Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Kaoru


Kaoru
aktív tag

Hi lenne 1pár kérdésem egy szerelendő/felújítandó géppel kapcsolatban.
A ''beteg'' osztálytársnőm gépe, s kb 1 éve járogatok át hozzájuk kisebb ''életmentéseket'' végrehajatni rajta (pl. az aki felrakta nekik az oprendszert /win98 és xp/ valami ultragagyi segédprogrammal csinálta, mert a 2 patrició nem látta egymást, és mindezért elkért 10e FT-ot... 3 éve), mint oprendszer újrarakása, új hw beszerelése, spyware írtás, stb. Régen nem nagyon értettem a mélyebb dolgokhoz, mint a proci alaplap, ram (na most se vagyok profi, csak már utánna olvasgatok ezeknek is, meg én is egy új konfig összerakásának vége felé vagyok, szóval kellett e téren művelődnöm), úgy h fingom nem volt milyen gépünk van, csak furcsállottam, h mindig kifagy (még xpben is, meg 2 óráig tart egy játék feltelepítése). Azt most legútobb megint ott jártam (nem volt hang, és 1 játékot kellett felrakni) és felraktam az everestet, h lássam milyen driver kéne a hangcsipnek. És ekkor egy kicsikét ledöbbentem:
Alaplapon (vmi via K$7... és iszonyat sokszám) integrált prosavage videókártya ac'97 hancship és 128 SDRAM, úgy, h ez a konfig ''winXP-re tervezve'' volt eladva Auchanban. Ja igen a proci, itt merült fel az első kérdés benne, ugyanis everest szerint ez volt: AMD Duron XP 1100 , Morgan magos. Na én ennek utánna néztem és mintha a morgan magos duron eleve kizárná, azt hogy XP szériába tartozzon.

128mb sdram és a prosavage kártya egyértelműen magyarázza, hogy miért szarozik az xp (na most az egy dolog, h nem egy csúcsgépről van szó, de nekem a p2 451mhzen! ha nem futtatok 100 dolgot szépen fagyás nélkül megy és mellette még tudok photoshopozni, filmet nézni, böngészni normálisan).

Anyuka, apuka kezét tördeli, anno 3 éve ezért a gépért 100rongyot fizettek, s mindig csak a baj van vele, s megkérdezték lenne valami megoldásrá. Mondtam, h szerintem minimum kéne még 256mbnyi sdramot venni, meg új videókártyát (új alatt azt értem, h bármi a prosavagenél jobbat), meg egy 40gbos vinyó se ártana minimum (a patricióon volt kb 400mbnyi hely és akkor sokat modntam). Hát össze adogattuk, 4+4+10 =~ 20 rongy. Jelenleg ez sok lenne nekik. Én mivel úgy is lassan megválok a p2től, felajánlottam nekik, hogy amint kész odaajándékozom nekik a 128mb sdramomat (nekem van jelenleg 32+64+128mb, csak az ő alaplapjuk csak 2 memória modult tud befogadni), meg a gef2 mx kártyát.

Kérdésem az, h ezen átmeneti életsegélyen kívül mit tanácsolnátok, illetve, milyen viszonylag még jó, de olcsó kategoriába tartozó alaplapot ajánlotok (s462 azszem), amibe minimum 3 mem modult be lehet rakni és az alaplapra integrált hangcsip minősége is jó (v legalábbis nem rosszabb a jelenleginél).
Másik, ha én berakom a gf2mx-et a régi alaplapba, akkor automatikusan átvált majd annak használatára az integráltról, ha felrakom hozzá a meghajtót, vagy még másutt is állítgatni kell?

Válaszaitokat előre is köszönöm.

Wake Up, You are dead! || Wacom Intous4 || http://youtube.com/KaoruHUN

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.