Hirdetés

2024. június 7., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Ki vagyok kattanva! (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) klepto


klepto
addikt

Van még rajtamkívűl autótulaj a PH-n? Remélem igen, mert ki vagyok bukva! :( Kifoly orrán- suzályan a savacska belőle:O Így hát vettem egy új, teljesen gondozásmentes, kis állapot jelző lámpával ellátott Leader Exite York aksit. Na ez az olasz csoda, már kétszer adta meg magát ebben a hidegben! Veletek fordult már elő olyan, hogy egy teljesen gondozásmentes aksi. amit még tölteni sem lehet, nagy hidegben szarrámerült? Nem hagytam rajta semmijen fogyasztót, csak nem mentem vele két napot, és se képp, se hang! Ez mitől lehet? Ilyen hibával vajon kicserélik gariba, vagy ráfogják, hogy rajta hagytam valami fogyasztót és ilyen hibával nem áll módukban kicserélni, mert erre nem vonatkozik a gari? Ez az első aksim ami ennyire szar vol, eddig így még soha nem jártam, pedig már 8 éve vezetek és ez a hetedik autóm! Tud valaki valami okosat mondani, és segíteni, hogy mitéviő legyek? :O

Ha magányosnak érzed magad, indíts el egy horror filmet és kapcsold le a villanyt. Egyből nem érzed majd magad egyedül ;)

(#2) Vertic válasza klepto (#1) üzenetére


Vertic
aktív tag

Vidd el autovillamossági szakihoz. Amikor tanultam vezetni, egyik óra helyett odasétált az oktató, hogy autó nem indul, aksi lemerült. Elvittük szakihoz a gépet, és kiderült, hogy egy rossz biztosíték (értsd: nem oda való) miatt szívta le egy hétvége alatt. Tehát ebből kiindulva lehet, hogy nálad is valami gáz van a villamosság körül.

'' ... tehát háromig számolj, és ameddig számolsz az három legyen ... ''

(#3) jojojo válasza klepto (#1) üzenetére


jojojo
senior tag

Hogy-hogy nem lehet tölteni?
Az is meg lehet ,hogy valami csak leszivja a naftát
A töltés rendben van?

A víz hordozhatja a hajót, de el is süllyesztheti.

(#4) Den válasza klepto (#1) üzenetére


Den
veterán

Szerintem töltsd föl akkutöltővel, mert lehet hogy rövid távon járkálsz és nem tud rendesen feltöltődni. A kocsidat meg nézesd meg nincs-e valami zárlat és hogy rendesen tölt-e.

www.simson4t.hu

(#5) Dr.Burn válasza klepto (#1) üzenetére


Dr.Burn
őstag

Hát nem igen szeretik az akksik a telet! Hát szerintem vissza veszik ha garis! 2nap alatt nem mehet tönkre!

"Later Nerd!"

(#6) klepto


klepto
addikt

Látyátok milyen hülye vagyok :(

Ha magányosnak érzed magad, indíts el egy horror filmet és kapcsold le a villanyt. Egyből nem érzed majd magad egyedül ;)

(#7) colt1 válasza klepto (#6) üzenetére


colt1
tag

Klepto, meg szabad kérdeznem, hogy hány éves vagy és mi a foglakozásod? Már, ha nem veszed személyes sértésnek, csupán kíváncsiságból (az autók miatt :)) ).

(#8) klepto válasza colt1 (#7) üzenetére


klepto
addikt

26 leszek február 6-án. Jelenleg munkanélküli vagyok, előtte vállalkozó voltam 4 évig. 95 óta van jogsim, és bár nem kérdezted, de leírom milyen kocsijaim voltak:
Trabant, 4 ütemű vartburg, Fiat tipo 1,7 disel, ebből vettem egy videótékát, majd ismét egy trabi, ezt egy az egyben lecseréltem egy 320-as 1977-es BMW-re, majd Dachi, és már több mint 2 éve Lada2107. :))
Jelenleg várom, hogy felvegyenek a Volánhoz dolgozni, mint buszsofőr. ;]

Ha magányosnak érzed magad, indíts el egy horror filmet és kapcsold le a villanyt. Egyből nem érzed majd magad egyedül ;)

(#9) petakpa1 válasza klepto (#1) üzenetére


petakpa1
őstag

Mi az hogy nem lehet tölteni??? Minden aksit lehet tölteni, a generátor hogy töltené ha nem lehetne:(

"... Feltalálom a hidegfúziót oszt reszeltek az amcsiknak...":)))

(#10) colt1 válasza klepto (#8) üzenetére


colt1
tag

És a nagy munkanélküliség közepette sok időd jut a PH!-ra :))

(#11) petakpa1 válasza klepto (#8) üzenetére


petakpa1
őstag

Ja kennéd a buszokat jeges úton mi:DDD

"... Feltalálom a hidegfúziót oszt reszeltek az amcsiknak...":)))

(#12) klepto válasza colt1 (#10) üzenetére


klepto
addikt

Ja sajnos:)) , de ezért nem fizet senki:( hiányzik a munka!!! :O

Ha magányosnak érzed magad, indíts el egy horror filmet és kapcsold le a villanyt. Egyből nem érzed majd magad egyedül ;)

(#13) klepto válasza petakpa1 (#11) üzenetére


klepto
addikt

Azér azt neeeeeem :))
Ha nem vagyok egyedül, akkor mindig a néhai menyasszonyom nagyapjának a mondása lebeg a szemem előtt, ''inkább 5 percel később odaérni valahova, mint rohanni a halál karmaiba'' :]

Ha magányosnak érzed magad, indíts el egy horror filmet és kapcsold le a villanyt. Egyből nem érzed majd magad egyedül ;)

(#14) klepto válasza petakpa1 (#9) üzenetére


klepto
addikt

Ez egy teljesen lezárt, gondozásmentes aksi, amit ha feldugsz töltőre, akkor a gázok nem tudnak távozni belőle, és bummmm :( Mert ugye az aksitöltés szabája az, hogy letekered a kupakokat, és 12 órás töltés után kész, de néha rá kell nézni, hogy minden cella bugyborog-e, mert he nem, akkor az adott cella zárlatos.

Ha magányosnak érzed magad, indíts el egy horror filmet és kapcsold le a villanyt. Egyből nem érzed majd magad egyedül ;)

(#15) BEE válasza klepto (#14) üzenetére


BEE
addikt

A bugyogás a töltöttség jele, de a zárt aksikban katalizátorral alakítják
vissza a gázt, ezért korlátozott a töltőáram, nehogy több gáz fejlődjön, mint
amit a katalizátor bír.
Mindenképpen menj el szerelőhöz, mert az egyértelműen meg tudja
mondani, hogy mi a hiba! Esetleg firkant egy papírt is, hogy az eladó
ne szívóskodjon!
De ennyiből én azt vettem ki, hogy az az aksi nem is lett rendesen feltöltve.

Fradi volt, Fradi lesz, amíg a földön ember lesz !

(#16) klepto válasza BEE (#15) üzenetére


klepto
addikt

Már megtettem, a #6-ik üzim előtt :)) Holnap vár a melóhején :)) , ha nem, és a boltba kötözködnek :)) :)) :DD
A Dunaújvárosiak kedvéért, ha egy jó szerelőt kersnek, keressék Nagy Imrét! :P

Ha magányosnak érzed magad, indíts el egy horror filmet és kapcsold le a villanyt. Egyből nem érzed majd magad egyedül ;)

(#17) klepto


klepto
addikt

Voltam tegnap a szerelőmnél, kimérte az áramfelvételt, és semmi nem szívjale az áramot :))
Az a szerencsém, hagy a Bárdi autó ahol vettem, rendszeresen járnak a Suzukihoz ők is aksi gonddal, vagyis a srác szokta nekik garis reklamáció alapján bevizsgálni vita esetén az aksikat, meg árút is szoktak venni a Bárditól, tehát ha tényleg az aksi gyári hibás, akkor odaszól nekik, és azonnal cserélik :DD

Ha magányosnak érzed magad, indíts el egy horror filmet és kapcsold le a villanyt. Egyből nem érzed majd magad egyedül ;)

(#18) klepto válasza petakpa1 (#9) üzenetére


klepto
addikt

Neked volt igazad, tényleg lehet tölteni :O

Ha magányosnak érzed magad, indíts el egy horror filmet és kapcsold le a villanyt. Egyből nem érzed majd magad egyedül ;)

(#19) mzperx válasza klepto (#14) üzenetére


mzperx
aktív tag

Ez nem igaz... mivel ha az akkumulátorban megindult a gázképződés, akkor már nem vesz fel töltést, csak vizet bont. Ez így van. Akkor kezd pezsegni az akku, ha meghaladtad a 2.4 V/cella feszöültségértéket. Egy jó akkumulátor feszültségszintja 2.2 V/cella feltöltött állapotban. A korszerű akkumulátortöltők a 2.4 V cellafeszültség érték után csepptöltésre állnak át, ezért nem is indul meg a gázképződés.

Van-e az autódban riasztó? Nekem a régi Opel gyári 6 éves akkumulátorát egy hét alatt sikerült egy jó riasztónak leszívnia...

Szerintem az akkumulátorod nem volt kellően feltöltve... ennyi...

Én csak az ajtót mutatom meg, belépni Neked kell rajta...

(#20) klepto válasza mzperx (#19) üzenetére


klepto
addikt

Nincs, mert egy 2107-es Ladám van, és olyan megkülömböztető jelzések vannak rajta, ha valaki el is lopja és átfesti, akkor is kiszúrom, hogy az enyém. Az egyik ilyen, nem sok gyáritunungos Lada szalatgál az országban ami 8 évig rendőrségi elfogóautó volt.... :P

Ha magányosnak érzed magad, indíts el egy horror filmet és kapcsold le a villanyt. Egyből nem érzed majd magad egyedül ;)

(#21) rdi


rdi
veterán

A gondozásmentes aksit hagyományos házi töltővel ne töltsd.
Ha van róla számlád és zárlatos vidd vissza.
Saruról levétel volt a jó ötlet, így -20 -ban :), de legalább megtudod, hogy valami leszívta -e.
Egyébként a gk-ád töltötte az aksit? Voltál már szerelőnél?
Téli autózásra minden hátsómeghajtású kipörgésgátlóval és kanyarstabilizátorral nem szerelt autó kitűnő, de a Láda a legjobb, valóban, amikor megy neki kifele a fara, hát az nagy élmény. :DD

Fej! Tor! Potroh!

(#22) klepto válasza rdi (#21) üzenetére


klepto
addikt

A Suzukis villamossági szerelőm mondta, hogy sehol nem szökik az áram csak 0,05 volt az áramfelvétel áramtalanított állapotban. Ez pont anyi, amenyit a rádió órája, és a kocsi órája felvehet, tehát sehol nem szökött az áram. Ő bent a szervízben tette fel töltőre, 16-11 óráig. Na perszen nem házi töltőre, hanem amolyan szervizes, voltszabályzós(nem két állású), túltöltés elleni védelemmel ellátott ipari töltőre :)) Ma amikor érte mente, már zölden világított a led az aksin, szerinte a nagy hideg szívhatta le, meg az a tény, hogy a generátor 42A tud tölteni, és ilyenkor télen a városban ha minden megy(égő, venti, hátsóablakfűtés, rádió) az kb. 40A vesz fel, és a maradék két amper kevés töltőfeszültség volt. Ez más esetben elég lenne, de ilyen hideg 86 óta nem volt, és ezért merült le az aksi.
Meglátszik, hogy olasz akumlátor, és nem Szibériára tervezték :DD

Ha magányosnak érzed magad, indíts el egy horror filmet és kapcsold le a villanyt. Egyből nem érzed majd magad egyedül ;)

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Ki vagyok kattanva! (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.