Hirdetés

2024. július 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) INGJOKE


INGJOKE
veterán

Jó lesz ez tuti.. kár hogy itthon Iphone árban lesz, így nagyon kevesen fogják ezt választani. A kínai árakon BB lenne.. :)

(#2) Elit3Zotya


Elit3Zotya
addikt

Hozza a kötelezőt. :K
Gondoltam hogy már nagy ugrás nem lehet a 13 ultrához képest, de azért csak sikerült szinte mindenben egy kicsit jobbnak lennie.
Jól is néz ki, mondjuk egy kicsit az előd jobban tetszett azzal az egyedibb hátlapi kialakítással.

Vivo X100 Ultra Titanium 16/512GB - The King Of Phones

(#3) Roland8622


Roland8622
aktív tag

Az a HypeOS nem HyperOS akar lenni?
Van rá esély, hogy megjelenik szolgáltatónál? Vagy majd Alza és társai még rádobnak 100e Ft-ot :U

Huawei P60 Pro / Huawei P50 Pro / iPhone 13 sima (1 hétig, de volt :D) / HTC U11 (már 4.5 éve) /BOSSHIFI B3 / FiiO BTR3

(#4) Plazmacucci


Plazmacucci
félisten

Szóval itthon 700e ha épp behozza majd valaki az EU változatot.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#5) SkyLine3000


SkyLine3000
addikt

Jó lesz ez. Főleg a kamerarendszer. Nekem mindenre elég lenne. Majd ha beesik az ára 100e alá, veszek egyet. :D

(#6) joey04


joey04
titán

Mehet a teszt az X7 Ultra ellen. :)

(#7) xabolcsy válasza Elit3Zotya (#2) üzenetére


xabolcsy
aktív tag

LTPO AMOLED panel vagy LTPO OLED?
Mert ahány oldal annyi féle képen írják.
És a bemutatón se írták milyen.
És még a hangszórói, vajon fejlődtek?
Milyen volt a 13 ultra, egy iPhonehoz képest?

(#8) Elit3Zotya válasza xabolcsy (#7) üzenetére


Elit3Zotya
addikt

Kijelző gondolom BOE a c8 megjelölésből kiindulva.
Olyan betekintési szöget egy samsung kijelzőtől sem láttam mint abban, oldalról nézve sem lett kékes vagy sárgás a fehér szín.
Fényerőben hdr tartalomnál brutális volt, egy 14 pro val hasonlítottam, de azt simán lenyomta fényerőben.
Viszont manuális max fényerőt nézve gyengébb volt mint az iphone, ezen remélem sikerül növelni a már tökéletes 800 nit fölé.
Hangszórója nagyon jó volt a 13 ultrának, de a 14 pro szerintem egy kicsit jobban szólt. :K

Vivo X100 Ultra Titanium 16/512GB - The King Of Phones

(#9) xabolcsy válasza Elit3Zotya (#8) üzenetére


xabolcsy
aktív tag

Mert már a 14 pro-t is tesztelted :)
Neked télnyleg minden telód volt már :DD

(#10) Elit3Zotya válasza xabolcsy (#9) üzenetére


Elit3Zotya
addikt

Várj, nem a xiaomi 14 pro-ra gondoltam, hanem az iphone 14 pro-ra, azzal hasonlítottam.:DDD

Vivo X100 Ultra Titanium 16/512GB - The King Of Phones

(#11) Aryon87


Aryon87
félisten

Elég durva gépezet, pláne olyan szemmel, akinek nem volt dolga az elődjével. Már a 13Ultra is kb körberöhögi a Mate50Prom-at, ez mellé még körül is hugyozza, pedig az sem egy fing. Az állítható blende tetszik, ebben megveri a Honor Magic6Pro-t is, ami még csak most nyit ezen a téren.
Nagyon remélem hogy a szolgáltatómnál is kapható lesz.

Xiaomi 14 Ultra / Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#12) xabolcsy válasza Elit3Zotya (#10) üzenetére


xabolcsy
aktív tag

AMOLED TCL CSOT C8
A TCL gyártja bele a kijelzőt, nem a BOE.

(#13) Elit3Zotya válasza xabolcsy (#12) üzenetére


Elit3Zotya
addikt

Igen igaz, elírtam. :R
A lényeg, hogy a 13 ultra kijelzője brutálisan jó minőségre, de a manuális fényerő lehetne nagyobb.
Remélem ezt a 14 ultrában orvosolják és meg lesz a 800nit fölötti érték. :)

[ Szerkesztve ]

Vivo X100 Ultra Titanium 16/512GB - The King Of Phones

(#14) xabolcsy válasza Elit3Zotya (#13) üzenetére


xabolcsy
aktív tag

Nem tudom de sok reményt fűzök a telóhoz, DXOMARKON remélem az első 5-ben benne lesz!
800nit tényleg jó lenne!

(#15) cannibalform


cannibalform
csendes tag

De miért 90w a töltés? Ez az egy számomra szépség hibája.

(#16) Elit3Zotya válasza xabolcsy (#14) üzenetére


Elit3Zotya
addikt

Mondjuk ha már vissza lépnek lapos kijelzőre, akkor azért itt van a legjobban megoldva.
Gesztusvezérlés ugyan olyan jó marad, hála a minden irányba lekanyarodó üvegnek, és a kávák is arányosak és kicsit. :K

Vivo X100 Ultra Titanium 16/512GB - The King Of Phones

(#17) Pimpa válasza Plazmacucci (#4) üzenetére


Pimpa
tag

TS-n már kapható 1097 euróért a kínai verzió. Azt nem tudom fogják e forgalmazni a globált is, de ez az ár indulásnak azért megemészthető. Itthon biztos lesz 6-700 ezer valóban, ha lesz. Alza, Emag talán behoz pár darabot.

(#18) Segal válasza xabolcsy (#14) üzenetére


Segal
veterán

15 Pro Max telefonnal mérik össze a videóban

"Ez nem változtat azon, hogy tisztességtelen dolog botokkal felvásárolni 160-180e indulóáron a 3060 Ti-t, aztán 250e-ért árulni a HA-n." Ez miért lenne tisztességtelen? Te is meg bárki lesheti botokkal a boltokat, ugyanúgy meg tudod venni a cuccot azon az áron, mint a scalper.(1 házigazda válasz...)

(#19) Thor71


Thor71
tag

Természetesen a TradingShenzhen-nél már van :C
https://tradingshenzhen.com/en/xiaomi-14-ultra/xiaomi-14-ultra-16gb1024gb

[ Szerkesztve ]

(#20) janeszgol válasza xabolcsy (#7) üzenetére


janeszgol
félisten

Az iPhone lemaradt, mint a borravalo. Mar tavaly lemaradt. Hardveresen. Szoftveresen mar 3-4 eve.

(#21) xabolcsy válasza janeszgol (#20) üzenetére


xabolcsy
aktív tag

Azért ez nem teljesen így van. Én nagy android ( miui) fan vagyok, sok apróság miatt nem is váltanék :K (próbáltam iPhone 11pro 1év)De az iphone-ok ökoszisztémában nagyon jók :K Egy átlag felhasználónak nincs értelme iphone venni! Sőt egy átlag felhasználónak kínlódás az iphone.
Sok barátom megvette, és hozzám jön hogy ,hogy kell ezzel csengőhangot állítani :DD Meg lesz szeretnék tölteni a képeket :DDD
De aki munkára, és tudja is ,hogy kell használni, megvannak hozzá a kiegészítők, MacBook-ot használ, azoknak nagyon jó sőt jobb mint az android!

(#22) Kevin8997


Kevin8997
tag

Nem hiszem, hogy egy ennyire drága telefont még betesznek itthon a szolgáltatók a portfólióba. Ott vannak az iphone prok, samsung ultrak, foldok, honor magicek és valamiért a sonyk. Nem hiszem, hogy plusz ezzel akarnak még raktárkészletet.

(#23) janeszgol válasza xabolcsy (#21) üzenetére


janeszgol
félisten

Ez igaz. Munkára Apple cuccok.
+1

(#24) Elit3Zotya válasza Segal (#18) üzenetére


Elit3Zotya
addikt

Az ilyen neve nincs yt videókat, fenntartásokkal érdemes kezelni, szinte tuti kamu.:K

Vivo X100 Ultra Titanium 16/512GB - The King Of Phones

(#25) Segal válasza Elit3Zotya (#24) üzenetére


Segal
veterán

Igen elég sok van belőle a neten, de direkt csak egyet raktam ki. Majd valami hihetőbb youtubertől valósabb képet kapunk a telefon képességeiről, bár engem továbbra sem fogott meg a telefon.
Jövőre azért a Snapi gen4 az érdemi előrelépés lesz és ez több dologra is kihatással lehet.
Kapkodni úgysem kell részemről, mert a 11 Ultra is teszi a dolgát :K

"Ez nem változtat azon, hogy tisztességtelen dolog botokkal felvásárolni 160-180e indulóáron a 3060 Ti-t, aztán 250e-ért árulni a HA-n." Ez miért lenne tisztességtelen? Te is meg bárki lesheti botokkal a boltokat, ugyanúgy meg tudod venni a cuccot azon az áron, mint a scalper.(1 házigazda válasz...)

(#26) xabolcsy válasza Segal (#25) üzenetére


xabolcsy
aktív tag

Szerintem a snapi 4 még nem fog nagy változást hozni, max 2-3nm gyártás lesz.(marketing shit)
Fizikailag nem tudnak többet kihozni.
Addig amig a hűtést nem oldják meg.

[ Szerkesztve ]

(#27) Segal válasza xabolcsy (#26) üzenetére


Segal
veterán

Nem is igazán a második generációs 3nm gyártástól várok előrelépést, bár kétségtelen tény hogy már ez is modernebb lesz mint ami jelenleg a csúcs iPhone-ban van, hanem hogy itt fog debütálni a Nuvia felvásárlásból származó Phoenix mag. Readásul a pletykák szerint átveszi a Mediatek féle felépítést.
Persze biztos van benne cukormázas marketing is, de én úgy gondolom ezeket figyelembe véve jövőre tényleg egy érdemibb előre lépés történhet. Nyilván az elmúlt pár év %-os fejlődéséhez képest.
Ahogy a vak is mondta majd meglátjuk :K

"Ez nem változtat azon, hogy tisztességtelen dolog botokkal felvásárolni 160-180e indulóáron a 3060 Ti-t, aztán 250e-ért árulni a HA-n." Ez miért lenne tisztességtelen? Te is meg bárki lesheti botokkal a boltokat, ugyanúgy meg tudod venni a cuccot azon az áron, mint a scalper.(1 házigazda válasz...)

(#28) Atomgeszi


Atomgeszi
veterán

Biztos brutális lesz a 14Ultra a LYT900-as szenzorral. :C

Akit érdekel, folyamatosan frissítem 13 Ultra albumomat fototrenden. [link] Ha már ezt a szintet hozza, akkor rossz nem lehet. :))

(#29) vence


vence
tag

a 13 Ultra volt nálunk forgalomban?
van hivatalos magyar ára vagy csak Eu ?

(Keresőben nincs érdemi találat ... ) :(

Ok, kicsit kutakodtam ...
Eu-ban sem volt normális kínálat, leginkább listaáron árulgatták, többször felette, mint mostanában is.
Csak ritkán voltak jobb árak, akciók.

[ Szerkesztve ]

Edge 50 - 12 - 512 GB

(#30) Atomgeszi válasza vence (#29) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Sajnos nem volt forgalomban itthon. Én is Franciaországban vettem.
1499 Euro volt a hivatalos ára.
A legnagyobb gond viszont az volt, hogy folyamatos készlethiány volt belőle mindenhol. :(

(#31) vence válasza Atomgeszi (#30) üzenetére


vence
tag

Köszi,
közben én is csekkoltam és láttam az ármozgásokat ...
és egyértelműen lejött belőle a kínálat hiánya.
Szerintem a nagykerekeskedők, importőrök nem rendeltek, túl nagy a lekötött tőke és aránytalan a kockázat, nagyon rétegigény lehet.
Szóval ennél jó árat kifogni leginkább szerencse dolga volt,
vagy ... :D

Most 900 € körül Global ROM-os kínait kínálnak.
Eu-készlet nem jellemző.
Így nem igazán van esély jó 14-es árakra sem.
Nincs, ami húzná lefelé.

Te f.géppel is fotózol?
esetleg profi fotós vagy?

[ Szerkesztve ]

Edge 50 - 12 - 512 GB

(#32) Atomgeszi válasza vence (#31) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Sajnos a Xiaomi nagyon a kereslet alá lőtte be a készletet. :(
Mai napig nagyon sokan keresik még külföldön is a 13Ultrát

"Most 900 € körül Global ROM-os kínait kínálnak."

De sajnos azzal B20 nem lesz.

Te f.géppel is fotózol?
esetleg profi fotós vagy?

Nem. Kizárólag hobbi telefonos :D

(#33) ArN!


ArN!
csendes tag

Megnéztem a fotóidat, nagyon szépek!! :R Brutális az a telefon! Én majd egy 14Ultrát szeretnék :K remélem valamelyik nagy külföldi webáruház jól leakciózza (pl a gshopper) :)

(#34) xabolcsy válasza ArN! (#33) üzenetére


xabolcsy
aktív tag

Szerintem lesz szolgáltatónál is!
A Telekom tuti fog előredelést csinálni, mint a 13, 13pro-nál.
Csak kiváncsi leszek mi lesz az ajándék hozzá, remélem valami jó cucc, nem légtisztító :DDD

(#35) vence válasza Atomgeszi (#32) üzenetére


vence
tag

Hát, nem tudom ...
de szerintem az elmúlt hónapokban bőven lett volna lehetősége, új sorozatokat gyártani, de ilyesmit nem gyártanak raktárra!

Úgy, hogy nagy eséllyel az lehet, amit az előző hsz-ben írtam.
De nem vagyok bennfentes ...
és majd még utána nézek pár történésnek.

Szerintem szándékosan nem tesznek B20-at a kínaiba, mert tudják, h az fáj a legjobban Európában, így kisebb a piaczavarás lehetősége, hatása.
LTE B20 a 14-esben sem lesz!
Ennnek fájó hiányán pedig az 5G terjedése sem változtat érdemben ...

A marketinges lózungokkal nem szerénykedtek, sőt átmentek durvába ...
és van, amivel már meg is buktak !!!
(Érdemes elolvasni a GSM Arena bemutató cikkét, elég részletes és színvonalas.)

Edge 50 - 12 - 512 GB

(#36) vence válasza xabolcsy (#34) üzenetére


vence
tag

Hát nem tudom ...
ez nem Redmi !!!

A hazai Telekom még a Xiaomi 13T Pro top verzióját sem vette be a kínálatába ...
(lehet azért, mert a top-1 verziót is a top ára felett jegyzi). :(
És úgy 50-100e Ft-tal ezen verzió európai napi piaci árai felett !!!

Szóval, ha lenne is, nem hinném, h túl sok értelme lenne.

Max. még 1 átverési lehetőség.
(akármilyen ajándék ide, vagy oda)

[ Szerkesztve ]

Edge 50 - 12 - 512 GB

(#37) ArN!


ArN!
csendes tag

Tavaly nyáron a X13 Pro volt (ha jól emlékszem) ~330 ezer (global) a gshopperen. Ezért is írtam inkább ezt a lehetőséget, mert ha ez is lemegy majd 400 alá, jöhet is :) de majd holnap kiderül mennyi is lesz :C

[ Szerkesztve ]

(#38) Segal válasza vence (#35) üzenetére


Segal
veterán

Azért nem tesznek B20-at a kínai verzióba, mert a 11 Ultránál még volt és lényegében mindenki kínából rendelte be féláron a telefont. Többek közt én is :B
1 életre megtanulta a Xiaomi hogy ilyen hülyeséget nem szabad mégegyszer megcsinálnia.

"Ez nem változtat azon, hogy tisztességtelen dolog botokkal felvásárolni 160-180e indulóáron a 3060 Ti-t, aztán 250e-ért árulni a HA-n." Ez miért lenne tisztességtelen? Te is meg bárki lesheti botokkal a boltokat, ugyanúgy meg tudod venni a cuccot azon az áron, mint a scalper.(1 házigazda válasz...)

(#39) Elit3Zotya


Elit3Zotya
addikt

Végre úgy tűnik a Xiaomi követi az Oppo-t, és bele tette a kamerák közti váltás lehetőséget videófelvétel közben. :C

Vivo X100 Ultra Titanium 16/512GB - The King Of Phones

(#40) joey04 válasza Elit3Zotya (#39) üzenetére


joey04
titán

ma akartam linkelni, csak elfelejtettem :D

(#41) blackcoffee


blackcoffee
csendes tag

Szokás szerint szó nincs a szenzorméretekről, ami a legfontosabb paraméter egy kameránál :W

(#42) joey04 válasza blackcoffee (#41) üzenetére


joey04
titán

Főkamera: 1.0"-type

Többi 1/2.51"

(#43) Aryon87 válasza blackcoffee (#41) üzenetére


Aryon87
félisten

Ultránál viszont mutatják. Érthető, hisz ő a főszereplő
Néztem a Magic6Pro bemutatóját, sok újat nem hoz, és nem is biztos hogy a Mate50Pro-ról lenne értelme arra váltani, viszont a Xiaomi 14Ultra már érdekesebb nekem

[ Szerkesztve ]

Xiaomi 14 Ultra / Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#44) Atomgeszi válasza ArN! (#33) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Köszi!

Most bővítettem éjszakai képekkel is.
LYT900-as szenzorral a 14U még jobb lesz. :))

(#45) Atomgeszi válasza vence (#35) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Mert számolnak egy bizonyos mennyiséggel, amit biztosan el tudnak adni, aztán már állítják is át a gyártósort. :(
De nagyon nagyon alá lőtték a dolgot, mert kereslet lett volna rá, de kínálat nem volt.

(#46) Elit3Zotya válasza blackcoffee (#41) üzenetére


Elit3Zotya
addikt

Ha csak a szenzor méretet nézzük, akkor semmi változás nem történt az elődhöz képest, de valójában az ultraszélesen kívül, minden kamera jobb lett.!
Ha csak a szenzor méretek számítanának, akkor az x7 ultra lényegében minden paraméterében verné, de ez nem ilyen egyszerű, vannak más tényezők is. :)

[ Szerkesztve ]

Vivo X100 Ultra Titanium 16/512GB - The King Of Phones

(#47) Black&White


Black&White
addikt

1500€-on nyit, ha jól láttam a dián, ez a 16/512-es kiszerelés.

(#48) Aryon87 válasza Black&White (#47) üzenetére


Aryon87
félisten

Annyi. Ezúttal se lesz olcsón. Bízok benne hogy decemberig kitart az értékesítése...

Xiaomi 14 Ultra / Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#49) vence válasza Atomgeszi (#45) üzenetére


vence
tag

Az elég egyértelműen látszik az ármozgásokból (pontosabban ezek hiányából), hogy nem egészséges volt a piaca.

Biztosan volt a kínálati oldallal probléma.
De a piac, gyártás nem teljesen úgy működik a gyakorlatban, ahogy ti gondoljátok ...

A # 31 hsz-ben írtakat próbáld értelmezni.
Nagy valószínűséggel így működik a telók piaca is.
Különösen igaz lehet ez egy nagyobb értékű, kockázatú termék esetén.
Ez a kereskedelem, gyártáselőkészítés stb. szakmai része.
És ez cégenként is változhat, sok egyéb szempontot is figyelembe véve. Azért ez egy presztizs-termék is.

Pl. már rengetegen megnézték a GSM Arénán, akiknek a nagy többségében fel se merül ilyen kütyü vásárlása, legfeljebb ajándékba szeretnének. :)

Edge 50 - 12 - 512 GB

(#50) Atomgeszi válasza vence (#49) üzenetére


Atomgeszi
veterán

"Biztosan volt a kínálati oldallal probléma.
De a piac, gyártás nem teljesen úgy működik a gyakorlatban, ahogy ti gondoljátok ..."

A kínai piac nem úgy működik, ahogy európai szemmel gondoljuk.

Amikor bejött Magyarországra, hiába rendeltek a magyar importőrök készüléket. Nem kaptak.

Nekem Németországban kellett megvegyem a Mi9-et pl. mert egyszerűen olyan szintű hiány volt akkor is, hogy nem kaptam itthon.
A magyarországi képviselet is szeretett volna rendelni, de teljesen más prioritással dolgozik a kínai kereskedelem.

Hidd el, hogy volt rá kereslet. Rengeteg külföldi 13U csoportban bent vagyok és rengetegen panaszkodtak/panaszkodnak a mai napig, hogy nem tudtak sem a nyitáskor, sem pedig most utólag venni.

Én is konkrétan Franciaországban vettem a 13U-t, mert egész Európában hiánycikk volt.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.