Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2051) fecoka91


fecoka91
tag

Sziasztok!

Látom még sokaknak akad problémája a pannonnal internet ügyben. :F Részvétem.
én is ilyen cipőben jártam. de pont a születés napom napján megszűntették az előfizimet jogdíj elengedése mellett. azóta töltöm a GB-okat Digiéknél 30Mbit/s sebességgel.
Mindenkinek sok sikert kívánok a pannontól való megszabaduláshoz.

üdv!

http://alte.kaktusz.net Gyertek regizni, nagyszerű torrent tracker! sok torrentel! nem bánod meg ha reggelsz! ;)

(#2052) lazlo8


lazlo8
tag

az első HSz be lévő >> hat darab számból álló jelszó << ez micsoda? én adtam meg ilyet szerződés kötéskor mer nem emléxek. honnan tudhatom meg hogy mi a jelszom?

(#2053) zoo8800 válasza lazlo8 (#2052) üzenetére


zoo8800
veterán

Az egy jelszó (ki hinné :) ). Bizony Te adtad meg szerződéskötéskor. Szerintem rajta van a szerződés egyik oldalán, vagy bemész egy Pannon boltba, és megmondják

rip and tear, until it is done

(#2054) alatin


alatin
csendes tag

Igen, azt a jelszót te adtad meg valamikor. Engem is meglepett ez a jelszókérés, amikor 2 év után először volt szükségem az ügyfélszolgálatra (külföldön voltam és elfelejtettem a pinkódomat!!! - 2 év alatt sosem fordult elő ez korábban). De segített az ügyfészolgálatos: elmondta, miket adnak meg általában emberek. Harmadszorra ki is találtam.

A pannon mobilnettel kapcsolatban elég rosszul hangzik ez a sok rémhír, szóval hadd mondjam el: de amióta nekem van (4 hónap), még egyszer sem korlátozták. Igaz, csak levelezek rajta, híreket olvasok, meg néha rádiót hallgatok. p2p-t csak adsl-en keresztül (de azt is csak az ismerősök, haha) Igaz, gőzöm sincs, milyen a többi szolgáltatónál, de egyelőre ezzel elégedett vagyok.

(#2055) Pilu 007 válasza Pilu 007 (#2038) üzenetére


Pilu 007
tag

Hát mégis...
Pedig már kezdtem jól érezni magam :W
Az a baj, kell a shopom állandó karbantartása miatt, de most megint -----slow-----
[link]

:W

http://www.webshop.munkaruhadiszkont.hu/ - - - - - http://www.munkaruhadiszkont.hu/

(#2056) zoo8800 válasza Pilu 007 (#2055) üzenetére


zoo8800
veterán

Át kellett volna szerződnöd a T-hez :))

rip and tear, until it is done

(#2057) student


student
őstag

van valami progi amivel pontostan meg lehet mérni hogy mennyi volt összesen adott honapban az adatforgalom? mer ez a samsung progi mindig kitörli a megákat...

(#2058) zoo8800 válasza student (#2057) üzenetére


zoo8800
veterán

DU Meter

rip and tear, until it is done

(#2059) #16820480


#16820480
törölt tag

sziasztok!

lenne egy problémám az egyik barátom mobilnetes előfizetésével.
nagyjából decemberben fizettünk elő rá, és eleinte szuperül ment is, de az utóbbi 1-1,5 hónapban marhára belassult. ez azt jelenti, hogy a letöltés és feltöltés is 0,1KB/s körül alakul állandóan, területtől és napszaktól függetlenül (bent a belvárosban, és külső kerületben is, reggel, este...).
az ügyfélszolgálat kétszer is már megerősítette, hogy nincs korlátozva, de ha lenne is, akkor sem lehetne ennyire lassú. nem olyan régen voltunk a pannonnál, leadtuk javításra a modemet (pcmcia-os huawei modem ugye), adtak egy usb-set helyette, azzal is dettó ez a gond, most visszakapva a javítottat, azzal is ismét lassú.
egyszerűen nem tudom mi lehet a baja, mert wifin meg repeszt, tehát nem valami program terheli le a netet a gépen.

valakinek van valami ötlete, hogy mi a csuda okozhat ilyet? csak hálózati probléma kell legyen, nem? esetleg a SIM-mel lehet valami gond?

(#2060) alatin válasza #16820480 (#2059) üzenetére


alatin
csendes tag

És ha laptoppal bemész a pannon ügyfélszolgálatra? Vagy megkéred, hogy próbálják ki előtted? A barátnőmmel jófejek voltak az Astoriánál, amikor vitte a gépét, megmutogattak mindent, hogy működik, be is állították meg minden.

(#2061) #16820480 válasza alatin (#2060) üzenetére


#16820480
törölt tag

igen, ez lesz azt hiszem a következő lépés. illetve még azt a tippet kaptam, hogy a kártyát próbáljam ki valami másban (például telefonban), hogy kiszűrjük annak a hibáját. ezek a mobilnetes kártyák ugye simán mennek telefonban is?

(#2062) ottoyes válasza #16820480 (#2061) üzenetére


ottoyes
senior tag

Persze...működik telefonnal is.Sőt,Opera Minivel még a PC-s érzet is megmarad.Ezek sima kártyák,azzal a külömbséggel,hogy nincs rajtuk hangcsatorna...ergó csak SMS-t tudsz küldeni velük,illetve adatforgalmat is generálhatsz.. :U

Ottoyes

(#2063) #16820480 válasza ottoyes (#2062) üzenetére


#16820480
törölt tag

akkor jól gondoltam én is. majd kipróbálom telefonból mennyivel megy, aztán utána lehet kicsit konkrétabban reklamálni.

(#2064) ottoyes válasza #16820480 (#2063) üzenetére


ottoyes
senior tag

A teló saját böngijét használd...ha sebességet mérsz...Opera tömöríti,és optimalizálja az adathalmazt a mobilra,ezért becsapós..

Ottoyes

(#2065) #16820480 válasza ottoyes (#2064) üzenetére


#16820480
törölt tag

igen, azt tudom, hogy a mini erre nem alkalmas :) bár egy darab értelmetlen adathalmazon nem tudom mit tud tömöríteni (tényleg, ha mini alól töltenék le valami mp3 vagy hasonló dolgot, azt is megpróbálná tömöríteni?)

(#2066) ottoyes válasza #16820480 (#2065) üzenetére


ottoyes
senior tag

..mp3 már eleve tömörített..az Opera saját szerverein tolja át az adatokat..ebből adódik a mennyiségi csökkenés..a végén ugyanazt kapod..mp3 esetében..

Ottoyes

(#2067) #16820480 válasza ottoyes (#2066) üzenetére


#16820480
törölt tag

egy jpeg kép is eleve tömörített, de azt mégis átforgatja, és gyengébb minőségben kapod meg a végén.
mindegy, úgyis beépített böngészővel próbálom.

(#2068) ottoyes válasza #16820480 (#2067) üzenetére


ottoyes
senior tag

...túltárgyaltuk..a lényeg,hogy működjön.. :)

[ Szerkesztve ]

Ottoyes

(#2069) Jamby18


Jamby18
senior tag

Sziasztok!!
Haveromnak van egy 500mb pannon nete, kaptak sms-t,hogy 48órán belül nem lesz nete mivel elmaradásuk van a számlával.De ezt be is vallja szóval eddig oké.
A 48óra letelte után ahogy írták is nem volt net csak 1hibaüzenet jön be, hogy "ezt a portot lezárták". Nem tudom mikor akarják befizetni a számlát illetve ezt a kiesett időt is meg fogja-e velük fizettetni a pannon ezt szertném tőletek kérdezni.
Mert nekem T-s előfizum van és ott úgy olvastam illetve valami olyasmi rémlik,hogy ha a szolgáltató az ügyfél miatt nem tudja a "szolgáltatást nyújtani" mert pl. az ügyfél akadályozza,illetve mivel le van az ügyfél 2évre kötve ezek következhetnek be.
Köszönöm a mielőbbi válaszokat. ;)

Tehát leegyszerűsítve a dolgokat a számla halmozáson belük milyen díjakat szabhat ki a pannon ilyen esetben.

[ Szerkesztve ]

(#2070) Viktor0610 válasza Jamby18 (#2069) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Természetesen a havidíjat ugyanúgy kiszámlázza a szolgáltató.
Ezen kívül előfizetésenként 7200 forint a visszakapcsolási díj, amit a korlátozás feloldását követően a telefonszámlában terhel ki a Pannon.

Samsung Galaxy A54

(#2071) Jamby18 válasza Viktor0610 (#2070) üzenetére


Jamby18
senior tag

Értem, köszi ;)

(#2072) Micky79


Micky79
csendes tag

Heló!

Nekem is olyan problémám van, hogy le szeretném mondani.
Nálam még soha nem volt korlátozás csak sajnos a mostani anyagi helyzetem nem a legmegfelelőbb, és lassan nem tudom fizetni?
Szerintetek van rá valami mód?

Köszi a választ.

(#2073) zoo8800 válasza Micky79 (#2072) üzenetére


zoo8800
veterán

Hát, ha ez a csomagod van, akkor korlátoztatsd le magad (nem lesz nehéz), majd #1 szerint levél az egyedi ügyfélkezelési csoportnak ;] :))

rip and tear, until it is done

(#2074) Jamby18 válasza Viktor0610 (#2070) üzenetére


Jamby18
senior tag

Na végül be lett fizetve a csekk illetve a visszakapcsolási díj.
Viszont lenne még 1kérdésem csomagot felfele ugye lehet váltani,azt kérdezném,hogy 500Mb-os van most neki,de váltani akar ha lehet 1Gb-os csomagra,lehet-e ilyet???,havidíjja mennyi?????,vagy ugyanannyi lesz a havi csekk mint most 2500ft és csomagváltási díjjat kell fizetni??? Szeptemberi az előfizuja tehát nem telt el 1év se,illetve 2éves a hűségideje.

(#2075) Viktor0610 válasza Jamby18 (#2074) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Nem találok információt arra vonatkozóan, hogy válthat-e csomagot egy éven belül vagy sem. :U

Hívja a 1220-at (nem Pannon hálózatból 06 20 2000000), ott az ügyintéző segítségére lesz.

Samsung Galaxy A54

(#2076) Jamby18 válasza Viktor0610 (#2075) üzenetére


Jamby18
senior tag

Mind1, azért kösz :R

(#2077) hommeros


hommeros
őstag

Sziasztok!

Melyik szolgáltatót érdemes választani?
Vodafone vagy Tmobil?
Érdekes, rákerestem a reklám után a honlapon a korlátlan mobil internetre, de nem találtam, csak 5gb korlátozásig.

Le style est l' homme même. | Azt mondani, hogy nem érdekel a magánélethez való jog, mert neked nincs titkolnivalód, ugyanolyan, mintha azt mondanád, hogy nem érdekes a szólásszabadság, mert nincs mondanivalód.

(#2078) Goldstar válasza hommeros (#2077) üzenetére


Goldstar
csendes tag

Hogy melyiket válaszd? Ez attól függ hogyan internetezel. A voda neteinél ami most is kapható, ott nemkell 1 ft-al se többet fizetned ha túlléped a korlátot (pl. 5 gigás csomagnál, túlmész, nemkell semmit fizetned pluszba). Csak iszonyatosan lelassítanak ha elérted (64kbit le, és 16kbit fel töltés lesz a sebességed). igazából korlátlan a voda net, csak a giga határok arról szólnak hogy pl. 5 gigáig full sebességgel működik. T-mobilnál meg ha túlléped a giga határt, az már plusz pénzedbe kerül. de mindkettő szolgáltatónál van nagyobb csomag. pl. voda 12GB, T-mob 8GB, csak drágábbak is.

nem akarom a vodát reklámozni, mert én is vodás vagyok, és azokhoz tartozok, akikkel kibasztak 2x is, mert korlátlant vettük annó, és korlátossá alakították át. nemrég levitték a MÉG a giga határt. eddig 10 giga után lassítottak be (150 kbit-re). mostmár 6 giga után teszik. nemfogom fel mit megnem engednek maguknak! de sajnos azt kell mondjam, hogy a 2 szolgáltató közül, ha most vásárolsz, akkor a voda a legjobb. ja még a voda melett szól sajnos(!) azis, hogy jobb modemeket adnak. a T-mobilnál sok baj van a modemekkel.

(#2079) Goldstar válasza hommeros (#2077) üzenetére


Goldstar
csendes tag

Még az kimaratt, hogy a T-mob-nál valóban plusz pénzt fizetned (hogy mennyit, azt az oldalukon nézd meg) kell ha átléped a giga határt, de ugyan olyan maximális sebességel működik tovább a net.

jelenleg ez a helyzet a két szolgáltatóval kapcsolatba, a leírtak alapján, és a pénztárcád alapján döntsél...

hali

(#2080) hommeros válasza Goldstar (#2079) üzenetére


hommeros
őstag

De, akkor miért hirdetik korlátlannak? Azért ez elég érdekes.
Köszi a felvilágosítást!

[ Szerkesztve ]

Le style est l' homme même. | Azt mondani, hogy nem érdekel a magánélethez való jog, mert neked nincs titkolnivalód, ugyanolyan, mintha azt mondanád, hogy nem érdekes a szólásszabadság, mert nincs mondanivalód.

(#2081) Goldstar válasza hommeros (#2080) üzenetére


Goldstar
csendes tag

voda szempontjából tényleg korlátlan. legalábbis azt a látszatot akarja kelteni. írtam feljebb hogy korlátlan, csak az elért GB határ után iszonyat módon lassítanak, ami szinte használhatatlan. így korlátlan a letöltés, csak a sebesség nem.

többször indult a voda ellen eljárás, és vizsgálat a mobil internet reklámai miatt, mivel megtévesztik szándékosan az embereket. utolsó szemétláda a voda is. ja és a mai napig indul eljárás, és büntetik a vodát, de úgylátszik annyira ostoba a voda, hogy nem tanul semmiből. elvesztett jó sok ügyfelet, és még milliókra büntetik is. sok pénze lehet, ha enyire szarnak a büntetésekre. ezek után is kibaszott velünk másodszorra is! bár az emberek bizalmát már nemszerezheti vissza. elbaszta! de ezse állítja meg a hazudozásba, és az emberek való kibaszásába!

(#2082) zoo8800 válasza Goldstar (#2078) üzenetére


zoo8800
veterán

a T-mobilnál sok baj van a modemekkel.

ha a kekhalalozgatasra gondolsz, arra van megoldas :K


(#2080) hommeros

Azert hirdetik korlatlannak, mert qvajol hangzik. Az mar egy masik dolog, hogy hasznalhatatlan lesz biz. forgalom utan.


bocsika az ekezetek nelkuli betukert, kulfoldon vagyok

[ Szerkesztve ]

rip and tear, until it is done

(#2083) dim3nsi0n válasza Goldstar (#2081) üzenetére


dim3nsi0n
tag

hát igen, a korlátlan szót ahány ember van, annyi féle képpen értelmezhetjük:
- internet user: nincs se adatforgalmi, se sebességkorlát.
- szolgáltató: nincs adatforgalmi korlát, de a sebesség lassításra kerül(het) - tarifacsomagfüggő -.

Ez abból a szempontból sem helytálló, ugyanis ha x Gb után lekorlátoznak egy fix sebességre, akkor nem tudsz egy adott adatforgalom fölé menni, ergo rögtön nem korlátlan a tarifacsomag, mert az adatforgalom is ilyenmódon korlátozva van.

(#2084) Otisz válasza dim3nsi0n (#2083) üzenetére


Otisz
őstag

Mindennek van korlátja :K

(OO[IIII][IIII]OO)

(#2085) leo81


leo81
aktív tag

A Pannon mától újra értékesíti az Éjjel-nappal ???korlátlan??? csomagot....

http://www.pannon.hu/egyeni/internet/akcio/korlatlan_forgalmi_keret/

Lehet tovább dicsérni ezt a kiváló szolgáltatást...... :C :DD

(#2086) #02683648 válasza leo81 (#2085) üzenetére


#02683648
törölt tag

hehe, akkor meglesz az 5ezer hozzászólás :C

(#2087) Viktor0610 válasza leo81 (#2085) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Viszont a korábbi esetekből tanulva egyértelműen lefektették, mikor korlátoznak.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#2088) club1 válasza Viktor0610 (#2087) üzenetére


club1
veterán

"Amennyiben az Előfizető a normál felhasználástól eltérően, olyan módon használja a szolgáltatást, amelyre az nem alkalmas, így veszélyezteti a hálózat működését, a Szolgáltató jogosult lelassítani az adatforgalom sebességét legfeljebb az ÁSZF-ben meghatározott garantált célérték mértékére. Az ÁSZF IV.3.1. a. pontja szerinti lassítás a hálózat veszélyeztetésének befejeztével, de legkésőbb az adott számlázási ciklus lezárultával megszűnik."
Ez neked egyértelmű? Vagy van valami konkrétabb meghatározás is, hogy mikor veszélyeztetem a hálózatot? (Az ÁSZF tegnaptól érvényes részében nem találtam, ezért megköszönöm, ha megírod, mekkora adatmennyiséget, mennyi idő alatt tölthetek le, hogy ne korlátozzanak a hónap végéig + 3-5 nap...)

(#2089) Brutális eb


Brutális eb
addikt

He e máááááán lefektetés.

Lefeküdtem a röhögéstől.

Ferengi banda ez a pannon.

Panni net lemondva már távol tőlem. Voda vicc! Nordtelekom korlátozza a p2p forgalmat,!Ice dsl trükközik a sávszélességgel.T-kábelnet?Próba hónap után jön a szekventálás vigyázz velük.Digi most még rendben.

(#2090) zoo8800 válasza Viktor0610 (#2087) üzenetére


zoo8800
veterán

Muhaha, dehogy egyértelmű. Hol vannak számok? És különben is, ez csak írás. És nincs kőbe vésve. ÁSZF-ek jönnek-mennek.

Weboldalakat böngészni elvileg szabad lesz. DE:
Ha közvetlenül, egymás után betöltöm az indexet, a totalcart, az origot, és a t-home.hu-t, az vajon már veszélyes? Hiszen így már több MB adatforgalom történik majd, ami ugye halálos is lehet a hálóra.
Mennyi, és mekkora csatolmányt tartalmazó mailt küldhetek? Lehet 8 MB a melléklet? Ennél nagyobb PDF-ek is léteznek.
online felületen megjelenő multimédiás tartalom alkalomszerű megtekintése: Ez mi? havi fél perc Youtube? Vagy 20 perc?
kisebb méretű fájlok továbbítása: Ez mennyi is pontosan? És mennyit havonta?
MSN-en bizony nagy adatforgalom is tud bonyolódni.

Majd jön a csúcs Pannon-robot, és megmondja, mettől vagyok partizán.

Egy nagy hadova az egész.

A T-Mobile-nél egyértelműen megmondják, hogy 7, egymást követő nap összforgalma max 20GB lehet, utána bilincs. 20 gigáig azt csinálsz, amit akarsz. Ez egzakt.

rip and tear, until it is done

(#2091) Viktor0610 válasza zoo8800 (#2090) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Igazad van, megnéztem mindkét cég vonatkozó ÁSzF-részeit. :U
Nem tudom, publikus-e az információ, mindenesetre jelzem az illetékesnek, hogy ez így, a jelenlegi formában nem egyértelmű.

Samsung Galaxy A54

(#2092) club1 válasza Viktor0610 (#2091) üzenetére


club1
veterán

Az előzmények ismeretében (és mint éjjel-nappal díjcsomagos néhányszor hetekre belassított előfizető) csodálkoznék, ha a Pannon le tudná írni konkrétan, hogy milyen paraméterekkel korlátozza a korlátlan internet csomagjait igénybevevők sávszélességét.
Az elmúlt időszakban - ezzel a díjcsomaggal kapcsolatosan - nem úgy ismertem meg ezt a távközlési céget, mint hozzáértő és korrekt üzleti partnert...
Az igazsághoz hozzátartozik, hogy a beszéd célú Pannonos üzleti előfizetéseinkkel sok gondunk nincs, bár már értek ott is meglepetések.

(#2093) lazlo8


lazlo8
tag

segítség kellene
postán elküldtem a lemondási szándékomat a nagyhatalmú pannon felé (1-hsz ből sokat merítettem)
a levél elküldése majd 1 honapja (máj eleje)történt tértivevénnyel kuldtem a postás e hónap 2-án hozta a tértivevényt ahol láttam s tamás átvette május 28.án

idáig sajna még nem hivtak hogy viszavigyem nekik eme csodás készüléket... pedig minnél előbb szeretnék tőlük megszabadulni
másoknak is hónapokig tartott a visszamondás? v csak engem szopatnak?
egyetlen egy dolog a biztos ezek után és soha a büdös életbe nem leszek pannonos inkább nem lesz mobilom de ezeknek fizetni nem fogok 1 deka forintot se :W

(#2094) club1 válasza lazlo8 (#2093) üzenetére


club1
veterán

Május 28.-a óta még csak bő fél hónap telt el. Nekik az ÁSZF szerint rendelkezésükre áll 30 nap. Érthető, hogy húzzák az időt ameddig csak lehet, hiszen ha engedélyezik neked a felmondást onnantól kezdve hamarosan te nem fizetsz nekik egy petákot sem. Márpedig az új törökbálinti épület felhúzását, a dolgozók fizetését, a tulajdonosok profitját és a rengeteg hitelt fizetnie kell a cégnek. Ha túl könnyen és gyorsan engednék el a megszívatott ügyfeleket, akkor az nekik havonta több milliós/tízmilliós bevételkiesést jelentene. :(((

[ Szerkesztve ]

(#2095) lazlo8


lazlo8
tag

30 nap? akkor gondolom ez munka nap ra vonatkozik ami 6 hét..
rettentő sok de azért megnyugtattál
thx

(#2096) zoo8800 válasza lazlo8 (#2093) üzenetére


zoo8800
veterán

Nekem kb. 3 hét volt, mire jött a levél.
A dobozt+egyéb kacatot kérik vissza, azt kerestem jópár napig :W
A 30 nap 30 naptári nap szokott lenni.

(#2094) club1
ez így kicsit erős

rip and tear, until it is done

(#2097) club1 válasza zoo8800 (#2096) üzenetére


club1
veterán

Melyik rész?

(#2098) zoo8800 válasza club1 (#2097) üzenetére


zoo8800
veterán

a vége
bár érzek némi iróniát a hsz-edben :D :R

rip and tear, until it is done

(#2099) lazlo8


lazlo8
tag

nah ugy látszik csak irni kellett ide a forumra és már meg is jött a levél a pannontól tegnap :D
ma viszem visza és az érdekelne hogy mikor leadom kapok vmi papírt hogy leadtam már nincs a tulajdonomba a cucc? mer nem örülnék ha kitalálnának akármit és fizethetnék később érte. mert igy is hogy leadom még 8 honapig "él" a szerződés holott a cucc már fizikailag sincs nálam.
egy a lényeg bye bye pannon :C

(#2100) Viktor0610 válasza lazlo8 (#2099) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Aláírtok egy átadás/átvételi papírt, amivel igazolhatod a modem visszaadásának tényét.
Emlékeim szerint az előfizetés megszüntetéséről szintén készül nyomtatvány.

Samsung Galaxy A54

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.