Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Ki szabad kapcsolni a modemet? (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) malter


malter
csendes tag

A szolgáltatatótól kapott ADSL dialcom 1600 modemet vagy bridge nemtudom mi a jó név rá ÷ kikapcsolhatom?.
Vannak akik azt mondják hogy semmiképp sem szabad mert mikor visszakapcsolom hiába szinkronizál össze a központal utánna nem fog jól működni.
Most volt áramszünet és lehet hogy attól lagozik állandóan a letöltésem.
Mi az igazság ki lehet kapcsolni vagy nem?

nem tudom még?

(#2) Zsotee válasza malter (#1) üzenetére


Zsotee
csendes tag

Ki lehet kapcsolni a modemet..
Söt ki is kell néha főleg ha túlzottan melegszik.
Ha a probléma van a letöltéssel az nem valószínű hogy a modem hibája, bár elképzelhető.
Nálam pl hülye game belenyult a dx-be azt szaggatott a letöltés mintha muszáj vóna.
Ha a modemmel van gáz akkor a napi többszöri kapcsolatbontás lehet 1 figyelmeztető jel.

(#3) iguana válasza malter (#1) üzenetére


iguana
őstag

ez hülyeség. persze, hogy kikapcsolhatod...még életemben nem hallottam ilyen pletykát.

14 pár márkás bokazokni. (fícsör:antistatic, 100% pamut, jól szellőző, húzva térdig ér)

(#4) malter


malter
csendes tag

Nekem a szerelő mondta hogy ''még véletlenül sem szabad kikapcsolni''.
És sokhelyen meg azt olvastam fórumokon hogy pl ha áramkimaradás van vagy ha kihúzódik kikapcsolódik akkor nagy gáz lehet.

nem tudom még?

(#5) tomcs válasza malter (#4) üzenetére


tomcs
őstag

vszeg tanultak az ugyfelszolgalat eseteibol. kepzeld el a kovetkezo szituaciot: egysegsugaru anyukat zavarja a standbyled (mer fogyassza a zaramot ha me menjen amiko nem kell) szal intezkedik aztan apuka jonne netezni, nem m1, hivja a helpdesket, nem jutnak semmire, kikuldik a szerelot, az bekapcsolja a modemet. egyszerubb ezt igy kivedeni

(#6) Vitus válasza malter (#1) üzenetére


Vitus
őstag

Nyugodtan kikapcsolhatod.

Jobb ma egy túzok, mint holnap!

(#7) malter


malter
csendes tag

Azt is mondták ez a Dilacom nagyon érzékeny az áramkimaradásra si amit kis nézek belölle mert nem tűnik túl starapabírónak.
A tény az nállam az áramszünet óta szakadozgatnak a letöltések ingadozik a sebesség pedig már egy ideje jó volt aztán most hírtelen le ment a sebessége is.

nem tudom még?

(#8) Warlock_42


Warlock_42
senior tag


Nálam a szolgáltatüm kérte, hogy ne kapcsoljam ki, mert ha ki-be van kapcsolgatva akkor nem bírják eldönteni, hogy a vonal rossz-e vagy csak én unom a standby LED fényét. Szerintem nálad is ilyen lesz, csak az okos szerelő egyszerűbbnek látta az ilyesztegetést mint a magyarázkodást. Ha esetleg napokig nem vagyok itthon akkor én is ki szoktam kapcsolni, áramtalanítok minden cuccot. Egyébként a szinkron jelzésére külön LED szokott lenni a modemen.

What does the free fall feel like? Asks the boy with a spark in his eye Know why the nightingale sings Is the answer to everything

(#9) szoto


szoto
csendes tag

Az én szolgáltatóm által adott modem rossz, olyan értelemben hogy 10-ből 5 tönkremegy az első bekapcsoláskor.(azóta már újat adnak, de a kiadott kütyüket nem cserélték le) Ez a modem érzékeny a ki-be kapcsolásra, de ha eddig működött rendesen akkor ki lehet kapcsolni. Nálam az első kikapcsolásnál szinkronizációs hiba lépett fel, amit a bekapcsoló gomb nyomogatásával meg tudtam oldani, azóta jó és 2-3 naponta ki van kapcsolva. A tipusát most fejből nem tudom, de ahonnan írok ott dialcom van, párszor már ki lett kapcsolva és nem ment tönkre.

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Ki szabad kapcsolni a modemet? (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.