Hirdetés

2024. szeptember 10., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) koncsik


koncsik
MODERÁTOR

Itt az Apple TV és az Amazon Fire TV kihívója? Nagyon kíváncsi vagyok a gyakorlatban hogyan teljesít majd :K Egy HDMI bemenetet fenntartok neki (a hdmi switchen)...

https://m.logout.hu/bejegyzes/bitpork/nagyon_szepen_kerek_mindenkit_hogy_aki_tud_segitse.html Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#2) devast


devast
addikt

Nagyon durván szidják mindenhol most ezért a google-t. Ez egy $49-$59 -os box, amit megpróbálnak rádsózni $99-ért. Ugyan az a chip az alapja, mint a fire stick 4k max (gen2) -nek, mediatek MT8696, 4 magos A55. Érthetetlen, hogy gondolták azt, hogy ez majd jó lesz így, ennyiért. Apple TV $30-ért többért nagyságrendekkel komolyabb hardverrel rendelkezik.

Szerk: és elírás is van a cikkben, 4gb memóriája lesz, nem 8gb.

[ Szerkesztve ]

(#3) koncsik válasza devast (#2) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

Pont én is ezt akartam írni/kérdezni... így már nem olyan csábító... :(

https://m.logout.hu/bejegyzes/bitpork/nagyon_szepen_kerek_mindenkit_hogy_aki_tud_segitse.html Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#4) Vinczenzo


Vinczenzo
csendes tag

Nagyon szép lenne az a 8GB RAM, de inkább maradjuk az eredeti adatoknál vagyis 4Gb RAM és 32Gb tárhely.
65% újrahasznosított műanyag felhasználással készítik

[ Szerkesztve ]

(#5) mad823 válasza devast (#2) üzenetére


mad823
őstag

De mégis mihez kéne bele komolyabb vas? Ja, tudom, hogy majd a PH teszten le tudják írni, hogy jól futnak rajta a játékok... :DDD

(#6) Komplikato válasza devast (#2) üzenetére


Komplikato
veterán

HVG-n le merték írni, hogy "sokkal erősebb", mint a Fire Tv széria, közben IT oldalakon kemény 20%-ot írnak, amit szvsz egy média doboznál nem lehet észrevenni. Másrészt a FireTV cuccok is csak akkor érték meg, mikor brutális leárazásokon lehetett kapni, nem? Ez is lesz majd néha 70USD alatt. Azért 100USD környékén vagy felett lehet előbb adnék pénzt Apple TV-re, pedig semennyire sem érdekel.

"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide)

(#7) SunMount3r


SunMount3r
nagyúr

Ja, a CC-k eddig is tudták, amire meg akarták őket venni. Én a termékoldalon nem látok semmi különösebb "upgrade"-et a szolgáltatások terén azokhoz képest.

Dolby Atmos támogatást is kapott a friss szerkezet -> Miért az eddigi CC-oknak nem lett volna? Kétlem. Minden Streaming szolgáltató DD+Atmos-ban nyomja már régóta.

sőt, USB Type-C is található rajta, amin keresztül el is látható árammal.-> Ezt meg megint nem értem. Még jó "valami másra" is az USB port? Mert ha nem, akkor itt sem látok különösebb változást.

Ez szerintem megint kb. csak a "terveztt elavulás" szindrómája. Simán támogathatnák még azokat a jó kis 2022-es CC-ket is még ki tudja meddig, de majd jön a nagy "roló lehúzás" és onnantól kénytelen leszel megvenni ezt új "bizét", mert a régiekre már nem lesznek rendesen frissítve az app-ok. Csak ahogyan a telók-kal, meg Tablet-ekkel csinálják már ezer éve. Rég vége van már annak a "szép új világos" Android-os korszaknak, amiben mindenki hitt az elején. Rosszabbak, mint a Microsoft.

[ Szerkesztve ]

(#8) Busterftw


Busterftw
veterán

Hmm nekem sem tetszik ez az irány, jelenleg 4K Chromecast with Google TV van, kicsi, bedobod a TV mögé és nem látod.

(#9) zsolt501 válasza SunMount3r (#7) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Chromcast with Google TV tud Dolby Atmos-t és DoVi-t is tud, ez a modell is rendelkezik USB-C csatlakozóval igaz USB 2.0-ás de USB hubon keresztül csatlakoztatható rá kábeles LAN illetve HDD is, mivel csak USB2-es így annak a sebességével.
Nem tudom az új modell USB-C csatlakozója USB-3-as lesz e majd ha igen akkor ott lesz előrelépés illetve mivel gigabites LAN lesz rajta az egy pozitívum is lehet, kérdés mit tud majd sebességben.
Annyi biztos hogy nem jelentős az előrelépés, és a forma is hagy maga után kívánnivalót, mondjuk kevésbé sérülékeny, és ha jól látom a google oldalán már nem csak 60fps-t tud a készülék, hanem 120fps-t is, igaz ezt kihasználni nem tudom mivel lehet, mert ezen játszani felejtős, filmekből meg nem láttam még 120fps-est, lehet létezik ilyen de még nem láttam.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#10) SunMount3r válasza zsolt501 (#9) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Ok, ott a Gigabit Ethernet, de ez is csak max. Plex-es "lokál" streaming esetén érne valamit. A szokásos Streaming app-okhoz bőven elég még a 2.4GHz-es Wi-Fi is. Továbbra is totál zárt a rendszer, így semmi esélye a egy jobb "lokál" lejátszó app-nak a felrakására (ellentétben pl. a Fire TV-kkel).

120fps-es filmet/sorozatot ne is várj, 60fps-esből is egyetlen egy van a mai napig (talán nem kell mondanom, hogy melyik). Aki pedig ilyen magas fps-es "home videók" lejátszásra venne eszközt, arról már írtam, hogy "lokál lejátszásra" ezt az eszközt el lehet felejteni. (Amúgy tudtommal még nincs ilyen média lejátszó sem a piacon, legföljebb az újabb "ócó" kínai Amlogic-os Box-ok CoreElec-el, de még azt sem hiszem, hogy a CE fel lenne készülve a 120fps-re, pláne nem 4K-val...)

[ Szerkesztve ]

(#11) mad823 válasza SunMount3r (#10) üzenetére


mad823
őstag

Egy VLC-t bármikor teszel rá, de szinte bármit. Amúgy pedig a 2.4-es WiFi addig elég bármi streamingre, amíg más eszköz/felhasználó nem terheli, szóval kell az az 5 giga, hidd el.

(#12) Polllen


Polllen
nagyúr

Van itthon két chromecast is, de 100 usd-ért tuti nem ilyet vennék... :(

Vagy apple TV vagy az olcsóbb fire stick.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#13) devast válasza Polllen (#12) üzenetére


devast
addikt

Ha el tudod viselni a hulladek launchert, hogy a kezdo kepernyo 90%-a reklam, es ezen tul tudsz lepni (mert lecserelni mar engedi az amazon), akkor learazasba a fire stick 4k max (2. gen), 50 eur-ert jo vetel. Ugyanigy az apple tv 4k is jo, de masik arkategoriaba. Ez a streamer netto 100 usd-ert, kb 120eur eus afas aron, magyarul ~48k korul nevetseges.

(#14) Aljasvip


Aljasvip
senior tag

Nem értem kinek vagy mire kell AI egy lejátszóba is már...

Nálam a 'Chromecast 3' feladata kizárólag kép tükrözés a telefonról a TV-re, de látom mas irányba indult el a piac. Ha kilehelli a lelkét akkor majd nézek valami alternatívát másik cégtől.
Nem kell nekem AI, se saját rendszer a reklámokkal.

[ Szerkesztve ]

(#15) SunMount3r válasza mad823 (#11) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

És azzal milyen lokál lejátszásra? 4K, HDR, frekiváltás, HD hangok? Én nem nagyon hallottam róla, hogy lenne bármilyen app, amivel annyira jó lenne. A VLC meg kb. mindenen is (pláne Anndroid-on) már egy felejthető megoldás, kb. mint ahogyan a random Androidos videólejátszó app-ok többsége, arra "jók" kb. hogy ilyen nyisz-nyusz videócskákat meg tudj vele nézni a telódon, de minőségi videólejátszásra (pl. TV-n) alklamatlanok. (A Fire TV-k is egy speciális Kodi fork-al jók csak, de azzal legalább tényleg.)

[ Szerkesztve ]

(#16) mad823 válasza SunMount3r (#15) üzenetére


mad823
őstag

Egyrészt ne felejtsük el, hogy ezek nem az összewarezolt cuccok lejátszására lettek kitalálva, hanem a streaming appok futtatására (amit szerintem hibátlanul) el is látnak, másrészt a nekem mind a TV-n (szintén Google TV OS), mind a Chromecast w/ Google TV-n eddig bármit megevett a VLC a NAS-ról is. Nem állítom, hogy ne lenne jobb vétel ugyanez kétszer ilyen erős vassal, de amire eredetileg ki lett találva, arra bőven jó. Most nyilván egyik Chromecast tulaj sem fog egyből a boltba rohanni, hogy lecserélje, ami van - amíg van rá támogatás, de bizonyára a 100€-s nyitóár is be fog esni 70-80ra elég gyorsan.

(#17) Des1gnR


Des1gnR
őstag

A Xiaomi Box-om 20k-ért nagyon jó vétel volt anno, nem beszélve arról, hogy van rajta optikai kimenet. Ezért dobtam ki mindenféle stickem korábban, mert a hangot nem tudtam értelmesen megoldani. Bár ahogy látom, már nekem kell fejlesztenem. Ma már úgy is csak BT cuccok jönnek majd.

v+FF2lWBoI8RKD7176twPQoCFN6asdnG4s4NmMBKztabEWaFJmP8G6OCJiCJMWcJXwDrpRYTGyF5/W+spqFwWQ==

(#18) mad823 válasza Des1gnR (#17) üzenetére


mad823
őstag

Azt nem feltétlenül a stick-ek hibája, hogy nincs egy épkézláb, HDMI-n hangot fogadó erősítőd. Rendes hangot (Atmos, stb.) úgysem tudsz más csatlakozón kinyerni semmiből.

(#19) E.Kaufmann válasza Aljasvip (#14) üzenetére


E.Kaufmann
addikt
LOGOUT blog (1)

Lokális hangvezérlés?

Amúgy amiről nem írt a cikk, hogy ez már nem csak egy médiacucc lenne, hanem Matte kompatibilis okosotthon központ is és máshol azt írták, hogy nagyobb nyereségű antenna (hosszabb cikkcakk a nyákon :F ;] ) van benne, hogy az okoseszközök miatt nagyobb legyen a lefedettsége, azért is nagyobb a doboz.

[ Szerkesztve ]

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#20) Des1gnR válasza mad823 (#18) üzenetére


Des1gnR
őstag

Ez igaz :) Abból kell főzni ami van. :)

v+FF2lWBoI8RKD7176twPQoCFN6asdnG4s4NmMBKztabEWaFJmP8G6OCJiCJMWcJXwDrpRYTGyF5/W+spqFwWQ==

(#21) Polllen válasza devast (#13) üzenetére


Polllen
nagyúr

Biztos hogy nem tudnám elviselni. :DDD Egyelőre a chromecastok teszik a dolguk, majd alakítok rajta, ha már nem. Addigra hátha rájön a google, hogy nem így kellene.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#22) Dare2Live válasza devast (#2) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

"Nagyon durván szidják mindenhol most ezért a google-t. Ez egy $49-$59 -os box, amit megpróbálnak rádsózni $99-ért. Ugyan az a chip az alapja, mint a fire stick 4k max (gen2) -nek, mediatek MT8696, 4 magos A55. Érthetetlen, hogy gondolták azt, hogy ez majd jó lesz így, ennyiért. Apple TV $30-ért többért nagyságrendekkel komolyabb hardverrel rendelkezik."

kb pontosan ez jutott eszembe. Ez a termék ugy amblokk ahogy van kuka.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#23) E.Kaufmann válasza Dare2Live (#22) üzenetére


E.Kaufmann
addikt
LOGOUT blog (1)

Azért ha kivált egy HA központot, ami esetleg működne offline is, akkor annyira nem, de én se tudok részleteket a cuccról.

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#24) devast válasza E.Kaufmann (#23) üzenetére


devast
addikt

Tuti nem fog offline működni. Míg pl apple tv homekit-el (ami most már matter, és thread ugyanúgy mint ez google streamer) full offline. Egyedül a hangvezérléshez kell internet, de azon kívül minden automatizálás offline, net nélkül megy.

[ Szerkesztve ]

(#25) SunMount3r válasza mad823 (#16) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Én pont ezt írtam, hogy az eddigi CC-k is rendesen tudták azt, amire "ki lettek találva" (az online Streaming-et) ás azok helyet egy ilyen teljesen felesleges. Azért ezzel a VLC-t "hű de jó" dologgal vannak kétségeim, a média lejátszós Topic-ban is csak online streaming-re ajánlják maximum.

(#26) Polllen válasza SunMount3r (#25) üzenetére


Polllen
nagyúr

Chromecast 4k-n használok vlc-t, működik, pont úgy mint a streaming appok.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#27) devast válasza SunMount3r (#25) üzenetére


devast
addikt

Tud normálisan működni android tv-n is a kodi. Dovi meg dolby truehd nem egyértelmű minden eszközön, de alapvetően simán használható helyi hálózatról lejátszásra. Érdemes smb helyett inkább webdav megosztásról tolni, de kb ennyi. Nálam fire stick-en váltogatja rendesen a kimenetet 23.976hz-re, kadenciahelyes lejátszás is megy.

[ Szerkesztve ]

(#28) Jonesy84 válasza mad823 (#5) üzenetére


Jonesy84
tag

Nekem egy ATV megváltás volt egy Mi Box S után sebességben. Ez is olyan, mint autóban egy alap meg egy luxus autó közötti különbség. Mind a 2 elvisz A-ból B-be csak a körítés nem mindegy.

(#29) E.Kaufmann válasza Jonesy84 (#28) üzenetére


E.Kaufmann
addikt
LOGOUT blog (1)

Én inkább PC-zek, tapipados vezeték nélküli billentyűzettel. Egyedül a Windows-ból van már elegem, kacsingatok valamelyik eye-candy és rendes DPI skálázásra képes Linux distro felé.

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#30) azbest válasza mad823 (#11) üzenetére


azbest
félisten

kicsit kötözködök, de csak azért, mert múltkor én is rácsodálkoztam, hogy 2.4GHz-es AX-es wifi6 eszközből is van, ami 574 Mbit/s névleges sebességet tud (gondolom 2 chain és 40MHz széles módban). Persze mivel inkább n-es és ac-s wifik vannak még sokaknál, ott tényleg bajos lehet.

(#31) azbest válasza SunMount3r (#7) üzenetére


azbest
félisten

sőt, USB Type-C is található rajta, amin keresztül el is látható árammal.-> Ezt meg megint nem értem.

Sőt, lehet rossz a fordítás és csak áramellátásra való.

#9 zsolt501 szóval egyelőre még nem biztos, hogy bármilyen usb mód be van kötve/engedélyezve van

(#32) devast válasza E.Kaufmann (#29) üzenetére


devast
addikt

Windows alól semmilyen normális streaming szolgáltatót (netflix,disney, stb...)nem tudsz használni normális minőségben (4k/hdr/stb...). Le van korlátozva 720p/1080p sztereóra. Nyilván, helyi lejátszásra teljesen ok de onnantól kezdve, ha te streamingért is fizetsz már nem opció a windows/linux, ha csak 1 eszközt szeretnél.

[ Szerkesztve ]

(#33) Hieronymus válasza devast (#24) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

Az eddigi Chromecast megoldásban a szolgáltatások döntő többsége online volt.
Ha most bővül a helyi szolgáltatások kínálata, offline állapotban is működnie kell az eszköznek.
De specifikációról minimális ismereteink vannak. Majd kiderül, ha már többet tudunk.

Más:
A hozzászólók egy része úgy osztja meg a gondolatait, hogy a ma használt CC megoldásról is csak nulla ismerettel rendelkezik.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#34) E.Kaufmann válasza devast (#32) üzenetére


E.Kaufmann
addikt
LOGOUT blog (1)

Látszik, hogy "csak" HD tv-m van egy 20ezer forintos (akcióban szállítással nem volt ennyi :D ) TLC soundbar-al, teljesen jó volt a HBO Max nekem böngészőből is :DDD azt a sok copást meg, amit pl Android + VLC + DS files trióval tapasztaltam, valamint a tárhelyem végessége miatt is nem éri meg nekem a 4K

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#35) haxiboy válasza azbest (#31) üzenetére


haxiboy
veterán

A Chromecast with Google TV-n otg képes, szóval jó eséllyel ez is az lesz.

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#36) zsolt501 válasza Hieronymus (#33) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Nekem van :B :K

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#37) Hieronymus válasza zsolt501 (#36) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

Nekem is.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#38) qqcqqc válasza E.Kaufmann (#29) üzenetére


qqcqqc
őstag

Nálam egy MI Box S2 váltotta a Pc-t. FHD-ben teljesen vállalható, Kodi a helyi tartalamakhoz, pár előfizetett stream és TuneIn rádió.
Persze ezt is sokan szidják, de használható alternatíva, elvileg 4K képes és van optikai hang kimenet. Az AC wifi bőven elég a az FHD képhez.

(#39) qqcqqc válasza azbest (#30) üzenetére


qqcqqc
őstag

Ezt a sebességet nálam egy AC AP is biztosítja. Az N szabvány is elég FHD-re sztereóval, és a streaming szolgáltatók elég brutálisan kódolnak.

(#40) azbest válasza qqcqqc (#39) üzenetére


azbest
félisten

AC-ból nincsen 2.4es, az N módban ment, ami meg 1-2 chain módban elterjedtebb, szóval a gyakorlati sebessége volt talán 30-60 Mbps. Persze, ha nem zavarják a szomszédok, meg a bluetooth eszközök :) Az AX hozta be a gyorsulást 2.4-en. Ettől persze még elvileg elég streamingre az N is, csak a buffer feltöltés tovább tart és nem óriási sávszélességű letöltött anyagokhoz való.

Mondjuk ahogy nézem az új cucc is csak AC módot tud, eh. Gondolták úgyis lanra van kötve.

[ Szerkesztve ]

(#41) zsolt501 válasza azbest (#40) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Annyi biztos hogy a mostani Chromcast with Google TV-ben lévő AC WiFi hiába tud 866-os link sebességet, a valódi sebessége inkább van a 433-as AC-s hálózathoz közel de inkább alatta, olyan mintha a lejátszó wifi modulja le lenne korlátozva a rendszer felé, ha ebben az új eszközben nincs ennyire lekorlátozva még akár az is jó lehetne, de ez úgyis majd tesztekből fog kiderülni, és erre még várni kell, mert az EU-ban még nem is árulják hivatalosan.
Annyi biztos hogy az új készülék formavilága nem igazán győzött meg, a forma és és a méret nagyon kihasználatlan, jóval több lehetőség lehetett volna ebben a méretben és formában, olyan mintha ezt a formavilágot úgy használták volna fel, hogy lett volna egy jóval összetettebb készülék, de azt az ötletet valamiért dobták, és a legyártott készülék házat mégis csak felhasználták.
Mindenesetre várom a teszteket a készülékről, mert sok még a kérdőjel.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#42) Hieronymus válasza zsolt501 (#41) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

A kialakítása logikus.

Feltételezhető, hogy magában a készülékben (is) van mikrofon, nem lehet nagyon elrejteni.
Szúban lehet kommunikálni, hogy milyen tartalmat keressen. A Gemini AI támogatásával.
Az eszköz egy vezérlőközpont is egyben a Matter szabványt támogató okosotthonok számára.
Nem tartható fenn hosszú távon, hogy a telefonnal szabályozzunk mindent. Ráadásul minden családtag a
sajátjával.

Ez az ami PH cikkből nem derül ki egyértelműen.

Egy biztos. Ez az eszköz nem akarja a média lejátszási képességeket tovább bővíteni a mostani eszközéhez képest. De nincs is szükség rá.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#43) Orcsi


Orcsi
aktív tag

Google nalam ottt vagta el magat amikor megszuntette a chromecast audiot… volt mar 4 darab tok jol mukodott de kellett volna meg ketto es hororr aron volt csak elerheto hasznaltan… eladtam a 4 darabot es vettem 6 airport expresst (olcsbban !!) ami meg jobban is passzolt az itthoni okoszisztemaban … igy spotify is ment a levesbe …

Same shit, different day!

(#44) Hieronymus válasza Orcsi (#43) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

Akkoriban nagyon jó volt a chromecast audió.
Mivel BT helyett hálózaton is lehetett használni, sokkal jobb hangminőséget nyújtott.
Nekem van még kettő elfekvőben. A másodikat végkiárusításban vettem.

Aztán jött az Echo Dot akcióban és nyugdíjazta a CC audiót.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#45) Polllen válasza Orcsi (#43) üzenetére


Polllen
nagyúr

A két eszközt időben elégé egyszerre zárta le mindkét gyártó
Chromecast audio: 2019. január
Airport express: 2019. április

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#46) MaCS_70 válasza mad823 (#18) üzenetére


MaCS_70
félisten

Nálunk több olyan "épkézláb" hifi (szigorúan nem házimozi) erősítő is van a családban, amelyiken csak SPDIF csatlakozók vannak. Én HDMI-t őszintén szólva még csak házimozi-erősítőn láttam.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#47) MaCS_70


MaCS_70
félisten

Nálunk a családban összesen közel tíz Chromecastos eszköz is van napi használatban. Van CC2, CC3, Mi Boxok, Mecool Boxok, TCL tévé. Az eszközöket kimondottam a CC-támogatás miatt vettük, és a Youtube-megjelenítés miatt fontos ez a szolgáltatás.

Ez a termékmegszüntetés milyen következményekkel járhat ilyen helyzetben?

Köszönettel: MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#48) mad823 válasza MaCS_70 (#46) üzenetére


mad823
őstag

Ez világos, csakhogy a probléma manapság az, hogy Dolby Digital dekódolás/feldolgozás nélkül sosem lesz értelmes hangod a mai streaming világban. Nincs olyan eszköz, ami sztereó PCM-be értelmesen downmixelné az 5.1 vagy komolyabb hangot, márpedig ma már minden minimum így jön. Innentől nem lesz értelmes középső csatornád és így normális dialógus sem, mert az effektek folyton agyon fogják nyomni a párbeszédet. Erre pedig más megoldás nincs, csak egy AVR. Nem mondom, hogy ez így jó, hiszen nagyon sokmindenkinek bőven elég lenne egy 2.0 vagy 2.1.

(#49) MaCS_70 válasza mad823 (#48) üzenetére


MaCS_70
félisten

Ehhez nem értek, illetve nincs benne tapasztalatom. Nekünk elég a sztereó.

Van 7.1 erősítőnk, de én nem hallom a különbséget középsugárzőval és mélynyomóval sem -- helyesebben nem halljuk jobbnak, élvezetesebbnek.

De a sima 5.1 fölött még bemutatóteremben sem hallottuk másnak a felsőbb, jóval drágább kategóriákat, akkor sem, ha belegebedtünk.

Úgyhogy már eleve csak a két első hangdobozt használjuk.

Ez persze nem jelenti azt, hogy sokak számára ne lenne fontos és értékes. Azt viszont nem értem, hogy miért ne lenne értelmes hangom Dolby Digital nélkül. Egyáltalán: mi az, és miért olyan fontos?

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#50) Polllen válasza mad823 (#48) üzenetére


Polllen
nagyúr

Vagy soundbar.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.