Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Lala6


Lala6
őstag

Sziasztok!

Adott egy 486-os laptop. Erre kellene win 98-at telepíteni, de CD-ROM nincs a gépben. Én a soros porti összeköttetésre gondoltam, mert az van a laptopon. Megoldható ez valahogy?

(#2) Szeke válasza Lala6 (#1) üzenetére


Szeke
senior tag

Persze, ha megvan a kábel, összedugod a két gépet, aztán a windowsba a hálózatnál be lehet állítani valahol. Pontos beállítást ne kérdezz mert még nem próbáltam :) De amit kérdeztél, lehetséges. Van is róla topic itt a PH!-n asszem.
SZERK: itt van: [L]http://prohardver.hu/rios3_forum.php?mod=40&id=40085&arc=f[/L]

[Szerkesztve]

A biztonsági öv lehet, hogy korlátoz a mozgásban, de még mindig nem annyira, mint a tolószék.

(#3) Adrian Mole válasza Lala6 (#1) üzenetére


Adrian Mole
senior tag
LOGOUT blog

Nincs párhuzamos port rajta? Soros porttal ki fog nőni a szakállad, amíg átviszi a w98 telepítőt. Ne számíts soros portnál sokkal gyorsabb sebességet, mint egy 56-os modemmel... :(
Egyébként ősrégi Norton Commandert javasolnék, amiben van direct link (ha jól emlékszem). Összedug, elindít nc, host, client belő, másol. Ennyi.

42

(#4) Adrian Mole válasza Adrian Mole (#3) üzenetére


Adrian Mole
senior tag
LOGOUT blog

Ja, meg ha már van vindóz rajta, akkor telepítsd fel a (defaultban nem kijelölt) direct cable connection-t, azzal is lehet játszani (nekem a nc jobban bejött anno, főleg stabilitásban).

42

(#5) Jancsi válasza Lala6 (#1) üzenetére


Jancsi
aktív tag

Egy párhuzamos laplink kábellel lehetne ezt igazaán megoldani. Van hozzá DOS-os progi is azthiszem valami PROLTP de nem bizti hogy ez a neve de mint már írták a notron commander is tud ilyet. Az egyébként biztos hogy a win is kezel igy kevőbb tudsz rá netet megosztani. Egyébként a kábel kb 500Ft és a sebessége 512Kbit/s /mint a chellonak jobb pillanataiban :)) /

(#6) nbk


nbk
aktív tag

Hát nekem van tapasztalatom, bár én párhúzamos porton próbálkoztam.
Adott volt 2db win98 egy laptop meg egy asztali gép. A winben van alapba ilyen, ha nincs, lehet telepiteni. Nem tom, asszem win95-ben is.
Baró 1xű elméletileg, 1-2 kattintás, kell egy host meg egy szerver.
elméletileg...
Aztán szivtunk vele pár órát. Istenért nem akarták látni egymást, amikor látták akkor meg valami más hibát irt. Minden szarral próbálkoztunk, nem tom hogy sikerült, de végül ment.
Aztán pár nap mulva meg megint nem látták egymást... Eljátszottuk 1-2 szer, aztán vettem egy hálókarit...

Sok szerencsét ;)

''Egy aprócska kalapocska, benne csacska macska mocska...''

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.