Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Zola007


Zola007
veterán

Közkívánatra célunk elkülöníteni a "Kerékpárosok, bringások ide!" topiktól annak zsúfoltsága okán a fenti témaköröket.
Jelen topikban a címnek megfelelően szó lesz közúti kerékpáros közlekedésről, túrákról, élménybeszámolókról és ezzel kapcsolatos egyedi szemléletekről, tapasztalatokról.
Ide lehet linkelni az egyedi sportteljesítményeket (Endomondo, Strava, stb) büszkeségből vagy elemzés céljából.
Illetve ehhez kapcsolódóan a kerékpározás, mint sport élettani és táplálkozási vonzatairól is célszerű lenne itt folytatni diskurzust.

A "Kerékpárosok, bringások ide!" jobb lenne, ha megmaradna tisztán szakmai fórumnak, ami a kerékpár, alkatrész, ruházat és kiegészítő választási tanácsokat, tapasztalatokat érinti.

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#2) lsebestyen


lsebestyen
addikt

;] kíváncsi vagyok mi lesz belőle

(#3) Gyufaaa


Gyufaaa
veterán

Klassz. :)

(#4) ludsimon


ludsimon
veterán

Végre nyílt egy ilyen is és nem a noobokat kell olvasgatni akik képtelenek az első hozzászólás elolvasásáig eljutni.

undefined

(#5) Runner_fxr válasza ludsimon (#4) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Szerintem is jó ötlet ez a topik, legyen külön a technikai rész és az edzés.

(#6) belaazallat válasza ludsimon (#4) üzenetére


belaazallat
addikt

Eddig se tartott senki fegyvert a fejedhez! Az ilyen egoisták miatt megy el a kedve az embernek a fórumozástól. Tényleg be kellett írni mind a két helyre? Végül is valahogy gyűjteni kell a hozzászólást....

"Ha valami el tud romlani, az el is romlik. Ha nem tud elromlani, akkor oda kell adni Bélának, és el fog... ;]" by peterkeT \__/ Online FPS nick: Celpont \__/ Minden út járható. ... Harckocsival! Hummer rulez!

(#7) lsebestyen válasza ludsimon (#4) üzenetére


lsebestyen
addikt

:DD

ebben mondjuk egyetértek, kár is h levették mindenhonnan azt h "olvasd el az 1 hszt!"

[ Szerkesztve ]

(#8) deicide


deicide
veterán

Na, akkor elsőként linkelek edzést, ma izomtónus alakítás volt, 1.5 óra taposás, CAD AVG 63. ;]

Tényleg jó ötlet volt egyébként, mert a táplálkozás/edzés/versenyzés a bringák áraival, vásárlással együtt már tényleg átláthatatlanná tette a topikot.

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#9) lsebestyen válasza deicide (#8) üzenetére


lsebestyen
addikt

én ma görgőztem, végére leszédültem a cangáról, kaptam edzéstervet :DDD oszt ha már táplálkozás, most épp kétpofára tömöm magamba kaját ;]

[ Szerkesztve ]

(#10) deicide válasza lsebestyen (#9) üzenetére


deicide
veterán

Akkor Te is elkezdesz szisztematikusan edzeni? Mi a végcél? :)

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#11) lsebestyen válasza deicide (#10) üzenetére


lsebestyen
addikt

Hát most beléptem egyesületbe, versenyekre járni, kell az adrenalin :D . Igazából szívem szerint többet nem akarok bringázni mint amennyi jól esik, ha már nem élvezem, az nekem nem jó...De eddig még sose mentem kényszerből, ma is jól esett görgőzni, mondjuk ha nyugis napom lett volna, lehet nem ülök fel rá, de így sikerült levezetni a feszt. :K

(#12) deicide válasza lsebestyen (#11) üzenetére


deicide
veterán

Sok sikert hozzá!
Az egyesületet kihagyom, a kötöttség nem nekem való, ugyan én akkor is megyek, ha nincs kedvem, de azért válogatok a bringa/gyaloglás/futás trióból, attól függően, hogy épp melyikhez van a legtöbb kedvem :)

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#13) Szakbarbár válasza lsebestyen (#11) üzenetére


Szakbarbár
aktív tag

Egy ilyen egyesületbe hogy lehet bekerülni? Odamegyek hogy "helló, jöttem belépni" vagy van valami feltétele is? Nem tervezem, hogy belépek bárhová is, csak érdekel. Szoktam nézegetni a környéken hátha szerveznek közös edzéseket halandó embereknek, de nem igen találok.

Ez a hozzászólás nem jöhetett volna létre elektromosság nélkül.

(#14) lsebestyen válasza Szakbarbár (#13) üzenetére


lsebestyen
addikt

Igen, pont igy csinaltam :P megmutattam a verseny/edzés eredmenyeim (gondolom van valami minimum szint amit meg kell ütni) , eljarok edzesekre, meg amire nem tudok azt nagyjabol potolom, mert kuldik emailben. Nekem se a kozelben van sajnos, bar a csapathelyre nem kell majd gyakran lejarni, edzesek meg Pecelrol indulnak (egyelőre) ami nekem 20perc.

[ Szerkesztve ]

(#15) ludsimon válasza lsebestyen (#14) üzenetére


ludsimon
veterán

Melyik egyesületbe csatlakoztál?

undefined

(#16) lsebestyen válasza ludsimon (#15) üzenetére


lsebestyen
addikt

Gyömrő Kerékpáros szakosztály.

(#17) ludsimon válasza lsebestyen (#16) üzenetére


ludsimon
veterán

Az egy elég jó egyesület!

undefined

(#18) Zola007


Zola007
veterán

Mivel jár egy ilyen egyesületi tagság?
már nem a tagdíjra értem

[ Szerkesztve ]

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#19) TripleB válasza Zola007 (#18) üzenetére


TripleB
senior tag

Egyesülete válogatja. Van ahol magasabb a tagdíj és több mindent adnak, van ahol vannak támogatók stb.

"Aki nevet, azzal együtt nevet a világ. Aki sír, az egyedül sír"

(#20) Zola007 válasza TripleB (#19) üzenetére


Zola007
veterán

Úgy értem hogy ide is kell sportorvosi, évi X kötelező versenyrészvétel, stb?

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#21) rétisün válasza deicide (#12) üzenetére


rétisün
veterán

"én akkor is megyek, ha nincs kedvem"

nálam ez múlt el valahogy, amíg lábadoztam 2 éve....vagy inkább akkor még többször volt kedvem menni, bár azért remélem ha végre jó idő lesz (tudom, nincs rossz idő, csak nem megfelelő öltözet :) ) kicsit összekapom magam.

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#22) TripleB válasza Zola007 (#20) üzenetére


TripleB
senior tag

Nálunk nincs ilyen kötelezettség (SHKE) , vannak akik rendszeres eljárnak versenyekre, de van túra szakosztály is. Azokat, akik versenyeznek támogatják a nevezési díj vagy annak egy részének kifizetésével, odautazás segítik anyagilag v. egyéb módon. Persze akik "licenszes" versenyen indulnak, azoknak kell sportorvosi igazolás.

"Aki nevet, azzal együtt nevet a világ. Aki sír, az egyedül sír"

(#23) lsebestyen válasza TripleB (#22) üzenetére


lsebestyen
addikt

+1, nálunk sem kell, csak aki licenszt szeretne.

(#24) deicide válasza rétisün (#21) üzenetére


deicide
veterán

Persze, ha megjön a rövidnadrág+rövidujjú mez ideje, biztos több kedved lesz neked is, nekem is. :K

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#25) Zola007 válasza lsebestyen (#23) üzenetére


Zola007
veterán

az mennyi?

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#26) rétisün válasza deicide (#24) üzenetére


rétisün
veterán

addig meg így hétköznap a melóbajárás 10 perces bringázásaiból némi kerülő beiktatásával csinálok 10-15-20 km-e köröket :D

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

(#27) lsebestyen válasza Zola007 (#25) üzenetére


lsebestyen
addikt

Nem tudom, a csapat fizeti..Maga a licensz 1500ft, de még vannak egyéb költségek ha jól tudom. Sportorvoshoz jövőhétre volt egy szabadidőpontom, annak örültem, addigra remélem a tagságom is meg lesz :) Békás időfutamon kezdek! :C

(#28) deicide válasza lsebestyen (#27) üzenetére


deicide
veterán

Ez egyéni időfutam? Idők alapján lehet beférnék első 20-30-ba. :)

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#29) lsebestyen válasza deicide (#28) üzenetére


lsebestyen
addikt

Jaja egyéni, hát gyere nyugodtan, első 20-ba lazán beférnél! Ez pont neked való lenne amúgy :K Hasonló a terep mint a tó körül.

(#30) deicide válasza lsebestyen (#29) üzenetére


deicide
veterán

Csak nincs ilyen ráfekvős kormányom, vagy az nem kötelező?

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#31) lsebestyen válasza deicide (#30) üzenetére


lsebestyen
addikt

nem kötelező, de ajanlott, addig nekem is kene szereznem valahonnan..

(#32) ludsimon válasza deicide (#28) üzenetére


ludsimon
veterán

Tavalyi 2013 Kerékvár-Békás időfutam eredmények
Ajánlom számodra, mert ez pont kedvez neked, ennél jobb számodra nem lesz egész évben. :)
Tök sík és rövid is.

Idei kiírás: [link]

[ Szerkesztve ]

undefined

(#33) Szakbarbár válasza ludsimon (#32) üzenetére


Szakbarbár
aktív tag

Az első helyezettnek 46-os átlaga volt :Y :R És ez még csak az amatőr kategória.
U13 és U15-ös csoportban mentek bőven 30-as átlag felett. Na én az ilyenek miatt sem járok ilyen versenyekre. Az én időm talán az utolsó lap lábjegyzetébe bekerülne. :D

Ez a hozzászólás nem jöhetett volna létre elektromosság nélkül.

(#34) ludsimon válasza Szakbarbár (#33) üzenetére


ludsimon
veterán

Nem.

Nem nevezném amatőrnek Fejes Gabit, se Pelikán Jánost. De vannak még ott elég komoly atléták.
Magyarul hülye az egész rendszer ahoy ki van találva, mert amatőr helyett inkább atléták vagyunk és atléták között is van profi képességű, csak nincs profi szerződése/csapata.
De semmiképpen sem amatőr aki világbajnokságon vesz részt és/vagy olyan eredményei vannak mint a fent említetteknek neves külföldi versenyeken.

Arról nem is beszélve hogy ilyen géppel kb +2-3 km/h átlaggal többet megy mint sima országútival.

[ Szerkesztve ]

undefined

(#35) lsebestyen válasza ludsimon (#34) üzenetére


lsebestyen
addikt

Hát igen, valamit erre most már kitalálhatnának, h a tényleges amatőrök is ringbe szállhassanak...

(#36) ludsimon válasza lsebestyen (#35) üzenetére


ludsimon
veterán

Mégis mit kéne kitalálni? :D
Ez így van rendjén.
Legalább látod mennyire vagy egy jobb atlétától.

Ha meg leszerződik valahová nem fog jönni ilyen versenyekre mert lesznek fontosabb besorolású versenyei, max edzés szinten eljönnek 1-2 kupára, mint tavaly 2013-ban a Balatoni amatőr besorolású 200km-es Tour de Pelso-ra az Utensilnord és el is vitték az első 3 helyet.

[ Szerkesztve ]

undefined

(#37) lsebestyen válasza ludsimon (#36) üzenetére


lsebestyen
addikt

"Balatoni amatőr besorolású 200km-es Tour de Pelso-ra az Utensilnord és el is vitték az első 3 helyet." na pont ez a bajom :)

(#38) lsebestyen


lsebestyen
addikt

Frissült az endo, Viktor figyelmedbe ajánlom, ha jól emlékszem neked volt problémad a Z-vel (ant+) :K Hátha megoldották!

(#39) deicide válasza lsebestyen (#38) üzenetére


deicide
veterán

Köszi, igen! Már az 1 hónappal ezelőtti android frissítés is megoldotta a problémát, de most az Endo is frissítette a cuccot, még nem próbáltam, de hétvégén megnézem, mert most úgy működik, hogy minden induláskor újra kell csatlakoztatni az érzékelőket.

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#40) bubu1345


bubu1345
csendes tag

Sziasztok!

Ha már lett ilyen topik akkor lenne egy kérdésem: Ki milyen csoportot tud mondani, ahova be lehet társulni edzeni?
Jómagam per pillanat egy fitness kerékpárral rendelkezem. Hetente kb 150 km-t megyek amiből 120 edzés jellegű. Az átlagom olyan 23-25 körül szokott lenni. A XIII. kerületben lakok, leginkább a III. kerület-Budakalász-Pomáz-Szentendre vonalon szoktam menni.
Olyan társaságot/csapatot keresnék aki ezeken a környékeken mozog, nem gond, hogy per pillanat nem országúti kerékpárom van.
A Coffee Ride-os menésről tudok, de az nekem a munka miatt nem túl megfelelő időpont szempontjából. Inkább késő délután, este szoktam menni.
Ha bárkinek van ötlete merre felé érdeklődjek azt megköszönöm!

(#41) ludsimon válasza bubu1345 (#40) üzenetére


ludsimon
veterán

Flórián tér, vasárnap pontban 9:30-kor van a START.
Senkit nem várunk, pontos az indulás.
Múlt héten egy 29er-el jött valaki.
Kb 50-80-an lehettünk.
Jó tanács.
Ha még sose voltál ilyen helyzetben mindenképpen maradj hátul, nehogy balesetet okozz!

Szerk.:
Jobban átolvasva ha 23-25 között szoktál menni ne ide gyere! Itt 40-45 km/h körül is szoktunk közlekedni emelkedőn felfelé!
Ebbe a csoportba kéredzkedj be, itt lassabb a tempó 28-30 körül szoktak menni és síkon.

[ Szerkesztve ]

undefined

(#42) ludsimon válasza lsebestyen (#38) üzenetére


ludsimon
veterán

Helló!

A Gyömrő szakosztályból ki az a bringás, akinek egy Rabobank karbon bringája van és 17 éves?
Mi a neve?

Hihetetlen erős, még azt is hozzászámolva, hogy én +4kg-al nehezebb vagyok az optimális súlyomnál, plusz az ő 8 kg-os bringája ami az én edzősöm 12 kg, szval 8kg-al többet cipeltem, de azért még is ő egy 17 éves srác.

undefined

(#43) ludsimon


ludsimon
veterán

Annyit tudok azért nem jön 2 hét múlva a Félsziget kupára mert edzőtáborban lesz. Ha ez segít valamit.. :D

undefined

(#44) lsebestyen válasza ludsimon (#42) üzenetére


lsebestyen
addikt

Ment privi :)

Amúgy tényleg durván tolja, vele szoktam edzeni, meg ő küldi az edzés terveket :K

[ Szerkesztve ]

(#45) ludsimon válasza lsebestyen (#44) üzenetére


ludsimon
veterán

Már nem azért, de milyen csapat az, ahol az edzéstervet nem egy edző küldi, hanem egy 17 éves?

Oké, hogy jó erőben van, de azt az edzésmunkát amit ő végez az személyre szabott, és nem fogja egy edzetlenebb szervezet ugyanúgy értékelni azt az edzésmunkát, ami az edzettséget akár negatív irányba is eltolhatja.

undefined

(#46) lsebestyen válasza ludsimon (#45) üzenetére


lsebestyen
addikt

Áprilistól lesz szakedző, most kicsit fejetlenség van, mert sok a változás...

(#47) ludsimon válasza lsebestyen (#46) üzenetére


ludsimon
veterán

Azt látom egyébként. :)
Tavaly nem volt ennyire nagy a beharangozó meg semmi.

undefined

(#48) lsebestyen válasza ludsimon (#47) üzenetére


lsebestyen
addikt

Amúgy nem ua. az edzéstervet csináljuk, nekem arra nem is lenne időm. :N

(#49) deicide


deicide
veterán

Ma kicsit meghajtottam a mountit, 33,4km/h átlag 21km-en. :)

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#50) Szakbarbár válasza deicide (#49) üzenetére


Szakbarbár
aktív tag

Az nálad még csak "laza" tekerés :P

A bringás teljesítménytúrák kiírása mikor lesz végleges? A TTT honlapján egész évre talán jó ha egy tucat időpont van. Esetleg van más oldal ahol meg lehet nézni?

Ez a hozzászólás nem jöhetett volna létre elektromosság nélkül.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.