Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Kikapcsolási probléma (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) CZiUM


CZiUM
tag

Hi! A probléma az, hogy Win 2000-ben és XP-ben amikor a leállításra megyek, nem hajlandó leállni a gép, megjelenik a képernyő, hogy ''most már kikapcsolhatja a gépet'' és hallani, hogy a merevlemezeket kikapcsolja, de maga a gép bekapcsolva marad. Ez nem lenne olyan nagy gond ha működne a kikapcsoló, de semmi nem történik, ha nyomom, ha pedig hosszan nyomom, akkor újraindul a gép.
Régebben Win95/98/98SE/ME-ben soha nem volt ilyen gondom, csak az xp és a 2k csinálja ezt.:((
Egyébként 1 régebbi Abit alaplap van a gépben (BX6 ver.2, Intel chipset) és DTK táp.
A 2000-en SP4 van fent, míg az XP-n SP1.

Ha valakinek van valami ötlete, ne tartsa magában...:)

(#2) CollectoR


CollectoR
aktív tag

Hát, a tápnak kellene enek megfelelni, meg a windowsba nézd meg az energiaellátásnál (vezérlőpult energiagazdálkodás) hogy ott mire van állítva a kikapcsológomb ha itt is rendbe van minden akkor valami gáz van az xp vel :))

(#3) CZiUM válasza CollectoR (#2) üzenetére


CZiUM
tag

az xp-t épp leszedtem emiatt, (meg más miatt is) de a 2000 fent van és nem kapcsol ki az sem ugyanúgy, az energiagazdálkodásnál pedig nem találtam ilyesmit...

(#4) PapaMaci válasza CZiUM (#3) üzenetére


PapaMaci
őstag

És 98/ME .vel leáll most is? Mert lehet, hogy hazament a tápod, vagy az alaplapod. Friss telepitéssel is ezt csinálja? Bocs: véletlen nem a reset gombot nyomkodod? De biosban is lehet valami beállitás a kikapcsolásra.

...mint az közismert...

(#5) CZiUM válasza PapaMaci (#4) üzenetére


CZiUM
tag

98/me-vel leáll rendesen és frissen telepített 2000 van. A tápnak semmi baja, viszonylag új 300 Wattos DTK.

(#6) PapaMaci válasza CZiUM (#5) üzenetére


PapaMaci
őstag

Chipset driver? Bios?

...mint az közismert...

(#7) Szőrös  válasza CZiUM (#5) üzenetére


Szőrös 
veterán

próbáld ki ezt :
registryben a : HKEY_LOCAL_MACHINE SOFTWARE Microsoft Windows NT CurrentVersion Winlogon alatt a : PowerdownAfterShutdown bejegyzés értékét 0-ra állítsd át. talán segít.

[Szerkesztve]

https://starcitizen.hu ha tudni akarod mi újság az univerzumban

(#8) joe69


joe69
senior tag

nem az advanced power managementet kell enabledre allitani??

(#9) CZiUM válasza Szőrös  (#7) üzenetére


CZiUM
tag

Nullán van alapból.

[Szerkesztve]

(#10) CZiUM válasza PapaMaci (#6) üzenetére


CZiUM
tag

Abit BX6 V2.0
chipset (abit honlap szerint): IntelR440BX chipset (82443BX and 82371EB)

(#11) CZiUM válasza PapaMaci (#6) üzenetére


CZiUM
tag

Ja és AWARD Bios van benne.
Advanced power management-et nem találtam, bekapcsoltam vmi ACPI-t, meg Power Button Override-t, de semmi változás.:)

(#12) Hangover


Hangover
tag

[L]http://prohardver.hu/rios3_forum.php?mod=40&id=14138&arc=f[/L]
Szerintem a nyitóhozzászólásban van elrejtve a válasz a kérdésedre...
Hibernálást ne használd ennél az alaplapnál(tudom, neked bx6-van)...

[Szerkesztve]

(#13) moonman válasza CZiUM (#1) üzenetére


moonman
titán

eszközkezelőben nézd meg a számítógépre mit ír. acpi-nek kell lennie. ha nem az így tudod megszerkeszteni: [L]http://kep.tar.hu/moonman/images/pic5449761.jpg[/L]
(persze többprocesszoros csak akkor kell, ha valóban több multiprocis alaplap vagy hyper-threading)

[Szerkesztve]

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Kikapcsolási probléma (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.