Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Kártya trükkök

Hozzászólások

(#101) Sátán44 válasza Gh0sT (#98) üzenetére


Sátán44
addikt

Én már 40-szer,de akár lassítva akár gyorsítva sehogy se tudok rájönni :O
A Malborosra se tudok rájönni :(

[Szerkesztve]

Kis bohóccal is lehet nagy cirkuszt csinálni... :-)

(#102) Totyi


Totyi
őstag

dinamikus érmére egy ötlet.Mivel a jobb oldaliban ott teremnek az érmék,ezért(sztem),az benne is volt.Ami azt feltételezi;hogy félbe vannak osztva a hüvelyek.És ha figyelmesen nézed,talán látod is.

Black and White:Palán fordítjas a kezében?Bal kéz,első fordítás;nem ott van az érme,mint amikor összecsukta.

[Szerkesztve]

(#103) Gh0sT válasza Dominator (#100) üzenetére


Gh0sT
addikt

Nagyon szép trükk. Van benne néhány hamis számolás, duoble lift, talán még triple is. Nem látom át teljesen az egészet, de azt már sikerült kiderítenem, hogy valóban 4 KÜLÖNBÖZŐ lappal dolgozik.

Írok választ ma este.

[Szerkesztve]

Soha nem késő, hogy azzá válj, aki lehettél volna.

(#104) Gh0sT válasza Totyi (#102) üzenetére


Gh0sT
addikt

A Black&White-ba az a szép, hogy az elejét még érti is az ember. Aztán amikor bejön a többi szín is, akkor mindenki teljesen tanácstalan lesz. :)

Soha nem késő, hogy azzá válj, aki lehettél volna.

(#105) b0unCe válasza Gh0sT (#103) üzenetére


b0unCe
aktív tag

Most, hogy megismertem par turkkot masodik ujranezesre megertettem a trukkot es minden mozdulatat. A lenyeg, hogy rosz a minoseg es igy nagyol jol elo lehet adni a 3as es 2es emeleseket amibol rengeteg van. Egy kis kezugyesseg sem art hozza. Egy kicsit gyakorlok es egy ovodaban mar elo is tunam talan adni sikeresen. :D Vagy egy kocsmaban. :C

''Beszél aki keres. Hallgat aki talál, de senki nem ért semmit. Az orvosok a halált. Senki nem ért semmit'' by: k&b: én, szeretlek, téged

(#106) Gh0sT válasza Dominator (#100) üzenetére


Gh0sT
addikt

Igen, sikerült Andris barátomnak: (home-video) :DD :C
Bővebben: link

Soha nem késő, hogy azzá válj, aki lehettél volna.

(#107) Gh0sT


Gh0sT
addikt

Egy újabb kisvideó, ezúttal én lennék az elkövető:
Bővebben: link (nem fikázni! :D)

Soha nem késő, hogy azzá válj, aki lehettél volna.

(#108) Bero


Bero
aktív tag

Kártya dobásról nem tud vki vmit?

(#109) Bero válasza Bero (#108) üzenetére


Bero
aktív tag

Uppp... Na valaki?

(#110) Bero


Bero
aktív tag

Vki nem tud olyan oldalt, ahol leírás is van a trükk menetéről?

(#111) Melafoto


Melafoto
senior tag

Hi,

Nincs véletlenül meg vkinek:R a következő DVD:
-Born to Perform Card Magic with Oz Pearlman-

Megelégednék egy biztonsági másolattal is.

-Mela- -Tudatlanság a legnagyobb fegyver- Mi Mix 2s Black (EUStock) +Mi Band 3

(#112) Gh0sT


Gh0sT
addikt

Válaszoltam a mailekre...

Melanoma: dobj mailt!

Soha nem késő, hogy azzá válj, aki lehettél volna.

(#113) Melafoto válasza Gh0sT (#112) üzenetére


Melafoto
senior tag

Ment a mail :C

-Mela- -Tudatlanság a legnagyobb fegyver- Mi Mix 2s Black (EUStock) +Mi Band 3

(#114) D4v3 válasza Gh0sT (#93) üzenetére


D4v3
őstag

Meg tudnád mondani a Figaro boltnak a címét?? (időközben pesti lettem :) )

(#115) Gh0sT válasza D4v3 (#114) üzenetére


Gh0sT
addikt

Figaro bűvészbolt 1114 bp., Bartók Béla út 31. (tel.: 365-1482)

Soha nem késő, hogy azzá válj, aki lehettél volna.

(#116) Gh0sT válasza Melafoto (#113) üzenetére


Gh0sT
addikt

Úgy néz ki, jövő hétvégén meg tudom írni a DVD-ket, szóval valszeg másfél hét múlva már gyakorolhatsz. :)

D4v3: időközben én is pesti lettem. Ha gondolod, akkor valamelyik este összefuthatunk és mutatok egy-két fogást. :)

Soha nem késő, hogy azzá válj, aki lehettél volna.

(#117) sunyisandor


sunyisandor
újonc

Sziasztok!

Ez az itt a piros, hol a piros trükk elég átlátszó, harmadik ránézésre rájöttem a válaszra, de ügyesen csinálja a bűvész, az biztos. Azt nem mondom meg, hogy hogyan is működik (a bűvészeknek van egy direkt erre kialakított fórum, ha érdekel valakit), de annyit elárulok, hogy az Emsley count után a piros lap sehogy sem oda kerül, ahova kéne, hogy kerüljön... aki ért a trükkökhöz, az tudja, miről beszélek.
Utánajártam egy kicsit ennek a trükknek, 3000 forint körüli áron bárki megveheti, csak a jó helyen kell keresnie. Üdv mindenkinek, sunyisandor

sunyisandor

(#118) sunyisandor


sunyisandor
újonc

Sziasztok mégegyszer!

Megynéztem a négy ászos videókat is, van benne technika az biztos, double lift, gemini count, mexican turnover stbstb, ki is próbálom... kösz a tippet.

sunyisandor

(#119) sunyisandor


sunyisandor
újonc

Ja, még valami. Ha valakinek trükkök, könyvek kellenek a témában, szívesen állok rendelkezésére, de csak csere érdekel, valamit valamiért... vannak angol és magyar nyelvű leírásaim (kb. 350-400 db) gyenge és profi egyaránt, angol nyelvű könyveim és akad 1-2 videó is. Főleg azok a trükkök érdekelnének, amikhez sok-sok sleight-of-hand szükséges. Az emilcímem sunyisandor@citromail.hu Üdv mindenkinek

sunyisandor

(#120) Melafoto válasza Gh0sT (#116) üzenetére


Melafoto
senior tag

Köszi szépen. Ment a válasz mailem.

-Mela- -Tudatlanság a legnagyobb fegyver- Mi Mix 2s Black (EUStock) +Mi Band 3

(#121) Gh0sT


Gh0sT
addikt

Kinek vagyok még adósa ezzel-azzal? :B Az az igazság, hogy lassan elvesztem a fonalat és lövésem nincs ki mit kért...

Soha nem késő, hogy azzá válj, aki lehettél volna.

(#122) Pala válasza Gh0sT (#106) üzenetére


Pala
veterán

Huh, ez nagyon tetszik, le tudnád nekem írni mailben a részletes menetét ennek a trükknek? Nagyon megköszönném...most tanulgatom az alap fogásokat, szerintem megérteném:)
Ja és a tied is nagyon jó!! Le a kalappal!

(#123) Pala


Pala
veterán

amúgy innen [link] tanulgatom az alapokat, szerintem elég jól le van írva, csak össze kell egyeztetni a videokkal, mert kicsit nehezebb pusztán leírás alapján megcsinálni

(#124) Gh0sT válasza Pala (#122) üzenetére


Gh0sT
addikt

Nem merem bevállalni, hogy leírom az alapokat, mert egyszerűen időm nincs rá. :( Ellenben ha gondolod, akkor összefuthatunk valamikor, hogy mutassak néhány fogást. Szerintem sokkal szemléletesebb és gyorsabb lenne. Ráadásul pár óra alatt 20-30 trükköt meg tudok neked mutatni a magyarázatokkal együtt.

Soha nem késő, hogy azzá válj, aki lehettél volna.

(#125) Pala válasza Gh0sT (#124) üzenetére


Pala
veterán

huh, az jó lenne:) engem mondjuk azok fognak meg, amiket szimpla paklival csinálnak, tehát semmi bűvészpakli, kellék, v. ilyesmi.
A lapátváltoztatós trükkök nagyon hatásosak (mint amit a barátod is csinált a videoban).
De ebben a tanórában benne lennék:) amint lesz időm (vizsgaidőszak:( ) addig meg próbálok valamit gyakorolni a leírások alapján...a video nagyon profi, nem bírok rájönni hogy működik, ugyanolyan profizmussal csináljátok, mint a ''nagyok'':C:C

(#126) Gh0sT válasza Pala (#125) üzenetére


Gh0sT
addikt

Dobj majd egy privátot, ha ráérsz. Nekem általában esténként jó, illetve hétvégén.

Soha nem késő, hogy azzá válj, aki lehettél volna.

(#127) Gh0sT


Gh0sT
addikt

Csemege: [link] :)

Soha nem késő, hogy azzá válj, aki lehettél volna.

(#128) Ultram3jor


Ultram3jor
senior tag

Jó topik! :C Érdekes dolgokat talál az ember!!!
Upnekie!

Üdv, Dávid

(#129) NIGHTFOX


NIGHTFOX
csendes tag

Hello mindenkinek !

Tudna valaki segiteni nekem ? Nagyon meg szeretnek tanulni egy par kartya trukkot. Meg az se tudom , hogy hol is kezdjem. Milyen kartya paklikat ajanlottok es honnan lehet valami oktatokat leszedni ? Kosz elore is !

(#130) s3nk!


s3nk!
csendes tag

Hello!
Valaki feltudná rakni egy általam létrehozott tárhelyre, vagy vmin keresztül elkülkdeni nekem a
Born To Perform Magic videot?
Előre is köszi!

.

(#131) bga


bga
újonc


The Multiple Shift ViDEÓ

[link]

:C

(#132) bga


bga
újonc

Trükkök

[link]

[Szerkesztve]

(#133) RaPy válasza Gh0sT (#31) üzenetére


RaPy
újonc

Hello! Nem tucc valami egyszerű és látványos trükköt? RaPy

(#134) pawee


pawee
tag

hello
tök lámer vok a dologhoz de nagyon érdekel, csak annyit mondjatok már meg nekem hogy hogy a fenébe változik meg pl a kárgya színe/vagy fordul meg az ász úgy hogy a hátlapja legyen felül amikor csak csattint a bűvész...ezt kurvára nem értem...ez a kártyától függ vagy kézügyesség?vagy hogy is van ez??? :F :U

Minden input az ördögtől érkezik!

(#135) Kephamos válasza pawee (#134) üzenetére


Kephamos
addikt

Előszöris plasztik kártyára van szükséged, mert jobban csúszik és sokkal tovább bírja. A legjobb a Bycicle, bár eléggé drága. A sima ''teszkós'' is megteszi. A színváltós trük felettébb egyszerű, nézd a bűvész újjait és magadtól is rá fog jönni.

(#136) Gh0sT válasza pawee (#134) üzenetére


Gh0sT
addikt

Ha Bicycle dekkel dolgozol, akkor nem árt némi kézügyesség. Ezen trükkök zöme rendszerint arra épül.

Kephamos: nálam a teszkós paklik szó szerint törnek a kezemben. Nem igazán bírják az extrém terhelést. Az ilyeneket max. tépős, gyújtogatós trükkükhöz szoktam használni.

[Szerkesztve]

Soha nem késő, hogy azzá válj, aki lehettél volna.

(#137) pászti


pászti
újonc

Hol vannak a trükkök? ;) bocsi még kezdő vok

(#138) oOOti


oOOti
csendes tag

Valaki kifejtené mit takarnak a következő pakli fajták?
-Boszorkány pakli
-Kaméleon pakli
-Mene-Tekel csomag
-Kiemelkedõ pakli
-Svengali pakli
Köszönöm! És boldog karácsonyt!

(#139) Dictator^ válasza Gh0sT (#124) üzenetére


Dictator^
veterán

erre én is vevő lennék :)

És különben is... ...megfogadtam, hogy többé nem fogadok!

(#140) oOOti válasza oOOti (#138) üzenetére


oOOti
csendes tag

Pontosítok: trükköket láttam rájuk, de az érdekelne, hogy miben térnek el a sima plasztiktól (van pár sejtésem, de biztosra akarok menni).

(#141) TomDog válasza oOOti (#140) üzenetére


TomDog
tag

szia

én nem igazán értek hozzá de volt már a kezemben 1-2 ilyen kártya ,ezek speciálissan a trükkhöz készülnek pl.1 magassabb és egy alacsonyabb kártya összeragasztva

És a fő kérdés: Ha az összes férfi ugyanolyan, akkor a nők miért válogatnak http://30bt.venroka.com/news.php

(#142) nofar


nofar
újonc

Sziasztok! Nagyon örülök, h a prohardveren végre találtam egy helyen jópár hozzászólást, linket, embereket, akik ezzel foglalkoznak. Sz'l lehet, ha a topic halódik, de mindenképp érdemes meghagyni - nekem sokat segített!! Köcce!

(#143) Winner_hun


Winner_hun
félisten

[link]

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#144) máyköl


máyköl
veterán

Kártyatrükkös videókat itt találhattok. Van sok rész, én az elsőtől linkeltem. :)

(#145) vkmagic válasza Sátán44 (#101) üzenetére


vkmagic
újonc

Sziasztok én tudom a megfejtését és küldök egy linket nézzétek meg min a 2 videót!
http://www.freemagictricks4u.com/cheap-magic-tricks.html :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :)

vk

(#146) Gh0sT


Gh0sT
addikt

Bicycle Vintage 1800 Series

Néhány hete beszereztem egyet, mert nagyon tetszett. :) Nem úgy viselkedik, mint a hagyományos Bicycle Rider Back pakli, kicsit nehezebb kezelni. Főleg a terítéseknél veszek észre különbséget.

Soha nem késő, hogy azzá válj, aki lehettél volna.

(#147) trassher válasza Gh0sT (#146) üzenetére


trassher
addikt

Ez a pakli nagyon hangulatosnak tűnik. :) Pókerezni ideális lenne vagy ez kifejezetten trükkökhöz van kitalálva? Anyaga, bevonata? Nem tudom a USPCC Premium Air Cushion Finish mit is takar pontosan. :)

Redmi Note 7

(#148) j0k3r! válasza Gh0sT (#146) üzenetére


j0k3r!
senior tag

jaja nekem is tetszik, kedvet is kaptam egy kis pokerhez.
ja es persze ott a jo oreg joker is : ))

some men just wanna watch the world burn...

(#149) Gh0sT válasza trassher (#147) üzenetére


Gh0sT
addikt

Air-Cushion Finish (Bicycle)
Az "Air-Cushion" szó szerint azt jelenti, hogy légpárna. Ez a finish a Bicycle kártyáknak különleges rugalmasságot biztosít, az ilyen bevonattal ellátott kátyák a legjobbak a kártya lövésekhez és olyan fogásokhoz, amik a lapok rugalmasságát használják ki.

UV-500 Airflow Finish (Viper, Tiger, Ghost, Masters)
Ez a "légáramlat" finish az Air-Cushion továbbfejlesztett változata, ami egyszerre nyújtja a megszokott rugalmasságot, viszont sokkal simább tőle a csomag. Illetve UV fényben a lapok fehér részei gyönyörően világítanak - ez főleg akkor hasznos, ha pénzvizsgáló fényénlél bűvészkedik az ember :).

Linoid Finish (Tally-Ho)
A "Linoid" Finish alapvetően a csomag élettartamát növeli meg. Ez egy extra adalék a lapokon, ami meggátolja, hogy a lapok hamar tapadóssá váljanak/koszolódjanak. Egy új csomag Tally-Ho-ban a lapok sokkal merevebbek, ezt is a "Linoid" Finish okozza. Emiatt sokkal tovább lehet vele pl. szép legyezőket nyitni.

Cambric Finish (Bee)
A Bee csomagokat kevés bűvész használja (főleg a kártyák keretének hiánya miatt). Cambric egy könnyű pamutszerű anyag - ami részben a hátlap szövet szerű mintázatára utal. A Bee kártyák főleg a Tally-Ho-hoz képest nagyon puhák. A puhaság és a könnyen hajlíthatóság többek között az összepörgetős keverést teszi könnyebbé és a lapokat ezzel szemben ellenállóbbá. (Nem véletlen, hogy pl. Jeff McBride megfelelően kezelt Bee lapokat használ kártyaturnéhoz, szedéshez a DVD-jén).

Forrás: bűvész.blog.hu

Azt írják, hogy valóban jobban tapadnak a lapok a Vintage 1800 esetében a sok festék miatt. Én el tudom képzelni pókerhez és trükkökhöz is, nincs behatárolva a felhasználási területe. Viszont úgy van vele az ember, hogy ha megvesz egy ilyen paklit egy vagyonért, akkor nem biztos, hogy a baráti társaságnak oda meri adni. :)
Én személy szerint ezt a paklit csak itthon használom és trükkökhöz, illetve gyakorláshoz. Gyakran tapasztaltam már, hogy kevesen keverik úgy a kártyát, hogy az a lapokban ne okozzon maradandó sérülést. Persze óhatatlanul használódnak, veszítenek a minőségükből.
Ha már póker, akkor egy olyan Bicycle csomag, ami le van harcolva. :)

[ Szerkesztve ]

Soha nem késő, hogy azzá válj, aki lehettél volna.

(#150) trassher válasza Gh0sT (#149) üzenetére


trassher
addikt

Póker kártyáktól ez egy jóval olcsóbb pakli. Nem csak az ára hanem a külseje miatt gondoltam r hogy egy beszerzek egyet. A sima plasztik kártyák szerintem már unalmasak pókerezéshez. :)

Redmi Note 7

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Kártya trükkök
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.