Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Kártya trükkök

Hozzászólások

(#1) illusiON


illusiON
őstag

szvsz értelmes topic is lehet, és titokban engem is nagyon érdekel... mér kell mindent bezárni egy félresikerült mondatér? egy csomó töbszáz-hsz-es topic igy kezdődik, hogy 'hát ilyen még nincs, szal megnyitom'... nos vki tud ilyeneket? esetleg videókat? vagy nem árulja el hogy kell csinálni? -:)



[Szerkesztve]

( : no woman no cry : )

(#2) neongorack válasza illusiON (#1) üzenetére


neongorack
senior tag

Én is osztom....szal meg is lepődtem, hogy zárták!
Habár erre úgyis azt fogják írni hogy ez egy hardware fórum és nincs helye itt az ilyeneknek!
Ez már sablonos ;);]

(#3) Viktor77


Viktor77
titán

Én nem fogom zárni, engem nem zavar. Majd megteszi I_Am.

De egyet kérdeznék. Ha egy Mod bezár egy topicot, minek kell megpróbálni újra? Miből gondolod (gondoljátok), hogy a másodiknak nem ugyanaz lesz a sorsa mint az elözőnek?

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#4) Dilikutya válasza illusiON (#1) üzenetére


Dilikutya
félisten

Ezaz :P Tiltakozz, menstruálj... ááá izé demonstrálj vagy mind1 csak vér folyjon :D Lázadj :)

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#5) neongorack válasza Viktor77 (#3) üzenetére


neongorack
senior tag

Több érv....és ''őstag'' ;)

(#6) Viktor77 válasza neongorack (#5) üzenetére


Viktor77
titán

Az, hogy őstag, hagyjuk. Újonc is nyithat értelmes topicot, és őstag is nyithat értelmetlent. Ez nem érv.

Milyen több érv? Már az elején magyarázkodással kezdi a topicot, pedig tudja, hogy zárni fogják. De csakazért is, pisáljunk széllel szemben.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#7) Gh0sT


Gh0sT
addikt

Nah, hogy értelme is legyen ennek a topicnak:

Nekem van néhány trükk a tarsolyomban, csak nem tudom, hogy így írásos formában miképpen is lehetne megosztani másokkal, mert a látvány az, ami magáért beszél. Csináljak videókat?

Szerk.: Jah, hogy zárni fogják a topicot... Akkor nem szóltam... :(

[Szerkesztve]

Soha nem késő, hogy azzá válj, aki lehettél volna.

(#8) neongorack válasza Viktor77 (#6) üzenetére


neongorack
senior tag

Vedd úgy, hogy meg sem szólaltam és srry!
Igen Gh0sT csinálj csak!

(#9) V.ki válasza Gh0sT (#7) üzenetére


V.ki
aktív tag

yes,videót,pls!
érdekel az ilyesmi..:R

(#10) birka1337


birka1337
tag

Bővebben: link itt van egy pár kártyatrükk, bár regisztrálni kell hozzá
Egyébként meg upot a totyiknak, remélem van olyan PH! s aki jártas a dologban, mert nagyon érdekel a dolog :))

-

(#11) illusiON


illusiON
őstag

cask azt nem értem hogy miért zárták a régit, és itt kifejtetem a véleményem, mdoerátort keresek topicban sose jártam szerencsével... de ha irritál a topic titeket... nah, olyan trükk sikerült kártyákkal hogy hátraszaltózik a bal kezemben az egyik közbe átrepül a jobb kezembe.... de több nem megy, mindig megtöröm a kártyát :(

( : no woman no cry : )

(#12) _Volkovy_ válasza illusiON (#1) üzenetére


_Volkovy_
nagyúr

Dobd az üveggyűjtőbe a műanyagot,sokkold a rendszert!:D

(#13) TrollBalint válasza birka1337 (#10) üzenetére


TrollBalint
addikt

én regisztráció nélkül is tudtam letöltni videókat...:)

szerk.:de ez csak trükk volt, az oktató rész nem :(

[Szerkesztve]

https://www.pathofexile.com/account/view-profile/Haarkon/characters

(#14) Gh0sT


Gh0sT
addikt

Akkor csináljunk úgy, mintha lenne értelme a topicnak. Vagy próbáljunk meg neki értelmet adni. ;]

Kezdetnek egy link: (angol tudás szükségeltetik hozzá)
Bővebben: link

Este csinálok két videót. Hagyományos magyar kártyával elvégezhető trükkök lesznek. Aztán ha időm engedi, akkor bűvészkártyával is megmutajsztok néhány dolgot. De azt csak szigorúan jövő héten. :)

Soha nem késő, hogy azzá válj, aki lehettél volna.

(#15) Kiskokó


Kiskokó
veterán

Mindenkinek kösz aki mellém ált !
Énse tudom miért értelmetlen ! Annyi ennél értelmetlenebb topic van nyitva hogy csak na inkább azokat zárjátok

Na szal
Igen KÉRÜNK VIDEÓT ! És kösz a linket régebben találtam Sulineten egy-et megnézem megvan e még !
Szerintem érdekes téma !

| Saabe™ | Keep Calm And Drive Quattro | <3 SHIBA INU <3 |

(#16) Gh0sT


Gh0sT
addikt

Nah, ez a topic is behalt szépen. :(

Videót sajna nem tudtam feltenni, mert kisebb gondok akadtak a kamerával...

Egy olyan kérdésem lenne, hogy tudna-e nekem valaki segíteni beszerezni két csomag Bicycle paklit. Sajnos az egyetlen forrás, ahonnan tudtam eddig rendelni megszűnt létezni. A postázás és utánajárás költségeit természetesen állom, de mivel vidéki vagyok, így eléggé korlátozottak a lehetőségeim. Elsősorban a fővárosiak segítségére számítanék.

Előre is köszönöm!

Soha nem késő, hogy azzá válj, aki lehettél volna.

(#17) Notes


Notes
senior tag

Megveszitek a Nagy Kártyakönyv c. kötetet. Abban van vagy 30 Rodolfo trükk, részletes leírással, rajzokkal. Olyanok amiket kezdők is könnyen megtanulhatnak. Persze varázslatok azért nincsenek benne. :)

Romanes eunt domus!

(#18) birka1337


birka1337
tag

Bővebben: link


ÚRISTEN, NAGYON KEMÉNY MINDENKINEK KÖTELEZŐ !



:F:F:F:F:F:Y:Y:Y:Y:Y:Y



[Szerkesztve]

-

(#19) Gh0sT válasza birka1337 (#18) üzenetére


Gh0sT
addikt

Az első és a második nagyon érdekes, nem tudok rájönni. A többi kártyatrükk viszont már nekem is megy. :)

Soha nem késő, hogy azzá válj, aki lehettél volna.

(#20) Vangelis


Vangelis
nagyúr

Bankártya trükkök jöhetnek?:DDD

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#21) Damage válasza birka1337 (#18) üzenetére


Damage
senior tag

Ő is csak ember:
Bővebben: link
Szerintem ennyit már nem ér az egész! Ezek ellenére nem semmi az emberke, valamit nagyon tud!

''Az ember a legkegyetlenebb állat.'' Nietzsche

(#22) Sirpi válasza Vangelis (#20) üzenetére


Sirpi
senior tag

Ban-kártya? Az olyan, hogy ha felmutatod, akkor a banig van egy plusz életed? :D

Hazudnék, ha cáfolnám annak tagadását, hogy ez az ital nem nélkülözi a koffeinmentesség megnemlétének hiányát. Na most akkor van benne koffein, vagy nincs?!

(#23) Gh0sT


Gh0sT
addikt

Íme, így kell itt a piros hol a pirost játszani bűvész módra: ;]
Bővebben: link

Soha nem késő, hogy azzá válj, aki lehettél volna.

(#24) KrAt válasza Gh0sT (#23) üzenetére


KrAt
veterán

Én ehhez nagyon láma vagyok, de ezt hogy csinálta? Megvágták a videót? Vagy hogy?

(#25) Gh0sT válasza KrAt (#24) üzenetére


Gh0sT
addikt

Annyit elárulhatok, hogy nincs vágás... :)

A legtöbb trükkhöz egyébként irtózatosan sok gyakorlás és némi kézügyesség szükséges. Videókon manapság már nem látni manipulációt.

Íme még egy: Bővebben: link

Soha nem késő, hogy azzá válj, aki lehettél volna.

(#26) akom


akom
senior tag

Én nemmondok semmit csak nézzétek meg David Blaine t
Én probláltam nezni hol csal vagy hogy de nemtudtam észrevenni..

Bővebben: link

(#27) KrAt válasza Gh0sT (#25) üzenetére


KrAt
veterán

Hát ez az, amit soha nem fogok megérteni. Minden elismerésem az övé :R Te neked mennek az ilyenek?

(#28) Gh0sT válasza KrAt (#27) üzenetére


Gh0sT
addikt

Én körülbelül 2,5-3 hónapja kezdtem el teljesen a nulláról. Jelenleg kártyatrükkökel foglalkozom és kb. 20-30 olyan trükk van, amit hagyományos paklival adok elő. Mivel nincsenek lapátkezeim, ezért néhány helyen meg vagyok lőve, de összességeében egyre jobban fejlődök.

Kártyatrükkök mellett bevettem még a repertoáromba egy két érme és gyufa trükköt.

Soha nem késő, hogy azzá válj, aki lehettél volna.

(#29) Gh0sT


Gh0sT
addikt

És akkor mára az utolsó: (nagyon szép tiszta rutin, sok-sok elemmel)

Bővebben: link (9MB)

Soha nem késő, hogy azzá válj, aki lehettél volna.

(#30) birka1337 válasza Gh0sT (#28) üzenetére


birka1337
tag

ezeket amúgy honnan tanulod ?!

-

(#31) Gh0sT válasza birka1337 (#30) üzenetére


Gh0sT
addikt

Először a bűvészbolt oldalán Bővebben: link kezdtem. Megnéztem a termékeket, olvasgattam a fórumot és kedvet kaptam hozzá. Egy stripper pakli volt az első ''bűvészkellékem''. Erről egyébként azt kell tudni, hogy különösebb kézügyesség nélkül lehet vele előadni 8-10 igen látványos trükköt. Megveszed és ''működik'' bárki kezében. Kb. így jellemezhetném.

Ennél egy picit magasabb szint, amikor egy sima paklival (mint pl. David Blaine) csinálsz olyan mutatványokat amik sokak számára hihetetlenek. Én személy szerint ezt tartom igazán a bűvészet magasiskolájának és erre áldozom a szabadidőm nagyrészét. Napi pár órás gyakorlással relatíve jól lehet fejlődni. :)

A leghasznosabb módja a tanulásnak a videó nézés. Könyvekből nagyon nehéz elsajátítani egy-egy mozdulatot, rutint. Persze nem lehetetlen, de sokkal hosszadalmasabb és fárasztóbb. Én kizárólag videókból tanulok és persze a saját hibáimból. :)

Soha nem késő, hogy azzá válj, aki lehettél volna.

(#32) Florida válasza Gh0sT (#31) üzenetére


Florida
tag

Egy ilyen trükk,mint pl a kártya színének átváltozása,hogy megy?Gondolom a kártya két színű,de mikor és mit fordítasz meg?:)

(#33) Gh0sT válasza Florida (#32) üzenetére


Gh0sT
addikt

Melyikre gondolsz? Amikor a kezében a pirosból kék lesz?

Soha nem késő, hogy azzá válj, aki lehettél volna.

(#34) Florida válasza Gh0sT (#33) üzenetére


Florida
tag

Aha!

A buveszbolt.hu-n láttam a Kaméleon nevű trükköt,abban pl ilyen van.Mikor fordul át a szín?:)

(#35) Damage válasza Gh0sT (#33) üzenetére


Damage
senior tag

Megnéztem a buveszbolt.hu-t. Letöltöttem az érmés trükköt (20-asok), feltűnt, hogy gyanúsan egymáshoz simulnak a 20-asok, és ott van a kis gyűrű (talán mágnesből van?). Szívesen megnézném közelebbről azt a pár ''húsz Ft-ost''. Valaki egyszer előadja, akkor nem is rossz, csak ne akarja közelebbről megnézni. :C

(#34) Florida válasza Gh0sT (#33) üzenetére
Megnéztem ezt is. Nagyon tetszik! :)

[Szerkesztve]

''Az ember a legkegyetlenebb állat.'' Nietzsche

(#36) Gh0sT válasza Florida (#34) üzenetére


Gh0sT
addikt

A kaméleonhoz speciális paklit használnak. Ha jól láttam akkor egy svengáli dekk egy kicsit megbolondítva. Ehhez pl. nem kell kézügyesség.

Az általam linkelt videón viszont pusztán kézügyességgel változtatja át a bűvész a lap színét.

Soha nem késő, hogy azzá válj, aki lehettél volna.

(#37) Gh0sT válasza Damage (#35) üzenetére


Gh0sT
addikt

Nah, ezt pl. lövésem nincs hogyan csinálja. Szerintem nem a 20-asok lesznek ''cinkeltek'', hanem a fém persely.

Egyébként a bűvészboltos termékekkel az a baj, hogy utána keveset lehet közülük megvizsgálni.

Soha nem késő, hogy azzá válj, aki lehettél volna.

(#38) Florida válasza Gh0sT (#36) üzenetére


Florida
tag

Értem.:)
És a mágneses kártya nevű videón mi tartja össze őket?

(#39) Gh0sT válasza Florida (#38) üzenetére


Gh0sT
addikt

Egy erőteljeset passzolnék ezügyben...

Megnéztem többször is, de csak találgatni tudok. :F

Soha nem késő, hogy azzá válj, aki lehettél volna.

(#40) Damage válasza Gh0sT (#37) üzenetére


Damage
senior tag

Biztos vagyok benne, hogy a gyűrűnek komoly szerepe van a trükkben (mágnesesség?), és abban is, hogy a 20-asokkal is ''gond'' van. Nézd meg még1szer. Az összes 20-as egymáson van, de annyira pontosan, hogy egy kicsit sem csúszik szét.
(itt volt egy perc szünet, még1szer megnéztem a kisfilmet)
Mostmár biztos vagyok benne, hogy a gyűrű mágnes és a 20-asok, valójában egy üreges kupak (talán vasból, ami pont passzol a perselybe), amin egy 20-as embléma van. :C

[Szerkesztve]

''Az ember a legkegyetlenebb állat.'' Nietzsche

(#41) Florida válasza Gh0sT (#39) üzenetére


Florida
tag

Ugyeugye,ez az Astor tud valamit..:D

Mire tippelsz?

(#42) Damage


Damage
senior tag

A ''csiki-csuki'' trükk szó szerint illúzióromboló. Óvodásoknál elmegy, de tényleg nagyon gagyi...(nah, nézem tovább)

Szerk: most néztem a következőt ''firefly'', ez talán még szánalmasabb. Főleg a legvége...elsőre feltűnt, hgy a jobb kezét (amit zsebre vág), abban van a gyufa, és annyira feltűnő, hgy a bal kezét üresen emeli fel (ergo, amikor szétnyitja, akkor is üres lesz). Csak egyszer kell megnézni figyelmesen, nagyon feltűnő.

Szerk2: Van 1-2 nagyon jó trükk az oldalon, de ezekkel lehúzni?!

[Szerkesztve]

''Az ember a legkegyetlenebb állat.'' Nietzsche

(#43) zebrafish válasza Gh0sT (#23) üzenetére


zebrafish
tag

Ebből lazán meg lehet élni :))

A mai napon kéretik minden hozzászólásomat komolytalannak tekinteni (akár az év többi napján :D )

(#44) Damage válasza Damage (#42) üzenetére


Damage
senior tag

Következőt is megnéztem, a ''Marlboro''-s trükk (reklám?!). Egy cigisdoboz, aminek az elején van egy papír, benne egy papír, rajta cigi (ráfestve). A doboznak nincs hátulja, a belseje üres, fordítva teszi vissza. Nagy trükk! Kezdek sírni......jó kis kártyatrükköket ezekkel leégetni...

''Az ember a legkegyetlenebb állat.'' Nietzsche

(#45) Zenty


Zenty
őstag

David Blaine téleg nagyon durva! Volt is nem olyan régen az axn-en egy ilyen kis filmje amibe olyan trükköket adodt elő ,amitől elöször esik le az állam igazán..

Egy élő tyuk fejét leszedi az utcán, utána szorakozik vele egy csepet a kezébe a fejjel(azt hiszem még csip csiripel is közbe az állat :D) aztán vissza helyezi és tyuk szépen mászkál utána! Máshogy nemtudom elképezlni hogy valami kamu bábut hasznalt vagy video trükk... De az a fej is elég élethü volt! És addig a testen téleg nem volt fej amig vissza nem rakta :D....

Ez csak még az enyhéb trükkje volt ,vannak elég durvák amit egyszerüen nemtudom ,hogy csinálja ,csak ugy tudnám elképezelni,hogy ezek müködnek ,hogy az autcán az alanyok akikel tükkrözik be vannak épitve....


De akkor is elég durván nyomja :D

[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

Guild Wars - Zenty a survivor

(#46) Florida válasza Zenty (#45) üzenetére


Florida
tag

Akkor hiszem el,ha az én fejemet is leszedi,belenézek a nyakamba,közben beszélgetek az ürgével,majd visszateszi a fejemet :D

(#47) Florida válasza Damage (#44) üzenetére


Florida
tag

Ez az első,amire rájöttem,hogy hogy csinálja..:D

(#48) birka1337


birka1337
tag

lol, a rácskártya nevű trükknél kilátszik az öltönyénél a kártya amit elő fog venni LOL :C:C:C

-

(#49) birka1337


birka1337
tag

na rájöttem egy trükkre asszem, Egyik David Blainesre amikor a csaj dedikál :D

-

(#50) Gh0sT válasza birka1337 (#49) üzenetére


Gh0sT
addikt

Na mesélj!

Soha nem késő, hogy azzá válj, aki lehettél volna.

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Kártya trükkök
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.