Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Kaoru


Kaoru
aktív tag

Hi lenne 1pár kérdésem egy szerelendő/felújítandó géppel kapcsolatban.
A ''beteg'' osztálytársnőm gépe, s kb 1 éve járogatok át hozzájuk kisebb ''életmentéseket'' végrehajatni rajta (pl. az aki felrakta nekik az oprendszert /win98 és xp/ valami ultragagyi segédprogrammal csinálta, mert a 2 patrició nem látta egymást, és mindezért elkért 10e FT-ot... 3 éve), mint oprendszer újrarakása, új hw beszerelése, spyware írtás, stb. Régen nem nagyon értettem a mélyebb dolgokhoz, mint a proci alaplap, ram (na most se vagyok profi, csak már utánna olvasgatok ezeknek is, meg én is egy új konfig összerakásának vége felé vagyok, szóval kellett e téren művelődnöm), úgy h fingom nem volt milyen gépünk van, csak furcsállottam, h mindig kifagy (még xpben is, meg 2 óráig tart egy játék feltelepítése). Azt most legútobb megint ott jártam (nem volt hang, és 1 játékot kellett felrakni) és felraktam az everestet, h lássam milyen driver kéne a hangcsipnek. És ekkor egy kicsikét ledöbbentem:
Alaplapon (vmi via K$7... és iszonyat sokszám) integrált prosavage videókártya ac'97 hancship és 128 SDRAM, úgy, h ez a konfig ''winXP-re tervezve'' volt eladva Auchanban. Ja igen a proci, itt merült fel az első kérdés benne, ugyanis everest szerint ez volt: AMD Duron XP 1100 , Morgan magos. Na én ennek utánna néztem és mintha a morgan magos duron eleve kizárná, azt hogy XP szériába tartozzon.

128mb sdram és a prosavage kártya egyértelműen magyarázza, hogy miért szarozik az xp (na most az egy dolog, h nem egy csúcsgépről van szó, de nekem a p2 451mhzen! ha nem futtatok 100 dolgot szépen fagyás nélkül megy és mellette még tudok photoshopozni, filmet nézni, böngészni normálisan).

Anyuka, apuka kezét tördeli, anno 3 éve ezért a gépért 100rongyot fizettek, s mindig csak a baj van vele, s megkérdezték lenne valami megoldásrá. Mondtam, h szerintem minimum kéne még 256mbnyi sdramot venni, meg új videókártyát (új alatt azt értem, h bármi a prosavagenél jobbat), meg egy 40gbos vinyó se ártana minimum (a patricióon volt kb 400mbnyi hely és akkor sokat modntam). Hát össze adogattuk, 4+4+10 =~ 20 rongy. Jelenleg ez sok lenne nekik. Én mivel úgy is lassan megválok a p2től, felajánlottam nekik, hogy amint kész odaajándékozom nekik a 128mb sdramomat (nekem van jelenleg 32+64+128mb, csak az ő alaplapjuk csak 2 memória modult tud befogadni), meg a gef2 mx kártyát.

Kérdésem az, h ezen átmeneti életsegélyen kívül mit tanácsolnátok, illetve, milyen viszonylag még jó, de olcsó kategoriába tartozó alaplapot ajánlotok (s462 azszem), amibe minimum 3 mem modult be lehet rakni és az alaplapra integrált hangcsip minősége is jó (v legalábbis nem rosszabb a jelenleginél).
Másik, ha én berakom a gf2mx-et a régi alaplapba, akkor automatikusan átvált majd annak használatára az integráltról, ha felrakom hozzá a meghajtót, vagy még másutt is állítgatni kell?

Válaszaitokat előre is köszönöm.

Wake Up, You are dead! || Wacom Intous4 || http://youtube.com/KaoruHUN

(#2) Old Death válasza Kaoru (#1) üzenetére


Old Death
senior tag

1. vegyél bele egy 512-es memót és memó probléma letudva
2. egy jpbb hangkari se ártan ,ha tényleg szutyok a hangja
3. vid kari meghet belenyugodtan
4. BIOS-ban tiltsd le az integrált cumókat (hang, vga és menni fog
5. ha ezek után nem megfelelő a gép játékra ill. otthoni felhasználásra akkor visszatérünk (gondolom nem izom Dúm 5 fog rajta menni....) :)

oldy

''The Lord is my light and my salvation; whom shall I fear? The Lord is the strength of my life; of whom shall I be afraid?''

(#3) Kaoru válasza Old Death (#2) üzenetére


Kaoru
aktív tag

memória bővítésre én is gondoltam, csak most enm engedhetik meg maguknak, de később biztos vesznek.

hangkari, hááát nekem van egy sb liveom, de azt nem ígértem oda, mivel nem tom miylen a chaintech deszka integrált hangchipje (ja egyébként nekik midn1, mert van 2 mini hangfaluk, a baj csak annyi volt vele, h 1ik pillanatról a másikra, valahogy sikerült a kislánynak letörölni a hangchip driverjét, és innentől fogva úgy ismerte fel, mint valami játékportot, de azt már helyreraktam)

Alaplapot nem tudsz ajánlani? Mert ha már költenek rá, akkor mondjuk 512mb ram helyett vesznek 1 jobb alaplapot, és akkor máris 2x128+64mbnyit tudnak bele rakni, annélkül, h egy fillért költöttek volna ramra.

Nem, nem doom5, de azért sism2-t szeretne a kislány játszani min beállítások mellett és nem 1órányi töltési idővel, h aztán 1frame/min sebességgel száguldjon a játék (sims2 még nálam is eldöcög játszahtó minőségben).

[Szerkesztve]

Wake Up, You are dead! || Wacom Intous4 || http://youtube.com/KaoruHUN

(#4) #16741888 válasza Kaoru (#1) üzenetére


#16741888
törölt tag

nem ultragagyi segédprogram volt, csupán a fat32es 98 nem látta az ntfses Xpt ennyi történt.
Naggyából igen, az van amit mondtál, viszont arra figyelj, hogy legyen agp slot az alaplapon, mert ha nincsa kkor megéri inkább venni egy használt KT333as lapot, vagy még a 266os is jobb ha nagyon árérzékeny, abba venni, egy gef2est vagy pénztől függ milyet, a ddr ram amúgy is olcsóbb, szval a gép kijönne ha okosan vásárolsz, egy 20asból...
Persze a tápot is nézd meg hogy milyen, mert ha 250wos Vargáné, akko azt is cserélni kell..

(#5) Old Death válasza Kaoru (#3) üzenetére


Old Death
senior tag

:F
nem akarnak sokat költeni... szted mennyi egy sd memó itt a hardverpiacon? nézd, ha lesz elég memó, vid kari (gef2 bőven jó) akkor azért elmegy rajta a sims2... ha meg majd gépet akarnak fejleszteni akkor egy jobb prockót is kéne majd...
töltési idő a memó miatt van.. no meg xp rulZ 128 megán integrált vidkarival... hidd el nem kell egyenlőre lapot cserélni...
hangkarit azért írtam, mert mondad, h sz@r, de ha nem kell akkor az is ráér.. bár azt is lehet elég olcsón szerezni a piacon... live+memót kapsz 10 alatt... igaz nem sokkal

''The Lord is my light and my salvation; whom shall I fear? The Lord is the strength of my life; of whom shall I be afraid?''

(#6) #16741888 válasza Old Death (#5) üzenetére


#16741888
törölt tag

2-3ezerért, meg kap egy KT330as vagy 266os lapot, pont ennyivel több kb, az sd a ddr ramnál.:)

(#7) Vangelis válasza Old Death (#5) üzenetére


Vangelis
nagyúr

Sorry:R
Csak akkor úgy tünt, hogy meg lett válaszolva, bocs.

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#8) Kaoru válasza #16741888 (#4) üzenetére


Kaoru
aktív tag

nem tom milyen volt eredetileg a patrició, de amit felraktak program bootolás után adott be 1 kék ablakot, h választhat 98 és xp között (nem, az amit normális esetben behoz. mind1, akkro is gagyi munkát végzett, aki csinálta, mert teljesen szűz vinyóra kellett felraknia win98at és xpét, ez neki telt 10rongyba és 3napba, nekem 2 órába és egy ebédbe).

Na igen alaplap, kösz a tippeket ezeknek utánna nézek többi ram és videókártyát meg odaajándékozom nekik.

Wake Up, You are dead! || Wacom Intous4 || http://youtube.com/KaoruHUN

(#9) pweisz válasza Kaoru (#3) üzenetére


pweisz
senior tag

Nem DDR Sdramok vann a gépükben? Mert ha igen akkor a sima Sd nem fog belemenni. Másik az hogyha új lapot vesznek abba tuti nem fog a sima Sd belemenni, tehát akkor a tiéd mindenképpp kilöve.

[Szerkesztve]

(#10) Kaoru válasza Old Death (#5) üzenetére


Kaoru
aktív tag

most vannak egy lakásfelújításon túl. most még a 20 is sok.

Wake Up, You are dead! || Wacom Intous4 || http://youtube.com/KaoruHUN

(#11) Kaoru válasza pweisz (#9) üzenetére


Kaoru
aktív tag

úgy új lapot, h ennél újabb (de lehet akár használt) és persze olyat, ami kompatiblis a ramokkal na. De ezt sram ddr sdram kérdést jó, h felraktad mert erre már nem emlékszem pontosan.

Wake Up, You are dead! || Wacom Intous4 || http://youtube.com/KaoruHUN

(#12) Peet


Peet
senior tag

Nos, szerintem hagyd egyenlőre a gépet, ha tényleg ennyi minden cserére szorul, kár fejlesztgetni.

Elösször is mire kell?

Ha csak egy alap gép kell amin neteznek, word, excel, régebbi játékok (2-3 éves) futnak és a továbbiakban sem akarnak több pénzt rááldozni meg ennyi nekik elég akkor nézz ki egy viszonylag ''jól'' összeválogatott gépet úgy brutto 50-60 ezerért és kész. (ebben nincs benne a moncsi) Azárt ennyi pénzért már adnak egy 1,7-2GHz-es cerkát 256MB DDR rammal CDíróval, GF2 vagy GF4 Mx-es integrált vga-val és integrált hangkütyüvel.

Ha komolyabb gép kell akkor is gyűjtsenek még hozzá és majd ha 100-150 ropi már van rá kezdjenek csak vásárolgatni, ezt meg adják el valami hasonló lúzernek. ;]

Az integrált savage nem olyan gagyi, csak ha gamezni akar a gépen! Nekem a kisgépemben egy S3 PCI-os kártya van és az XP simán megy vele, semi baj sincs.

A 128MB tényleg kevéske, de ha csak XP az elég a minimumokra, inkább a helyel lehet gond a meghajtón.

Szerintem sokat számítana, ha lementenéd a gépről az összes cuccost és felraknál egy normálisan beállított XP-t, a megfelelő driverekkel, beállításokkal, és csak tényleg olyan progikat amik kellenek és elfutnak egy ilyen gépen.
Ezzel a rendszerrel már majd csak kihúzzák valahogy a következő gépig.

Azon meg kár idegeskedniük, hogy 2-3 éve 100 ropit fizettek a cuccosért, néz szét itt a PH-n itt már szinte mindenki 100 ezreket költött a gépére, pedig itt azért konyítanak is általában az emberek hozzá. (persze vannak kivételek)

Az számítástechnika már csak ilyen, ha tartani akarod a lépést az lóvé!

(#13) vigno válasza Kaoru (#11) üzenetére


vigno
csendes tag

99%, hogy nem ddr memó van benne, hanem sima sd ram. és szerintem keress itt a pH!-n valami kt266-os lapot, memót azt írtad hogy odaadod a tied nekik ha kész a géped., akkor már 256 ram lesz benne, ami egyelőre elég. sztem el fog menni rajta a sims2, még xp alatt is (nekem is 256 ramom volt, és még az ut2004 is szaggatás nélkül ment rajta, igaz bartonnal.). sztem nem ártana egy izmosabb procc sem, meg aztán egy vinyó sem lenne utolsó, ahogy írtad.
mondom nézz szét itt a hardverpiacon, biztos találsz lapot, proccot meg vinyót is. ha gyöngébb táp vna benne, azt is le kéne cserélni.
szerintem olyan tizenpárezerből kijön.

... szerintem ...

(#14) Kaoru válasza Peet (#12) üzenetére


Kaoru
aktív tag

Nem sajnos ez nagyon radikális változtatás lenne szvsz, a gép alapjábna nem lenne rossz, ha nem ien szar alapokkal adták volna (ezért is írtam viszonyításként az p2met, ami proc szempontjából harmat gyenge, de mégis sokkal jobban teljesít az övékéhez képest, mert normális a konfiguráció).

A vinyó és oprenszerrről annyit, h azt én raktam fel normálisan másodjára, a jelenlegi általam vélt legjobb megoldás az lenne, h format c:, a 20gbos vinyót csak az oprendszernek fentartani és venni egy másikat az adatoknak, az osztálytársam húgát meg eltiltani a géptől (ő használja, és olyan spywarek meg félig letörölt, de mégis ott van programok tönkelege van a gépen, h az hihetetlen és a feléről ő még nem is hallott, én meg kiíratni nem bírom őket).
a 100rongyon meg én vagyok felháborodva... úgy értem 3 éve az azért még pénz volt és pofátlanságnak tartom, h egy ilyen szar konfigurációt volt kép a bőrükön eladni.

Wake Up, You are dead! || Wacom Intous4 || http://youtube.com/KaoruHUN

(#15) Kaoru válasza vigno (#13) üzenetére


Kaoru
aktív tag

codegen táp lesz az, ha kevésnek bizonyul, arra a válaszom, h ott van az enyim, amit újfent feltudok ajánalni (az is codegen, de egy ien konfigot még kibír).

Wake Up, You are dead! || Wacom Intous4 || http://youtube.com/KaoruHUN

(#16) pweisz válasza vigno (#13) üzenetére


pweisz
senior tag

Az nem lessz jó mert kt266-os szerintem csak DDR-el készült, utolsó sd AMD csipkészle t asszem a KT133A a VIA-nál, a többit nem tudom. Viszonylag új sdramos lapot nem lehet kapni, P4es lapoknál voltak asszem 1-2 ével ezelött sdramos lapok,de azok harmat gyengék.

(#17) Balinov válasza pweisz (#16) üzenetére


Balinov
félisten

Üdv,
KT133A-ba még a palomino is belemegy!
Esetleg Asrock házatáján körülnéznék,hogy milyen SDramos lapjuk van és olyat kajtatnék fel a Ph!-n.Valakinek biztos van elfekvő.

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#18) pweisz válasza Balinov (#17) üzenetére


pweisz
senior tag

Abit Kt133A m van:) Bár csak duronnal, de állítólag Bartont is belelehet erőszakolni. Egy Sd-s lappal nem lennének szerintem előrébb.

(#19) BluEyes válasza Kaoru (#15) üzenetére


BluEyes
őstag

Ha nincs péz, hát nincs péz... Azt az 1.1 Duront nem kell még temetni, háztartási célokra, netezés, film, kispöcs játékok stb. tökéletes. Ha van agp a lapon, vegyenek bele egy 64 megás gf2-t, meg a te 128 mega ramod, osztán jó van. Drivereket találsz a hálón. Ördöngős kis masina lesz. :)

Azért jó a tengerparton, mert ott csak 3 oldalról vesznek körbe hülyék.

(#20) Balinov válasza pweisz (#18) üzenetére


Balinov
félisten

Bartoont? Sztem max Tbred-A-t (tán,ha szerencséd van,van hozzá olyan bios ami a Tbred-B-t is támogatja). Ha 1.1-es durcija van az illetőnek az azér nem olyan rossz! még a MOHA:AA-t egy 750@800Durci, Kt133A,256 sd pl Abit gf2-4x400 al faszán lehetett nyomatni.

AGP nagy valószínűséggel lesz rajta, 4x-es. KM133-as chipsettel szerelt int vga-s lapokból fordult elő olyan mocsok,hogy nem volt rajta AGP. Végső soron egy PCI-s vga is lenyomja a savage-t Pl. ati radeon 7xxx széria,abból volt tán ddr-es pci-os is.

[Szerkesztve]

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#21) pweisz válasza Balinov (#20) üzenetére


pweisz
senior tag

Ja az ment nálam is 700-as Duronnal tegnap játszottam vele. Se Tbred-et, se Bartont nem támogatja a Bios, de az egy dolog:)

(#22) Balinov válasza pweisz (#21) üzenetére


Balinov
félisten

de azér palók is vannak még szép számmal a piarcon.

vga-ra egy esetleges jelölt:
Powercolor Radeon 7000 64 DDR TV/DVI-Out: 3900,- Gianninál,de nemtom, AGP-s vagy PCI-s..
Egyébként pl. Maross-t,Gianni-t és a többi menő hw piacos arcot érdemes lenne megkérdezni, nem tudom elképzelni,hogy ne lenne náluk valami beszámított porosodó cucc.

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#23) pweisz válasza Balinov (#22) üzenetére


pweisz
senior tag

Lehet bőven alaplapok közül válogatni, de azért mondom hogy nem kéne sdramos alaplapba beruházni.
AGP-s gef 4 mx440-et lehet 4-5 között kapni az jobb ha egy kicsit akarnak játszani a gépen, ha nem akkor a 7000-es Radeon is jó.

(#24) krila válasza Kaoru (#1) üzenetére


krila
tag

Nos nekem van egy eladó asus alaplapom
Via kt266 chipset, és tudok mellé adni 256 MB ddr ramot. Mivel ezeknek a piaci ára a béka segge alatt van. Így jutányos áron lehet nekik egy jó gépük.

Van rajta alplapi hang. és az 1100-as duronnal süvítene mint a szél. Csak egy jobb vidkari kell bele.

Ha érdekel: mail

(#25) Kaoru


Kaoru
aktív tag

Itt egyesek félre értették a szándékaimat, nem egy teljesen új konfigot akarok összeállítani, hanem a meglévőt helyrepofozni. ezért gondolkodok még sdramos alaplapba, mert akkor ott vna nekik az én ramjaim, oda tudom adni a vidikarimat. És akkor a minimálsi költség egy régi alaplap beszerzése, meg egy újabb vinyó.

Aztán jöhet az, amit még ajánlottatok egypáran. Nem hálátlannak akarok döntetni, mert itt nem én döntök (rajta állna eladnám alkatrészenként és vennék 1 jobbat valamennyi pénz feláldozásával) és nem is rajtuk, hanem ez perpill pénz kérdése, ami erre nem sok van. Egyébként meg köszönöm a sok segítő szándékú hozzászólást.

Wake Up, You are dead! || Wacom Intous4 || http://youtube.com/KaoruHUN

(#26) pweisz válasza Kaoru (#25) üzenetére


pweisz
senior tag

Ha mindenképp Sd-ram, akkor a Abit kt7a , vagy hasonló:)

(#27) gvass válasza Kaoru (#25) üzenetére


gvass
tag

Szia!

Jó ötlet amit mondtál(ram+videókari), majd rakd nekik fel újra az xp-t rendesen, azt hadd fusson ameddig akarják.
Utána meg szerintem adják el és vegyenek egy teljesen újat ebbe már fölösleges pénzt ölni, még egy használt lapba is.
Ha meg kell új HDD meg szinte minden akkor minek egyenként cserélni mikor a következő cserélendő alkatrészhez érnek addigra az előző elavul...

A legjobb érv a demokrácia ellen egy ötperces beszélgetés egy átlagos szavazóval. - Winston Churchill

(#28) BluEyes válasza Kaoru (#25) üzenetére


BluEyes
őstag

Azért nem mindenki értett félre. #19 kb. 5000 ft-ból megvan, lényegtelen, hogy tőled veszik, vagy sem. Alaplapot egyenlőre nem bántanám - nincs értelme - viszont Everesttel vizsgáld meg, hogy a memória interleave mód be van-e kapcsolva. Ha nincs, nem gond, megműtjük a biost. :)

Azért jó a tengerparton, mert ott csak 3 oldalról vesznek körbe hülyék.

(#29) BluEyes válasza Kaoru (#25) üzenetére


BluEyes
őstag

Kétszer ment

[Szerkesztve]

Azért jó a tengerparton, mert ott csak 3 oldalról vesznek körbe hülyék.

(#30) [balage]


[balage]
csendes tag

én is csak azt tudom mondani, mint gvass. Semmi értelme ebbe már pénzt ölni. Mentsd le az adatokat, format c:, tegyél új rendszert, az még elmegy egy darabig. ha gondolod tehetsz 2000et is, ha XP nagyon zabálja. Nekem sokáig volt, és meg oltam vele elégedve. Ha meg a kislány sokat baszakodik, kell neki csinálni külön profilt, aztán beállítani jogokat. Meg tegyél fel nekik spyware-t, meg antivirust, aztán a srác futtassa hetente. Sőt ha, ugy érzed, megbirkoznak vele, tűzfal is mehet nekik. Az sokmindent megfog. De tényleg felesleges ebbe a konfigba pénzt ölni még. Inkább gyűjtsék a köv gépre.

Balage

(#31) krila válasza Kaoru (#25) üzenetére


krila
tag

Vazzeg most adjam oda ingyen?

Ha nagyon kell akkor még ebben is benne vagyok, csak akkor nekem kellenek az SD ramok.

Gondold meg lap+memo= egy kis ramért

(#32) Kaoru válasza BluEyes (#28) üzenetére


Kaoru
aktív tag

nem azt modntam, h midnenki csak 1 páran már új konfigokat mondogattak :( mondom enyém lenne, már rég alkatrésznek eladnám és új konfigot vennék (hehe jobban mondva én azt csinálom, de ők ezt nemt ehetik meg perpill).

Wake Up, You are dead! || Wacom Intous4 || http://youtube.com/KaoruHUN

(#33) Kaoru válasza krila (#31) üzenetére


Kaoru
aktív tag

te én küldtem neked mailt!
Nem azt modntam, h adjad oda ingyen, csak annyit, h ez nem rajtam múlik, s hogy ha benne is vannak, akkor lehet, h csak 2 hét múlva.
No.

Wake Up, You are dead! || Wacom Intous4 || http://youtube.com/KaoruHUN

(#34) Kaoru válasza BluEyes (#28) üzenetére


Kaoru
aktív tag

azért nem mind1, h tőlem vagy sem, mert én oda ajándékozom (=0FT). Igen emg egyébként tényleg az a cél, h legminimálisabb kiadásból tényleg azt a teljesítményt hozza, amit ennek a gépnek hoznia kéne (ezzel arra akarok célozni, h nevetséges, h egy 450mhzes p2 stabilabb és jobb teljesítménnyel bír mint az övék, mert ennek normálisan összeválogatott alkatrészei vannak). .

Wake Up, You are dead! || Wacom Intous4 || http://youtube.com/KaoruHUN

(#35) Kaoru válasza [balage] (#30) üzenetére


Kaoru
aktív tag

2 lánytestvérről van szó :U, és a kicsi jobban ért hozzá. Már megutattam, neki a ad-aware használatát, dehát minden szart letölt a netről, amiről azt se tudja mi az.

Wake Up, You are dead! || Wacom Intous4 || http://youtube.com/KaoruHUN

(#36) krila válasza Kaoru (#33) üzenetére


krila
tag

Bocs nem ment az e-mail átirányítás, így csak most olvastam a leveled.
Gyorsan küldtem is választ.

(#37) mr_ricsi válasza Kaoru (#3) üzenetére


mr_ricsi
veterán

Ha pénz nincs fejlesztésre, akkor:
- Formázd egybe a vinyót, és csak 1 oprendszert, w98se-t tegyél rá. -> vinyókérdés megoldva, memó kérdés részben
- Tulajt kiképezni, hogy döntse el: vagy ''csicsát'' futtat a gépén, vagy progikat. Szóval fogaskerekes egérkurzor, 13MB-os háttérkép, időjárás-figyelő segédprogram, Elvis-detektor elfelejtve.
- Autómatikusan induló progikat kiherélni
- 98-at bekonfigolni, hogy ne nagyon használjon lemezcache-t, ha nem muszáj.

(Aztán ha nekik adod a +128MB-ot és a GF2-t, akkor még egy további minőségugrás következik be.)

Ui: nem írtad: mekkora vinyó van a gépben?

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#38) Kaoru válasza mr_ricsi (#37) üzenetére


Kaoru
aktív tag

de írtam valahol, összesen 20giga.
XP-t azért hagynám fent, mert win98at 1 hónap alatt úgy leamortizálja, h kb 1,5 órás folyamatos restart után tud csak belépni 98ra.
az automatikusan induló progikat amikor ott vagyok mindig kinyirom, de midnig lesz vagy 20 új, amikor újra megyek.

Csicsa programokat nem futatt, főleg tyconokat, meg most sims2zni szeretne (elviekben, ha az én p2mön eldöcög, az övén is el kell, h menjen).

Wake Up, You are dead! || Wacom Intous4 || http://youtube.com/KaoruHUN

(#39) Kaoru válasza mr_ricsi (#37) üzenetére


Kaoru
aktív tag

levelet megkaptam, konzultálok az érintettekkel és akkor majd válaszolok.

Wake Up, You are dead! || Wacom Intous4 || http://youtube.com/KaoruHUN

(#40) pweisz válasza Kaoru (#39) üzenetére


pweisz
senior tag

na sikerült megoldani a gépet?

(#41) mr_ricsi válasza Kaoru (#38) üzenetére


mr_ricsi
veterán

''XP-t azért hagynám fent, mert win98at 1 hónap alatt úgy leamortizálja, h kb 1,5 órás folyamatos restart után tud csak belépni 98ra.''

Akkor tényleg kell az XP (vagy egy w2k), viszont akkor nagyon hiányzik a 128MB RAM-od. A 2k-nak talán kicsit kevesebb a memória igénye.

És mi volna, ha az XPprof-ban csak ''kiemelt felhasználói'' jogokat adnál neki? (Úgy kicsit nehezebb bepancsolni a rendszer lelkivilágába...)

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#42) vigno válasza pweisz (#16) üzenetére


vigno
csendes tag

azok abban az időben készültek, amikor még ment az sd, de már bejött a ddr is, és mindkét memófoglalat van rajta, ha nem is az összesen. öcsémnek van egy olyan lapja, és van rajta sd és ddr foglalat is. egyébként igazad van.

... szerintem ...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.