Hirdetés

2024. június 10., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#4) divot


divot
veterán

Nyakunkon a világvége, meneküljön ki merre lát!
És bizony hiába is szépítgetem, mi vagyunk a bűnösek, Kicsi Bacsó, mint zoknitulajdonos, én, mint a zoknitulajdonos édesapja, no és édesanya, akinek az a fixa ideája támadt ma délután, hogy kimossa a gyermekünk zoknijait.

Persze tudom, hogy ennek így az égvilágon semmi értelme sincs, ezért kezdem a legelején, jó távol, a ki tudja hanyadik században, amikor valakinek az az ötlete támadt, hogy a férfiaknak zoknit kell hordaniuk. A férfizoknikkal alapjáraton semmi gond nincs.Sőt, még kifejezetten csinos darabok is akadnak közöttük, noha ebben a műfajban azért nem egyszerű feladat nagyot alkotni. A bajok akkor kezdtődtek, amikor a mosást - így értelemszerűen a férfi zoknik mosását is - valami jótét lélek gépesítette. Nyilván amerikai volt az illető, legalább is nincs még egy nép, amely a filmek tanulsága szerint ennyit ücsörögne a mosógépek környékén.

Szóval a mosógépek löktét a világot a világvége felé vezető rögös útra, méghozzá azzal, hogy... De ez újfent bővebb magyarázatot kíván. Tehát amikor a nők elkezdték a mosógépekbe pakolni a zoknikat, akkor azt tapasztalták, hogy mosószertől, mosóprogramtól és úgy általában mindentől függetlenül mindig egy darabbal, szakkifejezéssel élve: fél párral kevesebb jön ki, mint amennyi bement. A mai napig nem tudjuk, hogy történik ez, de tény: minden egyes zoknimosás során eltűnik egy fél pár pamut, avagy műszálas lábbeli. Na most ha a mosások alkalmával levegővé váló zoknik számát beszorozzuk a Földön történő napi mosások számával, akkor elég komoly mennyiséget kapunk. Tehát naponta egy jelentős mennyiségű anyag tűnik el világunk anyagából, kimosott férfi zokni formájában.

Rettenetesen bonyolult számításra lenne szükség ahhoz, hogy megmondhassuk: mikor emészti föl a világegyetem utolsó molekuláját is a legutoljára kimosandó zokni, de könnyű belátni, hogy már rajta vagyunk az úton, amelyről csak a zoknihordásról, vagy a mosásról való leszokás téríthet le bennünket. S mentheti meg az emberiséget.

És most a mi felelősségünk az ügyben: szóval anyuka ma kimosta Kicsi Bacsó néhány pár zokniját. És ahogy az lenni szokott: fél párral kevesebb keveredett elő a mosógépből. Két hetes gyermekünk is beverhet tehát a maga apró szögét a világegyetem koporsójába.

De azért ti még aludjatok nyugodtan, mert a nagy bumm egészen biztosan nem ma éjszaka fog bekövetkezni. Habár péntek 13-án bármi megtörténhet...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.