Hirdetés

2024. május 18., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:55

LOGOUT.hu

KÉRDÉS ELŐTT OLVASD EL AZ ÖSSZEFOGLALÓT ÉS HASZNÁLD A KERESŐT!

Ha EU-n kívülről rendelsz, mindig kalkuláld bele az ÁFA-t, esetleges vámot, kezelési költséget! Nem számít, hogy mi van a csomagra írva (gift vagy alacsonyabb összeg), el sem olvassák. Röntgen és a fizetési bizonylat (paypal, bankszámla kivonat) alapján történik az ÁFA fizetés.
Ha EU tagországból érkezik a csomagod vagy EU szállítással tagországi vámolással (EU warehouse, EU express) akkor abban az esetben sem vámot sem ÁFA-t nem kell fizetni.
Sima posta esetén (kínai, belga, svéd, holland stb.) 60 nap is lehet a kézbesítési idő (jellemzően 25-40 nap, de ritka esetben előfordulhat ennél rövidebb idő is). Aggódni 45 nap után érdemes, akkor lehet mozgolódni, érdeklődni.

Boltok, fizetés, szállítás, nyomkövetés, vámolás, reklamáció témakörökkel kapcsolatban található információ az összefoglalóban, ezért erősen ajánlott kinyitni és elolvasni a felesleges és ismétlődő kérdések elkerülése érdekében.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4284) instantwater


instantwater
addikt

Van egy ilyen csomagtörténetem:

2013.06.01
16:33

Küldemény információ:
Célországba elküldve / Item sent abroad
2013.06.07
11:44

Küldemény információ:
Célországba megérkezett / Arrived in the destination country
2013.06.07
11:49

Küldemény információ:
Küldemény vám elé állítva / Item presented to customs
2013.06.11
06:54

Küldemény információ:
Bejövő küldemény vámkezelve / Inbound item customs procedure
2013.06.12
14:10 *** 3 posta

Küldemény információ:
Letétbe helyezve / Deposited

Eddig még sosem szerepelt ilyen, hogy letétbe helyezve, ráadásul nem is erre a számú postára szokott érkezni először, bár ezen kézbesítenek nekem.
Ez a letét, ez most azt jelenti, hogy megvámolták?
Máskor mindig pihen 1 napot még a vám után, ami szintén fel van tüntetve, és utána leadják a szomszédnak vagy ilyesmi, ha nem tudom átvenni.
Ilyen még nem volt. Látott már valaki ilyet?

(#4394) Vikusz77


Vikusz77
tag

Sziasztok!
DPD-nél van lehetőség rá, hogy már az első kézbesítés egyeztetett időpontban történjen? Elvileg ez nekik is jó lenne szerintem, ha nem kell potyára jönni.
Valamint, hogy tudnám velük közölni, hogy ne adják le a hozzájárulásom nélkül valamelyik szomszédnak (múltkor megtették, és egyik tétel a csomagban sérült volt, ami épp nem volt gond). Elvileg nem adhatnák oda csak úgy másnak szerintem, de megteszik mégis. Gondoltam írok egy e-mailt mielőtt jön a csomag, hogy nem járulok hozzá, személyesen nekem adhatják csak át.

(#4395) dReFiX válasza Vikusz77 (#4394) üzenetére


dReFiX
senior tag

Láncban viszik ki a csomagokat, nemfognak változtatni ezen ingyen. Megjegyzésbe oda kellet volna írni, hogy csak saját kézbe vagy valami hasonlót, és akkor leesik nekik és nem adják oda a szomszédnak pl.

(#4404) Vikusz77 válasza dReFiX (#4395) üzenetére


Vikusz77
tag

Kösz a válaszotokat!
Nekik lenne jó elsősorban ha változtatnak rajta, mert akkor nem kéne kihozniuk kétszer. Szóval épphogy spórolnának vele.
Nekem küldenek Angliából, nem tudom hol odaírni a megjegyzésbe, hogy "saját kézbe". A szomszédnak, csak akkor van joga odaadni, ha meghatalmazom az átvételre, szóval ezért a futár szerintem megütheti a bokáját, ha utólag reklamálok, hogy hol is a csomagom? - de ezt szeretném elkerülni és megelőzni valahogy. Max kiírom neki egy cetlire, hogy másnak ne adja át, illetve küldök nekik egy e-mailt is erről az alapvető igényemről. Ha ennek ellenére átadja panaszt teszek, hátha leszokik róla.

(#8304) maj-viktor válasza valenc (#8301) üzenetére


maj-viktor
őstag

Hát ezt valaki átvette!
Családtagokat megkérdezted, nem-e jöt csomagod!?
Ha nem az egy háztartásbeli vette át (állítólag szokás szomszédnak adni is - pár ember írta itt, bár én még sose "szomszédoltam")
Ha egyik se stimmel, akkor nagy gáz lehet... shipping address biztos jó volt a rendelésnél!?
Ha igen, akkor mindenképp érdeklődj a helyi postán, hogy kivette át (alá kellett valakinek írni)... jó esetbe nem 3db x lesz az aláírásnál... Ha továbbra is probléma van, akkor még szokás megkérdezni a helyi kézbesítőt, hogy kinek adta át a csomagot...
Leggyorsabban, elbattyogsz a helyi postára, ott tudnak infót adni - szükség esetén felhívják a kézbesítőt aki kivitte a csomagokat és beszélhetsz vele (nekem volt már példám, hogy bementem postára, mondom nem kaptam meg a csomagot, pedig átadottnak jelzte a rendszer... bementem elmondtam a problémám, a postavezető felhívta mobilon a kézbesítőt és átadta nekem a telefont és lebeszéltem vele a történetet - (kiderült családtag vette át, csak az meg elfejetett szólni)

[ Szerkesztve ]

JunkieeeBoy.blog.hu - FaceBook.com/MadeInCsajna & FaceBook.com/DronHUN

(#8329) maj-viktor válasza valenc (#8309) üzenetére


maj-viktor
őstag

Hivatalosan csak a címzett kezébe adhatja, plusz még esetleg a vele egyháztartásba élőknek!
De júl. eleje óta beszigorítottak, mert már csak személyivel adják át az ajánlott leveleket is... (háznál is)
Csodálkoztam én is... be annyira nem veszik szigorúan persze a "látásból ismerős" postás... (bemondásra is odaadja)

Csak aztán persze ha gond van, mint például most nálad, akkor lehet nézni - futni a csomag után, hogy hova lett...

Be kell menned a helyileg illetékes postára, ahova az utcád tartozik és ott tudnak segíteni, hogy kivette át (előveszik az aláíró ívet), ha ettől se lesztek okosabbak (pl. tök random nevet találtok ott), akkor "utolérni" a kézbesítőt telefonon... (de ehhez újra mondom, be kell menned a helyi postára)

Aztán leesett, miután írtam, hogy holnap menj be, hogy holnap szombat így esélytelen - szal leghamarabb hétfőn...

Amúgy én ezután biztos tennék "bejelentést" a kézbesítő ellen a postán, hogy héj csak úgy random embernek adta át a csomagomat... (ezután talán megróják és észbe kap a kézbesítő)

(#8313) CoolBoy323
Én amíg rendbe megkapom a csomagjaimat, nem panaszkodok - teszek bejelentést posta felé a kézbesítő ellen... De azért ha a szomszédnak adná, eléggé berágnék! (bár 10éve itt lakom, de azért nem vagyok olyan pacsizós hangulatba velük - meg a fene találkozik velük, heti 1x látom mondjuk, amikor épp mindenki nyírja a füvet... :D

(#8328) Ed3r_X_
Az szopóroller lesz! Feladástól számított 2hétnél hamarabb ne nagyon számíts rá, lesz az akár 1hónap is, de inkább 3hétre tippelek!

[ Szerkesztve ]

JunkieeeBoy.blog.hu - FaceBook.com/MadeInCsajna & FaceBook.com/DronHUN

(#24270) kgymac válasza Stanley-B. (#24263) üzenetére


kgymac
őstag

GLS:
Első, sikertelen kiszállítás után (neten nézve az infót) telefonon érdeklődtem, az ügyfélszolgálatos ingyenesnek mondta (csomagszám,+név,cím ellenőrzés után, 1/2Kg alatti csomag), majd a futárjuk kb. 3 óra múlva odaadta a szomszédnak, értesítés nélkül :(. Hazaérve egy másik szomszéd odaadta az első, sikertelen kísérlet értesítőjét. Ezek alapján Ők sem állnak a topon, főleg, hogy "Lajosné" vette át a csomagot. Szerencsére meglett, nem nekem kellett keresni...

[ Szerkesztve ]

(#24277) kgymac válasza Outlander (#24271) üzenetére


kgymac
őstag

A központossal beszéltem, átkértem másnapra a munkahelyem címére, másnap kellett volna hívnom újra a központot az új futár telefonszámáért. Ezek után várt a szomszédnál a csomag este, kb. 3 órával az átkérés után kézbesítették, szomszédnak, értesítés nélkül. Ha nem keres meg a szomszéd, este (tn ellenőrzéskor) vagy legkésőbb másnap reggel, a központ hívásakor ér a döbbenet, hogy nincs meg a csomi. Most meg kérhetném a tanácsot, hogy mit is csináljak a reklamáláson kívül. Úgy tudom (bár ez az első gls-es csomagom saját címre + nem találkoztam a futárral), hogy egy pda szerű géppel logolják az eseményeket, annak illett volna "pittyegni" az átirányításról.

@Stanley-B.:
Az esetemben a súly nem igazán lényeges, (1/2Kg alatti csomag, nem telefon volt, csak két spec telefon aksi, ebay-ről, Kína (CNPost) helyett GB-ből (Royal Mail) rendelve). A 2. értesítés hiánya zavar igazán, de esetemben szerencsésen alakult. De akár kereshetném is, ha a lépcsőházban a két megbízható helyett másik szomszédnak adja (7 lakás van az emeleten)... Hogy a (magyar) Királyi Posta helyett a GLS hozta, az pozitív meglepetés volt

(#35163) Laza... válasza vwpolopg (#35161) üzenetére


Laza...
addikt

Postán kérik a személyit és a lakcímkártyát is. Legjobb ha otthon van feleség, gyerek, anyuka/anyós, vagy csinálsz egy meghatalmazást a szomszédnak/ismerősnek aki átveheti a csomagot. Ha jól tudom, a posta nem fogadja el a "kézzel" írt meghatalmazást, saját formátumot használ erre (ha hülyeséget írtam volna, majd kijavítanak)

[ Szerkesztve ]

Never give up!

(#35496) RVR400 válasza wocsok17 (#35474) üzenetére


RVR400
veterán

Leírom megint, mert közben ránéztem haverom accountjára.

Ugyanezt játszotta el az ali nála is az elején, ugyanilyen dumával. 3 telefon ára állt a számláján zárolva. Visszajöttek a lóvék (14 napig van zárolás), utána próbált rendelni megint, és akkor már senkit nem zavart, hogy semmi érvényesítés nem történt. Nekem anno szerintem azért nem kért semmit, mert nem vásároltam semmit a regisztráció után legalább 1 hónapig. :D

(#35488) colonia: Nálam a helyettes átvevő annyit jelent, hogy nagyanyámnak a kezébe nyomták a csomagot. :D

(#35492) janaman01: Nekem még nem volt ilyen, de több ember írta már, hogy a szomszédnak leadták a küldeményt... Ez erősen a no comment kategória.

[ Szerkesztve ]

(#37566) attiati


attiati
veterán

GLS futárszolgálat kikézbesítette a UK-ből érkező csomagomat a társasházban úgy, hogy csak egy átvevő nevet tudnak mondani, de fogalmuk nincs, hogy melyik lakás az!

Üzletszabályzatukra hivatkoznak, miszerint szomszédnak is ki lehet kézbesíteni. :Y

Ezek se normálisak.
1. Bárki lehet a 4 lépcsőházban, gyakori nevem van. Ráadásul albérlő is lehet az illető, így nincs kiírva a neve egyik postaládára sem
2. Semmilyen előzetes értesítést nem kaptam, hogy xy időben fognak jönni, legyek otthon.
3. Mi van, ha bizalmas információkat tartalmaz a küldemény és felbontja egy vad idegen?
4. Hogy lehet odaadni egyáltalán valakinek, aki nem az adott lakcímen lakik és nem az én nevem van a csomagon!?
5. "Egy héttel a kézbesítés után jelentkezem, így már nem emlékszik a futár, hogy melyik lakás volt az." ---> mivan?

(#37568) SUPREME7 válasza attiati (#37566) üzenetére


SUPREME7
őstag

Hát ez nem semmi. Én biztos, hogy úgy küldtem volna el őket a *********ba, hogy alig várták volna, hogy mehessenek. Ilyen nincsen, legalább egy személyi számot és pontos nevet, de hogy még az se, hogy melyik lakás?! Egyébként a GLS futár se dönthet öntörvényűen, csak a te beleegyezéseddel, ez van benne a GYIK-ben:

Szóbeli vagy írásbeli meghatalmazás esetén a futár megkísérli a szomszédnak átadni a csomagot, aki természetesen aláírással igazolja a csomag átvételét. A futár értesítőt hagy Önnek, amiben értesíti, hogy melyik szomszéd vette át a csomagot. Ha a GLS a csomagfeladásnál kapott e-mail címet és/vagy mobilszámot a feladótól (az Ön beleegyezésével), a GLS értesíti Önt a kiszállítás időpontjáról és egyéb adatokról.

Az ÁSZF-ben pedig így van megfogalmazva, de ugyanaz:

A Megbízó a címzett távollétének esetére meghatalmazhatja GLS Hungary-t arra, hogy a csomagot szomszédnak, vagy más, megfelelő személynek kézbesítse.

Tehát ha te nem adtál meghatalmazást, akkor kártérítés, feljelentés stb..

[ Szerkesztve ]

(#47926) Crytek válasza gban (#47925) üzenetére


Crytek
veterán

Én nem tudom a postai rendszer, hogy müködik kik ellenőrzik/ felügyelik és mikor ha létezik ilyen.

Ezer átvettem már a szomszédnak szóló csomagot a saját aláirásommal hiába volt überajánlott meginden.
Szóval kb bárki átveheti Columbo legyen aki kinyomozza utánna.

[ Szerkesztve ]

Next PC Upgrade: 2022

(#55640) Dluinet válasza omfgk (#55638) üzenetére


Dluinet
nagyúr

betudja gyűrni, legfeljebb összetörik
vagy a postaláda tetejére rakja, vagy odaadja a szomszédnak

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#56188) maj-viktor válasza gilfoyle (#56182) üzenetére


maj-viktor
őstag

Ha aláírós darab (azaz trackinges csomag volt), akkor a TN szám alapján a posta köteles megnézni neked, hogy kinek az aláírása van ott! Manapság alapból a TN számos csomagot aláírással lehet csak átvenni és szig számmal! Azaz kibukik a dolog, hogy ki is vette át! (persze ez nincs olyan szigorúan ellenőrizve... nem is tehetik... szig szám személyes adat! Szóval akár Kiss Pista aláírással és random szig számmal is átveheted a csomagodat)

Két kérdésem merült fel:
1. biztos TN-es csomag volt... azaz valós tracking!? Fizettél érte plusz 2$-t a szállításért!? Mert bang 20-30$ alatt csak felárral ad TN számot... az alatt TN nélkül jön! (te 2.700 Ft-ot írtál, ami ~10$ ergó tuti nem TN-es a csomag, hacsak nem a termék volt 8$ és fizettél 2$-t a TN-es szállításra)
A normál regisztrált levél TN fomátuma: első karakter: R betű, mint Registered, utána egy random betű, majd 9db szám és vegül 2db betű az országkóddal, pl.: Rx123456789CN, ilyen formátumú számot kaptál!? Illetve biztos kaptál számot!? Fizettél érte!? (az említett 10$ miatt kérdem, mert annyinál tuti nem adnak bang-ék csak felárral)

2. A tracking mit ír? Ki az átvevő!? "Kézbesítés regisztálva" és/vagy "Helyettes átvevő"? Mert a helyettes átvevő akkor van, ha nem az veszi át, akinek a nevére szól a csomag, csak egy címre van bejelentve... barátnő-anyu-apu-nagyi, stb. (ha helyettes átvevő van, akkor abból látszik, nem a borítékra írt ember vette át, így ha ilyen állapotot ír, akkor tényleg valami TN csere lehet... ha helyettes átvevő van, akkor lehet 1házszámmal arrébb adta be a posta... nekem már volt példa, hogy én lakom monjuk a 8-as házszámba és véletlenül a 9-es házszám csomagját nekem adták... (persze én jófej voltam és miután láttam, hogy rosszat adott a postás, átvittem a szomszédnak... de ilyenek is előfordulnak... sokszor figyelmetlenségből... lustaságból... vagy futárok is eljátszák, hogy beadják a szomszédnak... aztán hogy te nem vagy "jóba a szomszéddal", csak pislogsz... amikor a futárok rendszeren eljátsszák ezt állítólag (nekem szerencsére ilyen tapasztalatom nem volt a futárokkal, de rengeteg ilyet olvastam)

[ Szerkesztve ]

JunkieeeBoy.blog.hu - FaceBook.com/MadeInCsajna & FaceBook.com/DronHUN

(#56191) maj-viktor válasza gilfoyle (#56190) üzenetére


maj-viktor
őstag

Ez esetben a postára bemenni - panaszkodni, hogy nem te vetted át a csomagodat... legyenek szívesek megnézni - megmutatni mégis milyen aláírással, szig. számmal vették át a csomagot... esetlegesen a kézbesítő személyesen megkérdezni (megszokták, ha friss csomag emlékszik is rá jóesetben, pláne külföldi esetén, ha nincs sok a környéken)... de ez így elég veszett ügynek tűnik! Max. ha a kézbesítő emlékszik, hogy pl. beadta a szomszédnak esete... de mindenképpen panaszkodj! Lehet hogy az új postás gondolta, majd ő átveszi... alá krisz-krakszolt egy aláírás valami kamu számmal... és máris övé a csomag... csak ha sokszor játssza ezt el - sokan panaszkodnak, kibukik a dolog... és már repül is a postás!

Legfontosabb, ne hagyd magad! Tudom nem olyan nagy érték, és sok hajlamosan azt mondani, hogy áhhh így jártam! De ne! Ha nincs nyoma a panaszodnak, nem teszel a helyi postán panaszt minimum (rendőrségről amúgy nem is beszélve... az max. ha semmire nem jutsz), nem lesz előrelépés, javulás! Ha esetleg tényleg a postás a hunyó, akkor tovább lopkodja majd így a csomagokat... a nem regisztráltat bármikor... a regisztráltat meg kamu aláírással... szig számmal!

JunkieeeBoy.blog.hu - FaceBook.com/MadeInCsajna & FaceBook.com/DronHUN

(#56646) molvany válasza BaLee (#56645) üzenetére


molvany
senior tag

Nem a Kínai telefonokat szidtam :N
Inkább , .......... hogy is mondjam, hogy senkit se sértsek vele, bizonyos részben mosolygok azokon, akik onnan veszik. Tudva vagy tudatlanul, hogy mi az esetleges háttere. Lehet lesz telefonjuk gyorsan ( egyes minöségek komoly kérdöjelessen ) vagy lesz telefonjuk, de mégsem, mert hónapokat utazgattatják, különbözö " garanciális " okból és rágják a körmüket :K
( ez még a jobbik eset ) :D

Nem elég megmutatni a havernak, szomszédnak és a világnak, hogy valaki tud Kínából technikai cuccot venni. Nem kevés az ilyen vevö ( ezeken nevetek csak ).
Tisztába kell ( lene ) lenni az esetleges hátulütökkel ( amiket felsoroltam ).

WhatsApp :+491737182060

(#59497) bucsher válasza zsiz (#59496) üzenetére


bucsher
őstag

Jobb helyeken (Lajtán túl) az olyat meg lerakják a küszöbre aztán helló :DDD
Vagy beadják a szomszédnak...

[ Szerkesztve ]

In the pipe - five by five!

(#70230) RVR400 válasza beg (#70210) üzenetére


RVR400
veterán

Szerinted, mert nem tudod, hogyan működik a rendszer. Ezelőtt fél évvel még én is ezt hittem. Aztán lett egy ügyünk, ami ugyan nem DHL-es, hanem DPD-s, de a rendszer hasonló, és kijátszható...

Más téma, címmódosítás:

GLS verzió: Este 6-kor hívom őket, hogy lesz csomagom külföldről, de nem otthonra kellene kézbesíteni, hanem a melóhelyre (25 km különbség). Ügyintéző közli, hofgy csak akkor tudja átírni, ha a csomag már Magyarországon van az ő kezelésükben. Este 20:30-kor a csomag beérkezik, üfsz. csak 20:00-ig van ,de semmi gond, mert reggel 7:00-kor kezdik a melót. Nos, 7:30-ig nem veszik fel a telefont, majd mire felveszik, akkor közli, hogy 7:20-kor berakták az autóra kézbesítésre, úgyhogy ez már otthonra megy...

DPD verzió: Megérkezik a pakk hétfőn délután hozzájuk, szólok is 15:00-kor, hogy melóhelyre kérném. Semmi gond, átírja, de ne aggódjak, mert reggel ugyan fog jönni az e-mail az eredeti címmel, de a módosított címre kapom majd a pakkot. Nah, meg is jön az e-mail, ahogy mondja, de nem aggódok. Jön az SMS, hogy 9:45 és 10:45 között kézbesítenek. Délután 3-kor még sehol a futár de azért várok.. 4-kor munkaidő letelik, máskor azért addigra már be szokott esni, csak ránézek a trackingre... Nos, 9:48-kor DELIVERED... Nam ondom, igen jó, mert csak 300-an dolgozunk egyszerre, így vajon kit talált meg épp a bejáratnál a futár, akinek odaadhatta. Kapun semmi, főnöknél semmi, csak felhívom a DPD-t. Közli az ügyintéző hölgy, hogy mit ad Isten, pont ő módosította a címet tegnap, azonban nem sikerült, így odaadták az egyik szomszédnak a csomagot...

[ Szerkesztve ]

(#75290) ekrisztian válasza Dominó85 (#75285) üzenetére


ekrisztian
senior tag

Itt (Németország)viszont a DPD szar nálunk. Mindenki szidja, sokszor benyaltam velük, volt hogy két hétig nem adták le a csomagot. Elkaptam a futárt és mondtam neki ezt a csomagot várom, nálad van hello? Itt van tényleg, rossz a cimzés. Az ahol állsz, az 113, ahol én lakok az 112, de komplikált.
Nem akartam mondani neki az ősei 1500-ba hiba nélkül oda találtak Egerbe, pedig nem volt házszám :D
DHL rapszódikus, van hogy a számomra ismeretlen szomszédnak is oda adja a csomagot, van hogy annak se aki épp ajtót nyit neki.
De legalább van csomagpont.
Hermes lassú, de ha azt írja péntek, akkor pénteken itt van.
GLS meg nem kérdez semmit a házmesternél lerak mindent.
Ami nagyon idegesítő a DHL-nél, hogy a kínai csomagokat át trackinggeli.. így tök felesleges a szám, azt látom csak, hogy elindult a csomag.
:R

[ Szerkesztve ]

(#75308) tibcsi0407 válasza CandySR (#75307) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Pontosan ezért kérdeztem. Nálam volt, hogy a szomszédnak adta oda a futár.

https://utdetailing.hu/

(#75676) maj-viktor válasza ricsi0307 (#75675) üzenetére


maj-viktor
őstag

Mivel fater aláírása van odahamisítva (feltételezem nem a fater hazudik és nyúlta le a csomagodat vagy más családtag), sokkal nagyobb az esélye, hogy az új postás "nyúlta le"... feltételezem a szomszédnak beadta sem angyon állja meg a helyét, mert nem hiszem, hogy a szomszédok ismerik a fater aláírását... szemben az új postással, mivel ugyebár ő kezeli az átvételi ívet és ahogy írtad korábban is volt, hogy a fater vette át!

Ez elég egyértelműen a postás leakarta nyúlni - lenyúlta, úgy hogy odahamisította az aláírást... lépés: fater-ral bemenni postára, elmondani, hogy ő nem vett átt semmilyen csomagot és ez nem az ő aláírása... ők belső vizsgálatot indítanak.... a kézbesítő megrovásban részesül, ha meg lesz neki a harmadik, akkor meg kirúgják... ekkora majd elgondolkodik, hogy megérte-e dézsmálni a csomagot hogy nem lesz munkája, sőt rendőrségi feljelentés is akár aláírás hamisítás miatt, ugy az erkölcsi bizonyítványa sem lesz tiszta, szal normális állást sem talál a közeljövőben (ez most ilyen geciskedően hangzik), de sajnos régebben itt is előfordult hasonló még az elején, amikor csomagot rendeltem... aztán azóta látják, hogy én milyen ügyfél vagyok, mind átvételi / mind feladási szempontból számukra... így mondhatni VIP-ként vagyok kezelve, mert tudják, ha valami nem kóser, akkor bemegyek és odacsapok az asztalra! Érdekes módon, azóta a kézbesítők is normálisak... ha bemegyek a postavezető is tudja épp kivel beszél, hogy engem nem fog lepattintani, stb.!
Nem nagyhangvételű meg "erőszakos fellépés kell ilyenkor", csupán határozott! Bemész - elmondod a bajodat... megmondod, hogy te ezért fizettél - mennyit! Ezt ellopták - ők elhagyták - hanyagul szolgáltattak és rendőrségi feljelentést teszel, erről kérsz egy igazolást, hogy xyz milyen aláírás van, stb. (amúgy ez csak ilyen fenyegetőzés... ennek hatására hidd el jobban iparkodnak... esetlegesen még a kézbesítő is "vall", mert nem akar rossz pontot... bár azzal, hogy a rábízott csomagot nem kapta meg a címzett már van neki)

Szóval normálisan személyesen kommunikálva menj be és "határozottan" jelentsd a problémát! (valszeg 30napos kivizsgálás lesz... de tapasztalataim szerint ~1-2hét alatt értesítenek mobilon / levélben a fejleményekről!)

Sajnos én is tapasztalom, hogy felhígult a "postai szakma", itt is lecserélődtek az 5+éve bevált arcok, stb.
Most épp az új ismeretlenekkel "barátkozok", de eddig még poztív a tapasztalat, szal nem volt problémám velük... persze az elején döcögős volt és volt, hogy egy-egy kisebb gondot jeleztem (pl. berakta csak úgy a TN-eset így kerítésen át a kukára vagy TN nélküli "nagy csomagot" szintén ami nem fért postaládába, stb. De ezeket megszóltam személyesen a kézbesítőnek, hogy nem így kéne, azóta "rendes"... mert azért én nem gecizek, normálisan szólok mindig először inkább a kézbesítővel próbálok kommunikálni, nem rögtön a postavezetőhöz menni) szerintem ez a normális, meg a normális kommunikáció... persze ha szarnak rád és ugyanolyan szar továbbra is, akkor erényesebb fellépés, ha ez sem segít akkor mehet a rendőrség (de őszintén sajnos annak sem lesz sok eredménye: mert a posta azt kommunikálja majd nekik, hogy belső vizsgálat van... a rendőrség meg lezárja ismeretlen tettes ellen, pláne egy nyomi 5E Ft-os kárérték esetén.... 50E felett nyomoznak csak igazán, mert az már nem szabálysértés, hanem bűncselekmény.. de ott sem erőltetik meg nagyon magukat sajna.... mert jelen esetedben simán igazságügyi szakértő - íráselemző, hogy fater kummant vagy tényleg "nem így ír alá", ezt egy profi szakértő simán kiszűr 1-1 aláírást, hogy az kié (apró kis jelekből)

[ Szerkesztve ]

JunkieeeBoy.blog.hu - FaceBook.com/MadeInCsajna & FaceBook.com/DronHUN

(#78048) MaxxDamage válasza Zozzant (#78045) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

:R
Holnap délelőtt 9-ig biztos nem lesz otthol senki, így a szomszédnak adnák le a csomagot és azért ezt nem kellene...így holnap felhívom inkább a központot, beazonosítom magam és lebeszélem, a szállítást. (ha lehet)

L

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#78569) kmarci25 válasza amadeus11 (#78568) üzenetére


kmarci25
veterán

Én a gerabesttől rendeltem, angliai raktárból, engem is meglepett, hogy a GLS hozta ki. Én a nyomkövető oldalukon láttam, hogy kiszállították, és egy nevet, amit nem ismertem. Felhívtam - itteni tanácsra - az ügyfélszolgálatot, ott kaptam azt az infót, hogy igen, odaadták a szomszédnak. Ebben az az érthetetlen, hogy
1. ha a szomszéd csinál vele valamit, akkor hogy bizonyítom, hogy ő volt az?
2. ha nem nézem a trackinget, akkor honnan tudom, hogy már ott van a csomagom? Ugyanis semmilyen infót nem kaptam. Az én világomban :) az lenne a normális, hogy a futár telefonon/sms-ben/emailen értesít, hogy kiszállította a csomagot (ha már előre nem szól) és odaadta a szomszédnak. Vagy legalább egy cetlit tesz az ajtóra, de ez nem történt meg. Azért elég nagyot csalódtam a GLS-ben. Eddig a DHL-lel és Trans-o-flex-szel volt jó tapasztalatom.

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#83319) aytukabozs válasza Melanor (#83316) üzenetére


aytukabozs
addikt

Úgy emlékszem a legendás 62-es posta esetében mintha lett volna csoportos feljelentés.
Csak találnod kéne másokat is akiket ugyanott károsítottak meg mint téged.
Amúgymeg a (szabvány)TN nélküli cuccokért nem érdemes feszengeni, vissza kell kérni a pénzt és annyi.

"biztos nem kézbesítették ki?"

Hát mondjuk van olyan hülye postás (sőt futárcégből olyan is van ahol benne van az üzletszabályzatban hogy megtehetik) aki simán odaadja a szomszédnak,
ilyen is volt már itt... :/

[ Szerkesztve ]

Hsz TÖRLÉS ITT >>> http://goo.gl/uBK2Xa

(#87611) Chaser válasza Ra3 (#87609) üzenetére


Chaser
titán

ha nincs meghatalmazása vmelyik szomszédnak, nem adhatja oda, ergo a posta köteles kártalanítani - legalább pénzügyileg -

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#88691) citkar


citkar
addikt

Üdv!
Kellemetlen helyzetbe kerültem. A UPS-től vártam egy csomagot keddre, ezt emailben múlt héten jelezték. Már a múlt héten érdeklődtem, hogy oldhatom meg, hogy a lépcsőházban egy hölgy ismerősöm vegye át. Az ügyfélszolgálaton kérték kedden reggel jelezzem ezt feléjük. Megtettem, megadtam az új (másik emeleti lakás) címet, a hölgy nevét és telefonszámát. Egész nap várta, majd késő délután felhívtam a UPS-t mit tud ezzel kapcsolatban. Kiderült a csomagot odaadták egy lépcsőházban lakónak, akit gyakorlatilag nem is ismerek.
Na hirtelen megkérdeztem, hogy jól értem-e, ha ott várja valaki a csomagot, miért is adják oda egy idegennek? Azt mondta az ügyfélszolgálatos, hogy benne ven a szerződésükben, hogy egy szomszédnak valló személynek odaadhatják. Megkérdeztem tőle, hogy ez komoly-e, de azt mondta igen, majd letette a telefont.
Ez tényleg így van? Meglát valakit a lépcsőházban és a kezébe adja a több tízezer forintos csomagom, mert nincs kedve becsöngetni/bekopogni egy ajtón?
Gyakorlatilag nekem kellett megkeresnem a csomagot egy embernél, akinek a nevét se tudom, csak látásból ismerem.

(#88693) Lackooo84 válasza citkar (#88691) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

Nálam ugyanezt játszotta el a GLS, én is küldtem valakinek csomagot, és a szemben levő szomszédnak adta oda (egy kertvárosi övezetről van szó) az utca túloldalán. Aztán én is höbörögtem, hogy mi ez, erre azzal jöttek, hogy valami 200 méteren belül bárki átveheti, mert hát ugye úgyis aláírja, van nyoma ki vette át, mondom what?! Aztán a címzettnek kellett kinyomozni, hogy kinél van, de szerencsére nem tagadta le, de simán megtehette volna aztán volt nicns csomag.

The Truth is out there...

(#95536) bl4ze válasza korikmate (#95535) üzenetére


bl4ze
veterán

Esetleg szomszédnak átadva???

.:. bl4ze .:.

(#100780) zako válasza cof (#100778) üzenetére


zako
tag

Ha a szomszédnak adták volna, akkor eljutott volna hozzám, jóban vagyunk velük.
Ráadásul a nyomkövetésen Budapest az utolsó állomás, pedig nem is ott élek...
Megkeresem a DHL-t.

(#101389) V/ válasza dredjudge84 (#101388) üzenetére


V/
titán

Miért hivatkoznak rá? Mert nem ismerik, nem követik a változásokat. Akkor mivel magyarázod az MPL 10 napos őrzését? Lényeg az hogy ahol említve van, ott minimum 5 nap és hivatalos küldemény kategória.
Tegnap is 2-szer átolvastam a törvényt és a végrehajtási rendeletet, én nem láttam bennük erre utalást.
Mivel címen kézbesítés lett volna amiről beszélgetünk arra a Foxpost ÁSZF azt írja hogy ha címzett nem veszi át (vagy még a szomszédnak sem tudják odaadni) akkor visszakézbesítik, ennél van említve olyan hogy a feladó meddig és hogyan kapja meg azt amit visszaküldtek, tehát nem a címzettnek tartják fent ezt az időt hanem a feladónak, egyáltalán nem mindegy a kettő, valaki rosszul értelmezi a saját szabályozásukat, ha neked olyat mondtak és ez az idő is 8 nap összesen:

Szolgáltató a címhelyre történő kézbesítési móddal feladott, Címzett által át nem vett küldeményt visszakézbesíti a Feladó részére, a feladási csomagautomatába.
A visszakézbesített küldeményt 3 napig a Csomagautomatában tartja Feladó részére, a 3 nap eltelte után a küldeményt Szolgáltató a csomagautomatából kiveszi és további 5 napig a Szolgáltató telephelyén Feladó rendelkezésre tartja. Amennyiben az átvételre ezen határnapig nem kerül sor, úgy a Küldemény visszakézbesíthetetlen küldeménynek minősül és Szolgáltató a visszakézbesíthetetlen küldeményekre vonatkozó jogszabályi előírásoknak megfelelően őrzi azt.

Ha nem tudják valamiért visszakézbesíteni akkor meg a Polgári Törvénykönyv az ami alapján eldöntik hogy mi legyen vele, ott van őrzési idő és nem 5 nap, nem a Posta törvény.
Ha a címzett lemond róla akkor meg azonnal próbálják visszakézbesíteni.
Az ismételt kézbesítés külön díjazás ellenében, amit a feladónak kell megrendelni.

Ha Csomag automatás a kézbesítés az más szabályokkal megy és az megint nem Posta törvény, hanem ÁSZF és lényegében ez is 8 nap összesen 3 nap automatában és 5 nap a telephelyen.
Csomagautomatán keresztüli átvétellel feladott csomagokat Szolgáltató a Címzett részére történő sikertelen kézbesítést követően a telephelyére szállítja, erről a küldemény címzettjét elektronikus úton tájékoztatja. A küldeményt Szolgáltató telephelyén 5 munkanapig a Címzett rendelkezésére tartja személyes átvétel, illetve a meghatározott szolgáltatási díj megfizetése ellenében ismételt kézbesítés céljából.
Amennyiben a rendelkezésre tartási időtartamon belül a Címzett nem veszi át a küldeményt, illetve nem kéri annak ismételt kézbesítését, úgy Szolgáltató visszaszállítja azt a feladási csomagautomatába, illetve amennyiben az egyedi szerződés úgy rendelkezik, akkor a Feladó telephelyére.

Visszakézbesíthetetlen postai küldeményt a Szolgáltató őrizni köteles. Az őrzésre a Polgári Törvénykönyv jogalap nélküli birtoklásra vonatkozó szabályait a következő eltéréssel kell alkalmazni. A Szolgáltató
a) a b) és c) pontban foglaltak kivételével a küldeményt a feladástól számított három hónap elteltéig őrzi, ezt követően a küldeményt megsemmisítheti;
b) a csomagküldeményt a feladástól számított három hónapig őrzi, azt követően felbonthatja;
c) a küldeményt azonnal felbonthatja, ha a küldemény tartalmának valószínűsíthető veszélyes vagy romlandó természete miatt annak a) és b) pontban meghatározott időtartamú őrzése nem várható el.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.