Hirdetés

2024. június 26., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) janeszgol


janeszgol
félisten

Az SoC elmegy. Inkább már alsó kategória. Mondjuk a DEX támogatás (pláne, ha vezeték nélkülis) az lehet vásárlásra érdemes.

(#2) Polarstar


Polarstar
nagyúr

Cserélhető akksi? :U

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#3) Fred23 válasza Polarstar (#2) üzenetére


Fred23
nagyúr

Állítólag lesz, de ez az Xcover 7 igazából az Xcover 5 utódja, nevezhették volna Xcover 6-nak is, mert abból sima nem is készült, csak Pro. Szóval tudásban és árban is kissé kevés lesz ez az Xcover 7, de ettől még nagyon várom.
Szoktam mondani majd' minden évben, hogy az első Xcover óta szeretnék Xcovert venni, csak még egyszer se jött össze. :D
Ez a Dimensity 6100+ (Helio G99 5G-vel) viszont nagyon gyengének tűnik. Egy 2018 végi Mate 20 Pro-t használok perpill, pont tegnap néztem, hogy' viszonyul egymáshoz a két SoC Geekbenchben:
A Mate 20 Pro előtt viszont Nokia 8 Sirocco-t használtam, és azzal már érdekesebb is az összevetés:

Ez ad némi okot bizakodásra, mert ha csak a böngészés sebességét nézem -ami nálam a legfontosabb perpill-, a Sirocco se ad jelentősen lassabb élményt a Mate 20 Pro-nál. Vagyis nem kizárt, hogy sima böngészésre nem lesz rossz az Xcover 7. IPS panel pedig csak előny lenne nálam, felbontásban viszont kell az 1080p; ha azt nem kapja meg esetleg, az sok potenciális vevőt eltántoríthat a készüléktől.

(#4) Graphics válasza Fred23 (#3) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Évek kérdése :DDD

-

(#5) Fred23 válasza Graphics (#4) üzenetére


Fred23
nagyúr

Majd mikor olyan telót tesznek le az asztalra, amit tényleg megéri megvennem. Sajnos túl sok egyedi szempontom van, egyik például az, hogy ne legyen túl nagy. (És így az Xcover 7 Pro várhatóan már ki is esett ennek okán, pedig ha esetleg a korábbi szivárogtatásoknak volt alapja, az kapja majd az Exynos 1480-at, ami nekem már biztosan elég lenne.)

A sima Xcover 7-ben pedig már most zavar az előlapi kameracsepp; remélem, szoftveresen legalább rejthető, ahogy most a Mate 20 Pro-n a kamerasziget.

(#6) Plague666 válasza Fred23 (#5) üzenetére


Plague666
tag

Irigyellek, hogy neked a pro a nagy. Xcover 5-ösöm van,fogalmam sincs, hogy mire cserélem majd. Álom méret,csak hát ostobácska. Nekem a sima 7-es is nagy, de alighanem elhaladt a világ a problémám mellett. :O

(#7) Fred23 válasza Plague666 (#6) üzenetére


Fred23
nagyúr

Azt még nem is tudjuk pontosan, mekkora lesz az Xcover 7. :)

Képről ítélve persze azzal a 19.5:9-hez vagy 20:9-hez arányú kijelzőjével tényleg biztosan nagyobb lesz az Xcover 5-nél, de kérdés, hogy mennyivel. Hamarosan megtudjuk.

(#8) Plague666 válasza Fred23 (#7) üzenetére


Plague666
tag

Külföldi - persze szentírásnak nem nevezhető - portálokon nagyon az megy, hogy az A55 "páncélozott" verziója, és 6,5". Az úgy nem sokkal kisebb(számomra), mint az xcover 6 pro. Sajnos.

(#9) Fred23 válasza Plague666 (#8) üzenetére


Fred23
nagyúr

Az majd az Xcover 7 Pro lesz, abba kerül az A55-ben is lévő jobb SoC, az Exynos 1480. A sima Xcover 7 Helio G99-et vagy Dimensity 6100 Plus-t kap, és a kijelzőjéről semmi infó azokon a képeken túl, amit a hírben a MA is lehozott.

Ettől még persze szerintem se kizárt, hogy a sima Xcover 7 is nagy lesz, és már az sokat jelentene számomra, ha mondjuk 6.2"-os kijelzőt kapna, nem 6.5"-öst. Rossz ómen, hogy nem nagyon vannak már kis kijelzős Samsung telók úgy egyáltalán, szóval simán lehet, hogy sajnos bele fogsz trafálni, és pont 6.5"-os kijelzőt kap majd tényleg az Xcover 7.

(#10) Fred23


Fred23
nagyúr

Dimensity 6100 Plus nem eszik sokat, de azért ez csalódás kicsit.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.