Hirdetés

2024. május 31., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Esmein


Esmein
nagyúr

Hibajelenségek az utóbbi 3 reinstallban:
Kodekek nem hajlandóak működni, még akkor sem, ha sima Xvid-et teszek fel vagy divx-et, azt írja nem találja. 8.1-es directx-el megyegetnek a dolgok, de néha szabálytalan műveletezik nekem, amint felrakok egy 9.0c-t egyből lehal minden. videolejátszásra vagy szabálytalan művelet, vagy nem ismert fájlformátum, játékok rendszeresen kiakadnak(nem hardveres gond) kodekhalál. Ha mégis működne valamelyik kodek némi isteni csoda folytán, olyankor 1 centis keretet levág a filmből, így pl a monthy python filmre vésett felirata nem olvasható. KIAKADOK vááááá....

"I no longer want to declare war on Hungary. It would be like waging war on a mental institution." - Jeremy Clarkson

(#2) Esmein válasza Esmein (#1) üzenetére


Esmein
nagyúr

Ja és dx9 telepítés után mp3 lejátszás sincsen, se wmp-vel se winamppal. Sőt a winamp bele is fagy.

"I no longer want to declare war on Hungary. It would be like waging war on a mental institution." - Jeremy Clarkson

(#3) moonman


moonman
titán

gondolom a hardver nincs húzva, van megfelelő védelem a gépen és minden fontos javítás, service pack fent van, valamint kipróbáltad csökkentett módban is.

(#4) Sidaries válasza Esmein (#2) üzenetére


Sidaries
őstag

Milyen sorrendben telepítesz? Szerintem a legjobb:

1. Xp
2. Service Pack 2
3. Alaplapi driver
4. (Itt jön a DirectX, de az Sp2 miatt ez nem kell)
5. Videókártyadriver
6. Monitordriver
7. Hangkártya
8. Egyéb (egér, billentyűzet, stb)

I am the Visionaire, follow me if you dare...

(#5) kodani


kodani
tag

Nekem a Total Commandert hülyítette meg a drága.... pedig w98 alatt simán működött......

Ha egy jelszóval védett ZIP file-t akarok kibontani akkor bekéri a jelszót utána meg közli, hogy ''Nem találom a külső tömörítő programot!''. Érdekes ha nincs jelszóval védve a ZIP akkor meg megtalálja..... és még érdekesebb, hogy win9x alatt meg jelszóval is megtalálja.

Tud esetleg valaki valami megoldást? :F (Mind a be mind a kitömörítés ugyanazzal a Commander verzióval történik, ugyanazokkal a beállításokkal. Csak az oprendszer más....)

[Szerkesztve]

(#6) Esmein válasza Sidaries (#4) üzenetére


Esmein
nagyúr

xp
alaplapi driver
vga driver
directx -> k.o.
Hardver nincs húzva és kb 1 hete még properül ment minden.

"I no longer want to declare war on Hungary. It would be like waging war on a mental institution." - Jeremy Clarkson

(#7) gLes válasza Sidaries (#4) üzenetére


gLes
őstag

Szerintem meg:

1. XP+SP2 integrált
2. Catalyst
3. és nincs több :U

:C

[Szerkesztve]

(#8) Esmein válasza gLes (#7) üzenetére


Esmein
nagyúr

Nálam még via arena 1449 és alaplapi hang. Jameg nincs sp2-es windózerem és nem is lesz, max win2000, mert az sp2 sz*rságaitól hányok.

"I no longer want to declare war on Hungary. It would be like waging war on a mental institution." - Jeremy Clarkson

(#9) _Petya_


_Petya_
őstag

Én pl. most nem tudok hozzáférni a vezérlőpulthoz, csak csökkentett módban.
De csökkentett módban nem tudok pl. programot uninstallálni, így nem tudom kiszűrni, hogy melyik program sz*rta el a vezérlőpultomat. 22-es csapdája.

Fontos feladatot soha ne bízz olyan gépre, amit egyedül is fel tudsz emelni!

(#10) Esmein


Esmein
nagyúr

Igencsak hamar feltalálom az integrált baltás alaplapot most már, mert az idegrendszerem teszi tönkre ez a kapitalista csóré.
Felrakom directx-et, aztán az alaplapi hangot, és őszerinte nincsen felrakva a hangom és különbenis. De legalább talál új hardvereket mindenféle microsoft kernel hangkeverő, meg ilyesmik személyében, amikhez a BEÉPÍTETT driver nem esett át a windows logó tesztelésen és engem kérdezget, hogy tudok-e róla.

"I no longer want to declare war on Hungary. It would be like waging war on a mental institution." - Jeremy Clarkson

(#11) Flashy


Flashy
veterán

jajj Esmein hát nem megmondta RGB már rég hogy az XP szar és Win98 a király? csak nem hallgat rá soha senki... :D

(#12) Esmein válasza Flashy (#11) üzenetére


Esmein
nagyúr

Már azon voltam hogy teszek fel dost, meg mindenféle spéci progit és azon netezek...
Úgy néz ki magáhoztér a rendszerem, bár nézett már így ki az előző 3 reinstallnál is.

"I no longer want to declare war on Hungary. It would be like waging war on a mental institution." - Jeremy Clarkson

(#13) kodani


kodani
tag

Csak nekem nem válaszol senki? (#5)
:U

(#14) Flashy válasza kodani (#13) üzenetére


Flashy
veterán

ezvan, tegyél fel olyan külső tömörítőt ami tud jelszavas zipet. az XP-nek van beépített zip modulja az Intézőben is külön program nélkül, talán az szól bele a dolgokba. szerencsére a legujabb tömörítők már nem csak a saját formátumukat ismerik, elég pl csak a Winrart megvenni.

(#15) forceberg


forceberg
veterán

március óta van fenn a mostani xp-m. Néha rájön, sz@rakszik, aztán okés. Az sp2-t is túlélte. Bár most egy ideje a Bluetooth nem működik, ami miatt majd újra kell raknom... A win98 10-ed ennyi időt sem bírt...

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#16) gLes válasza Esmein (#8) üzenetére


gLes
őstag

Hardver lesz :U

(#17) sh4d0w válasza kodani (#5) üzenetére


sh4d0w
félisten
LOGOUT blog

Szvsz pakold fel a pkzip-et és a TC-nek mutasd meg, hol is van; utána tuttira menni fog.

https://www.coreinfinity.tech

(#18) kodani válasza Flashy (#14) üzenetére


kodani
tag

Hogy érted azt, hogy ''az szól bele a dolgokba''? Amúgy a total commander belsője biztosan tudja a jelszavas kezelést ugyanis w98-on ugyanez simán működik.....

(#19) Esmein válasza gLes (#16) üzenetére


Esmein
nagyúr

dx9től lehal még az mp3 lejátszás is egy primestabil gépen, ja hardver :)

"I no longer want to declare war on Hungary. It would be like waging war on a mental institution." - Jeremy Clarkson

(#20) Sidaries válasza Esmein (#19) üzenetére


Sidaries
őstag

Biztos vagy benne, hogy jó a dx9 installod?

I am the Visionaire, follow me if you dare...

(#21) Bile Demon válasza Esmein (#19) üzenetére


Bile Demon
őstag

Szerintem valami nem OK-s a hang driverrel (nem directsound compatible teljesen), vagy állítsd át a winampot directsound-ról waveout-ra, vagy tegyél fel egy újabb drivert, esetleg valami makacs erőforrás ütközés? bár ennek nem sokat adok.


[Szerkesztve]

Bruhe

(#22) kikka80


kikka80
tag

sp1a- t sem raksz fel? ha már sp2- t nem akkor legalább azt.

''open your eyes!''

(#23) ballington


ballington
addikt

Nekem sosem volt problémám a TC beépített tömörítőjével.
Már 1 éve nincs is tömörírőm külön.

Ami az xp-t illeti, nekem sosem volt vele gondom, ha volt, akkor is hardver.

Az elején felraktam a XP-t, mellé a Win98-at, de utóbbit szinte sose használtam

Aki a tökfőzeléket kapor nélkül eszi, az más aljas dolgokra is képes.

(#24) Esmein válasza kikka80 (#22) üzenetére


Esmein
nagyúr

sp1 fentvan ja, a dx-em tuti jó, mert microsoftos websetupos, a hangdrivert meg 2 hónapja használom a legnagyobb megelégedéssel, de asszem most sikerült összelőni a masinát, xvid divx mp3 directx van szal heppi vagyok a köv rendszerösszeomlásig.

"I no longer want to declare war on Hungary. It would be like waging war on a mental institution." - Jeremy Clarkson

(#25) gLes válasza Esmein (#19) üzenetére


gLes
őstag

Tudtommal a hangkártya is hardver ;)

(#26) tasman_devil válasza Esmein (#24) üzenetére


tasman_devil
csendes tag

az egyik dolog, amit a múltkor láttam, és nekem is segített egyszer, az a következő:
rakd be az install-cdt, a futtatásba írd be, hogy ''sfc -scannow'', ekkor az xp elleníőrzi a védett file-okat, (ezeket a codec-ek előszeretettel írják felül!: P)

(#27) kodani


kodani
tag

Helló XP szakértők!

Nem tudjátok véletlenül megmondani, hogy az Eszközkezelőben ha arra kattintok, hogy az Illesztőprogram frissítésére akkor miért nem történik az ég egy adta világon semmi:F?

(#28) anulu válasza Sidaries (#4) üzenetére


anulu
félisten

amíg ebben a sorrendben telepítettem, minden baja volt a gépemnek. aztán az első 2 fázist összevontam :)

nálam így néz ki:
winxp + sp2 integr
alaplapi nForce
ForceWare
...::: tűzfal beállítás :::...
windowsupdate.com
.
.
.
minden egyéb (egér, billentyű, Adaptec ASPI (csak ezzel fut rendesen a Playstation emulátor)

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#29) anulu válasza kodani (#27) üzenetére


anulu
félisten

jó kérdés... :U

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.