Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PROHARDVER! interaktív  »  Kamu reklámok (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) shtml


shtml
őstag

Nézzétek meg ezt a topicot:

http://prohardver.index.hu/rios2_uzenetek.php?from=15027

A srác azt írja, hogy talált egy boltot a Depon, ahol egy adott árut igen jó áron adnak. Dícséri az árut (''az eladó srác jól tálalta a dolgokat'', ''egy jó boltban vettem egy nagyon jó fényképezőt''), nagybetűkkel meg is adja a bolt nevét, ahol hagyta magát rábeszélni az árura. Mellesleg ez volt a 2. hozzászólása.

Az adatai között meg az szerepel, hogy ebben a boltban dolgozik. Legalább annyi esze lett volna, hogy ne adja meg webcímeként a bolt címét.

Ti mit szóltok ahhoz, hogy egyes boltok így reklámozzák magukat?

A szak­ember olyan barbár, akinek tudatlansága nem terjed ki min­denre. (Stanislaw Lem: Az Úr hangja)

(#2) localhost válasza shtml (#1) üzenetére


localhost
Közösségépítő

HA így igaz, akkor visszataszító... :(

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#3) localhost válasza localhost (#2) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Én például kínosan ügyeltem arra, hogy sosem reklámozom itt a boltomat.
Etikátlan.

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#4) .:SzvData:. válasza shtml (#1) üzenetére


.:SzvData:.
tag

igen-igen...
volt már pár ilyen asszem, ma or tegnap is bezártak Parciék asszem egy hasonló topicot...

| ..:S.::E..T:..I..:.:::.....:. <|>

(#5) bazs válasza shtml (#1) üzenetére


bazs
aktív tag

A webcím még csak hagyján, én is beírhatom az IBM címét a webcímhez, de attól még nem leszek IBM-es dolgozó.
Viszont az e-mail cím egyértelműen elárúlta

Pont most fogyott el...

(#6) gesuz válasza localhost (#3) üzenetére


gesuz
senior tag

Észre vettem, de azért kiváncsi lennék melyik az:)

Kötelemfakasztó - A könyvek legnagyobb hibája, hogy nincs bennük CTRL+F. ''Or do something that's never been done''

(#7) localhost válasza gesuz (#6) üzenetére


localhost
Közösségépítő

:(

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#9) Peet


Peet
senior tag

Lehet a srác olyan buta, hogy nem is vette észre, hogy ott dolgozik! :DDD

(#10) KERO_SAN


KERO_SAN
aktív tag

Fortelmes...jol szajon kene rugni..

the troopa of tomorrow _ maydayzor FUTURE WALKS

(#12) gesuz


gesuz
senior tag

OFF
DANONE VITELINEA jeeee igyunk desztilált vizet
ON

Kötelemfakasztó - A könyvek legnagyobb hibája, hogy nincs bennük CTRL+F. ''Or do something that's never been done''

(#13) Peet válasza gesuz (#12) üzenetére


Peet
senior tag

Én szeretem a danone vitelinea-t.
De igazad van, lehetne olcsóbb.

Ami viszont érdekes, hogy szénsav nélküli ásványvíz=csapvíz!!!!! :DDD

Na jó, vannak helyek ahol a csapvíz nem iható.

Itt a koliba is súrolja a lécet a víz olyan zavaros és koszos.

(#14) ftc


ftc
nagyúr

Rólam nem jut eszetekbe semmi?Én mit reklámozok?

(#15) Peet válasza ftc (#14) üzenetére


Peet
senior tag

Csak nem az MTK-t???? :DDD

(#16) ftc válasza Peet (#15) üzenetére


ftc
nagyúr

Inkább Újpest:DD

(#17) tcomp


tcomp
tag

Nem csodálkozom rajta, egyre több ilyen ''bedolgozó'' lesz a neten, mert ennyire nagy a verseny.
A gond az, hogy sajnos el is érik a céljukat, mindig van olyan aki megeszi.
Lásd a gazdaságos számitógépeket, amiket a multik árultak, árulnak, hány embert vertek át vele...:O
Nyomtató féláron, aztán otthon derül ki, hogy csak fekete patronnal...
Nem sorolom, aki még vevő rá, megérdemli :t

(#18) Peet válasza ftc (#16) üzenetére


Peet
senior tag

Vagy talán ezt?

[IMG]http://images.google.co.hu/images?q=tbn:uR0r6t6asIC:www.marksondesigns.com.au/ftc.jpg[IMG]

(#19) Szeke válasza shtml (#1) üzenetére


Szeke
senior tag

Szvsz az újoncok ne hozhassanak létre új topicot, max a lelkes újoncok. Ajánlom a házigazdák figyelmébe :) Aki pedig azért hozna létre uj nicket, hogy topicot hozzon létre mert kérdezni akar, az keressen a fórumkeresőben mert szinte már mindenről volt itt szó az elmúlt egy évben....

A biztonsági öv lehet, hogy korlátoz a mozgásban, de még mindig nem annyira, mint a tolószék.

(#20) Peet válasza Peet (#18) üzenetére


Peet
senior tag

(#21) Peet válasza Peet (#20) üzenetére


Peet
senior tag

Nem tudok már képet beszúrni se! :O

(#22) tcomp válasza Szeke (#19) üzenetére


tcomp
tag

Megfontolandó, de az emberi hülyeségen nem változtatna :)

(#23) bdav válasza Szeke (#19) üzenetére


bdav
őstag

sztem ez nem jó megoldás, és azt hiszem hogy volt már a javitsuk a prohardvert topicban is ez a javaslat, és nem vezették be. fórumkereső tényleg igaz, meg minden, de bőven lehetnek egyedi problémák. Meg szvsz a keresőt nem használnák többen, viszont a szétoffolt topicok száma (mint pl. ez :D) ugrásszerűen növekedne.

témához: nagy parasztság azért így reklámozgatni a fórumon, ezeket a topikokat/hozzászólásokat törölni kéne... (mi van ha valaki mégis használja azt a keresőt...).

10 féle ember van a világon. Aki ismeri a kettes számrendszert és aki nem. ''A név nincs hosszabb páncélszekrény''

(#24) gesuz válasza Szeke (#19) üzenetére


gesuz
senior tag

Szerintem ez nem megoldás. Lehet jó kérdése egy újoncnak. Ráadásul vannak olyanok akik csak olvassák, de nem szólnak hozzá csak ha egy kérdése van.

Kötelemfakasztó - A könyvek legnagyobb hibája, hogy nincs bennük CTRL+F. ''Or do something that's never been done''

(#25) Szeke válasza gesuz (#24) üzenetére


Szeke
senior tag

Valahol igazad van, de ezeket mégis valahogy meg kéne szüntetni.

A biztonsági öv lehet, hogy korlátoz a mozgásban, de még mindig nem annyira, mint a tolószék.

(#26) ftc


ftc
nagyúr

Szerintem Szeke arra gondolt,hogy vannak olyanok akik egyszer beszólnak és soha többé nem látod őtet.

(#27) JulWCZar válasza Peet (#13) üzenetére


JulWCZar
senior tag

szénsav = víz+széndioxid, így a szénsav nélküli ásványvíz = nagyon kevés víz

Azaz ha 5 liter ásványvízből szénsavmenteset akarsz csinálni, egy litert kapsz csak.

Ezért olyan drága a szénsavmentes. Na megyek inkább GTAzni :)

(#28) Szeke válasza ftc (#26) üzenetére


Szeke
senior tag

Úgyvan, arra gondoltam. Az egy beszólásos újoncoknak (akik kissé durva beszólásokat tesznek) gondolom loggolva van az ip-cime. Valahogy rá lehetne keresni a tagok között, hogy kinek van gyakran ilyen ip-je, hasonlo hostja, és irni neki egy figyelmeztető emailt. Vagy ilyesmi. Nemtom, nehéz ügy ez, olyan nincs h mindenki jol járjon.

A biztonsági öv lehet, hogy korlátoz a mozgásban, de még mindig nem annyira, mint a tolószék.

(#29) gesuz válasza JulWCZar (#27) üzenetére


gesuz
senior tag

Nálunk otthon ha jól tudom 800-900méteről jön a csap víz majdnem ásványvizetkapunk 60Ft/köbméter áron

Kötelemfakasztó - A könyvek legnagyobb hibája, hogy nincs bennük CTRL+F. ''Or do something that's never been done''

(#30) ftc válasza gesuz (#29) üzenetére


ftc
nagyúr

Nálunk ott a Duna+Vágh.Mégis itt a legdrágább a víz!:o

(#31) bdav válasza Szeke (#28) üzenetére


bdav
őstag

ip cim követése azért problémás, mert pl. modemesek mindig kapnak újat.

10 féle ember van a világon. Aki ismeri a kettes számrendszert és aki nem. ''A név nincs hosszabb páncélszekrény''

(#32) Szeke válasza bdav (#31) üzenetére


Szeke
senior tag

Azt tudom nagyon jól :) De a szolgáltató elárul egy-két dolgot.... Ja, és ha az illető létrehoz egy ilyet, aztán utána nem sokkal ugyanarrol az ipröl valaki ir egy másik témába (nemsokkal= <5 perc) akkor valoszinusithetoek a dolgok... :)

A biztonsági öv lehet, hogy korlátoz a mozgásban, de még mindig nem annyira, mint a tolószék.

(#33) andorpapa


andorpapa
őstag

A kérdéses topic le lett zárva, a többi moderátor nevében is kijelenthetem, hogy minden hasonló esetben hasonló vagy keményebb módon fogunk eljárni. Sajnos egyre gyakrabb, hogy a boltok így próbálnak újabb vásárlókat szerezni.

A megoldás talán egy virtuális szégyenfal lenne, ahová felkerülne az összes olyan bolt, melynek esetében 100%-os biztonsággal állítható, hogy valóban az üzlet a kis cheater. Bár egy ilyen rendszert is könnyű kijátszani. A jelek szerint nem marad más, mint a fórumozók józan eszében való bízás, vagyis ha van eszetek, akkor tanultok a történtekből. Nagyon sajnálatos, hogy egy szakmai fórumot ilyesmire használnak fel páran. :((

COOLNESS! - somebody ssssstop me!

(#34) guess.who válasza Szeke (#32) üzenetére


guess.who
senior tag

Hm... Azért ezzel vigyázzunk... A szolgáltató nem hülye, nem fog csak így blikkre kiszolgáltatni adatokat az előfizetőiről... Még hatóságnak is csak nehezen és átgondoltan, nemhogy ilyen ''bemondásra''. Utána meg pár önmagát reklámozó emberke/bolt miatt szép kis személyiségi jogi pert akasszanak a PH! nyakába?...

Az utólagos ban (akár IP-alapú) oké, a moderálás szintén, de az előzetes szűréssel (l. még: IQ-teszt az újoncoknak, stb. :)

(#35) Szeke válasza andorpapa (#33) üzenetére


Szeke
senior tag

Nekem még megnyilik a 'vettem egy szupi digitális fényképezőt' topic :)) Sajnos a másik bolt hirnevét be lehetne mocskolni ha lenne ilyen szégyenfal, és ez nem igazán jó. Egyszerűen tényleg észnél kell lenniük a házigazdáknak, és hamar törölni. No persze, mondom én ezt, biztos olyan könnyü ennyi topicot egyfolytában nézegetni :)

A biztonsági öv lehet, hogy korlátoz a mozgásban, de még mindig nem annyira, mint a tolószék.

(#36) Szeke válasza guess.who (#34) üzenetére


Szeke
senior tag

Bocsi, a 'szolgáltató elárul egy-két dolgot'-ot arra értettem, hogy a modemeseknél is a host (pl. matav.net, illetve a behivokörzet ip-je) mindig ugyanaz, csak néhány szám változik. Bocsi, félreérthető voltam.

A biztonsági öv lehet, hogy korlátoz a mozgásban, de még mindig nem annyira, mint a tolószék.

(#37) andorpapa válasza Szeke (#35) üzenetére


andorpapa
őstag

Nem is töröltem, csak lezártam, több okból is. Pl. azért, hogy a később érkezők is lássák, miért keletkezett ez a topic, valamint tényleg jó példa az egész jelenségre, mindenki levonhatja a következtetést. Sajnos kevés tisztességes eszközünk van az ilyesmi megakadályozására.

COOLNESS! - somebody ssssstop me!

(#38) guess.who válasza Szeke (#36) üzenetére


guess.who
senior tag

Persze, hogy csak ''néhány szám változik'', az IP második fele -csakhogy éppen az tartozik az adott számítógéphez. Azaz nem sokat ér, ha egy átlagmodemesnek látja egy házigazda az IPjét, mivel csak lelöki magát az illető a hálózatról, újra csatlakozik, és már más is az IPje... Nyilván a két első számcsoport, azaz az axilimo.hu (:)
Abban igazad van, hogy az adott szolgáltató szerverén megvan az egyes modemekhez (azaz végfelhasználókhoz) tartozó becsatlakozási és kilépési idő, illetve a kiosztott IP is -de én meg erre mondtam, hogy ezeknek a dolgoknak a logját nem fogják csak úgy kiadni akárkinek, mert azzal saját maguk alatt vágnák a fát...

(#39) guess.who válasza andorpapa (#37) üzenetére


guess.who
senior tag

A cégnevet a biztonság kedvéért nem kéne kicsillagozni inkább az illető hozzászólásában? Elvégre a negatív reklám is reklám, és ha Parciéknak nem fizettek érte, akkor miért szerepeljen ott?... :)

(#40) shtml válasza guess.who (#39) üzenetére


shtml
őstag

Szerintem nem kellene kicsillagozni a cég nevét. Mivel a hozzászólásomból ott is kiderül, miről van szó, így a topicindító által megnevezett cég valamilyen formában mégis felkerült a szégyenfalra. Max. az lenne jó, ha egy házigazda megszerkesztené a topicindító hozzászólást, megnevezve annak tényleges jellegét.

Maga a szégyenfal ötlete sajnos nem jó, mert akkor egyes etikátlan cégek éppen a konkurens cégek nevében indított hasonló topicokkal feketítenék be azokat. Lásd pl. az egyes boltokat fikázó topikokat, amelyeknél sokszor nem lehet tudni, valódi panaszról vagy ellenreklámról van szó.

A szak­ember olyan barbár, akinek tudatlansága nem terjed ki min­denre. (Stanislaw Lem: Az Úr hangja)

(#41) tcomp válasza andorpapa (#33) üzenetére


tcomp
tag

Szóról-szóra igazad van, én már előbb bezártam volna :((

(#42) tcomp


tcomp
tag

Mármint a topic inditót, a fényképezőgépébe :DD :DD

(#43) Divi Filius válasza gesuz (#24) üzenetére


Divi Filius
csendes tag

Ráadásul vannak olyanok akik csak olvassák, de nem szólnak hozzá csak ha egy kérdése van.

Ilyen vagyok például én :t

...a storm in a teacup...

(#44) guess.who válasza shtml (#40) üzenetére


guess.who
senior tag

Pont az ilyen ellenreklám-ellenes-ellenreklám-szerű dolgok miatt gondoltam, hogy jobb lenne a cégnevet következetesen mindig kicsillagozni... Kissé paranoiásabban azt is lehetne mondani, hogy az a topic is ilyen volt, mert mi van, ha az egyik konkurrens cég direkt játszott meg egy ilyen nagyon átlátszó, nagyon butának tűnő, a reklámban szereplő céget kifejezetten együgyűnek, önmagát jól eladni képtelennek beállító játékot? :)
No, jó rágódást, és jó éjt! :)

(#45) toeri válasza Divi Filius (#43) üzenetére


toeri
aktív tag

És téged pl. mennyire zavarna, egy olyan ''előzetes szűrő'' ha -mondjuk- meg kellene kérned valakit (teszem azt házigazdát), hogy nyisson egy topicot helyetted ezzel meg ezzel a címmel?
Már a kérdés lényege persze az, hogy ettől sértve éreznéd magad és hátrányos megkülönböztetésnek fognád-e fel? Mert ha igen (attól tartok lennének ilyenek), akkor ''az újoncok ne nyithassanak topicot...'' nem használható út. :DD

Üdv, toeri

Útvonal

Fórumok  »  PROHARDVER! interaktív  »  Kamu reklámok (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.