Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) janeszgol


janeszgol
félisten

Na. Ez már majdnem Apple szint. Úgy látom a Samsung komolyan tényező szeretne lenni (maradni?) az Apple mellett.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#2) consono


consono
nagyúr

Én fél óránként nyomkodom a Flip 5-on a frissítést, de még semmi :D

"In God we trust. All others must bring data"

(#3) doooo válasza janeszgol (#1) üzenetére


doooo
veterán

Az Applenek sosem kell ennyi készülékre kiadnia a frissítéseket. A teljesen saját rendszeréhez btw.

(#4) Bl@tty


Bl@tty
tag

S21 FE még ma kapott egy utolsó (?) 5.1-es rendszerfrissítést azért...
Remélem a 6.0 is jön nemsokára és nem csak azért volt, hogy addig is csendben maradjunk. :DDD

(#5) bag53


bag53
tag

Tab S9-re ma megjött! :D :K

(#6) vlevi


vlevi
nagyúr

A54-re még semmi.
Legalábbis nálam.

(#7) Fragnatic


Fragnatic
friss újonc

One ui 6 telepítés után a kamera nem fókuszál jól és szemcsés/zajos képeket készít! Ha volt valakinek hasonló problémája és arra megoldás, szívesen fogadom!

(#8) ambination válasza bag53 (#5) üzenetére


ambination
tag

Én az S8 ultrámra várom😇😊

(#9) kakuk.tamas válasza doooo (#3) üzenetére


kakuk.tamas
addikt

Samsungnak se kellene, ha nem fosná magából a mobilokat. :DDD
Akkor talán tudná frissíteni az S szériáját egyszerre 3-4 évre visszamenőleg.

Úriember vagyok, az a gecirendes fajta. ~ Győr ~  Apple iPhone 14 Pro  ~  Apple Watch 8 Cellular 45mm  ~ Xiaomi Mi Electric Scooter 3 ~ EBFEC VIPER MTB2 ~ Telekom 2000/1000 ~

(#10) Luck Dragon

Én kivárok , megvárom a tapasztalatokat . :D

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#11) chakram6706


chakram6706
csendes tag

Nem fogom fel (bár nem vagyok hülye), minek ennyire várni ezeket a frissítéseket. Nagyon újat nem hoz (videókban is elmondják), de sokan, mint messiást várják! :F

Bivaly akku a király! WP19

(#12) Usgyi válasza chakram6706 (#11) üzenetére


Usgyi
aktív tag

S23+-on már használom pár napja. Elégedett vagyok vele. Akku idő egyelőre nagyon jónak tűnik.

Samsung Galaxy S23+ & Samsung Galaxy Watch 5 pro

(#13) Ricardo


Ricardo
félisten

Ráborulhatna a 21-es szériára is :D

(#14) Ricardo válasza chakram6706 (#11) üzenetére


Ricardo
félisten

Én ugyanígy vagyok azokkal a hozzászólásokkal, amik egy frissítés ről szóló hír alatt fejtegetik, hogy miért kell várni, nem is hoz semmi újat.
Ha nem érdekel ne olvass róla és ne szólj hozzá. Ha meg megteszed, akkor mégis foglalkoztat.

[ Szerkesztve ]

(#15) consono válasza chakram6706 (#11) üzenetére


consono
nagyúr

Hát, szerintem ez a frissítés pont, hogy hoz új dolgokat, pl. az értesítések átszabását, amit én kimondottan nem szeretek a jelenlegi módon :)

"In God we trust. All others must bring data"

(#16) Patrik17 válasza chakram6706 (#11) üzenetére


Patrik17
csendes tag

+1

Nem értem, hogy miért várják ennyire, és telepítik azonnal megjelenés után...
A legtöbbször egy kiforrott rendszert ,,dobnak el'' egy még kiforratlanért, előre láthatatlan bug-okkal.. És ez igaz mindkét nagy (Android, Ios) frissítéseire. Nyilván utána érkeznek majd a javító frissítések, de én ezektől a felesleges idegeskedésektől inkább megóvom magam. :(

(#17) hYpa válasza Patrik17 (#16) üzenetére


hYpa
csendes tag

Én azért várom, mert elvileg ez hozza el a Vodafone VOWIFI-t az s21-emre. Kecóban tré a térerő. Sok minden miatt lehet várni, szimplán elég annyi, is, hogy picit újnak, frissebbnek érzed a telót tőle.

(#18) doooo válasza kakuk.tamas (#9) üzenetére


doooo
veterán

Akkor nem tudná az egész piac igényeit lefedni és 11 éve a legnagyobb gyártónak lenni.
Az Apple mellett amúgy sem lehetséges ugyanazt a koncepciót követni. Az Androidos csúcskategóriát így is uralja az S-széria.

(#19) ujvendeg válasza consono (#15) üzenetére


ujvendeg
tag

Világos. Tiszta szakmaiság. Ha valamelyest változik az értesítések kezelése, lesz pár új betűtípus, az akku-menüt pedig elrejtjük - az már egy kolosszális rendszerfrissítés.

Hogy a Pixel kezdett, még csak-csak érthető, de megelőzte a "legnagyobbat" a Xiaomi, a Sony két modellel, a One Plus 11. Itt nincs mód szólni róla, de nem is akarnék hívőket meggyőzni, a valóban túlzóan sok modell évente egyet jelent azzal, hogy mindegyik modellre abszolút elölről kezdve kell megírni egy frissítést. Csak hasonlat, de talán úgy lehetne érzékeltetni, általában nézve: bőven akad gyári, Samsung alkalmazás, amelyik minden modellre telepíthető, csak nem mindegyik modellen használható ki teljes egészében.... A vad akarat, amit nem egy blog, mint itt megjelent, hanem amit a Samsung napokra lebontva bejelentett, hogy gyakorlatilag valamennyi készülékkel végeznek esztendőre végére, mert ők a number one - ahogy lenni szokott, most visszaütött, blama ez már, akárhogyan is szépíti bárki. Az A54-es kollégának: a Samsung bejelentette ma hajnalban, hogy az A54 egyelőre az Államokban frissül. És igaza van annak a kollégának is, aki azt írja: semmi egetrengető újdonságot nem kap a felhasználó, legfeljebb a főképernyőn egy elrontott utánzatot.
A többiről hadd ítéljen majd a gyakorlat.

(#20) dnelb válasza ujvendeg (#19) üzenetére


dnelb
veterán

"hanem amit a Samsung napokra lebontva bejelentett,"
nem a samsung jelentette be, ne hazudj. Egy fórum poszt volt, megerősítés nélkül, nem hivatalos közlemény.

[ Szerkesztve ]

(#21) consono válasza ujvendeg (#19) üzenetére


consono
nagyúr

Ráadásul nem is előzte meg sem a Sony, sem a Xiaomi, mert az S23-as családra már rég kint van a frissítés...
Mindegy, haters gonna hate...

[ Szerkesztve ]

"In God we trust. All others must bring data"

(#22) doooo válasza consono (#21) üzenetére


doooo
veterán

Ne várj tőle többet. El kell így fogadni és kész.
Amúgy a Xiaomi kiadta 3 modellre 2 héttel korábban, de az már sokszor ki lett tárgyalva, hogy nem volt teljes rendszerfrissítés (a Xiaomi saját bevallása szerint sem), lévén a MIUI maga még nem frissült. És a 3 modell óta nem is kapta meg több, és az a három is várja még a frissítés másik felét, vagy az új Hyper OS-t (mert elvileg kukázzák a MIUI-t, tehát így még annyi értelmes sem volt a frissítésnek). Értelmetlen marketingfogás volt.

[ Szerkesztve ]

(#23) csiki_92


csiki_92
aktív tag

Galaxy A54-re nálam meg is érkezett.

(#24) Ricardo válasza ujvendeg (#19) üzenetére


Ricardo
félisten

Milyen telefont használsz?

(#25) K0vasz


K0vasz
aktív tag

nekem tetszik, valahogy smoothabbnak érződik + kicsit jobban konfigurálható a felület. a "kiemelt helyen van a wifi meg a BT gyorskapcsoló" miatt aggódtam kicsit, mert én a wifit pont nem szoktam nyomkorászni és feleslegesnek tűnt, de mint kiderült, ezek csak a teljesen lehúzott értesítősávon vannak, ahol meg már minden kint van a kijelzőn, úgyhogy végülis tök mindegy (meg ezt a nézetet én nem is szoktam használni, csak a "szimpla" lehúzásost)

(#26) alratar


alratar
addikt

Lehet istenkáromlás, de...
Tönkreteheti a Galaxy telefonokat a Samsung új One UI 6 frissítése?

[ Szerkesztve ]

10 féle ember van: aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem

(#27) Ricardo válasza alratar (#26) üzenetére


Ricardo
félisten

Erről még nem olvastam. Érdekes jelenség. Kíváncsi vagyok mit reagál rá a Samsung.

(#28) pasztoha


pasztoha
tag

Egyébként a cikkhez tartozó képen látható tablet képernyőjén található kifejezés mit jelent? Mert azt tudom, hogy a "Nota bene" fordítása mi, de olyat nem találtam, hogy "Note bene"! lehet ezt a javítást is tartalmazza a frissítés? :C Esetleg annak idején Bene Feri focistánknak mondhatta az edzője? :W

(#29) prolad válasza alratar (#26) üzenetére


prolad
őstag

Lehet csak cikkben ment félre valami, de kizárt, hogy valaki a One UI 6 miatt tapasztaljon beégést, pár hete van csak kint még az első körös frissítéseknél is, azalatt egy Oled nem ég be. Az baj, ha nincs védelem beégés ellen, gyorsan javítani kell, de pár nap/hét alatt nem okoz gondot. Ahol igen, ott már vagy eddig is voltak problémák, vagy olyam extrém a felhasználás, hogy az extra védelem se segítene.

(#30) vlevi válasza alratar (#26) üzenetére


vlevi
nagyúr

Sajnos a PC fórum is a clickbait címekre, és nem a megalapozott cikkekre épít :(
Múltkor még azt írták, visszavonta a Samsung a frissítési listát.
Ja, kérem, az a frissítési lista a sammobile oldalon jelent meg, ami nem a Samsung.
Most meg, hogy tönkreteheti a telefont. Miért, szétdurran?
Jó, persze nem tesz jót neki, ha baja lesz az OLED-nek, de lehetne pontosabban is fogalmazni.

(#31) doooo válasza prolad (#29) üzenetére


doooo
veterán

Pontosan. A többi csak clickbait. Mondjuk nem is hallottam még erről a pixel-shift dologról mobiloknál. Tévéken meg monitorokon van, de mobilon... nem láttam még bizonyítékát (és beégésem sem volt soha, 9 évnyi AMOLED mellett).

(#32) alratar válasza prolad (#29) üzenetére


alratar
addikt

Azért én még várok.
Egyébként a betamár kint van egy ideje.

10 féle ember van: aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem

(#33) vlevi válasza doooo (#31) üzenetére


vlevi
nagyúr

Azért nem bírtam ki, de belenéztem.
Volt egy hozzászólás, teljesen jogos észrevétel, hogy nem sokat ér az az 1-1pixel eltolás, mert attól a böngésző címsor, a facebook ikonja, és minden, amit nagyon gyakran használt, és jó vastag, az ugyanúgy ottmarad, csak legfeljebb kicsit elmosódottabb lesz a széle.

(#34) doooo válasza vlevi (#33) üzenetére


doooo
veterán

Tévéken és monitorokon nem is csak egy pixel ez, néha konkrétan kicsit ki is sétálhat esetleg a kép szélén túlra a kontent (nyilván alig észrevehető módon), vagyis úgy már van értelme. Mobilnál viszont ilyet nem láttam. Azt tudom csak, hogy manapság sokkal kevesebbszer hallani a beégéses problémákról, de gondolom ennek gyártástechnológiai okai is vannak.

(#35) dnelb válasza doooo (#31) üzenetére


dnelb
veterán

pedig látszik, nekem sok screenshot van a telomban és majdnem mindegyiken máshova esik az óra, akku ikon stb. Ennek ellenére betudott égni ugyanúgy, szal sokat nem ér.

(#36) doooo válasza dnelb (#35) üzenetére


doooo
veterán

Akkor fantasztikusan csinálja a rendszer (ha még nem tűnt fel).
Ellenben kétlem, hogy túl régóta lenne ez így.

Nálad persze mindegy, de máshol, azért csak használ. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#37) prolad válasza doooo (#31) üzenetére


prolad
őstag

Samsungnál úgy emlékszem az S8 széria óta van, ott volt AOD alatt egy fix gomb, ami nem tűnt el és mozgatták a pixeleit, gondolom azóta legalább az AOD felületen fixen megvan.
Nekem volt beégésem, de már régen, a gyenge pont mindig az alsó navigációs sáv volt a 3 gombbal, főleg ha gyári droidosan fekete háttéren voltak a fehér gombok.Meg talán az értesítési sáv, bár azt el lehet rejteni legalább néhány helyen.

(#38) vlevi válasza doooo (#36) üzenetére


vlevi
nagyúr

Én annyit vettem korábban észre, hogy a kijelző alatti ujjlenyomat olvasót szimbolizáló jelzés, ha megjelenik (mert pl. ujjlenyomatot kell olvasni), akkor az tényleg mindíg egy kicsit máshol jelenik meg, pár miliméterrel fejlebb, arrébb, stb.

(#39) Béká


Béká
csendes újonc

S8+ is megjött.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.