Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2401) club1 válasza Seze (#2400) üzenetére


club1
veterán

Nagyon ne húzd fel magad, annyit nem ér az egész... A Pannon nethez úgy kell hozzáállni, hogy veszel havi 5-6 ezerért egy 2 GPRS sebességű netet. Ameddig pedig ettől jobb a sebessége, na az a jutalom (kár, hogy a másik cég marketingesei találták ki a 'jutalmazást'=átverést). Az már más kérdés, hogy ezt nem így hirdetik, de a Pannon marketingeseinek is meg kell élnie valamiből...

(#2402) Brutális eb válasza Seze (#2400) üzenetére


Brutális eb
addikt

Látom 2008 decembere óta még mindig nem az elégedett ügyfél fontos a panninak.
Amikór én megkötöttem három nap után jött a korlát.
Szerencsére megszabadultam tőlük bár azóta is nyagattnak 6000 forintal ami szerintük jogos szerintem nem.
Küldik rám a behajtót és akkor nagy baj lesz.
Én meg írtam nekik inkább leülném fizessen az állam helyettem ha már az ilyen kecseg cégeket nem tudja kordában tartani. :W

Panni net lemondva már távol tőlem. Voda vicc! Nordtelekom korlátozza a p2p forgalmat,!Ice dsl trükközik a sávszélességgel.T-kábelnet?Próba hónap után jön a szekventálás vigyázz velük.Digi most még rendben.

(#2403) gyozozo válasza Seze (#2400) üzenetére


gyozozo
csendes tag

Őszinte részvétem! Ma az utolsó nap a pannonál.(hála a jó istennek) Viszont van már T-m is ,de mint mondtam százszor jobb.AJÁNLOM.Én csak egy évet írtam alá.(hála a jó istennek)
Az igaz hogy egy köcsög cég ez a pannon,volt már telefon is előfizetéses,az is szar volt.A netnek írtam alá másodjára de harmadjára nem írok alá semmit a pannonak.Üdv. :R :))

ez az élet!

(#2404) remixboy


remixboy
tag

felháborító!! január 10 én lekorlátoztak 500MB os adatforgalommal :((( nevetséges...
azóta sem oldotta vissza a pannon.
ami legboszantób hogy még használni sem lehet! 100MB ot 6 óráig tölt,,,á
inkább nem mondok semmit...

Hibás és nem müködő telefonokat,keresek gyűjteményembe!

(#2405) club1 válasza remixboy (#2404) üzenetére


club1
veterán

A második félévben nagyon sokan vettek Pannon éjjel-nappal csomagot, ezért a Pannon UMTS hálója erősen túlterheltté vált, helyenként alig lehet rajta normális hangminőségben beszélgetni. Ezért vannak a hülye korlátozásaik.
Én csak azt nem értem, hogy mindezek mellett még van arcuk új előfizetőket harsány reklámokkal toborozni. Bár megérthető, hiszen talán ha 20 millióra büntették meg őket szuper hatóságaink a fentiekért az elmult egy évben mindösszesen, ezt a mobilnet előfizetőik befizették nekik tavaly nem egészen 1 nap alatt (előfizetési díjként), a többi meg ugye extraprofit. A hálózat bővítése több nagyságrenddel többe kerülne, komolyabb büntetésre pedig sem a GVH-tól, sem az NHH-tól nem számíthatnak. Nos ez a Pannon korlátlan net lényege :((

(#2406) zoo8800 válasza club1 (#2405) üzenetére


zoo8800
veterán

A bevétel a lényeg, nem az elégedett ügyfél :(((

rip and tear, until it is done

(#2407) ricsike19


ricsike19
csendes tag

figyelem
nagyon nagy segitségre lenne szükségem
2 éves hüségnyilatkozatot akarom febontani ködbérnélkul
mert ez a pannon internet egy nagy rakás szar
még hogy korlátlan
persze........
:(((

(#2408) zoo8800 válasza ricsike19 (#2407) üzenetére


zoo8800
veterán

#1 ;)
a hsz második felét olvasd el :))

rip and tear, until it is done

(#2409) Norbi.Sz


Norbi.Sz
senior tag

Sziasztok!

Én is a Pannon-os internetezők táborába tartozom. Szerencsére már nem sokáig...
Tényleg csak az a lényeg náluk, hogy az emberke befizesse a havidíjat. Hogy a szolgáltatást nem tudja használni egyáltalán, vagy csak néha, az nem számít.
A Samsung Z810 modem nem megy Win7 alatt. Mikor vásároltam, örültem, hogy egy nagy márka - gondoltam legalább lesz Win7 támogatás. Nagy f@szt van :) Kb. 2 hónapja mondogatják a Pannonnál és a Samsung ügyfélszolgálaton is, hogy készül a driver hozzá... Az összes többi modem megy, csak a Samsung modemjei nem. Ennyit a Samsung ügyfélszolgálatáról és fejlesztőiről is...
Még szerencse, hogy csak 1 évet írtam alá náluk. Még úgy sem voltak hajlandók kicserélni a modemet egy másik típusra, hogy 12 éve 2 előfizetésem is van náluk.

De sebaj. Amint letelt a hűségidőm, már megyek is másik szolgáltatóhoz...

Kapja be a Pannon!

Üdv.

Notebook: Lenovo ThinkPad T61 - Desktop: AMD FX-8320 Eight-Core

(#2410) pcguru1


pcguru1
őstag

Sziasztok!

Végre már csak 14 napom van hátra a 2 éves pannis hüségböl,február 9-én lejár és már rohanok is vissza vele a kirendeltségbe és bedobom az ajtón ;]

Egy szép napon, mint a köd, a parancs elillan, És több ezer rendőr rájön, hogy velünk van. SZEBB JÖVŐT!

(#2411) club1 válasza pcguru1 (#2410) üzenetére


club1
veterán

Én ma tettem le a lantot. Az üzletkötő megkérdezte miért adom vissza (mint kiderült, kötelező nekik megkérdezni, mert valami havi ügyfélelégedettségi ívet kell kitölteniük). Mondtam neki azért, mert folyamatosan korlátozzák az aktuális terheltségtől függően akár hónap végéig is a korlátlan netet. Erre úgy nézett rám, mint aki ezt most hallja először. Tényleg nagyon őszintének tűnt. Lehet, hogy csak néhányunkat korlátozták? Esetleg a korlátlan netre havi 6000 Ft-ért előfizetők csak havi 1-2 GB fogalmat szoktak forgalmazni? Mindenesetre az új szolgáltatómat (Tré) a szokott 3 munkahelyemen (Fót melletti egy bevásárlóközpont, Budaörs és Bp. XXII. ker.) tesztelve átlagosan 10 dbm -el jobb a térerő ugyanazzal a E630-as eszközzel, amivel korábban Pannonoztam. A speedtest.net értékei is közelítettek az eszköz fizikai maximum értékeihez. Igaz, a Tré korlátos x GB után, de legalább tudom, mikor jön a 120-130 kbit/s...

(#2412) gyozozo válasza pcguru1 (#2410) üzenetére


gyozozo
csendes tag

Örülök neki.Én sem vagyok már pannonos. :C

ez az élet!

(#2413) gyozozo válasza club1 (#2411) üzenetére


gyozozo
csendes tag

Neked is örülök hogy te már nem vagy pannonos.(remélem nem írsz alá még egy napot sem) :C :R :)) :))

ez az élet!

(#2414) pcguru1 válasza club1 (#2411) üzenetére


pcguru1
őstag

Most már csak keresnem kell egy másik szolgáltatót csak még nem tudom melyiket válaszam,sajnos nálam csak mobil net jöhet szoba.A vodánál van most egy olyan akció,hogy 1 hétig kilehet probálni a net-et,valoszinü azt megnézem :K

Egy szép napon, mint a köd, a parancs elillan, És több ezer rendőr rájön, hogy velünk van. SZEBB JÖVŐT!

(#2415) club1 válasza pcguru1 (#2414) üzenetére


club1
veterán

A Vodafone-val nekem csak három gondom van:
1., Ha túlléped a havi keretet, marha kevés a 64 kbit/18 kbit/s (le/fel).
2., Még mindig csúcsidőben elég gyakran túlterheltek.
3., Ha nincs 3G, akkor GPRS-t kapsz (nincs náluk EDGE).

(#2416) gyozozo válasza pcguru1 (#2414) üzenetére


gyozozo
csendes tag

Nálam is csak a mobil jöhet szóba.Utána néztem és a mikrós sem igazi megoldás.(drága)Szerintem meg ez a jövő netje a mobil.Lesz az gyorsabb is.A vodát is ki lehet próbálni(én 2007-ben próbáltam de nem volt jó.Sőt akkor 3 napig lehetett kipróbálni ingyen és mégis kifizettetek velem 1600 forintot.Ismerősnek most az van de lassú.Nekem most T van, megvagyok vele elégedve.(1 éves hüsivel) Az első 2 hónap 2000ft. utána 10 hónap 6200ft.(mivel relaxnet L csomag),és így kiszámítva 5500ft az átlag havi fizetni való.A pannonál meg csökkentet üzemmódba is 5615ft.volt.(tod árcsökkentés garancia) Néz körül a piacon, te döntesz. :)) :R :C

ez az élet!

(#2417) pcguru1 válasza gyozozo (#2416) üzenetére


pcguru1
őstag

Ami neked van az korlátlan,és mennyi a le és fel?

Egy szép napon, mint a köd, a parancs elillan, És több ezer rendőr rájön, hogy velünk van. SZEBB JÖVŐT!

(#2418) club1 válasza pcguru1 (#2417) üzenetére


club1
veterán

Nincs már a T-nél és Vodafone-nál korlátlan internet.
A RelaxNet L 7 GB után korlátozott sávszélességgel (128 kbit/s) vehető igénybe. Ott viszont legalább tudod, hogy 7 GB után jöhet a korlát. A T 3G-vel fedett területein az esetek legnagyobb részében bőven megvan a 2 Mbit le, és a 800 kbit fel. Nem ritka a folyamatos 3-5 Mbit letöltési sebesség. A T UMTS hálója tehát jó...
Arra ügyelni kell, hogy a T előszeretettel ad az új előfizetőknek olyan mobil eszközöket, amik csak 3.6 Mbit/386 kbit/s-et tudnak. Erre a vásárlásnál ügyelni kell, mert lassan több 7.2 Mbit-es cella lesz, mint 3.6-os...

(#2419) pcguru1 válasza club1 (#2418) üzenetére


pcguru1
őstag

Sajnos a pannival most csak edge van,de megnézem a t lefedetségi listáit mert ha jobb mint a pannon akkor a t-nél maradok :K

Egy szép napon, mint a köd, a parancs elillan, És több ezer rendőr rájön, hogy velünk van. SZEBB JÖVŐT!

(#2420) kovacsmi_74 válasza pcguru1 (#2419) üzenetére


kovacsmi_74
aktív tag

Szia!

Ha aktuális lefedettségi térképet akarsz, akkor az NHH oldalát ajánlom, ahol mind a 3 szolgáltató aktuális lefedettségi térképeit megtalálod havi frissítéssel.
Sajnos a T oldalán a 3G/HSDPA térkép még fél évvel korábbi.

[link]

Egyébként én is T-t használok (Domino Net 3GB - 3900Ft). Olyan helyen elérem kábellel megtoldva (ami egy kicsit erősít a jelen talán, illetve lehet a jobb vétel miatt mozgatni, mivel PC-n használom, nem laptoppal), ahol elvileg még nincs 3G lefedettség.
A 2 Mbit átlagban itt is meg van, de már többször mértem 4 felett is.

A T már csak azért is jobb választás, mint a Vodafone, mert azért itt legalább, mint a Pannon-nál is, van EDGE, a Vodánál csak GPRS ha épp nincs 3G.

(#2421) pcguru1 válasza kovacsmi_74 (#2420) üzenetére


pcguru1
őstag

Köszi a linket :R

Egy szép napon, mint a köd, a parancs elillan, És több ezer rendőr rájön, hogy velünk van. SZEBB JÖVŐT!

(#2422) attisx


attisx
addikt

Módosul a Pannon ÁSZF: [link]

A közlemény egy érdekes részlete:

Rossz a helyesírásom?! Vedd úgy, hogy mobilról írtam... :D

(#2423) megyeri válasza attisx (#2422) üzenetére


megyeri
tag

Na akkor most itt a lehetőség, hogy szabaduljon aki akar! ;)

Jövő héten lehet menni tömegével szerződést bontani:
"Amennyiben a módosítás az előfizető számára hátrányos rendelkezéseket
tartalmaz, az előfizető az értesítéstől számított 15 napon belül
további jogkövetkezmények nélkül jogosult felmondani az előfizetői
szerződést. Nem mondhatja fel az előfizető az előfizetői szerződést
ilyen esetben azonban akkor, ha kötelezettséget vállalt arra, hogy
a szolgáltatást meghatározott időtartam alatt igénybe veszi és az előfizetői
szerződést az ebből eredő kedvezmények figyelembevételével
kötötte meg, és a módosítás a kapott kedvezményeket nem érinti.
Amennyiben a módosítás a kapott kedvezményeket érinti, és az előfizető
felmondja az előfizetői szerződést, a szolgáltató az előfizetőtől
nem követelheti a szerződés felmondását követő időszakra eső
kedvezmény összegét."

Ha hallgattam volna, bölcsebb maradtam volna?

(#2424) Norbi.Sz válasza megyeri (#2423) üzenetére


Norbi.Sz
senior tag

De az alább megadott változás csak március 1-én lép érvénybe.

Attól jogosult vagyok felmondani a szerződést most, vagy csak azután, miután életbe lép a korábbi ÁSZF-ben nem említett korlátozás?
Ugyanis ez így átverés, mert semmi ilyesmi korlátozás nem szerepelt eddig az ÁSZF-ben! Kimondott KORLÁTLAN netként volt hirdetve és feltüntetve mindenhol - ÁSZF-ben sem volt szó ilyesmi korlátozásról...

Notebook: Lenovo ThinkPad T61 - Desktop: AMD FX-8320 Eight-Core

(#2425) club1 válasza Norbi.Sz (#2424) üzenetére


club1
veterán

Látom a szövegértés nem az erősséged:
"értesítéstől számított 15 nap"
Március 1.-én már próbálkozhatsz...

(#2426) club1 válasza attisx (#2422) üzenetére


club1
veterán

Azért ez a 32 kbit/s nem semmi, ennél még a GPRS csigalassúsága is gyorsabb... Ráadásul alapból az FTP tiltott, miközben a legtöbb gyártó a meghajtószoftvereket FTP kiszolgálókról biztosítja.
Jól éreztem én, hogy lépni kell innen...

(#2427) Norbi.Sz válasza club1 (#2425) üzenetére


Norbi.Sz
senior tag

Látom, a stílusod elég alpári...

Egyébként ez nem azt jelenti, hogy korlátozott az adatforgalom.
Ebbe szerintem bele fognak kötni, ha megyek felmondani a szerződést.
Ugyanis az adatforgalomra vállaltak korlátlan szolgáltatást - ezt pedig most sem korlátozzák, csak csökkentik a sebességet, ha 7 egymást követő napon 1,5GB-tól több az adatforgalom.

Notebook: Lenovo ThinkPad T61 - Desktop: AMD FX-8320 Eight-Core

(#2428) zoo8800 válasza attisx (#2422) üzenetére


zoo8800
veterán

32/32kbps?

Ez a google.hu betöltéséhez is kevés.

Apropó, a T a korlátlan opciójában 20GB/7 nap a megengedett adatforgalom. Ezután lassít 512/512-re.

[ Módosította: ollie ]

rip and tear, until it is done

(#2429) club1 válasza Norbi.Sz (#2427) üzenetére


club1
veterán

Igen, előfordul, nehezen bírom a felfogóképesség kikapcsolását. Bocs...

Hónap végéig korlátoznak, ha pl. ftp-t használsz, márpedig azt standard net használóként elég nehéz kikerülni, pl. a legtöbb linux disztri onnan frissít. 32 kbps-al pedig durván 14 MB adat forgalmazható egy óra alatt, ez pedig munkavégzésre alkalmatlanná teszi ezt az előfizetést (én üzleti előfizetőjük voltam).
Jó kérdés, hogy a kedvezményeket érinti-e ez az ÁSZF változtatás:
Az én értelmezésem szerint igen, mivel korlátlan netre hűségszerződés nélkül nincs lehetőség szerződést kötni, azaz maga a korlátlanság (az ingyenesen adott modem mellett) is kedvezmény. Ha pedig a korlátlanság kritériumaihoz hozzányúlnak, azaz az új szabályokkal használhatatlanra korlátoznak, az - véleményem szerint - érinti ezt a kedvezményt.

(#2430) club1 válasza zoo8800 (#2428) üzenetére


club1
veterán

De a T korlátlan opciója hamarosan megszűnik (csak egy évre biztosították). Vagy rosszul tudom?

(#2431) attisx válasza zoo8800 (#2428) üzenetére


attisx
addikt

Ja, és azzal a 20GB/7 nap kerettel az csináltál, amit akartál. Nem voltak meghatározva ilyen-olyan adatforgalom típusok, amiket különböző elvek szerint korlátoztak. Csak sajnos ez a csomag már nem elérhető, max. csak annak néhány szerencsésnek, aki anno előfizetett rá, és valószínűleg már nekik sem sokáig. De egy Relax Net L még így is sokkal jobban megéri szerintem, mint ez a pannonos förmedvény...

Rossz a helyesírásom?! Vedd úgy, hogy mobilról írtam... :D

(#2432) club1 válasza attisx (#2431) üzenetére


club1
veterán

Ennél még egy RelaxNet M is jobb. Főleg úgy, hogy 3 GB után a 32 kbps négyszeresére korlátoznak.

(#2433) Norbi.Sz válasza club1 (#2429) üzenetére


Norbi.Sz
senior tag

Ne érts félre, nem kötekedni akarok... Csak szeretném én is lemondani a szerződésem náluk, ami még 10. hóig tart, viszont nem szeretnék bemenni felkészületlenül :)

Szóval úgy szólt eredetileg a korlátlan net, hogy normál használat mellett korlátlan:

És nézzétek meg a teljes szöveget, ott vannak a kis megjegyzések is...

Még egyszer hangsúlyozom, szeretném lemondani én is az előfizum náluk, így gyűjtöm az infot, hogy mit mondjak...

[ Szerkesztve ]

Notebook: Lenovo ThinkPad T61 - Desktop: AMD FX-8320 Eight-Core

(#2434) zoo8800 válasza club1 (#2430) üzenetére


zoo8800
veterán

Nem szűnik meg. Előfizetni nem lehet, de akinek ez van, annak marad is :D :D
Nekem eddig ingyenes volt a korlátlan opció, a hűség lejárta után 1000Ft lesz/hó.

rip and tear, until it is done

(#2435) club1 válasza zoo8800 (#2434) üzenetére


club1
veterán

Az nem semmi. Irígykedem...

(#2436) Norbi.Sz


Norbi.Sz
senior tag

Nos, várom, hogy kinek sikerült lemondani a Pannon netet az ÁSZF változás miatt... Ugyanis nem hagyták felmondani...

Álláspontjuk szerint a módosítástól ugyanúgy korlátlan az adatforgalom, csak a sebességet csökkentik le.
Amiben valljuk be, igazuk is van. Mit lehet még tenni???

Várom az ötleteket, mit lehet mondani/írni nekik...

Notebook: Lenovo ThinkPad T61 - Desktop: AMD FX-8320 Eight-Core

(#2437) Norbi.Sz válasza Norbi.Sz (#2436) üzenetére


Norbi.Sz
senior tag

Hová tűnt a sok OKOS???

Notebook: Lenovo ThinkPad T61 - Desktop: AMD FX-8320 Eight-Core

(#2438) remixboy


remixboy
tag

mióta lett ÁSZF változás? :Y
megfogadtam! a hónap végéig nem töltök le semmit,mert hasznavehetetlenné vállik...
legalább böngészni had tudjak vele!ha mást nem :(((

Hibás és nem müködő telefonokat,keresek gyűjteményembe!

(#2439) club1 válasza Norbi.Sz (#2437) üzenetére


club1
veterán

Kicsit visszafoghatnád magad. Attól, hogy ideges vagy az ÁSZF változás miatt, még nem azokat kellene szapulnod, akik a szabadidejükben próbálnak neked segíteni. Jelzem, hogy azzal, hogy beszéltél egy ügyfélszolgával, még nem merítetted ki a rendelkezésedre álló lehetőségeket...

(#2440) Norbi.Sz válasza club1 (#2439) üzenetére


Norbi.Sz
senior tag

Bocs, néha én is elragadtatom magam...

Csak ha eddig mindenki mondta, hogy na most akkor ... stb., vártam volna, hogy az első kört lefutva folytassuk az ötletelést, hogyan lehetne folytatni...

Továbbra is várom az ötleteket.

[ Szerkesztve ]

Notebook: Lenovo ThinkPad T61 - Desktop: AMD FX-8320 Eight-Core

(#2441) zoo8800 válasza Norbi.Sz (#2440) üzenetére


zoo8800
veterán

Megpróbálhatod elsütni a félretájékoztatást.

Az új ÁSZF szerint, ELVILEG napi 200MB-ot lehet töltögetni, és nem a számlázási ciklus végéig korlátoznak le. De már hazudtak ilyet máskor is :DDD
Ilyeténképp elvileg van egy 6 gigás csomagod.

[ Szerkesztve ]

rip and tear, until it is done

(#2442) Norbi.Sz válasza zoo8800 (#2441) üzenetére


Norbi.Sz
senior tag

A napi 200MB nem egészen helyes így, mert ugye lehet olyan, hogy 6 napig csak 500MB-ot töltögetek, aztán a 7. napon töltök 1GB-ot, akkor is letiltanak 32kbps-re...
Csak sajnos mi nem ilyen szolgáltatásra fizettünk elő!

Esetleg valami ilyesmibe lehet kötözködni (?):

Az eredeti ÁSZF-ben normál felhasználásnak minősül a weboldalak böngészése,
kisebb méretű fileok továbbítása, online internetes kommunikációs eszközök
(pl. MSN), játékok hálózati futtatása, online vásárlás, banki átutalás, online
felületen megjelenő multimédiás tartalom alkalomszerű megtekintése

A módosított ÁSZF-ben már nem minősül normál használatnak a voice és video
chat (pl. MSN), multimédiás alkalmazások használata (még az alkalomszerű
használat sem!), az on-line játékok használata sem, valamint az FTP-ről való
letöltés is már a Nem támogatott forgalomtípusba tartozik (holott sok gyári
driver csak FTP szerveren érhető el! - az eredeti, általam elfogadott ÁSZF-ben
az FTP sem szerepel korlátozásként).

Notebook: Lenovo ThinkPad T61 - Desktop: AMD FX-8320 Eight-Core

(#2443) megyeri válasza Norbi.Sz (#2442) üzenetére


megyeri
tag

Amit leírtál, legfeljebb március 7-ig működik. Nem arról van szó, hogy minden 7. nap ellenőrzik a forgalmadat, hanem minden nap összesítik az előző 7 napi forgalmad, és ha az több, mint 1,5 GB, akkor korlátoznak egészen addig, míg el nem jön egy olyan nap, mikor az elmúlt 7 napban kevesebb volt a forgalmad, mint 1,5 GB.

Példa:
Minden nap 100 MB-ot forgalmazol egyéb kategóriában, akkor nem korlátoznak.

Példa 2: (ugyancsak egyéb kategóriában)
1-N. nap 100 MB/nap
N. nap >> előző 7 napban 700 MB, ez oké, de forgalmazol aznap 2000 MB-ot.
N+1. nap >> előző 7 napban 2600 MB >> sebesség csökkentés, és innentől nem használsz egyéb kategóriát (mert a sávszélesség miatt nem tudsz)
N+2. nap >> előző 7 nap 2500 MB >> korlát marad, aznap forgalmazol mondjuk 10 MB-ot.
N+3. nap >> előző 7 nap 2400 MB >> korlát marad, aznap forgalmazol mondjuk 10 MB-ot.
N+4. nap >> előző 7 nap 2300 MB >> korlát marad, aznap forgalmazol mondjuk 10 MB-ot.
N+5. nap >> előző 7 nap 2200 MB >> korlát marad, aznap forgalmazol mondjuk 10 MB-ot.
N+6. nap >> előző 7 nap 2100 MB >> korlát marad, aznap forgalmazol mondjuk 10 MB-ot.
N+7. nap >> előző 7 nap 2000 MB >> korlát marad, aznap forgalmazol mondjuk 10 MB-ot.
N+8. nap >> előző 7 nap 0 MB >> visszaáll a sebesség, tudsz egyéb kategóriát is használni.

Példa 3: (ugyancsak egyéb kategóriában)
1-N. nap 100 MB/nap
N. nap >> előző 7 napban 700 MB, ez oké, de forgalmazol aznap 1200 MB-ot.
N+1. nap >> előző 7 napban 1800 MB >> sebesség csökkentés, és innentől nem használsz egyéb kategóriát (mert a sávszélesség miatt nem tudsz)
N+2. nap >> előző 7 nap 1700 MB >> korlát marad, aznap forgalmazol mondjuk 10 MB-ot.
N+3. nap >> előző 7 nap 1600 MB >> korlát marad, aznap forgalmazol mondjuk 10 MB-ot.
N+4. nap >> előző 7 nap 1500 MB >> a 1,5 GB-os határ alatt vagy, visszaáll a sebesség, tudsz egyéb kategóriát is használni, bár elég picit meglódulni, másnap megint korlátoznak.

Példa 4: Becsúszik egy torrent vagy FTP alapú program használat, például letöltesz egy részt valamely sorozatból, és elszált a neted a számlázási ciklus végéig...

No ha Te úgy véled, hogy nem erre szerződtél, akkor írj nekik levelet még ma! Az elérhetőségek benne vannak az 1. HSZ-ben.

És akkor most az én értelmezésemben:

"Amennyiben a módosítás az előfizető számára hátrányos rendelkezéseket tartalmaz, az előfizető az értesítéstől számított 15 napon belül további jogkövetkezmények nélkül jogosult felmondani az előfizetői szerződést."
>> Szerintem ez tiszta sor. Vagy ha számodra az új korlátozási mód nem hátrányos, akkor nincs miről beszélni.

"Nem mondhatja fel az előfizető az előfizetői szerződést ilyen esetben azonban akkor, ha kötelezettséget vállalt arra, hogy a szolgáltatást meghatározott időtartam alatt igénybe veszi és az előfizetői szerződést az ebből eredő kedvezmények figyelembevételével kötötte meg, és a módosítás a kapott kedvezményeket nem érinti."
>> Kedvezmény: normál használat mellett sebességkorlátozás nélkül használhatod a az internetet, "GB korlátok nélkül". Ugyanakkor ha korlátozzák a sebességed, a korlátozás megszűnik, ha felhagysz a "büntetett" forgalommal. Na ezek egyébként végre pontosításra kerültek, de meg kell hagyni, elég alacsonyra tették a mércét, gyakorlatilag kapsz egy 6GB-os csomagot "GB korlátok nélkül"...

Amennyiben a módosítás a kapott kedvezményeket érinti, és az előfizető felmondja az előfizetői szerződést, a szolgáltató az előfizetőtől nem követelheti a szerződés felmondását követő időszakra eső kedvezmény összegét.
>> Szerintem az előző magyarázat alapján ez a pont teljesül. Mellesleg ha nem is hagyják, hogy megszűntesd a számot, azt hagyniuk kellene, hogy a "korlátlan" internetjüktől megszabadulj, azaz szabadon válthassál bármi más csomagba (például az icipici 35-ös csomagba), vagy egy korlátos de legalább korrekt Mobilinternet csomagba, amivel persze nem fogsz jobban járni, mert azoknál a csomagoknál a konkurencia megoldásai százszor kedvezőbbek.

Szóval megpróbálsz írni az Egyedi igénykezelési csoportnak, hátha sikerül bontanod, vagy sírsz még itt nekünk egy sort, aztán márciustól még inkább szenvedni fogsz! >> Már feltéve, hogy jelenleg jobban kihasználod a kolrátlan csomagot, mint havi 6 GB... ;)

[ Szerkesztve ]

Ha hallgattam volna, bölcsebb maradtam volna?

(#2444) zoo8800 válasza Norbi.Sz (#2442) üzenetére


zoo8800
veterán

Azt a forgalmi keretet be kell osztani. Ez van.
A bilincs elvileg addig tart, amíg az elmúlt 7 napi forgalmad 1,5GB alá nem csökken. Én így értelmezem a szöveget. Nem hiszem, hogy a bilincs oldása valóban így menne egyébként. Nem ilyennek ismerem "kedvenc" "korlátlan" mobilinternet szolgáltatóm :D

Amit írtál, abba pl. bele lehet kötni.

rip and tear, until it is done

(#2445) gyozozo válasza pcguru1 (#2417) üzenetére


gyozozo
csendes tag

Nem korlátlan.7GB./hónap full sebesseg utánakorlát 128/50kb/s.Mértem már 6500kb/s le és 1500kb/s fel. :Y . Ez jó.Nem? :R :C

ez az élet!

(#2446) gyozozo válasza attisx (#2422) üzenetére


gyozozo
csendes tag

A pannon nem fejlődik, inkább vissza esik,nem?Ez egyre sz arab.De jó hogy váltottam. :)) :DD :R

ez az élet!

(#2447) gyozozo válasza megyeri (#2443) üzenetére


gyozozo
csendes tag

Túl sokat kell számolni.Akár csak a pannonosok.(azért vannak)De én is tudok számolni,megtanultam.De ők inkább bele fognak bukni.Illetve kevesebb lesz az előfizetőjük. :C :C :C :C .A b UZIK. :R

ez az élet!

(#2448) club1 válasza gyozozo (#2447) üzenetére


club1
veterán

Az a baj, hogy ez nem így működik. A mobilnetet szolgáltatók közötti hatalmas versenynek köszönhetően jelen pillanatban ők adnak egyedül "korlátlan" internetet. Az előfizetők többsége nem szakember, a többség még csak utána sem néz, hogy mik a korlátlanság feltételei. Azok közül pedig akik utána néznek, sokan vannak, akik pedig nem tudják értelmezni a feltételeket. Amíg a felügyeleti hatóságok engedik nekik ezt korlátlan netként hirdetni, addig lesz elég előfizetőjük, és mivel minimum egy évet aláíratnak az új előfizetőikkel (merthogy sim only a korlátlan mobilnet véletlenül nem kapható), ezért egy darabig még ez így is lesz...

(#2449) zoo8800 válasza gyozozo (#2447) üzenetére


zoo8800
veterán

dupla

[ Szerkesztve ]

rip and tear, until it is done

(#2450) zoo8800 válasza gyozozo (#2447) üzenetére


zoo8800
veterán

Inkább nyernek, nem buknak. [link]

rip and tear, until it is done

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.