Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Ki milyen gépen kezdett?

Hozzászólások

(#504) Batman2


Batman2
őstag

Hi

Én annak idején C16-on és C64-en, no meg néha, ha hozzá lehetett férni, akkor Plus/4-en ''programozgattam''. Ez még általános iskola közepén volt, nagyon nem fogott meg a téma, nem is volt otthon gép. Aztán gimiben ismét volt számtech, ekkor már megéreztem az ízét. Itt 286-osok voltak, helyi hálózatba kötve és egy 386DX talán 40-es volt a központi gép. Főképpen a hardware érdekelt, és érdekel most is.

Én is egy AT286-osat szereztem, 19 ezer forintért, vagy 12 éve. Volt benne 40Mb-os, MFM-es vinyó, egy modernebb MFM vezérlővel. E mellett volt benne egy 1.2Mb-os nagy floppy, CGA videókártya, composit videó kimenettel, így TVre lehetett kötni, bár csak FFben ment rajta. 1Mb-t volt a memóriája 4 darab 256Kb-os SIP modulból. A vinyót hamar le kellett cserélni, mivel vírusosan vettem meg a gépet és a vírusírtás hozoményaként (Clean írtó) a vinyó meghalt, mivel a FATet is letörölte a drága írtó. Vettünk bele használtan egy 40Mb-os AT buszos vinyót. Ez az alaplap még 12MHz-es volt, aztán potom pénzért szereztem egy 16MHz-eset bele.

Utána cseréltem az alaplpot egy 5x86-osra, és vettem 1.44Mb-os floppyt, meg vettem bele egy 270Mb-os vinyót. Ja, és szereztem egy Gravis Ultrasound hangkártyát, jó nagy példány, még most is megvan a régi gépemben.

Jelenleg egy P3 Tualatin Celeron procis gépem van 1.3GHz, 2x40Gb-t vinyóval, CD, DVD íróval. Ez sem valami új, de nem használok olyan játékokat, ami miatt állandóan sebességhiányom lenne.

Bár nem vagyok kifejezetten gyűjtő, bár az sem rossz gondolat, de a darabok többsége ma is megvan.
üdv.:

Batman2 - Viva la Mercedes W123-200D 1979

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Ki milyen gépen kezdett?
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.