Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Ki milyen gépen kezdett?

Hozzászólások

(#690) Ban_Dee


Ban_Dee
csendes tag

Hali,

Csatlakoznék a nosztalgiahullámhoz:
- Sinclair ZX Spectrum (külön magnóval - volt ahhoz egyáltalán 'gyári' mint C64-hez?)
- C64 (na jó, haveré volt csak, de annyit nyűttük együtt, hogy olyan mintha saját lett volna)
- 286 1MB RAM, Hercules moncsi, 20MB+40MB vinyó (egyszer már a vinyók 'csörömpöléséből' tudtam hogy baj van, mert nem a szokott ütemet csilingelték... :)) - vírusos volt) később ez kapott VGA-t, meg egy SB kompatibilis aktív(!) kimenetes ISA-s hangkártyát (4W-ot tudott)
- AMD 5x86 (sokat húzta a kis 286) 640-es HDD-re emlékszem, meg hogy fejlesztettem a RAM-ot menet közben meg ilyesmi - életem legstabilabb konfigja volt ezen Win95OSR2-vel (NEM RÖHÖGNI! - egyszer sem szállt el a win, legfeljebb az ótvarabb programok néha kiléptek, de win maga nem halt be.)
- Celeron 566 (512MB RAM, 40GB HDD, GeForce2 VGA stb.) - most is megvan, amolyan tartalék gép, csak már 1000-es procival, párhuzamosan ezzel egy
- Compaq Deskpro ENS Small form factor (nagyon pici gépház - pl. slim CD meghajtója van) 550-es P3 proci, 40GB vinyó, 256MB RAM

és a kis kedvencem: P Pro 75-ös Compaq Prosignia 300 server (!) 75MHz Pentium Pro, 96MB RAM, 2x18GB WU3 SCSI vinyó + SCSI CD olvasó - és működik ! - sőt, nem is olyan lassú pl. file servernek egész faja

Ja, meg egy noti, de az nem számít, mert új.

Bandi

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Ki milyen gépen kezdett?
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.