Hirdetés

2024. június 1., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:55

LOGOUT.hu

KÉRDÉS ELŐTT OLVASD EL AZ ÖSSZEFOGLALÓT ÉS HASZNÁLD A KERESŐT!

Ha EU-n kívülről rendelsz, mindig kalkuláld bele az ÁFA-t, esetleges vámot, kezelési költséget! Nem számít, hogy mi van a csomagra írva (gift vagy alacsonyabb összeg), el sem olvassák. Röntgen és a fizetési bizonylat (paypal, bankszámla kivonat) alapján történik az ÁFA fizetés.
Ha EU tagországból érkezik a csomagod vagy EU szállítással tagországi vámolással (EU warehouse, EU express) akkor abban az esetben sem vámot sem ÁFA-t nem kell fizetni.
Sima posta esetén (kínai, belga, svéd, holland stb.) 60 nap is lehet a kézbesítési idő (jellemzően 25-40 nap, de ritka esetben előfordulhat ennél rövidebb idő is). Aggódni 45 nap után érdemes, akkor lehet mozgolódni, érdeklődni.

Boltok, fizetés, szállítás, nyomkövetés, vámolás, reklamáció témakörökkel kapcsolatban található információ az összefoglalóban, ezért erősen ajánlott kinyitni és elolvasni a felesleges és ismétlődő kérdések elkerülése érdekében.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#92241) azbest válasza WayneGace (#92240) üzenetére


azbest
félisten

kettővel kellene csak visszaolvasnod [link]

(#92233) bl4ze
a másik, alis topicban is feldonták páran. Nagyon egyszerű lehet a megoldás: a pick pack nem a magyar posta szolgáltatása. A magyar postáé a postapont. Tehát nem a magyar posta teszi le nekik pick pack pontra. Hanem olyan szállítási módon adták fel a rendelésüket, ami valami meest nevű szolgáltatóval megy és annak lehet magyar partnere a pick pack hálózat.

[ Szerkesztve ]

(#92247) bl4ze válasza azbest (#92241) üzenetére


bl4ze
veterán

Köszi. Sosem hallottam még erről. És nem is láttam még "meest" néven shipping option-t :D
Érdekes ez a pick pack pontba való szállítás. Mi van ha vámköteles cumó jön?
Ki vámkezel a "meest"-nek / Pick Pack pontnak ? :) :)

.:. bl4ze .:.

(#92253) agroman


agroman
senior tag

ez a meest egy ukran szallitmanyozo ceg.
gondolom kinabol eloszor vhogy behozzak ez EU-ba es onnan intezik pickpack a dolgokat...

------

(#92427) maj-viktor válasza maj-viktor (#92361) üzenetére


maj-viktor
őstag

Megint jön egy csomagom így - jött egy e-mail valami MEEST-től, hogy PickPackPont-ra jön a "Kínába feladott" Rx123456789EE-es észt postás csomagom! Ez lesz a legújabb?

[ Szerkesztve ]

JunkieeeBoy.blog.hu - FaceBook.com/MadeInCsajna & FaceBook.com/DronHUN

(#92481) TavIR


TavIR
friss újonc

Meest esetén az aliexpresszes küldést nézd meg. Státusz: Delivered.
Időpontja: amikor a PickPack/Sprinter részére átadta!
Nem az hogy TE mikor vetted fel!

Most van egy lejárt csomagom, vissza a feladónak. Az Ali csomagrendszerben: Kézbesített állapot. MEEST rendszerében, hogy PickPacknál van.

Ali reklamáció: megszívtad, mert nálunk kézbesített státuszú. :(
Azaz a reklamációs, elveszett csomagos visszajelzés nem működik. Lehetőség: Értékelésben aliexpresszen leírva, hogy MEEST felé átadva a csomag nyomkövetése megszűnt.

Több csomag is PickPackra megy. Tuti szervezés, eddig a postán maradóval jól l lehetett lenni. A PickPackPont miatt most egy levél miatt ~3/4 óra kerülő Bp tömegközlekedéssel. Fasza szervezés :(.

(#93103) maj-viktor válasza maj-viktor (#92427) üzenetére


maj-viktor
őstag

valaki kérdezte, hogy a MEEST-es EE-végű észt postás pickpackpont-os csomagról honnan tudtam melyik pick pack pont-ra érkezik a csomag...
Ide is beírom, hátha később valakinek jó lesz keresőnek: rá 1-2napra a pick pack pont is küldött e-mailt a meest-es e-mail után benn a pontos ppp-s címmel

JunkieeeBoy.blog.hu - FaceBook.com/MadeInCsajna & FaceBook.com/DronHUN

(#93631) cof válasza jolti05 (#93630) üzenetére


cof
veterán

Aliexpress topikba kellett volna jönnöd olvasgatni, kérdezni. Ez Meest cég szállította magyarországra. [link]

Hogy 3 hónapig őriznék-e azt nem tudom.

Mivel az Ali védelem lejárt, csak az eladó tudja a pénzed visszaadni, mondjuk paypal-ra.

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#93633) jolti05


jolti05
őstag

Köszi a válaszokat!

Parcelsapp:
2019. december 23.
Felvétel a feladótól
HAHN APT Y ETOE EGT (EGYESÜLETEN EURÓPAI), Németország
Ez a végső állapot. A Carrier nem nyújt további nyomkövető frissítéseket.

Meest Tracking:
Parcel with that number not found

Track24:
Tracking information about: RO*********EE
23.12.2019 08:15:00 [Magyar Posta]
Receive item from customer
DEHNHY
Sem SMS-t, sem email nem kaptam, a telefonszámom pedig megfelelően van feltüntetve ali-n.

MST számom szintén nincs, így nem tudok mire hivatkozni a Sprinternél :(

Tracking alapján Hong Kongból repülővel közlekedett Németországba (Hahn Apt).

Írtam a Meest supportnak, hátha tudnak valamit a csomagról.

Az eladónak pedig megírom, hogy ha szeretne fair lenni, akkor visszautalhatná az összeget.
Bár kizártnak tartom, hogy ez bekövetkezne :)

[ Szerkesztve ]

A lassúság és a sok alvás része a túlélési stratégiámnak...

(#93636) jolti05


jolti05
őstag

Meest: Parcel with that number not found :( (szintén)

Ismét köszönöm, írtam a Sprinternek, de tudatosítom magamban, hogy most így jártam :) Bárhogy is, azt hiszem, az elmúlt ~8 évben ez az első "igazi" bukásom, úgyhogy próbálok nem szomorkodni.

A lassúság és a sok alvás része a túlélési stratégiámnak...

(#93815) DJ. Ru$y válasza cof (#93813) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Egyelőre csak a sima követési számom van meg, amit írtam is, csak kitöröltem belőle ugye a számokat. Erre kapok majd egy MST számot gondolom a Meest oldalán, de ott egyelőre nem találja még a TN-t.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#94072) cof válasza skyrush7 (#94071) üzenetére


cof
veterán

Vagy a Meest-en keresztül a Sprinter futár hozza házhoz, vagy PickPack Pontra. [link]

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#94303) DJ. Ru$y válasza tahepa (#94301) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Legalább megkaptad... Az én Meest-es csomagom
"2020-05-14 03:30:12 DE 1/1 Left transit hub"
Másoknak itt 1 napot sem szokott állni... Kezd tele lenni a tököm ezzel a fajta csomagküldővel... :((

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#94304) leeroy869 válasza DJ. Ru$y (#94303) üzenetére


leeroy869
csendes tag

Nekem is pár hete egy meest-es csomagot PPP-on kellett átvenni.

(#94306) skyrush7 válasza leeroy869 (#94304) üzenetére


skyrush7
aktív tag

Nekem teljesen random jött egy email reggel 6kor a Sprinter futártól, hogy Meest-es csomagom érkezik pár órán belül. Derült égből villámcsapás, az eladótól már sokszor rendeltem, de sosem hozta még ki futár.

(#94329) fairi válasza ecaddsell (#94327) üzenetére


fairi
addikt

Mostani Ali akció során 6 db holland postát kaptam, aliexpress standard shipping címszó alatt. márciusi végén majd mindegyik Meestes volt.

[ Szerkesztve ]

(#94738) blountex


blountex
senior tag

Érdeklődnék, hogy tudja-e valaki hogy alin keresztül milyen szállítási móddal hozza a rendelt csomagot a Meest / Sprinter Futárszolgálat?
Csak úgy random alapján történik az egész?

(#95313) azbest válasza haddent (#95312) üzenetére


azbest
félisten

Nincs kizárva, hogy járt belgiumban is, mert ott rakodták ki a kínai szállítmányozó partner konténeréből és került be normál postai forgalomba a belga posta által :)

Elvileg a magyar posta is szerződött le kínaiakkal, de még sehol sem láttam, hogy szállítási opcióként magyar postással küldték volna kínából - biztos a "versenyképes" áraik miatt :D

Az a két betű manapság inkább azt jelenti, hogy melyik nemzeti posta vett részt a műveletben. De a küldemény eredeetileg más országból is jöhetett. Úgy gondolj ezekre a kínai rendelésekre, hogy ha nem ázsiai posta hozza, akkor két lépcsős a szállítás. Egy ázsiai szállítmányozó cég hozza el európába, majd átadja a szerződött nemzeti postának, hogy bekerüljön a postai rendszerbe.

Ennek a fordítottja is előfordul. Van olyan szállítás is, hogy Normál postával kezd, de itthon nem a posta, hanem egy futárcég viszi ki. Vagy újabban olyan is van, amikor pick pack pontra teszik le (EE meest -> sprinter).

[ Szerkesztve ]

(#96371) bl4ze válasza Lackooo84 (#96368) üzenetére


bl4ze
veterán

BG Express egy ideje már RLxxxxxxxxxxxEE lesz és nem a posta hozza hanem :
Post11 - Meest majd az átadja a Sprinter-nek.
Úgy néz ki, hogy összegtől függően Pick Pack Pont vagy személyes (futár) kézbesítés lesz.

Nekem volt most 2 x 15 USD körüli ilyen, mindkettőt kihozták házhoz.
Most egy 40 USD cuccot várok, szintén BG Express és EE lett....
Remélem ez is házhoz jön.

.:. bl4ze .:.

(#96376) freeapro


freeapro
senior tag

Valami gond van megint a királyi magyar postával?
Banggoodról a normális RLxxxxxxEE trackingel jövő csomagokat a Meest / Sprinter szállítja ki.
Egy SpeedPak csomagom 3 hete áll ebben az állapotban:
"HU, YOUR SHIPMENT HAS ARRIVED AT THE POSTAL OPERATOR OF THE COUNTRY OF DESTINATION AND WILL BE DELIVERED IN THE COMING DAYS."

(#96577) razorbenke92 válasza razorbenke92 (#96554) üzenetére

Újpesti postafiókra rendelt Banggood Express RL..EE csomagot a Sprinter (Meest) a Soroksáron rakta Pick Pack Pontra.

Mások számára a kondi fáradós, nekem farad-os...

(#97655) bl4ze válasza maestro87 (#97653) üzenetére


bl4ze
veterán

Tévedésben vagy, a BG Express teljesen áfa mentes: csomagkuldo.hu hozza, vagy Meest.
Hónapok óta. Mindkettő verzió EU-ból érkezik, nem CN-HK.
Hányat mutassak ??? :DD

.:. bl4ze .:.

(#97668) maestro87 válasza bl4ze (#97666) üzenetére


maestro87
őstag

TN szerint Luxemburgból indult, de volt egy "vámkezelés folyamat" is benne:
Nemzetközi Posta Kicserélő Központ, Customs clearance processing complete
Most megnéztem pár TN-t visszamenőleg és EU priority line-os, illetve EU raktárból érkező termékeknél egybe se találtam ehhez hasonló szöveget.
Egyébként azt vettem észre, hogy az apró dolgokat küldik postával, a többit csomagküldővel vagy Meest-tel ahogy te is írtad.
Amúgy ha áfamentes lenne, akkor valószínűleg ott lenne a "Tariff Insurance" opció is mint az EU priority line-nál.
Vagy te rendeltél már pl. telefont Banggood Express-szel ami áfamentesen megérkezett?

(#97680) Reggie0


Reggie0
félisten

Nem tudjatok, hogy van-e valamilyen csomagszallito, ami ukrajnabol kuld tovabb csomagot Mo-ra? Szeretnek ukran webshopbol vasarolni, de nem szallitanak kulfoldre.
Meest sajnos csak usaba szallit ukrajnabol.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.