Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Trailblazer


Trailblazer
addikt

Akkor mégse az én készülékemben volt a hiba, mert két játékban is tapasztaltam ezt a villódzást...

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#2) Trailblazer válasza Trailblazer (#1) üzenetére


Trailblazer
addikt

Hát az új driver sem szűntette meg...

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#3) Dragon3000 válasza Trailblazer (#2) üzenetére


Dragon3000
veterán

Egyben én is tapasztaltam, azt hittem a játék lett a szar, ez a javítás nekem se oldotta meg.

(#4) Trailblazer válasza Dragon3000 (#3) üzenetére


Trailblazer
addikt

Én ugyan nem vagyok otthon a driverfejlesztésben (_sem_), de nem fér a fejembe: amelyik része működik, márpedig jól működik, abba miért kell belenyúlni? :F

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#5) Dragon3000 válasza Trailblazer (#4) üzenetére


Dragon3000
veterán

Bármi lehet, akár az is, hogy javítottak valamit, amivel máshol okoztak hibát, ami miatt ez előjött.

(#6) Dr. Akula


Dr. Akula
nagyúr

"Adaptive-Sync technológiát támogató monitor használatakor a felhasználók többet nem tapasztalhatnak véletlenszerű villogást, ha a G-SYNC engedélyezve van"

Most ez a Free meg G Sync hogy van egymással? Régen semmi átjárás nem volt, aztán kitalálták hogy bevizsgálják a monitorokat, és vannak olyan FreeSyncesek amiket betudnak G-Syncnek, és akkor Nvidiával is lehet syncelgetni nem G-Synces monitoron. Még mindig táblázatot kell böngészni hogy mely monitorok jók, vagy már minden FreeSynces jó neki, vagy csak a Pro, 2, ki tudja milyen utótagosak? Én már nem tudom követni, de mivel sok monitornál nem fizetik ki a G-Sync felárat a gyártók, jó lenne tudni ha mégis használhatók Nvidiával.

#4Trailblazer: Gyanítom egyik fejlesztő ezt javítja, a másik azt, aztán egymás kódját írják felül amikor be kell rakni a közösbe. Vannak mindenféle verziókezelő rendszerek, de gondolom az is csak akkor jó, ha ésszel használják, hülyeség/lustaság ellen nem véd.

[ Szerkesztve ]

(#7) Busterftw válasza Dr. Akula (#6) üzenetére


Busterftw
veterán

Azokat amiket az Nvidia validált, menni fog a G-Sync adott tartományban)
Minden máson kb bekapcsolható, de lutri hogy működik. (nem teljes tartomány, villogó kép, black screen stb)

(#8) Dr. Akula válasza Busterftw (#7) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Akkor továbbra se kísérletezek FreeSync monitorokkal, pedig azok jellenzően olcsóbbak.

(#9) ScomComputer


ScomComputer
veterán

Ez jó 10 napos hír...de nem baj soha nem késő.... :D
(Jun 2, 2023.)

[ Szerkesztve ]

(#10) Dragon3000 válasza ScomComputer (#9) üzenetére


Dragon3000
veterán

A cikkben az nvidia link, ott meg 06.06 szerepel, ami csak 6 napja volt :D

(#11) PuMbA válasza Dr. Akula (#8) üzenetére


PuMbA
titán

Nem kell kísérletezni, itt a lista: G-SYNC GAMING MONITORS :) Ebben benne vannak a csak Freesync-et tudó monitorok is, G-Sync Compatible típusúként.

[ Szerkesztve ]

(#12) Trailblazer válasza Dr. Akula (#6) üzenetére


Trailblazer
addikt

Meglehet.

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#13) KAMELOT válasza Dragon3000 (#10) üzenetére


KAMELOT
titán

Ők 6 napja tették közzé a már 4 napos hírt. Nem érted? ;]

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#14) Dr. Akula válasza PuMbA (#11) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

:R

(#15) GoodSpeed válasza PuMbA (#11) üzenetére


GoodSpeed
őstag
LOGOUT blog (1)

Ezen már rajta van ASUS TUF VG249Q is :D

be quiet! Pure Base 500DX || be quiet! Pure Power 12 M 750W 80+ Gold || BQ! DARK ROCK PRO 5 || ASUS ROG STRIX B650E-F GAMING WIFI || AMD AM5 Ryzen 7 7700X, Corsair 32GB KIT DDR5 6000MHz Vengeance || XFX Speedster SWFT 319 RX 6800 CORE || SAMSUNG 980 PRO 1 TB || ASUS Xonar U5 ||Windows 11 Pro FPP

(#16) nkmedve


nkmedve
őstag

Kíváncsi vagyok, hogy ez a javítás nálam fog-e valamit segíteni.

A villódzás egy nagyon régi és zavaró gond a Gigabyte FI27Q (NV szerint G-SYNC Compatible) monitorommal. Nálam leginkább 2D gyorsított appoknál szokott előjönni a gond, főként altatás után, amikor a G-SYNC be van kapcsolva. Ilyenkor pl. Youtube videót nézve vagy Lightroom-ban képeket feldolgozva enyhe diszkófényt tud csinálni, nagyon zavaró. A G-SYNC ki és visszakapcsolása szokott segíteni a problémán, de persze csak a következő altatásig, ébresztés után kezdi előlről.
Emiatt az esetek nagy részében kikapcsolva tartom a G-SYNC-et, csak akkor kapcsolom be amikor játszani akarok (nyilván legtöbbször elfelejtem s akkor jön a tearing :) ).

(#17) snake1977 válasza PuMbA (#11) üzenetére


snake1977
őstag

Öhm, hát az én iiyama xub2792qsu monitorom nincs benne, azt hiszem túl sok gyártó és típus van ahhoz hogy mindet listázni tudják, új gpu vásárlása előtt néztem utána én is, és végül a redditen találtam róla egy posztot hogy müködik g-sync-el is valakinek.

...BRSZK...9...2024.06.28-29... / www.brszk.hu /

(#18) JulianSinulf


JulianSinulf
senior tag

Kíváncsi vagyok, hogy segíteni fog e.
A vadi új monitorom 1 hónapig gond nélkül ment, aztán egyszer csak elkezdett villódzni mikor egyik ablakról a másikra klikkeltem. Ezt sikerült is levideózni, mintha, a háttérfény villanna egyet. Azóta eltelt kicsit több, mint egy hónap. Felvettem a kapcsolatot a monitor gyártójával, de csak a vacakolás megy, érdemi támogatást nem tudtak nyújtani. Eddig.
Hétvégén a monitoron egy játék futott, de elő kellett hoznom egy böngészőt. A böngészőben való klikkelgetésnél nagyon durván villódzott a monitor.
Már ott tartok, hogy inkább visszaküldöm, még egy hónapig minden gond nélkül megtehetem. Aztán olvasom ezt a cikket, hát majd meglátjuk. Bár az említett driver-t csak 30-án tettem fel, a hibán se nem javított, se nem rontott. Lehet, hogy előbb is benne lett volna már valami?
A monitor egy 49"-os Dell. Se VRR, se *-sync technológia. Viszont mellette van a 48"-os LG OLED monitor, ami meg adaptiv-sync-es. Azon viszont nincs villódzás. Talán, mert nincs háttérfény.
Most felraktam ezt a hotfix-et, ha segít, akkor jó, ha nem, akkor várok még kicsit a Dell-re, aztán meg max visszaküldöm. Bár azért gáz, ha egy driver miatt lesz. De legalább lesz esély keresni egy g-sync-es monitort.

(#19) Dragon3000 válasza snake1977 (#17) üzenetére


Dragon3000
veterán

Ha nincs benne a listában, akkor is mehet vele, viszont mivel nem szerepel benne, így nem garantált a működés, így ha valami gond előjönne, akkor az nvidia csak feltartja a kezét, hogy nem szerepel a listában.

#18 JulianSinulf
Nem lehet, hogy pwm-es a háttérvilágítás vezérlése, ha max fényerőn nem csinálja, akkor ez lesz a gondod és ezen nem fog semmilyen driver javítani.

(#20) JulianSinulf válasza Dragon3000 (#19) üzenetére


JulianSinulf
senior tag

De, esélyes, hogy pwm-es. Mikor nézegettem, hogy mit vegyek, biztos írták valahol, de annyi monitort megnéztem, hogy már nem tudom ennél mit olvastam.

Pont azért akartam volna megtudni, hogy a dell szerint ez lehet e monitor hiba, konkrétan volt e nekik már ilyennel tapasztalatuk vagy máshol keressem a gondot.
A háttérvilágítást szoftveresen is lehet állítani win alól. Szóval a hibalehetőség megnőtt.
Viszont a dell nem nagyon akar érdemi választ adni.

Ma feltettem az új driver-t, azóta még nem csinálta. De volt már, hogy órákra volt szükség, hogy előjöjjön a gond.
Amikor az LG-n játszom és a dell-en nem történik semmi, akkor sosem csinálta.
De most a dell-en megint nyitva 3 program, ilyenkor elő szokott jönni a gond. Kíváncsian várom.

(#21) snake1977 válasza Dragon3000 (#19) üzenetére


snake1977
őstag

Az elmúlt félévben nem volt ilyen problémám, szvsz ezután sem kéne legyen, így kicsit még izgalmasabb hogy miért nem szerepel. :)

...BRSZK...9...2024.06.28-29... / www.brszk.hu /

(#22) Dragon3000 válasza snake1977 (#21) üzenetére


Dragon3000
veterán

Mert nem tesztelte az nvidia, akkor miért szerepelne benne? Ha jól tudom 75Hz-től foglalkozik a monitorokkal az nvidia, de lehet, hogy rosszul emlékszem. A te monitorod max 70Hz-et tud, így nem fog a tesztelésével foglalkozni. Ez mellett lehetnek még más tulajdonságok, amiket néz a gyártó és ha az nem teljesül, akkor figyelembe se veszik az adott monitort.

(#23) snake1977 válasza Dragon3000 (#22) üzenetére


snake1977
őstag

Van 240Hz-es iiyama is, youtuber [link] tesztelte 3080-al gond nélkül ment. :) Szóval még mindig azt mondom hogy ez az adatbázis messze nem tökéletes, és nem is lesz az, az ismertebb modelleket letesztelték, kb. ennyi, de többet nem is várnék a gyártótól, ez is dicséretes...Másrészt meg a g-sync szerintem vagy megy vagy nem megy, ha működik normálisan akkor ott már csak a jövőbeli szoftveres driverekben lehet elrontani bármit is.

[ Szerkesztve ]

...BRSZK...9...2024.06.28-29... / www.brszk.hu /

(#24) Busterftw válasza snake1977 (#23) üzenetére


Busterftw
veterán

Ez a lista nem is arra szolgal, hogy minden FreeSynccel mukodo monitor belekeruljon.
Ez a hivatalos lista amit az Nvidia bevizsgalt. Minden mas lutri, ezzel magukat is vedik, mert ha nem validalt monitornal anyazik az user, akkor az Nvidia szettarhatja a kezet, hogy miert nem olyan monitort vettel ami biztosan mukodik es kompatibilis.

(#25) Dragon3000 válasza snake1977 (#23) üzenetére


Dragon3000
veterán

Ahogy már leírtam és Busterftw is, ha nem tesztelte az nvidia, akkor miért kéne benne lennie a listában? Ilyen esetekben a cégek leszarják, hogy JózskaPista tesztelte és nála rendben volt.

(#26) Busterftw válasza Dragon3000 (#25) üzenetére


Busterftw
veterán

Ami sok esetben annyit jelent, hogy be tudta kapcsolni NC alatt es elkonyveli, hogy megy.

(#27) Dragon3000 válasza Busterftw (#26) üzenetére


Dragon3000
veterán

Volt lg freesync monitorom, aminek volt külön g-sync verziója is. Bekapcsolni betudtam, de akadozott a kép az nvidia órás tesztjével, illetve bizonyos fps tartományban villódzót is a kép, pl játék menüben, ahol 60-ra volt fixálva az fps, de felette is előjött, amikor már maga a játék ment, ott el volt engedve az fps 144-ig, így értelmetlen volt használni. Most egy c2-es oledet használok, ezzel szépen ment minden, egyedül egy játékban tapasztaltam ezt a villódzó hibát előző héten, mert akkor került fel a driver, ami előhozza, de lehet, hogy a játékban is elbasztak valamit, mert az is kapott frissítéseket közben, a fix nem oldotta meg, vannak még esetek, amikor villódzik.

(#28) JulianSinulf válasza JulianSinulf (#20) üzenetére


JulianSinulf
senior tag

Nem használt a frissítés. Bár sokkal több idő kellett most, hogy előjöjjön, de előjött.
És most csak a böngésző van nyitva.
Szóval marad a monitor visszaküldése. Lehet, hogy választok valamit a listáról.
Úgyis ott láttam az LG 49"-osát is.

(#29) snake1977


snake1977
őstag

Látom elbeszélünk egymás mellett, attól hogy az nvidia közreaadott egy listát amit az nv tesztelt, még lehet és vannak is a mellékelt ábra szerint hibátlanul működő freesynces monitorok G-sync képes kártyákkal. Az nv listája a konkrét modelleket említi amiket teszteltek, ettől függetlenül még a felhasználói tapasztalatok alapján léteznek olyan monitorok amik hibátlanul működnek vele. Lehet Jóska Pista vagy Gipsz Jakab a felhasználó, ha az adott típussal nincs gond hosszabb ideje, akkor valószínűleg nem lesz. Innentől meg már csak a driverben tudnak inkompatibilitást okozni...tárták ők szét a kezüket több esetben is, pl akkor is amikor kint maradt az lhr kártyák béta drivere "véletlenül".
A listára nem merném rátenni a nyakam hogy ha valamelyik driveres frissités után mégis probléma adódna a monitorral ők bármilyen garanciát vállalnak egy kompatibilis monitor esetén hogy kijavítsák a hibát a driverben ha driver hiba okozta, nyilván törekednek rá ha nem egyedi a probléma mint az aktuális cikkben is leírták.
Ez inkább egy útmutató hogy igen ezt megveheted mert mi teszteltük, vagy inkább a monitor gyártója letesztelte és jelezte hogy rendben van, működik.

...BRSZK...9...2024.06.28-29... / www.brszk.hu /

(#30) djbb534 válasza PuMbA (#11) üzenetére


djbb534
tag

És mi a különbség a G-SYNC, G-SYNC Compatible, G-SYNC ULTIMATE között? Egyébként az én monitoromra rá is van ragasztva a G-SYNC matrica még sincs benne a listában (LG27GP950)

the way it's meant to be played

(#31) Dragon3000 válasza snake1977 (#29) üzenetére


Dragon3000
veterán

Senki nem beszél el a másik mellett, le lett írva, attól, hogy nincs a listán még mehet gond nélkül, de ha bármi miatt előjön valami gond, akkor az nvidia széttárja a kezét és leszarja.

ha az adott típussal nincs gond hosszabb ideje, akkor valószínűleg nem lesz.
Hány olyan driver jött már, amiben egy régóta hibátlanul működő funkció hibás lett, így ezt nem jelenteném ki.

(#32) Dragon3000 válasza djbb534 (#30) üzenetére


Dragon3000
veterán

(#33) djbb534 válasza Dragon3000 (#32) üzenetére


djbb534
tag

Köszi

the way it's meant to be played

(#34) snake1977 válasza Dragon3000 (#31) üzenetére


snake1977
őstag

Elfogadom az álláspontod első felét. Lassan monitort fogok cserélni, de mivel a kompatibilisnél a hdr-t nem tesztelik, vagy csak nem szavatolják, kénytelen leszek alapból g-synceset választani.

Hány olyan driver jött már, amiben egy régóta hibátlanul működő funkció hibás lett, így ezt nem jelenteném ki.
És még jönni is fog, vissza tekintve az elmúlt időszakra hónapokig tudnak ülni egy egy probléma megoldásán, ami után más szegmensben jön elő valami, akárcsak az amd. Tökéletes driver sosem lesz.

...BRSZK...9...2024.06.28-29... / www.brszk.hu /

(#35) Csabis


Csabis
aktív tag

Csendben teljesítmény romlás tapasztalható 30xx szériában.
DLSS 3 óta csendben az előzőeket emelte a követelményét..
Ami romlását nem mindenhol de CP77 ben pl észre vehető.
Pszihó beállítás, kiegyensúlyozott: erősen romlott akár 40fps is ..
Utána ultra szintén kiegyensúlyozott .. 71 átlaggal.

(#36) djbb534 válasza Csabis (#35) üzenetére


djbb534
tag

Ezt te sem hiszed el gondolom :C

the way it's meant to be played

(#37) Busterftw válasza snake1977 (#34) üzenetére


Busterftw
veterán

Esetleg a gyártó VESA HDR(400/600/1000) plecsniben lehet bízni, az hivatalos, bár ugye jelentek meg magasabb számmal matricák.

Eredetileg a G-Sync Ultimate 1000nitet jelentett bejelentéskor de ezt törölték azóta , mert az OLED panelek ezt nem érik el általában viszont a technológia miatt top HDR élményt nyújtanak.

(#38) Csabis válasza djbb534 (#36) üzenetére


Csabis
aktív tag

Nem hit kérdése , de DLSs3 jötte előtt 3080Ti psziho beállítás 77~110 közötti fps most meg 61 vagy alatta. 1440P felbontáson.

[ Szerkesztve ]

(#39) ScomComputer


ScomComputer
veterán

Csak szólok...."Download NVIDIA GeForce Game Ready 536.23" :K
Leírás/javítás egyéb a linken !

(#40) Busterftw válasza ScomComputer (#39) üzenetére


Busterftw
veterán

Nem vartal 10 napot :(

(#41) Trailblazer válasza ScomComputer (#39) üzenetére


Trailblazer
addikt

Na ezzel már nem villog, köszi. Bár ez nem a te dolgod lenne... :R

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#42) ScomComputer válasza Busterftw (#40) üzenetére


ScomComputer
veterán

Vártam...ez se friss kell néhány nap mire átfut az MS "WHQL" procedúrán... :DDD
.....
#41Trailblazer...nincs mit...nincs ebben semmi dolog...segíteni,linkelni nem nagy munka... :B

(#43) JulianSinulf válasza ScomComputer (#39) üzenetére


JulianSinulf
senior tag

Köszi!
Ma még nem volt villogásom. Lehet, hogy megmarad a monitor :)

(#44) Dragon3000 válasza JulianSinulf (#43) üzenetére


Dragon3000
veterán

Ha ennyire random módon jön elő a villogás, akkor tuti nem a pwm vezérlés az oka, elvégre az fix frekvencián villogtatja a háttérvilágítást, így ha arra érzékeny valaki, akkor azt folyamat érzékeli.

(#45) JulianSinulf válasza Dragon3000 (#44) üzenetére


JulianSinulf
senior tag

Nem, ez nem az a fajta villogás. Elvileg az nem is lehet neki, ha jól működik.
Ez csak időnként megvillanó háttérfénynek néz ki.
Alapból 75%-on megy a háttérfény. Mikor elsőre állítottam, sikerült mindjárt feljebb húznom, azonnal szólt, hogy megnő a fogyasztás, de amúgy semmi egyéb.
A 75% elég, néha le szoktam húzni 0-ra, mikor a másik monitort használom.
Még van időm eldönteni, hogy visszaküldjem e és vegyek valami mást.
A Dell support nem igazán van a toppon. A hibajelentés óta biztos eltelt már 2 hét és semmi érdemleges választ nem kaptam.

(#46) djbb534 válasza Csabis (#38) üzenetére


djbb534
tag

Nálad van valami probléma. Gondolom ez már másnak is feltünt volna, semmit nem találok neten...

the way it's meant to be played

(#47) Csabis válasza djbb534 (#46) üzenetére


Csabis
aktív tag

Lehet.. Új drivert ma meg nézem
up. most jó: 62~89 3080TI vel 1440P + i9 9.gen.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.