoldható vhogy a dolog.Ha nincs ilyen, valszeg nem fog odáig elérni a kábel,az cinkes...

[ Szerkesztve ]

(#4834) King Unique válasza Kormi76 (#4833) üzenetére


King Unique
titán

Kösz,igyekszik az ember! :) Végigjártam már jó néhány boltot,webshopot ez ügyben,nem könnyű a választás manapság.
A Verba azt hittem csak sima esata usb táppal,de most látom (remélem tényleg jól) h táplált esata=esatap,az ok-s. (A maxell volt sima esata,ill.max 640 GB,de ez felejtős gondolom).Nem rossz a Store n Go,belseje Toshiba azt hiszem (3.0 széria is),v talán Samsung. :F Ha Seagate kicsit drága,mert az,akkor veheted szerintem,3,5"-es asztaliba (viszonylag) jónak mondhatóak,2,5"-be se lehet rossz! :K Továbbá usb 3.0 nem gyorsabb eSATA-nál,legalábbis a gyakorlatban eddig.(csak elméletileg...)

[ Szerkesztve ]

(#4846) King Unique válasza vlevi (#4835) üzenetére


King Unique
titán

Kösz az infót,hasznos volt,de tényleg! :K 3.0 cuccokhoz,kár,h nincs ilyen fényképezőkábel,nem tudom a másfajta hosszabbítókkal mennek-e,v ugyanaz a gond,mint 2.0-nál.?

(#4847) King Unique válasza vlevi (#4836) üzenetére


King Unique
titán

A 3,5"-esekben Samsung van általában.2,5' Store n Go 3.0 már Fujitsu,eSATA is valszeg. :F

(#4848) King Unique válasza Kormi76 (#4838) üzenetére


King Unique
titán

A Seagate jobb márka elvileg,ill. jobban felszerelt,de a Verbatim is technológiai megoldások tekintetében nem rossz,gyorsan reagálnak az újításokra( pl.előbb volt kapható verba 2,5" usb 3.0,mint wd),nem mint ilyen LG és társai,azoknál nyilván jobb.Szoftveresen gyengébb (nero backitup,green button),meg belseje Fujitsu (3.0 az),teszt # 2 azt hiszem,bár 2,5"-be az elmegy. Ennek az esata-s store n go-nak viszont Samsung a belseje,de kicsit más a formája,talán ez az. :F

[ Szerkesztve ]

(#4853) King Unique válasza izomhod (#4849) üzenetére


King Unique
titán

Hát elvileg megoldható a dolog,hiszen azt halottam (remélem jól) vhol,h pendriveról is lehet win7-et tolni (de annyira azért nem ajánlott).
Külső vinyót is lehet partizni,wd alapból NTFS-re formázott. Viszont ezek adattárolásra valók leginkább,nem oprendszer alá,bár elég azért 5400 RPM is,meg usb 3.0-ra kötve menne jól igazán (notiba is 2,5" 5400-as helyett már 7200-ast is pakolnak nagyobb teljesítmény végett,v ssd-t),de ha kifejezetten ilyen célra kell,inkább vegyél még egy belsőt.
Úgyhogy megoldható elvileg a dolog,én pl.nagyobb helyigényű programokat telepítettem wd my passportra,h ne a rendszervinyón foglalja a helyet,de oprendszert azért nem pakoltam/pakolnék rá,konkrét tapasztalatom nincs. Majd a többiek....

[ Szerkesztve ]

(#4855) King Unique válasza izomhod (#4850) üzenetére


King Unique
titán

Számít vmennyire persze,de én még nem halottam ilyen elszállós dologról. :F (elektrosztatikus feltöltődés esetleg,de az műanyagnál,v mit tum én :F) Fémház hőelvezetés szempontjából jó,illetve kevésbé érzékeny külső hatásokra (ujjlenyomat,karc,por),mint a ("fényes") műanyag,mint pl WD. Bőr borítású külső hdd-t Freecom-ba láttam,de az árát is elkérik rendesen. Nem pont ez ,de vmi hasonló.

[ Szerkesztve ]

(#4856) King Unique válasza izomhod (#4854) üzenetére


King Unique
titán

Jó, nem gond,válaszolok én szívesen! Életképes lehet a dolog,de kicsit felturbózva inkább pl. 2,5" 7200-as vinyó usb 3.0/esata-n;3.0 pendrive (esetleg külső SSD lenne a legjobb,csak drága :U .)
De,ha nem muszály ne erőltesd (bár kivitelezhető elméletileg)szerintem,inkább belső vinyón új particióra,v.+ külön belső vinyóra (olcsóbb is).

[ Szerkesztve ]

(#4858) King Unique válasza izomhod (#4857) üzenetére


King Unique
titán

Igen van az új S2 usb 3.0, 7200 rpm (elég gyors 3.0-n) és ahogy nézem fémházas. Az 500 GB-at találtam most 17,5k,640-es meg 18,5k,de van elvileg 320 GB is (máshol nézd meg),az belefér 15k-ba.
WD se rossz,sőt az egyik legjobb,de műanyag,ami hosszabb hajtás után melegszik azért (fémház is,de az elvezeti jobban),illetve kényesebb.

[ Szerkesztve ]

(#4865) King Unique válasza izomhod (#4863) üzenetére


King Unique
titán

Azon sírtak itt többen,h nem áll maga a vinyó usb-s/esata-s eltávolítás után és közel hajolva hallják,ahogy kattan kihúzáskor,ami nem a legjobb. Az a jó,ha leáll,az gáz,ha forog és közben csak úgy kihúzza az ember,sérülhet a hdd.(bár nálam kényszerből volt már ilyen is és nem ment tönkre,de nem ajánlott)
Komplett külső hhd-knél (pl.WD,Samsung) üresjáratban kb. 5 (10) perc után leáll a forgás,wd-hez a progiban is beállítható a késleltetett leállítás,de sima usb biztonságos eltávolításnál is utána már nem rezeg,vagyis leállt.Külső rackeknél problémásabb talán esata-n,esetleg usb-n is,de azokhoz is lehet állítgatni progival (vmelyikhez adnak is) v külön hotswap.exe progival esetleg (esata)

(#4866) King Unique válasza izomhod (#4864) üzenetére


King Unique
titán

Nem rossz választás a WD :) ,csak készülj fel,h feketébe elég kényes (ujjlenyomat,karc,por) nagyon meglátszik rajta. Esetleg talán más színbe,de ha ez tetszik,vedd,ill,ha ezt veszed annyit visszaírnál majd,h volt-e rajta műanyag védő fólia,mert vmelyiken van,vmelyiken nincs,enyémen pl. nem volt,haveromén (500 GB) volt.Véd külső hatások ellen vmennyire,de jobb talán egy wd tok,ilyet vettem hozzá én is,elég a soft is,én hardot vettem,mert az 1 TB SE abba fér csak bele (3 mm-el vastagabb a sima my passportnál),meg azért masszívabb maga a tok.

Nekem is ilyen van 1 TB-ba,megy simán 2.0-ba is,hdd-n van külön 3.0-hoz sys driver is,de anélkül is megy,ill.nekem automatikusan felrakta magát. :K

[ Szerkesztve ]

(#4869) King Unique válasza izomhod (#4868) üzenetére


King Unique
titán

Van neki külön rekesz,belemegy,legalábbis a hard toknál,de a simánál is,bővebb infók wd honlapján itt és itt (kékbe is van,kinek melyik) Nálam a hard toknál nem volt rögzítőpánt a belsejében,nem mint ahogy a képen fel van tüntetve :F ,de attól még teljesen ok :K ,ráhúzom cipzárt,csak nem esik ki.
Amúgy a tok nem sokkal nagyobb,mint maga a vinyó,pont passzos.Lehet hozzá más fajtát,picit tágabbat venni (pl.Case Logic,Hama),olyat is halottam,aki dig.fényképező tokba tette,de én úgy voltam vele,ha már a hdd wd,akkor a tok is az legyen,illetve dizájnosabbak,szebbek,mint a többi,az ár is hasonló volt.

Teszteléshez (olvasás,írás,elérési idők) pl. Hd Tune.

[ Szerkesztve ]

(#4872) King Unique válasza vlevi (#4871) üzenetére


King Unique
titán

Jók a WD-k ilyen szempontból is. :) Azért nyilván nem kifejezetten TV-s használatra lettek ezek kitalálva,hanem PC-re (+notira),de ez a "kényelmetlenség" még simán belefér. WD Live-nál már talán... :F
Usb 3.0 szerintem nem terheli (3x) annyira le a gépet,nekem otthon még nincs ugyan,2.0-án tolom én is,de haverom (erősebb) gépén 3.0 másoláskor procihasználat is kisebb,gyengébb gépeken se akaszthat be sokkal jobban 2.0-nál Vagy mire gondoltál konkrétan?

[ Szerkesztve ]

(#4878) King Unique válasza vlevi (#4875) üzenetére


King Unique
titán

Aha értem,nekem régi gépemben IDE hdd-vel 2 MB cache-vel voltak hasonló gondok.A mostaniba a SATA-s vinyó,azért teszi a dolgát,de tervező progik,amiket használok,még is párszor beakasztják elég rendesen,lehet kéne már egy jó SSD...

DVD-ről archiválok én,ott másoláskor meg,az a döntő,h a lemezről milyen gyorsan olvsashatók le az adatok (DVD5 16x=kb 21,5 MB/s),de nekem max 10-15 MB/s -el szedi).Macerás a sok lemez (több száz),mire beolvassa,felpörög,esetleges lemezhibák,hú...a vinyón legalább egybe van minden.

(#4879) King Unique válasza WhiteTiger94 (#4876) üzenetére


King Unique
titán

Kb.30-40 cm közt van otthon nálam ránézésre (18 inch wd honlapján-1 inch 2.54 cm talán :F ).Hosszabító lehet macerás,mert a WD korábbi (2.0) szériáira írták,h csak saját kábelével működik.3.0-ánal nem próbáltam még én se megtoldani egy vmilyen A-MicroB kábellel,lehet menne azzal is,lehet nem.. :F

Amúgy 3.0 kábel azért picit drágább,de 1-2k körül már lehet venni.

[ Szerkesztve ]

(#4881) King Unique válasza izomhod (#4880) üzenetére


King Unique
titán

Csomag tartalmazza persze,de nem a vinyóba építve,hanem külön,rádugható,v mire értetted pontosan? Külön más márkájó 3.0 kábelre? Az is van persze,csak wd megy-e azzal? :F
Illetve tokot veszel,belerakod annak a rekeszébe,akkor nem veszik el (meg nálam amúgy se),v ha elhagyod, végszükség esetén lehet rendelni belőle.

[ Szerkesztve ]

(#4883) King Unique válasza izomhod (#4882) üzenetére


King Unique
titán

Sima 2.0 kábellel nem is tudod összekötni,mivel usb 3.0-nak más a micro B csatija (usb 2.0 micro B,usb 3.0 microB v itt 2.0, itt 3.0 passport) mint 2.0-nak,de ez a többinél is így van.
Usb 3.0-át 2.0-ba dugva,hozza 2.0 sebességét,"superspeedhez" 3.0 kábel(vinyó persze),meg 3.0 port kell.

(Egyedül Silicon Power Armor A80-nál láttam 3.0-ásba,nem micro B,hanem sima A csatit,abba elvileg akár sima A-A 2.0 kábel is beledugható.)

[ Szerkesztve ]

(#4888) King Unique válasza izomhod (#4887) üzenetére


King Unique
titán

Volt rajta (hdd-n) védőfólia?

(#4890) King Unique válasza izomhod (#4889) üzenetére


King Unique
titán

Az jó,meg kell is rá,mert "csupaszon" elég kényes a felülete. Nem értem 1 TB-oson mért nem volt,v felbontották előtte a boltban,azt levették róla,ki tudja... :F :W

(#4895) King Unique válasza izomhod (#4891) üzenetére


King Unique
titán

Igen ue.1 TB-ba (3 mm-el ducibb),tényleg jó kérdés miért nem volt rajta,mert azóta egy kis kosz "ráragadt" és nagyon törölgetni se merem,mert puha pamutrongytól is karcos lesz. :W

Ezt particionálás jelszavazást már kérdezte korábban vki,nincs tapasztalatom,nem is próbáltam,meg amúgy már az enyém eléggé megtelt

Látom lentebb már próbálkoztál,működik a dolog (jelszó)? Bad nem tudom mi lehet,szó szerinti jelentésén kívül.

[ Szerkesztve ]

(#4897) King Unique válasza Babucko (#4892) üzenetére


King Unique
titán

A 3.0-ás S2 7200 rpmm,kábele szerintem szabványos usb 3.0 a-MicroB. Itt ecseteltem korábban.

(#4906) King Unique válasza xLt` (#4905) üzenetére


King Unique
titán

Nagyon jó választás az SP A80 :K ,igen ő már 3.0,de ez látszik a teszteken,nem? Szinte csak pozitív tapasztalatokat - dolgokat írtak róla, 2,5" 5400 rpm-es külsőbe szinte ez a leggyorsabb 3.0-n,emellett ütés-vízálló+por-rázkódásvédelemmel bíró.Ajánlott vétel!!! (Más esetleges alternatíva még komplett külső 3.0-ba WD my Passport,Samsung S2)

Ezt a rendszervinyónak dolgot már korábban tárgyaltuk (# 4849...-...4856),nem kifejezetten ajánlott így használni :N ,de megoldható (usb 3.0-n inkább),csak nagyon melegedne szerintem,passzív hűtés miatt is (hűtőventillátort elé tehetsz.de...),főleg egy combosabb Win7 alatt. (mini Linux, esetleg XP,de itt is...)
Használd arra,amire való,adattárolásra. Ha csak + rendszervinyó kell vegyel még 1 belsőt (olcsóbb),ha külsőnek is kéne,meg rendszernek is,megveszeg ezt ezt,azt mehetne egybe róla,csak nem igazán ajánlott...+ 1 kisebb belső rendszernek nem olyan drága.

[ Szerkesztve ]

(#4912) King Unique válasza frankie! (#4911) üzenetére


King Unique
titán

Hogy érted pontosan,2,5" koplett kölső vinyó,v sima 2,5" vinyó,hova/mire kell? :F Amúgy szerintem manapság szinte mindegyik 2,5"(külső adattár) elég halk (max.csak közel hajolva hallasz vmit,de szinte elhanyagolható.) Ezeknél inkább talán melegedés a kritikusabb,de az se veszélyes.
Komplett külső kell v. mobilrack+bele hdd? Komplettbe pl.WD My Passport jó és halk! :K

[ Szerkesztve ]

(#4918) King Unique válasza Ultimatum (#4914) üzenetére


King Unique
titán

Ha másolás közben kihúzod tényleg gáz,sérülhetnek az adatok (vinyó is),ill. külső hdd-nél is van gyorsítótárazás (teljesítményre optimalizálás),hardver bizt eltávolítása után húzd ki. Most a cache-be,v hdd-re menti először,aktiválva van/nincs stb.ugyanmindegy ha kihúzod,akkor ígyis-úgyis elszáll a másolás. Áramszünet miatt volt hogy nálam is elszállt minden,na nem úgy,csak max a frissen másolt,töltött cuccokban volt hiba,a vinyó megmaradt,de nem ajánlott sűrűn eljátszani a dolgot.(túlfeszültség védelemmel elátott elosztó,szünetmentes tápegység jól jön)

1. A cache-ről (másik topic)
2-3.Be-ki kapcsolás pl. XP alattlemezre jobbklikk tulajdonságok - Hardver-tulajdonságok - Hárirendek. Win7 alatt is hasonló. Én nem kapcsoltam ki (ez az ajánlott alapbeállítás),bizonyos fájlműveletekhez jól jön a cache,de,ha akarod próbáld ki...

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.